Jump to content

Długie światła i Koguty


[RT] Aro34

Recommended Posts

Może i poświaty długich nie widać, ale za to jak dają po oczach to widać z naprzeciwka jak się jedzie. Moim zdaniem jakby ekran robił się biały to trolle miały by większe pole do popisu, by się ustawiły gdzieś i oślepiały kierowców, może nie do końca biały ekran ale jakieś utrudnienie z tym związane, ale SCS nie widzi sensu wprowadzać tego, bo AI nie używają świateł długich, no chyba że pomyślą o MP.

Link to comment
Share on other sites

Wypowiedz do sprawy świateł drogowych ( "długich" dla nie kumatych ).Według mnie to jest żenujące iż z jednej strony światła drogowe nie oślepiają w ETS2mp ale z drugiej każdy narzeka na kogoś kto mu zajedzie drogę,staranuje,wymusi pierwszeństwo a sam on używa tych drogowych. I tak naprawdę żadne poprawki w grze nie przyniosą rezultatu. Dlaczego ? Otóż osoby które się do tego nauczyły z "Niewyjaśnionych przyczyn" Czy to na aktualnej wersji czy na następnych to i tak czy siak będzie na tych światłach jeździć. Z mojego punktu widzenia na to nie będzie lekarstwa - A kierując się aktualnymi przepisami w ruchu drogowym znajdą się pomysły jak temu zapobiec, jak takowych graczy "przestraszyć" nie codziennej jazdy - Zaostrzyć zasady - Dopisać do "Regulaminu Gry"  punkcik o światłach drogowych brzmiało by tak " Niewłaściwe używanie świateł drogowych" - Pewna część graczy stara się trzymać nie tylko zasad serwera ale też przepisów jakie panują w realiach.  A żeby nie być gołosłownym kilka wycinków z obowiązującego kodeksu drogowego do powyższej wypowiedzi. 

Pozwoliłem sobie całe dać i podkreślić to - O co mi chodzi 

 

Art. 51.

1. Kierujący pojazdem jest obowiązany używać świateł mijania podczas jazdy w warunkach normalnej przejrzystości powietrza.

2. W czasie od świtu do zmierzchu w warunkach normalnej przejrzystości powietrza, zamiast świateł mijania, kierujący pojazdem może używać świateł do jazdy dziennej.

3. W czasie od zmierzchu do świtu, na nieoświetlonych drogach, zamiast świateł mijania lub łącznie z nimi, kierujący pojazdem może używać świateł drogowych, o ile nie oślepi innych kierujących albo pieszych poruszających się w kolumnie.

Kierujący pojazdem, używając świateł drogowych, jest obowiązany przełączyć je na światła mijania w razie zbliżania się:

  • pojazdu nadjeżdżającego z przeciwka, przy czym jeżeli jeden z kierujących wyłączył światła drogowe – drugi jest obowiązany uczynić to samo;
  • do pojazdu poprzedzającego, jeżeli kierujący może być oślepiony;
  • pojazdu szynowego lub komunikacji wodnej, jeżeli poruszają się w takiej odległości, że istnieje możliwość oślepienia kierujących tymi pojazdami.

PS - Osoby odpowiedzialne za wprowadzanie zasad chcąc dać taki podpunkt miały by poparcie co najważniejsze "Graczy" a po drugie samych przepisów. A wiadomo że mając to co mają mogą zrobić wszystko czy to się nam podoba czy nie - Wszystko zależy od ich podejścia do danej sprawy :). I wybaczcie za długość wypowiedzi - Ale wolę pisać rzetelnie i pisząc już coś umieścić wszystko co myślę o danej sprawie.

 

 

Szerokości !

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Może i poświaty długich nie widać, ale za to jak dają po oczach to widać z naprzeciwka jak się jedzie. Moim zdaniem jakby ekran robił się biały to trolle miały by większe pole do popisu, by się ustawiły gdzieś i oślepiały kierowców, może nie do końca biały ekran ale jakieś utrudnienie z tym związane, ale SCS nie widzi sensu wprowadzać tego, bo AI nie używają świateł długich, no chyba że pomyślą o MP.

