Jump to content

DesertEagle26

Game Moderator
 • Content Count

  779
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

948 Local Driver

About DesertEagle26

 • Rank
  ÇölKartalı

Profile Information*

 • Gender
  Male
 • Location
  Turkey
 • Interests
  Cars, machines, simulation games
 • Preferred Trucks
  Kenworth
  Volvo
 • American Garage Location
  California: San Francisco
 • EU Garage Location
  Germany: Berlin
 • Known languages
  Türkçe, English

TruckersMP Information*

External Websites*

Recent Profile Visitors

26959 profile views
 1. Hocam sıcak çayınız var mı? Uzun yoldan geldik.

  1. DesertEagle26

   DesertEagle26

   heyecan yapma krdş, al çay iç cay.gif

  2. [VIVA] TR06ANKA58

   [VIVA] TR06ANKA58

   Ohh çok iyi geldi eyvallah <3

 2. Burada Çay Olduğunu Söylediler 2 Şekerli Rica Edebilirmiyim 🤗🤗

  1. DesertEagle26

   DesertEagle26

   Şeker yok krdş

  2. {Aydınlık} Berk

   {Aydınlık} Berk

   Aaa Onu da @Suleyman.53 Abi Alsın ozm 

 3. Canım cay.gif çekti buraya geldim doğru adres mi acaba? :)

   

  1. DesertEagle26

   DesertEagle26

   Sen boşver krdş çayını içmeye devam et

 4. Merhaba @[SES]Ali [17] , Bu yolun tercih edilmesinin başlıca sebebi yayıncıların videocuların o yolda sürüş sürüş yapmasıydı. Millet onları görmek için can atıyor, bu yola giriyordu. Artık bu yolda genellikle sürüş yapmasını bilmeyen, daha single player deneyimi olmayıp, internetteki videolardan bu yola öğrenen kesim orada bulunduğu için video çekmeye girseniz dahi sorunsuz bir şekilde bitiremiyorsunuz. Bu sebeplerden dolayıdır ki, yayıncıların büyük bir çoğunluğu bu yolu bıraktı. Hala daha azımsanamayacak kadar oyuncu sayısı bulunuyor orada, sanırım siz yoğun saatlerde girmiyorsunuz. Duisburg veya Calais şehir içinde oyuncu sayısı 100'ü geçiyor. Eskiden oyuncular kodlu tırlarını birbirine hava atmak için de o yolda bulunuyordu, fakat artık oyuna yeni başlamış biri dahi kodlu tır ile sürüyor. Bu kolu tırlarla gezen tayfaların da büyük bir kısmı banlı olduğundan yeni hesaba para harcayıp tekrar kalıcı banlatmaktan sıkılmış olabilirler. En başından beri oyunun binlerce kilometre haritası varken o sorunlu yola tıkılıp kalmak gerçekten akıllı işi değildi. Millet güzel sürse yine sorun yok fakat 2 dk erken gitmek için herkes aceleci davranıp abuk subuk sollamalar yapılıyor. Oradaki kitlenin oyunu bıraktığını düşünüyorsanız, bu bir sorun değil, aksine iyi bir durumdur.
 5. kardeşim cay.gif var içen mi :D 

