Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

1. Past hour
  2. Kid Fabi

Błąd z Truckersmp

Witaj @>>Gikz=YT=Twitch<<, Cieszę się, że Twój problem został rozwiązany. Jeżeli będziesz potrzebować pomocy w przyszłości, nie wahaj się ponownie z nami skontaktować.  Pozdrawiam, Kid Fabi TruckersMP Support Team  // Zamykam i przenoszę do Rozwiązanych
  3. I-P-S

Werden Raser Bevorzugt ?

Zitat: Ich weiß jetzt nicht wie du zu dem Entschluss kommst, dass wir mit Absicht die Regeln ignorieren, aber falls wir einen Regelverstoß feststellen, dann handeln wir auch dementsprechend und tun nicht so, als wenn nichts wäre. In diesem Spiel werden Raser in keinster Weise bevorzugt --------------------------------------------------------- Da kann ich nur drüber lachen. Ich bin vorher Calais - Rotterdam gefahren. In der Nähe des Bahnübergangs stand ein Admin. Dort überholen viele sehr dreist obwohl eine lange Schlange an LKWs beidseitig vor dem Bahnübergang stehen. Und was macht der Admin? Er kickt die Spieler die sich absichtlich dermaßen rücksichtslos und dumm über alles hinsetzen wollen. Da fehlt mir das Verständnis! Diese Spieler gehören sofort gebannt! Und ich hab eigentlich keine Lust mehr Reporte zu schreiben und meine Zeit für diese Deppen zu verschwenden. Also - Warum werden derartig rücksichtslose nicht gebannt sondern nur gekickt??
  4. InvisibleRaptor

Putem sa ajungem la 0?

989
  5. (VP) THC Kingdom 808

0.2.2.6.1 Released

Mahalo nui loa for another speedy update; Really appreciate all your hard work and MP experience. Aloha!!!
  6. en_field

Should TruckersMP change their ban system?

^ And I can confirm this is not how things work here. People get punished based on their actions, not the time they've been around (even if being here for a long time usually means they're more responsible, indeed). As a part of the staff, I can say I've never seen this happen here.
  7. [FR] Léoloulou2

[12 October 2019] Prime 1 Year

Prime's birthday, I'm in a hurry !
  8. >>Gikz=YT=Twitch<<

Błąd z Truckersmp

Dobra można zamknąć zupełnie zapomniałem że może być coś otwartego w tle wystarczyło ETS2 wyłączyć w menadżerze. Ale tak to jest jak się ma milion spraw na głowie Dzieki Pozdrawiam
  9. Elias

0.2.2.6.1 Released

People that drove double Trailers in Germany (and more) used saveediting.
  10. EPS!LON

Błąd z Truckersmp

Witaj, Sprawdź proszę, czy w menadżerze zadań nie masz przypadkiem otwartego procesu ETS2. Jeżeli takowy proces masz otwarty zakończ go i uruchom ponownie launcher TruckersMP. Jeżeli problem wciąż występuje, usuń plik core_ets2mp.dll znajdujący się w: C:\ProgramData\TruckersMP. Następnie uruchom launcher TruckersMP, pobierz wymagane pliki i sprawdź, czy problem dalej występuje. Czekamy na odpowiedź. Z poważaniem, EPS!LON
  11. Right, who do i have to talk to about the double zone issue, i feel like we are being ignored! 

1. Truckerspanda

Truckerspanda

No, now the double container no-go zone seems to have been cancelled. If the server doesn't kick you for it, you can! 

2. EHHVTC - Ollie
  12. antoca

Should TruckersMP change their ban system?

Many of them may be friends of admins/moderators (just a guess to answer your question). Also, when a moderator looks on a player for several years without single ban, he can forgive violation of rules. While a newbie would be banned without hesitation. This is how things usually work in games online.
  13. DragosCosmin

0.2.2.6.1 Released

Same for me. Its really frustrated to see people using double and HTC trailers in Germany etc. Some people are smart and some people respect the rules ? On Topic: Thx for update
  14. ScaniaFan89

0.2.2.6.1 Released

Its annoying me big time!
  15. Today
  16. >>Gikz=YT=Twitch<<

Błąd z Truckersmp

Z góry przepraszam bo nie wiem czy w dobrym miejscu piszę bardzo rzadko zaglądam na forum. Mam prośbę gdyż zrobiłem wszystko co mi znane i nic nie dziala na zdjęciu widać dokładnie o co chodzi, wyskakuje taki komunikat po wcisnieciu ok kieruje na strone by ponownie pobrac plik i tak bez konca ktos moze mi pomoc wczoraj jeszcze normalnie dzialalo nie mam żadnych blokad nic mi sie nie wlaczylo co by moglo blokowac ten plik proszę o jak najszybszą odpowiedź
  17. La caissière du magasin qui ...
  18. Hi With TMP update to 1.35, I am now getting lag spikes when opening the player list near other players. This has never happened before, only sometimes when loading other players' trucks. Is this a known issue? My ETS2 is installed on an SSD, with an i5-8600k and GTX 1080Ti, so I can't see what the problem should be. I also don't believe I can hear other players' horns - it's enabled in MP settings, but I haven't heard any while playing after the update, so I can only assume it's not working.
  19. Happy birthday! Hope you'll have an amazing day :D

1. Folriden

Folriden

Thanks a lot!

20. I used C-D road 2 or 3 times in all my years and its pure chaos hahaha, allowing doubles there would be even worst but... like other people said, trolls already can block the road with a simple trailer so, no sense to not allow them everywhere.
  21. I think it would be best if the Devs say it's ok to use them everywhere - at your own risk on C-D though. (Maybe including a kick if the double, or if allowed HCT or tripple trailer is in a causing unnecessary problems.) Because if SCS is even making it usable the way it is now, why not also accept it in TMP?
  22. Happy Birthday mate :wub:

i wish you a great day ! :thisisfine:

1. Folriden

Folriden

Thank you so much mate!

1. Load more activity

Announcements

Support our mod!

If you like our work and would like to help support our game servers, website or domain, please feel free to donate. Every donation received will help us to improve our mod.