I tak 'moc' świateł w grze została po tym 1.17 zwiększona... a tak jak piszesz - nic więcej nie oczekujmy, bo to co zostało zmienione to i tak już jest jak najbardziej 'na rękę' graczom MP...

 

System świateł swoje, a realia swoje. Niby zmiany na lepsze od wersji 1.17, ale tak jak JohnnyCagePL wspomina jazda na długich w nocy w chwili obecnej nie daje takiego efektu jak w życiu realnym. Patrząc z drugiej strony w realnym świecie za dnia nie widać na drodze poświaty świateł czy to drogowych, mijania, czy nawet postojówek, natomiast w grze to widać, co jest kompletnym absurdem. Niestety to jest tylko gra, która ma mniej lub więcej niedociągnięć i nieścisłości. Według mnie na tą chwilę nie ma co spodziewać się jakiegokolwiek ściemniania (a raczej rozjaśniania) ekranu, gdyż w tej fazie wersji są inne, ważniejsze priorytety niżeli dążenie do urealniania gry. Jak to deweloperzy określili, wersja alpha ma na celu poprawę synchronizacji i tym należało by się zająć by przejść do kolejnego etapu, czyli bety.

 

#1000  B)

Oj no nie mów, że kompletnie nie widać tych świateł DRL (oraz zwykłych mijania) w słoneczny dzień... ustawy normujące obowiązek posiadania włączonych świateł w dzień jednak mają coś na myśli ;).

Skoro istnieje obowiązek to jednak zwiększa (w jakimś stopniu) ono widoczność pojazdu (może niewiele, ale jednak zawsze trochę jest) a przede wszystkim bezpieczeństwo.

 

Panowie, nie ma co się sprzeczać, i tak do niczego nie dojdziemy :) Według mnie moderatorzy powinni ten temat zamknąć.

Temat jest po to, aby rozwiązywać właśnie spory... dopóki nie dochodzi do rękoczynów (tak jak w innym poprzednim temacie) to temat jak najbardziej ma prawo być otwarty na nowe posty ;).

if i'm online you can FOLLOW ME ON MAP! //

if you have 'something' to me then write PM in English or Polish!

i don't accept anyone on steam!
photo.jpg facebook_48x48.png Twitter_logo_blue_48.pngdb7f21ef324bf7c1b313e517461a0ba9.png
3522842343.png

Link to comment
Share on other sites

Wózki widłowe dla Twojej informacji, to nie są gabaryty. Gabaryty, to są rzeczy, które wystają poza naczepę. Jak nie masz pojęcia to nie mów proszę, bo się ośmieszasz Rudy30. To po pierwsze.

Po drugie, rzeczy ponadwymiarowe to: Jacht, Traktor na gąsienicach, Elementy gazociągu. Tutaj się daje koguty. Po trzecie: Przy naczepach od 18 ton włącza się koguty.

Pytałem się jednej osoby, której ojciec jest kierowcą ciężarówki, i potwierdził, że nie robię błędów włączając od 18 ton koguty. Przy wózkach widłowych się nie włącza, bo ani nie są to gabaryty,

ani nie jest to ciężkie. Tak samo zbiorniki itp. Mam nadzieję, że wszystko już wyjaśniłem. Powodzenia na drodze.

 

Kolego, niestety Ty się tu mylisz. Ładunki wystające poza naczepę to Ponad Gabaryty a te które się mieszczą w szerokości i długości naczepy to Gabaryty. Przy obu rodzajów ładunków powinniśmy używać "kogutów" a różnica polega na tym że ładunki Ponad Gabarytowe można wozić określoną trasą (na którą jest wydawane zezwolenie) i tylko w godzinach nocnych.