 6. Thank you for the follow! :)

 7. Gönüllü çalışmak isteyen 1000 kişilik tanıdığınız yazılımcılar feedback üzerinden iletişime geçerek çalışmalarını gönderebilir ve mülakata girebilirler, bunun için bir kısıtlama veya engel bulunmuyor. Sorun şu ki, gönüllü başvuracak kişilerin de yeterli bilgi ve donanıma sahip olması gerekiyor. Yoldan geçen rastgele kişiler, iki satır kod yazıp profesör gibi dolaşanlar alınamaz. Ciddi bilgi birikimi olan donanımlı bir yazılımcı da bildiklerini genellikle gönüllü olarak işlemez, karşılık ister. TMP geliştiricisi gece gündüz sadece TMP ile ilgilenmiyor, uzun bekleme süresinin nedeni budur. Boş zamanlarında ve kendi işinden arta kalan zamanlarda TMP'yi geliştiriyor, olaya tam zamanlı çalışan olarak bakmayın. Siz 1 ay beklediniz fakat bu adam belki 1 ayda 10 saat ilgilenebildi belki 20 saat ilgilenebildi. Bizim için, heleki çalışanlar için gerçek hayat her zaman daha ön plandadır. İleride tam zamanlı çalışma hayatına başlayınca geçmişi düşünüp ne demek istediğimi anlayacaksın. TMP daha "ALPHA" sürümündedir, daha beta aşamasına geçmedi bile, dolayısıyla bu durumu NORMAL karşılamanız gerekiyor. Çok şey yazılıp çiziliyor fakat maalesef her şey söylendiği kadar kolay değil...
 8. Şimdi kısacası 1.37 MP'ye ne zaman geliyor ( :
 9. Güncellemenin son aşamalarında olduğumuzu, sadece test aşamalarında oluşan sorunlardan dolayı çıkış tarihinin (geçen hafta) ertelendiğini bilmenizi isterim. Yanılmıyorsam 1.38 güncellemesinde grafik ağırlıklı çalışma olacak, o zaman gelince de bu şekilde bir bekleme olabilir. Tekrar hatırlatmak istiyorum ki, TMP sadece gönüllü bir mod topluluğudur, yani resmi bir bağı bulunmamaktadır. Eğer MP tarafı SCS tarafından yürütülseydi para verdik güncelleme ver! diyebilirdiniz fakat şu anki TMP "client" geliştiricisi sadece TMP ile ilgilenmiyor, "gerçek hayatta" da birkaç projede daha "tam zamanlı" olarak çalışıyor. Siz nasıl ki hafta içi işten çıkınca yorgun olup sadece haftasonları tatil yapabiliyorsanız bu adam da sadece haftasonları, nadiren hafta içi TMP'ye zaman ayırabiliyor. Tüm bu iş stresinden sonra tatil yapmak yerine bir an önce TMP'yi güncellemeyi o da istiyor fakat o insanın hayatı mı önemli yoksa güncelleme bekleyenlerin 1.37 mp arzusu mu? Siz yalnızca günde 2-3 saat oynayıp oyununuzu kapatıyorsunz, en basitinden biz, 3 saatlik oyundan sonra bi 3 saat daha harcamak zorunda kalabiliyoruz ki geliştiriciler gece yarısına kadar çalışmak zorunda kalabiliyor. Lütfen anlayışlı olun, bu işler sandığınız kadar basit değil, olayların arka planını göremiyor veya bilemiyorsunuz. Patron üyeliğinden gelen paralarla sunucu giderleri karşılanıyor ve yeni sunucular açılıyor, aynı anda birden fazla etkinlik sunucusu etkin olabiliyor. Büyük paralar toplanıyor bu üyelikten fakat sunucuların aylık ücretleri de azımsanacak gibi değiller ve bu ücretler TMP var olduğundan beri ömür boyu ödeniyor. Dolayısıyla paralı geliştirici tutmak TMP'yi uzun vadede sıkıntıya sokabilir, gönüllü çalışabilecek tanıdıklarınız varsa feedback sisteminden ile kendini tanıtabilir. Sağlıcakla kalın, çay içmeyi unutmayın
 10. Önceki mesajları okumadan yorum yapıyorsunuz. 30-31 Mayıs tarihlerinde 1.37 mp güncellemesi test edilecek ve sorun olmaması halinde herkese açılacaktı fakat görünen o ki test başarılı değildi ve bu yüzden güncelleme ertelendi. Beklemekten sıkılan arkadaşlar 1.37 güncellemesinin içeriğine bakıp bir daha düşünmesi gerekiyor. 1.37 TMP'ye şimdi şuan da getirilebilir fakat optimizasyon sıkıntılarından, ses bozukluklarından, senkronizasyon problemlerinden dolayı keyif alarak oynayamayacaksınız. Kısacası lütfen sabırlı olun. TMP gönüllü bir mod topluluğu olup size hiçbir zaman son sürüm güncellemelerini belirli bir sürede, anında veya şimşek hızında getirmeyi vaad etmedi ve oyunun yapımcısı SCS şirketi ile resmi bir ortaklığı bulunmuyor. Dolayısıyla bu tür şikayetlerinizden vazgeçmelisiniz. Biz tarih verip sözümüzü tutmamak yerine güncelleme hazır olduğunda direkt size sunmayı tercih ediyoruz.
