Jump to content

Snap Dragon

Translator
 • Content Count

  90
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

961 Local Driver

About Snap Dragon

 • Rank
  4t Ventilation Shaft
 • Birthday October 28

Profile Information*

 • Gender
  Male
 • Location
  127.0.0.1
 • Interests
  Sport Cars (BMW)
 • Preferred Trucks
  DAF
  Kenworth
  MAN
  Scania
  Volvo
 • American Garage Location
  Oregon: Klamath Falls
 • EU Garage Location
  Italy: Pescara
 • Known languages
  Turkish(Native) & English(Upper intermediate)

Recent Profile Visitors

9277 profile views
 1. Deneyip aldığın sonucu olumlu veya olumsuz, buraya yazarsan çok memnun olurum.
 2. Kankaa, how dare you xD 🥰😁

  1. QF_Giulia

   QF_Giulia

   Ye, how dare am I? :kappa: ❤️ 

  2. Snap Dragon

   Snap Dragon

   I think you shouldn't 🤗:kappa:

 3. Bugün size TruckersMP ve diğer çok oyunculu(multiplayer) tabanlı oyunlarda nasıl daha iyi bir ping değeri elde edebileceğinizi öğreteceğim! Bu rehberin bilgisayarınızdaki kayıt defterini(Registry) değiştireceğini unutmayın. Eğer emin değilseniz, o zaman bu işlemleri yapmaktan kaçınmalısınız, ama denemeyi seçerseniz, devam edebiliriz! Başlamak için, her şeyi dikkatlice okumanızı ve bu rehberde yazacağım tüm adımları takip etmenizi istiyorum! Bilgisayarınızdaki kayıt defterinde çalışacağımızdan, tüm adımları doğru bir şekilde takip etmeniz önemlidir! 1. Başlat'a tıklayın ve ardından "regedit" yazın. Bir başka yöntem(option): Doğrudan Windows logosunun yanındaki arama simgesine tıklayın ve oraya yazın. 2. Şimdi sol tarafta "HKEY_LOCAL_MACHINE" ifadesini görmelisiniz. Buna çift tıklayın ve daha fazla seçeneğin açıldığını görmelisiniz. 3. Ardından aşağıdaki dizinlere gidin: HKEY_LOCAL_MACHINE SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Media veya Multimedia\SystemProfile 4. "SystemProfile" üzerinde olduğunuza göre, şimdi "Network Throttling Index"'e sağ tıklayıp "değiştir"'e tıklamanız gerekir. Ardından; oradaki değeri 8 adet FFFFFFFF olarak değiştirin. 5. Şimdi aşağıdaki dizinlere gidin: HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Tcpip\Parameters\Interfaces 6. Şimdi burada sizin için bazı seçenekler var, burada bulunan tüm klasörlere tıklayın. En çok içeriğin bulunduğu klasörü gördüğünüzde doğru klasörü buldunuz demektir. Burada IP adresinizi vb. görebilirsiniz. 7. Şimdi "TCPackFrequency" değerini görüp görmediğinizi kontrol edin. Bunu görmüyorsanız, elle oluşturun! O sayfanın boş bir yerine sağ tıklayın, Yeni'ye tıklayın, Dword 32'yi seçin; Ardından, "TCPackFrequency" olarak yeniden adlandırın ve Enter'a tıklayın. Buna sağ tıklayın ve değeri 1 olarak ayarlayın. 8. Şimdi, yine sayfanın boş bir yerine sağ tıklayarak yeni bir tane daha oluşturun, Yeni'ye tıklayın, Dword 32'yi seçin, "TCPNoDelay" olarak yeniden adlandırın ve Enter'a tıklayın. Ayrıca bununda değerini 1 olarak ayarlamanız gerekir, öncekinde yaptığınız gibi sağ tıklayın ve ardından değiştir'e tıklayın. 9. Yandaki dizinlere gidin: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\MSMQ 10. Burada da bir "TCPNoDelay" değeri oluşturmalısınız. Tekrardan sağ taraftaki boş kısıma sağ tıklayın, Yeni->Dword 32 ve "TCPNoDelay" olarak adlandırın ve değeri 1 olarak ayarlayın. 11. Son adım! Bu dizine gidin: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\MSMQ\Parameters Ayrıca burada da bir "TCPNoDelay" değeri oluşturun. Yeni -> Dword 32 -> TCPNoDelay. Ve değeri 1 olarak ayarlayın. 12. Artık kayıt defterini kapatabilirsiniz! Bu değişikliklerin etkili olması için bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekebilir. Bilgisayarınızı yeniden başlattıktan sonra, daha önce olduğundan daha düşük ping değerine sahip olduğunuzu göreceksiniz! Orijinal konu: Konu'nun türkçe çevirisi aslından biraz daha detaylandırılıp yazılmıştır ve daha iyi anlaşılması için bazı yerlerinde ekleme ve çıkarmalar yapılmıştır.
 4. https://www.patreon.com/bePatron?u=16310284 https://truckersmp.com/profile/settings --> After doing the patreon operation, don't forget to enter your profile and click the "add patreon" button. (It will be at the bottom)
 5. Thank you for following me :D