 

Ja w grze "kogutów" używam jeśli przepisy na to pozwalają lub wymuszają, czyli do w/w ładunków (przepisy wymuszają użycie sygnałów) oraz podczas przewozu materiałów niebezpiecznych (wszystkie klasy ADR) gdzie przepisy zezwalają na użycie tych sygnałów ostrzegawczych ale nie jest to obowiązkowe

Link to comment
Share on other sites

Oj no nie mów, że kompletnie nie widać tych świateł DRL (oraz zwykłych mijania) w słoneczny dzień... ustawy normujące obowiązek posiadania włączonych świateł w dzień jednak mają coś na myśli ;).

Skoro istnieje obowiązek to jednak zwiększa (w jakimś stopniu) ono widoczność pojazdu (może niewiele, ale jednak zawsze trochę jest) a przede wszystkim bezpieczeństwo.

Chodziło mi o poświatę na jezdni. W słoneczny dzień nie ważne jakich świateł będzie się używać to nie zauważymy zmiany na jezdni. Owszem samochody są widoczniejsze z włączonymi światłami patrząc z przodu, z tym się zgodzę i nie zaprzeczam temu.

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

Byłoby super gdyby była synchronizowana pogoda, bo niektórzy jeżdżą na długich z tego względu, że mają włączone opady deszczu a inni użytkownicy mogą mieć słoneczko i tu powstaje taki mały problem, że ktoś jeździ na długich i ich nie wyłączy gdy ktoś nadjeżdża z naprzeciwka.

 

Synchronizowana pogoda nic nie da chociaż dziwię się że ją wyłączono. Trzeba by wprowadzić jakąś opcję dającą oślepianie innych graczy typu powiększające się białe pole ( zależne od odległości jaka dzieli pojazdy i powodujące ze nic nie widać) gdy ktoś jedzie na drogowych

Link to comment
Share on other sites

Kolego, niestety Ty się tu mylisz. Ładunki wystające poza naczepę to Ponad Gabaryty a te które się mieszczą w szerokości i długości naczepy to Gabaryty. Przy obu rodzajów ładunków powinniśmy używać "kogutów" a różnica polega na tym że ładunki Ponad Gabarytowe można wozić określoną trasą (na którą jest wydawane zezwolenie) i tylko w godzinach nocnych.

 

Ja w grze "kogutów" używam jeśli przepisy na to pozwalają lub wymuszają, czyli do w/w ładunków (przepisy wymuszają użycie sygnałów) oraz podczas przewozu materiałów niebezpiecznych (wszystkie klasy ADR) gdzie przepisy zezwalają na użycie tych sygnałów ostrzegawczych ale nie jest to obowiązkowe

nwm skąd ty to wziąłeś "(przepisy wymuszają użycie sygnałów) podczas przewozu materiałów niebezpiecznych (wszystkie klasy ADR) "  nigdy tego nie widziałem ani o tym nie słyszałem.... Podaj przykład lub zdjecie to uwierzę

Link to comment
Share on other sites

@UP

Również nie słyszałem ani nie widziałem aby jadąc z naczepami przystosowanymi do przewozu materiałów niebezpiecznych (ADR) kierowcy włączali światła ostrzegawcze. Na trasie z ojcem też ani razu nie widziałem. Nie powiem, koło mnie dość często latają takimi zestawami i NIGDY nie mają włączonych kogutów. Jedynie co to kilka razy widzałem jak leciał na kogutach z naczepą typu jumbo ale to już inna sytuacja, bo mu z prawej strony wystawało.

76561198117924798.png

Link to comment
Share on other sites

@UP

Również nie słyszałem ani nie widziałem aby jadąc z naczepami przystosowanymi do przewozu materiałów niebezpiecznych (ADR) kierowcy włączali światła ostrzegawcze. Na trasie z ojcem też ani razu nie widziałem. Nie powiem, koło mnie dość często latają takimi zestawami i NIGDY nie mają włączonych kogutów. Jedynie co to kilka razy widzałem jak leciał na kogutach z naczepą typu jumbo ale to już inna sytuacja, bo mu z prawej strony wystawało.

