Jump to content

Długie światła i Koguty


[RT] Aro34

Recommended Posts

Nawet nie ma z kim tu dyskutować. To jest zwyczajna kłótnia bo Pan Rudy30 idzie w zaparte i nie ma zamiaru nawet tego wszystkiego przemyśleć. 

 

Wexu, jeżeli to symulator to dlaczego:

- ludzie przejeżdżają na czerwonym, 

- jest strefa bezkolizyjna na spedycjach,

- jest kaganiec w mieście,

 

To tak na szybko wymyślone. To jest TYLKO gra w którą niestety grają też dzieci które nie wiedzą na czym polega realizm. Co gorsza zawsze tak było, jest i będzie. Tego się nie zmieni więc proponuje zamknąć ten już bezsensowny temat i skupić się na nabijaniu kilometrów na koła. 

 

Szerokości ! :)

Link to comment
Share on other sites

Temat jest po to aby dyskutować :)...

Rozumiem Twój ból o zachowanie ludzi...

Ale ja ich usprawiedliwiać nie będę - to nie moje zadanie.

Zresztą sam dobrze zauważyłeś to, że gry tego 'kalibru' głównie są grywane przez dzieci...

Ja tylko podtrzymuję to, że jest to Z ZAŁOŻENIA symulator, przez co jednak powinno się do tej symulacji dostosowywać...

a to, że ktoś tego nie robi, to jego problem... przecież nikt Tobie nie każe zachowywać się tak samo...

skoro ktoś patrzy na to jak ktoś inny postępuje, i robi to samo (w tym przypadku źle), to powinien sam osobiście się zastanowić nad tym czy postępuje dobrze, oraz czy na pewno dorósł ;).

Co do stref bezkolizyjnych - temat rzeka, jestem za tym, żeby ich nie było, ale w tym momencie musiałoby wejść w życie inne rozwiązanie, którego osobiście nie stworzę, ponieważ się nie znam, oraz nie wiem, czy sam Michał dałby radę zaimplementować coś takiego do gry ;).

Co do kagańców w mieście - jak najbardziej - zgadam się - nie powinno ich być tutaj wcale ... ale ja na to wpływu nie mam ;)...

if i'm online you can FOLLOW ME ON MAP! //

if you have 'something' to me then write PM in English or Polish!

i don't accept anyone on steam!
photo.jpg facebook_48x48.png Twitter_logo_blue_48.pngdb7f21ef324bf7c1b313e517461a0ba9.png
3522842343.png

Link to comment
Share on other sites

A ja powiem tak, serwer jest dla wszystkich i każdy może mieć tira jakiego chce. A podawanie norm prawnych z reala do gry jest po prostu żałosne. To że ktoś jeździ z włączonymi kogutami 24/7, ma milion ksenonów na rurach czy świateł LED to jego osobista sprawa i nikomu do tego dopóki regulamin lub system gry tego nie zabrania. 

A jak komuś się nie podoba ma tryb SP.

Pozdrawiam.

  • Upvote 1

MrCZM4t.png

Link to comment
Share on other sites

I widzisz tutaj się różnimy...

Zgadzam się, skoro gra na coś pozwala - to niech jest, ale z drugiej strony, większość graczy w tym momencie już się nie trzyma zasobów gry, tylko wykorzystuje luki, dzięki którym można zrobić wszystko z dostępnych części.

Kolejną rzeczą jest to, że nie każdy musi grać na jakimś potworze (ex. 16GB Ramu, 980 GTX, i7, etc), przez co osoby z słabszym zapleczem odczuwają spadki przy nadjechaniu POCIĄGU - ciężarówki.

A odcinanie funkcji gry (wyłączanie długich, kogutów, etc.) tylko dlatego, że ktoś chce się pobawić jest raczej trochę nie halo.

Skoro ta dana osoba chce się pobawić, to niech ona właśnie trafi na SP, gdzie może sobie robić z swoją ciężarówką co tylko zechce, bo jakby nie patrzeć - tam nikomu (prócz sobie) gry nie utrudni.

Dlaczego ktoś ma cierpieć i zmuszać się do psucia sobie gry, bo ktoś chce się pobawić?

Dalej tropem 'skoro jest, tzn. że mogę bo przecież nikt nie zakazał' albo 'zasady są po to aby je łamać' IMO jest na poziomie gimbusa.

No tak wiadomo ... znalazł się Wexu - obrońca zwierząt.