 11. Eğer şimdiye kadar yardım eden biri olmadıysa bunun anlamı yardım etmek istememesi değil, o konuda yeterliliği olmadığı içindir. Ben moderatörüm, gönüllü olarak bunun gereksinimlerini de yerine getiriyorum zaten. Fakat sizin de kabul ettiğiniz gibi, bilmeden, bu şekilde yorumlar ne derece doğru? Ben ve takımdakilerin çoğu yazılım işi ile ilgilenmiyor. Sadece birkaç web geliştiricisi var fakat onların da çalışma alanları site ile sınırlı kalıyor. Oyun ve sitenin çalışmaları çok farklı. Mesela nasıl çözüm odaklı olabiliriz? Takımdaki kimseyi yazılım öğrenmesi için zorlayamayız ki onların zaten ya okulu var, ya da bir işte çalışıyorlar. Biz fikirlerimizle zaten çözümler üretip bunu takım içerisinde değelendiriyoruz, siz kullanıcı olarak bunu dışarıdan göremeyebilirsiniz. Biz de diyoruz ki, sizin bize çözüm odaklı önerileriniz nelerdir? Kısa bir not, 1.37 sürümü cumartesi günü test edilecek ve bir sorun olmazsa pazar günü herkese açık paylaşılacak. Bu tarih kesin değil öngörülen tarihtir, bir sorun tespit edildiğinde güncelleme birkaç hafta sonraya ertelenebilir.
 12. Bazı arkadaşlarımızın bu konu hakkında şikayetçi olduğunu görüyorum. 1.37 sürümü gelmeseydi zaten 1 sene boyunca 1.36 sürümünü oynamaya devam edecektiniz. SCS'nin onlarca kişiyle aylarca üzerinde çalışıp getirdiği yeni sürümü siz 1 kişiden birkaç hafta içerisinde uyarlamasını istiyorsunuz. Umarım durumun farkındasınızdır. Şunu da hatırlatmak isterim ki TMP ile SCS'nin resmi bir bağı bulunmuyor, yani ETS2'nin güncellenmiş olması TMP'nin de bir an önce güncellenmesi gerektiği anlamına gelmiyor. Bu multiplayer modunu geliştiren 1 kişi ne zaman müsait olursa ve ne zaman çalışmasını tamamlarsa o zaman 1.37 sürümü TMP'ye gelecektir. Bu 1 kişi, bu oyunun dışında hali hazırda bir firmada yoğun bir şekilde çalışıyor ve ekmeğinin peşinde. Çözüm odaklı değil şikayet eden, insanları tembellikle nitelendiren kişi sözüm sana, eğer bu oyunu geliştirebilecek, bu 1 kişiye yardım edebilecek kadar 6-7 yazılım diline ileri seviyede vâkıf iseniz yeteneklerinizi kanıtlayan çalışmalarınızı feedback sistemi üzerinden yönetime iletebilirsiniz.
 13. Merhaba @Alperen Kara, Ban itirazınızı yaptığınıza göre artık tek yapmanız gereken beklemek olacaktır. Siz, o adminin banladığı onlarca oyuncudan yalnızca birisiniz, dolayısıyla sırada bekleyen başka ban itirazları da olabilir. Adminin birkaç gün içerisinde cevap vereceğinden emin olabilirsiniz. Bir an önce banınızın açılması gerektiğini ve oyuna girmeniz gerektiğini düşünüyorsanız size şunu hatırlatmak isterim ki: Kurallarımızı birçok kez kabul edip onayladığınız halde bir kuralı ihlal ettiniz. İyi günler dilerim, çay içmeyi unutmayın
 14. Merhaba @_Kerim_Erdem_, Hesabınızı oluştururken, oyuna girerken ve her kural değişikliği olduğundan defalarca kez kurallarımızı okuyup onaylıyor ve bu kurallara uyacağınızı belirtiyorsunuz. Buna rağmen bile bile hile kullanacak bir kişinin bu topluluğa uygun olmadığını düşünüyorum. Bu topluluğun oyuncuları bir AĞIR VASITA araç kullandığının farkında olmalıdır. 0-100 hız performansını değil, rampada düşeceği vitesi buçuğu düşünmelidir, daha nasıl az yakıt yakarım diye düşünmelidir. Her oyunun bir kuralı vardır, ve kuralları oyun kurucusu belirler. Oyunculara da bu kurallara uymak düşer. Kuralları sevmeyen arkadaşlarımız da var, fakat kendi oyunumuzu kendimiz yapmadığımız sürede, başkasının oyununda onun koyduğu kurallar geçerlidir.
×
×
 • Create New...