art. 54

1. Pojazd wykonujący na drodze prace porządkowe, remontowe lub modernizacyjne powinien wysyłać żółte sygnały błyskowe.

2. Kierujący pojazdem, o którym mowa w ust. 1, może, pod warunkiem zachowania szczególnej ostrożności, nie stosować się do przepisów o obowiązku jazdy na jezdni lub przy jej prawej krawędzi oraz o zatrzymaniu i postoju, z tym że:

1) na jezdni jednokierunkowej oraz poza obszarem zabudowanym, podczas oczyszczania drogi ze śniegu, dopuszcza się również jazdę przy lewej krawędzi jezdni,

2) jazdę po chodniku dopuszcza się tylko przy zachowaniu bezpieczeństwa pieszych.

2a. Kierujący pojazdem, o którym mowa w ust. 1, może korzystać z autostrady lub drogi ekspresowej nawet wtedy, gdy pojazd ten nie jest pojazdem samochodowym lub jego konstrukcja uniemożliwia rozwinięcie prędkości co najmniej 40 km/h.

3. Pojazd, który ze względu na konstrukcję, ładunek lub nietypowe zachowanie na drodze może zagrażać bezpieczeństwu w ruchu drogowym, powinien wysyłać żółte sygnały błyskowe.

4. Zabrania się, z zastrzeżeniem art. 31 ust. 1 pkt 5, używania żółtych sygnałów błyskowych do innych celów niż określone w ust. 1 i 3.

art. 31.

1. Kierujący może holować pojazd silnikowy tylko pod warunkiem, że:

...

5. pojazd holowany, z wyjątkiem motocykla, jest oznaczony z tyłu po lewej

stronie ostrzegawczym trójkątem odblaskowym, a w okresie niedostatecznej

widoczności ma ponadto włączone światła pozycyjne; zamiast oznaczenia

trójkątem odblaskowym pojazd holowany może wysyłać żółte sygnały błyskowe w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu;

Ponawiam to co pisałem kilka stron wcześniej ;)

  • Upvote 1

if i'm online you can FOLLOW ME ON MAP! //

if you have 'something' to me then write PM in English or Polish!

i don't accept anyone on steam!
photo.jpg facebook_48x48.png Twitter_logo_blue_48.pngdb7f21ef324bf7c1b313e517461a0ba9.png
3522842343.png

Link to comment
Share on other sites

Sugerowanie się polskim kodeksem w społeczności ogólnokrajowej to jak mówienie do każdego po polsku. Ty sobie gadasz ale reszta ma to gdzieś xD

Inna sprawa że zespól Dev musiałby zrobić skryptowo zabezpieczenie przed kogutami, w sensie niektóre ładunki tylko pozwalają na ich aktywację - co napewno szybko(lub nigdy) nie będzie.

 

A długie światła nie przeszkadzają więc nie wiem o co problem.

MrCZM4t.png

Link to comment
Share on other sites

Sugerowanie się polskim kodeksem w społeczności ogólnokrajowej

Aktualnie jestem po 'stronie' polskiej ;) - kolejna rzecz - te przepisy na pewno znajdą swoją unormowaną stronę w każdym innym kraju ;).

to jak mówienie do każdego po polsku. Ty sobie gadasz ale reszta ma to gdzieś xD

Generalnie - no racja, jeżeli ktoś jest za (niestety jestem zmuszony to napisać) tępy i nie może przyswoić do siebie tego to nie przyswoi do siebie niczego sensownego... jedynie to, żeby robić rozpier*** na ulicach.

if i'm online you can FOLLOW ME ON MAP! //

if you have 'something' to me then write PM in English or Polish!

i don't accept anyone on steam!
photo.jpg facebook_48x48.png Twitter_logo_blue_48.pngdb7f21ef324bf7c1b313e517461a0ba9.png
3522842343.png

Link to comment
Share on other sites

nwm skąd ty to wziąłeś "(przepisy wymuszają użycie sygnałów) podczas przewozu materiałów niebezpiecznych (wszystkie klasy ADR) " nigdy tego nie widziałem ani o tym nie słyszałem.... Podaj przykład lub zdjecie to uwierzę

Dlaczego zmieniasz treść mojego postu? To co zacytowałeś rzuca światło jakoby przy przewozie ADR koguty były wymagane. Ja napisałem wyraźnie ze koguty są wymagane przy gabarytach i ponad gabarytach a nie przy przewozie ADR. Przy ADR kierowca MOŻE włączyć koguty ale nie ma obowiązku. Z mojej strony w poście błędem było tylko niepostawienie przecinka.