Ale skoro gra już w samej nazwie posiada zwrot "SIMULATOR" to dlaczego ja mam robić COKOLWIEK mi się zechce? - po to odpalam tą grę-symulator (chociaż część tego typu rzeczy), żeby móc się odstresować, a nie wkurzać na wszystkich dookoła... (wystarczająco dużo jest już wszelkiej maści trolli)

Na dodatek SCS wychodząc na rękę trochę graczom MP i zwiększając siłę FLAR raczej miał właśnie w zamyśle to dążenie do tego, aby jednak ta gra kojarzyła się z symulatorem :).

Trochę rozsądku, trochę myślenia nie szkodzi ... no chyba, że sprawia to ból osobie - w takim razie przepraszam za narzucanie się :).

  • Upvote 5

if i'm online you can FOLLOW ME ON MAP! //

if you have 'something' to me then write PM in English or Polish!

i don't accept anyone on steam!
photo.jpg facebook_48x48.png Twitter_logo_blue_48.pngdb7f21ef324bf7c1b313e517461a0ba9.png
3522842343.png

Link to comment
Share on other sites

No tak wiadomo ... znalazł się Wexu - obrońca zwierząt.

 

 

Wexu... serio? :D

 

Co do tego sprzętu to niestety się z tobą Wexu zgodzę.

Niestety nie mam dostępu do lepszego komputera, mam laptopa, i potrafi przyciąć u mnie deszcz przy braku jakiegokolwiek gracza w pobliżu. Już nie wspomnę o kogutach. Największe pożeracze fpsów.

 

Fakt jest taki, że każdy ma prawo do grania jak chce, ale w sposób nie zagrażający innym uczestnikom.

Więc jak ktoś chce mieć świecącą choinkę to będzie ją miał.

IzoBqI6.jpg  

 

Link to comment
Share on other sites

poruszam temat servisu, hoteli i ogolnie miejsc gdzie zbiera sie gdzie kilkunastu kierowcow stojac na wlaczonych beconach robia poprostu disco w oczach  :angry:

ilu jest takich ktorzy specjalnie oslepiaja innych

propozycja jest taka- aby nie byly dostepne na wyznaczonych strefach bezkolizyjnych (postojach) w czasie jazdy i tak nic nie poradzisz kazdy lata jak chce na ostrzegawczych czy bez 

  • Upvote 1

 

9078daf64360210f.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ale skoro gra już w samej nazwie posiada zwrot "SIMULATOR" to dlaczego ja mam robić COKOLWIEK mi się zechce? - po to odpalam tą grę-symulator (chociaż część tego typu rzeczy), żeby móc się odstresować, a nie wkurzać na wszystkich dookoła... (wystarczająco dużo jest już wszelkiej maści trolli)

 

Akurat to, że w nazwie tej gry wisi ten zwrot to o niczym nie świadczy. Ludzie są różni, niektórzy to traktują poważnie a niektórzy po prostu chcą pograć. Niektórzy też nie są na tyle dorośli aby potrafić się zachować, jednak do póki ludzie, którzy jeżdżą na długich, jeżdżą na kogutach, ludzie, którzy gaszą długie jak jadę z naprzeciwka, ludzie, którzy nie gaszą długich jak jadę z naprzeciwka, nie będą mnie spychać, uderzać we mnie, uderzać w innych to mam ich światła w poważaniu. Przeszkadzały mi koguty - wyłączyłem je, długie mi nie przeszkadzają bo nie są na tyle oślepiające żebym nie widział przez to drogi i wpadał na pierwsze lepsze drzewo. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Moja mocno subiektywna opinia. Mam tendencję do rozpisywania się niepotrzebnie więc zawrę swoje myśli w punktach.

 

  • Nadmierna ilość oświetlenia barwy żółtej/pomarańczowej to dla mnie przykład "wiejskiego kierowcy"
  • O ile każdy z nas personalizuje ciężarówkę jak chce, o tyle powinniśmy ustalić pewne granice dobrego smaku
  • Wszelkie efekty świetlne można wyłączyć na dzień dzisiejszy w opcjach - zatem tak jakby nie ma tematu (?)
  • Ciężarówki-pociągi które wyglądają jakby szykowały się na maraton dookoła świata to serwerowe faux-pas

 

