Jump to content

ShadowXR

Veteran Driver VI
 TruckersMP Profile
 • Content Count

  120
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

17 Truck?

About ShadowXR

 • Rank
  6t Braco Vans
 • Birthday 03/11/1977

Profile Information*

 • Gender
  Male
 • Location
  Czech Republic
 • Known languages
  Czech, Slovak, English

Recent Profile Visitors

1339 profile views
 1. Když si dobře přečteš pravidla zjistíš že je na to pamatováno a trestá se to již hodně dlouhou dobu. Patří do toho i nebezpečné předjíždění atp.. V banlistu pak najdeš jako důvod "Reckless driving". Dá se do toho zahrnout i nedodržování pravidel siničního provozu neboť tím že je porušuješ ohrožuješ a omezuješ ostatní. Jsi tedy vůči nim nebezpečný a bezohledný. Takže trestáno to je.
 2. PEETe, jednak tento příspěvek patří do jiné sekce, tady nikoho z dev teamu neuvidíš, druhak hledej tam než napíšeš co již bylo mnohokrát řešeno a do třetice všeho dobrého, iniciativě se meze nekladou. Nevytvářej topic s již starým nápadem, udělej tutoriál postni ho sem a někdo z nás ho rád přesune do správné sekce. Nebo ho tam můžeš dát i sám. Ti kterým takto pomůžeš ti budou vděční a jistě se v komunitě zviditelníš. Samozřejmě to neznamená že i bez návodu by si hráči nemohli pravidla najít na internetu. Ono je totiž nejlegračnější, nebo spíš smutné, že všichni co hrají MP ty pravidla mají z
 3. You got a problem with MP, ask for assistance.

 4. Use report system in-game Tab-RMB-select user-buton Reporting or report here http://forum.ets2mp.com/index.php?/forum/107-reporting/ EDIT: Report for Wrong way in-game is Other.
 5. Check this guide, http://forum.ets2mp.com/index.php?/topic/6814-installation-guide/you have everything set up and installed properly.
 6. ShadowXR

  Fatal Error

  Check this guide http://forum.ets2mp.com/index.php?/topic/6814-installation-guide/
 7. Start instalation as administrator and follow this guide http://forum.ets2mp.com/index.php?/topic/6814-installation-guide/ You must have only steam version installed for MP.
 8. The MP is off fatigue.
 9. ShadowXR

  crash

  The MP can only be used TES2 Steam version. Check for correct installation here http://forum.ets2mp.com/index.php?/topic/6814-installation-guide/
 10. Here are the instructions for installation. http://forum.ets2mp.com/index.php?/topic/6814-installation-guide/Make sure you have installed according to the installation instructions. I would recommend reinstall ETS2 and ETS2MP. Back up your profile and delete the entire folder in Document. Install game. Then start the game and create a new profile. Restore from backup your profiles. EDIT:Do what he says legress. Simply restart the modem if you do not know how come do this, simply unplug it from the wall outlet
 11. instal language pack in windows and you must have language pack rus in game
 12. RayRay5 Take a good look at my configuration. I do not have any problems. When all will work the game as I will not need us. And this session will be able to cancel. Look at the minimum requirements of the game. Multiplayer working only in x86 version,i.e. in 32bit. 32bit system only uses 3.2 GB of RAM. Why should therefore be 4 GB few, i not understand. Moreover, the system still uses virtual memory. That's another 4 GB.
 13. Turn off the Windows firewall and try to turn ETS2MP. If work is needed to set up firewall rules. If you use a modem TP-Link you will probably need to set up port forwarding. But there is no guarantee that you will work.
 14. Here is my MP setting and my PC configuration. Graphic setting in game is set as full. Only color corection is off. Not for performance but better colors. "generals" : { "development_logging" : true, "drivers_animations" : true, "fast_assets_loading" : true, "season_effects" : false, "smoothing_distance" : 400, "use_lods" : false }, "graphics" : { "additional_lights" : true, "avatars" : false, "draw_distance" : 400, "draw_drivers" : true, "dynamic_shadows" : true, "fake_shadows" : true, "force_low_detail
 15. Update driver for grafic card. Change your setting in MP. Disable low detail in grafic setting. Your grafic card is ready for full detail. And stop all others aplication. Skype,MSN, etc.You have available verry small memory.
×
×
 • Create New...