 

 

Sugerowanie się polskim kodeksem w społeczności ogólnokrajowej to jak mówienie do każdego po polsku. Ty sobie gadasz ale reszta ma to gdzieś xD

Inna sprawa że zespól Dev musiałby zrobić skryptowo zabezpieczenie przed kogutami, w sensie niektóre ładunki tylko pozwalają na ich aktywację - co napewno szybko(lub nigdy) nie będzie.

A długie światła nie przeszkadzają więc nie wiem o co problem.

Tylko że to, co kolega przytoczył z naszego KRD ma również swój wpis w przepisach o transporcie materiałów niebezpiecznych ADR, które są jednakowe dla całej Europy.

 

 

Używaj opcji "Edytuj". Posty połączone. //Radex

Edited by Radex
Połączenie postów.
Link to comment
Share on other sites

Wszyscy piszą o kodeksach itp. A nikt (jeśli coś pominąłem to przepraszam) nie wspominał o kwestii FPS. To jest symulator, ale koguty drastycznie obniżają te fpsy, przez co komfort rozgrywki spada do minumum. Pewnie zaraz ktoś napisze coś w stylu "Nie podoba się, nie graj/zmniejsz ustawienia" ale dlaczego ja mam cierpieć przez jakiegoś gościa, bo on musi z jechać na kogutach z firanką ? To jest tylko gra komputerowa, więc nie wiem po co to rozpisywanie się n/t KRD

 

 

PS: Wiem że jest opcja wyłączenia "poświaty" świateł, ale wtedy nie widać żadnych świateł

Link to comment
Share on other sites

Coś za coś, albo masz sprzęt pozwalający na bezproblemową jazdę z kogutami innych, albo nie i obchodzisz się też bez poświaty innych świateł. Jedyna opcja według mnie to taka, aby zgłosić sugestię rozdzielenia (o ile to możliwe) możliwości wyłączenia kogutów (jako jedna opcja) i innych świateł (jako druga). Według mnie nie można pogarszać standardów gry dla wszystkich tylko i wyłącznie dlatego, że pewna grupa osób ma słaby sprzęt, a za wszelką cenę chce mieć wszystko to samo co Ci lepsi. Skoro są możliwości "uregulowania" tego opcjami lokalnymi to czemu nie podjąć sugestii zmiany tego, a nie regulować kolejnymi dziwnymi przepisami niepotrzebnie psując rozgrywkę.

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

W pełni popieram twoją wypowiedź odnośnie zrobienia osobnej opcji wyłączenia kogutów.

Co do sprzętu: Koguty tak czy siak dosyć mocno obniżają FPS-y. Podczas normalnej nocnej jazdy mam 30 FPS, a gdy obok mnie jedzie gość z kogutami odrazu spadają do 20-23 FPS.

Ze standardami gry też masz rację. W sumie osobne opcje od poświaty kogutów i śwateł rozwiązałyby problem

Link to comment
Share on other sites

Ale zauważmy ze po zastosowaniu 2 kogutów to fps tak szybko nie spadaj ale jak ktoś z graczy da sobie na dach z 10 kogutów potem fps mogą spać nawet do 10.

Link to comment
Share on other sites

Nawet jak założy sobie ten pas z kogutami, to FPS mogą spaść nawet o 50%

 

Nigdy jeszcze nie widziałem żeby ktoś miał więcej niż 2 koguty na dachu. Mam słaby sprzęt do gry (na pustej trasie maks. 15 fpsów), ale mam ustawione żeby te koguty widzieć, żeby widzieć poświatę świateł drogowych i nie zauważyłem spadku fpsów. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.