Jump to content

Leaderboard

Popular Content

Showing content with the highest reputation on 12/14/20 in all areas

 1. [PLAYER] @Nightmare_se joins the TruckersMP Team as an Official Streamer. [PLAYER] @Beregor joins the TruckersMP Team as an Official Streamer.
  36 points
 2. Two years ago I became Support Manager What a time it has been, the #PinkTeam are truly a great bunch of great people
  27 points
 3. [PLAYER] @TARK777 joins the TruckersMP Team as Support Trainee.
  17 points
 4. 11 points
 5. Let's check your creative? Come up with an original title for this photo ?
  10 points
 6. [SUPPORT MANAGER][TRANSLATOR] @Lincianoleft the team due to personal reasons. We want to thank her for all the efforts as Support Manager and Translator.
  10 points
 7. 8 points
 8. 6 points
 9. Good night, everyone! ?? Edited by Køndør ?
  6 points
 10. 6 points
 11. Bugün sizlerle yenilenmiş Almanya projesi hakkında daha fazla haber paylaşmak istiyoruz. Yakın zamandaki 'İyi Haber ve Karışık Haberler' blog yazımızda da belirtildiği gibi, Euro Truck Simulator 2'de Almanya'nın yenilenme çalışmasının arkasındaki ekip iyi bir ilerleme kaydetti. bugün sizlerle bir sonraki 1.40 güncellemesiyle yayınlanması planlanan çalışmalardan bazı ekran görüntülerini paylaşmak istiyoruz. Oyunumuza yeni başlayanlar için Almanya'yı yeniden ziyaret projesi, temel oyunun en eski harita bölümlerinden birini daha gerçekçi ve güncel bir görünüme güncellemek için çok çalışan küçük özel bir harita ekibinden oluşuyor. Oyun motorumuza eklenen yeni ışık sistemi ile bu ekran görüntülerinin çekildiğini de paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. Ancak sanal dünyaya yeni ve güncellenmiş ışıklandırma getirmek kolay bir iş değildir. Oyun içi varlıklarımızın ve nesnelerimizin çoğunun, aktif olarak geliştirilen yeni görsel stille çalışmak için optimize edilmesi ve güncellenmesi gerekiyordu. Ekiplerimizin bu güncelleme için harcadığı sıkı çalışma ve çaba gerçekten parlamaya başlıyor ve gelecekte sizinle daha fazlasını paylaşmak için sabırsızlanıyoruz. Peki bu güncellemeden ne gibi değişiklikler bekleyebilirsiniz? Bu blog gönderisinde tüm ayrıntıları paylaşmayacağız, ancak, Stuttgart şehrinin havalimanı için yeni bir alan içereceğini (önceki blog yazısı resminde görmüş olabileceğiniz) ve Dortmund şehrinin Otobanın doğru tarafına taşındığını paylaşabiliriz; ama hepsi bu değil! Bu güncellemeyle gelecek en büyük değişiklik, oyun içi dünyamızın bu bölümündeki tüm otoyolların ve yolların, önceki güncellemelerde yenilenmeyen kısımların tamamen yeniden derlenmesi ve yenilenmesi çalışmasıdır. Ek olarak, Dortmund, Köln, Dusseldorf ve Duisburg şehirlerinin çevresindeki bölge, sadece komple bir yol ağının yeniden tasarımından değil, aynı zamanda birkaç yeni kavşak ve yoldan da faydalandı! Bundesautobahn 7'nin güney kısmı da bu güncellemede mevcut olacak. Bu yaklaşan Almanya güncellemesinin bir sonraki büyük güncellememize kadar sizi mutlu edeceğini umuyoruz. Lütfen bu ekran görüntülerinin hala yoğun bir gelişme altında ve değişime açık olan yeni görsel ışık implantasyonunda alındığını unutmayın. Gelecekte daha fazla gelişme haberini sizinle paylaşmak için sabırsızlanıyoruz! Ana konu linki için tıklayın!
  5 points
 12. 5 points
 13. Jan C. Swijnenburg DAF XF E6 Truck For MP
  4 points
 14. 4 points
 15. Photos from RLC convoy yesterday Taken by my very talented friend & my number 1 boi ty @Createrdo [BG]
  4 points
 16. [DEVELOPER] @Ratcho left the team due to personal reasons. We want to thank him for all his efforts during his time in the team.
  4 points
 17. 3 points
 18. Another ride over ETS2 with @ItzLincoln Its was nice ride ^^
  3 points
 19. 3 points
 20. Konwój spontaniczny w ATS ( San Francisco - Phoenix )
  2 points
 21. Bu karlı kış gününde. Güngörmüş dağlara karşı, sımsıcak öpüşürdük sarılıp birbirimize. Sevgilim, yanımda olsaydın keşke!
  2 points
 22. After a lengthy sebatical from trucking, the DAF returns, and this time she wears Prime's colours with pride.
  2 points
 23. This looks great!, It also would be my first event on TMP - I will try my best to be there for all of it.
  2 points
 24. 2 points
 25. I was pleasantly surprised this morning... THANK YOU TRUCKERSMP TEAM !!! #BestCommunityEver
  2 points
 26. Great drive with lovely people! ? @Miyu* @Crestune~ @Galitianul @Purplereindeer
  2 points
 27. ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀? Good Night TMP ?⠀⠀⠀ [Reja :luv:]
  2 points
 28. 2 points
 29. How was your day? When I asked myself back, I answered, "I spend the day rewardingly to develop my knowledge. Spending my life in vain is unacceptable. " I've always heard this. "Play hard when you play, study hard when you study." Yes. This is just the beginning of my life. Whatever it is, if you don't try, never hope to get the results you want. Nothing will ever change unless you try. I will also try and get the result I want. I'm going to challenge endlessly.
  2 points
 30. 2 points
 31. Promod Time With @[VTCSL] [ G I H Λ И ] G9
  2 points
 32. 2 points
 33. Hi, Suggestion Name: Follow Player (ID) command Suggestion Description: type /(f)ollow (id) to put a Mark to the Player, who you want to follow. Doesn't matter if you got a Delivery Job. Any example images: unfortunately none Why should it be added?: If I want to drive with someone and he/she is allready on the way to his/her destination, the /follow (id) command allows us to put a mark at the actual position of the Player on the Map.
  1 point
 34. Thank you for the follow, @[FORZA] KeELONMUSK ?
  1 point
 35. 1 point
 36. 1 point
 37. 1 point
 38. 1 point
 39. Thanks for your update!
  1 point
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.