   

 6. Herkese merhaba, Tatil döneminde, takım üyelerimize tatillerini kutlamak için arkadaşlarıyla ve aileleriyle birlikte vakit geçirme şansı bulmaları için bir mola/izin verilir. Bu, sistemlerimizdeki yanıtların ertelenebileceği ve daha uzun bekleme süresine neden olabileceği anlamına gelir. Faaliyetlerimiz 03.01.2020 tarihinde tekrar normale dönecektir. TruckersMP ekibi olarak size Mutlu Noeller ve Mutlu Yıllar dileriz. Arkadaşlarınız ve ailenizle şenlikleri kutladığınızdan emin olun.
 7. Sevgili kamyoncular, uzun zamandır beklenen kar modu yayınlandı.

  İlgili haber ⤵️

   

  Ayrıca kar modu için türkçe kurulum makalesi de yayında ⤵️

  https://truckersmp.com/knowledge-base/article/730

   

  Saygılarımla.❤️

  1. RequieB

   RequieB

   Adam gibi adam be 

 8. Selam kamyoncular, Bugün sizler için heyecan verici haberlerimiz var. TruckersMP'de ilk kez, Euro Truck Simulator 2 ve American Truck Simulator için Frosty Winter Weather Mod'u destekleyeceğiz. Bu modu sunucularımızda kullanmak için izlemeniz gereken birkaç adım vardır. Mod sahibinin isteği doğrultusunda, kar modu bir önceki yıl ile aynı şekilde sağlanacaktır. Sunucumuzda kış mevsiminin tadını çıkarma hakkında daha fazla bilgi için Kar modunu nasıl kuracağınız ile ilgili bilgi bankası makalemize(KB) bakın. Önceki yıllarda olduğu gibi, kar modu sadece isteğe bağlıdır. TruckersMP oynamak için tüm paketleri indirmeniz gerekmez. Bu mod ProMods ile de uyumlu olduğu için bu sunucularda da kullanılabilir. Not: Kar modu'nu etkinleştirmiş olsanız bile, tüm kurallara uyulması gerekir. Kurallara uymadığınız tespit edilirse (kar etkilerinden dolayı belirli suçlara neden olsa bile), durum kar modu'nu kullanmıyormuşsunuz gibi gözden geçirilecektir. Daha fazla bilgi için lütfen kurallarımıza bakınız. Bununla birlikte, TruckersMP ekibi olarak hepinize Mutlu Noeller ve Mutlu Yıllar dileriz.
 9. Selamlar, Kamyoncular! Bu durumdan etkilenenler zaten farkında olabilirsiniz. Popüler yayın sitesi Plays.tv, 15 Aralık 2019'da kapılarını kapatacak ve videolarınıza 15/12/2019 tarihinden itibaren erişim olmayacak. Üyelerimizin birçoğu rapor kanıtlarını barındırmak için Plays.tv kullandığından, bu durum sizi ve TruckersMP'yi doğrudan etkileyecektir. Aşağıda kanıtlarınızı barındırmak için Plays.tv kullanıyorsanız ne yapmanız gerektiğini okuyabilirsiniz. Bu duyuru ve süreçten itibaren, rapor sırasındaki TÜM Plays.tv raporları reddedilecektir. Raporunuzu değerlendirmemizi isterseniz, lütfen kanıtlarınızı başka bir yayın sitesine yeniden yüklemenizi rica ederiz. Bu raporların reddedilme nedenine yansıyacak. Daha önce Plays.tv'den raporları kabul edilenler için, kanıtlarınızı indirmek ve yeniden yüklemek zorunda değilsiniz. Oyunculardan yasağın sona erdiği tarihten itibaren en az 30 gün kanıtlarını hazır bulundurmalarını isterken, bu mevcut Plays.tv kanıtları için geçerli olmayacaktır. Profilinizde Plays.tv kanıtı içeren bir yasaklama varsa, 15/12/2019 tarihinden sonra kanıtlar artık mevcut olmadığından, yasağınız kaldırılmaz. Herhangi bir sorunuz veya endişeniz varsa, lütfen bunları yorumlayabilmemiz için aşağıdan yorum yapın. Güvenli seyahatler, TruckersMP Takımı Orijinal blog postu
 10. Real Operations V8 etkinliğinin Türkçe çevirisini aşağıdaki konudan bulabilirsiniz.⤵️
  Seni orada görmek için sabırsızlanıyoruz. ;)

   

   

 11. Selamlar! Temmuz ayında American Truck Simulator'daki yapılan Real Operations etkinliğimize katıldıysanız, bu kadar büyük bir olayı iple çekmek için dahil olan çok çeşitli özel araçlarımızdan etkilenmiş olabilirsiniz. Sadece bu da değil, harita düzenlemelerinin desteğini Kaliforniya çevresindeki operasyonlara tanıtmak konusunda çok istekliydik! Ancak Euro Truck hayranlarından korkmayın. Real Operations'ı çok yakında Avrupa'ya geri getiriyoruz! Tanıtımı... Yaklaşan Real Operations etkinliğimiz Euro Truck Simulator 2'de ki en iyisi olacak! Çok sayıda yeni araç ve operasyonla, en heyecan verici Avrupa'daki etkinliğimizi yaşayan binlerce oyuncunun arasına katılacaksınız. Siz ve diğer dostlarınızla birlikte tanıklık etmeniz için her şey gerçek zamanlı olarak gerçekleşecek. Aşağıdakiler dahil, olaylara müdahale eden acil durum araçlarından; itfaiye araçları, polis arabaları ve ambulanslar, dinamik özel yol çalışmalarına, kurtarma görevlerine ve hatta polis kovalamalarına! Real Operations V8 Tırınıza binmeden ve TruckersMP'nin geniş çaplı etkinliğinin sekizinci versiyonunu deneyimlemeden önce beklenecek uzun bir vakit yok. Etkinliğin 24 Kasım 2019 Pazar günü saat 16:00 - 20:00 UTC [19:00 - 23:00 UTC+3 | TR] saatleri arasında gerçekleşeceğini doğrulamak için çok heyecanlıyız. Real Operations'ı deneyimlemek için tam tamına dört saat. Saat diliminizde ne zaman oynayabileceğinizi bilmiyorsanız, lütfen Alternatif Saat Dilimlerimize bakın. Real Ops V8, Belçika, Lüksemburg ve Fransa'da olmak üzere yaklaşık sekiz şehirde gerçekleştirilecek. Operasyonların yapıldığı tüm şehirler ve yollar aşağıdaki etkinlik bölgesi haritasında gösterilmiştir. Real Operations esnasında, hangi şehirde başlayacağınızı ve nerede bitirmek istediğinizi seçebilirsiniz. Herhangi bir varış noktası olan bir dorse alabilir veya satın aldıysanız kendi dorsenizi kullanabilirsiniz. Bir hedef belirlemenize de gerek yok! Katılımcılar, seçtiğiniz herhangi bir rotayı görmek için yukarıdaki vurgulu yollarda serbestçe dolaşabilirler. O müthiş operasyonu tekrar kontrol etmek ister misin? Arkanı dön ve istediğin kadar yaşa! Katılmak istiyorsanız, işte bazı önemli bilgiler: Sunucu: Real Ops V8 Geçici Resmi Etkinlik Kuralları: Buraya tıklayın! Umarız bizim kadar heyecanlısınızdır... orada görüşürüz! - TruckersMP Takımı
×
×
 • Create New...