Generalnie myślę, że gameplay na dzień dzisiejszy ma większe problemy. Jeśli chodzi o zasadę "ja i moje podwórko" to kończy się ona zdecydowanie na singlu. W trybie gry wieloosobowej Twoje odpicowane oświetlenie, przypominające nota bene jakiś prom kosmiczny, zaczyna już bezpośrednio wpływać na komfort gry innych użytkowników, więc przestaje być tylko Twoją sprawą. Poniekąd, tak jak napisałem, można się ratować opcjami. Natomiast łatwo wyobrazić sobie sytuację, w której ktoś musi zrezygnować z opcji (które mógłby mieć właściwie włączone) tylko dlatego, że kilku kierowców ma problemy z inteligencją interpersonalną. Pozostaje powiedzieć - takie życie - ilu graczy tyle opinii. Na dzień dzisiejszy społeczność nie jest jeszcze tak liczna, więc pewne sprawy możemy zamiatać pod dywan. Na pewno kiedyś trzeba będzie stworzyć coś na kształt "10 przykazań" - czyli rzeczy MILE WIDZIANYCH na serwerze, których powinien przestrzegać każdy gracz.

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Zauważyłem że dużo osób jeździ na światłach drogowych bo wtedy ich ciągnik siodłowy lepiej wygląda z lepszym oświetleniem... Nie przeszkadza im to że oślepiają innycha przy okazji jak dla mnie w dzień to wygląda okropnie. Druga sprawa koguty załączone jadąc chłodnią ^^ Ja osobiście używam "długich" i "kogutów" tylko w sytuacji tego wymagającej i tego oczekuję od innych.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Wózki widłowe dla Twojej informacji, to nie są gabaryty. Gabaryty, to są rzeczy, które wystają poza naczepę. Jak nie masz pojęcia to nie mów proszę, bo się ośmieszasz Rudy30. To po pierwsze.

Po drugie, rzeczy ponadwymiarowe to: Jacht, Traktor na gąsienicach, Elementy gazociągu. Tutaj się daje koguty. Po trzecie: Przy naczepach od 18 ton włącza się koguty.

Pytałem się jednej osoby, której ojciec jest kierowcą ciężarówki, i potwierdził, że nie robię błędów włączając od 18 ton koguty. Przy wózkach widłowych się nie włącza, bo ani nie są to gabaryty,

ani nie jest to ciężkie. Tak samo zbiorniki itp. Mam nadzieję, że wszystko już wyjaśniłem. Powodzenia na drodze.

Link to comment
Share on other sites

Wózki widłowe dla Twojej informacji, to nie są gabaryty. Gabaryty, to są rzeczy, które wystają poza naczepę. Jak nie masz pojęcia to nie mów proszę, bo się ośmieszasz Rudy30. To po pierwsze.

Po drugie, rzeczy ponadwymiarowe to: Jacht, Traktor na gąsienicach, Elementy gazociągu. Tutaj się daje koguty. Po trzecie: Przy naczepach od 18 ton włącza się koguty.

Pytałem się jednej osoby, której ojciec jest kierowcą ciężarówki, i potwierdził, że nie robię błędów włączając od 18 ton koguty. Przy wózkach widłowych się nie włącza, bo ani nie są to gabaryty,

ani nie jest to ciężkie. Tak samo zbiorniki itp. Mam nadzieję, że wszystko już wyjaśniłem. Powodzenia na drodze.

 

Trochę źle to opisałeś chodzi mi tutaj o "Po trzecie: przy naczepach od 18 ton włącza się koguty" czyli teraz ktoś to przeczytał co się wgl nie znał i będzie przy np mące koguty miał bo waży 20T ;)

 

Po prostu koguty włącza się wtedy gdy jest ładunek ponadnormatywny (wystaje na szerokość jak i na wysokość) 

Link to comment
Share on other sites

Akurat ten traktorek na gąskach wystaje poza obrys naczepy, także tutaj kogutki się należą g2qMcWa.jpg

No dorzuciłbym jeszcze koparkę, której korpus troszkę wystaje:

z7aC74j.png

A przede wszystkim jacht, który jest wielki jak pierun:

Bs4pEsT.png

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli ktoś ma czas, to polecam poczytać o ładunkach nienormatywnych (ponadgabaryty, etc.).

(eg. http://pl.wikipedia.org/wiki/Pojazd_nienormatywny)

Wiadomo, nie wszystko sprawdza się w świetle każdego państwa (raczej nie jest to normowane jakimiś przepisami unijnymi...) ale jakikolwiek zarys sytuacyjny złapiemy ;).

Jak dla mnie koguty w tej grze to jedna wielka kpina.

W tej grze występują tak naprawdę dwa ładuneki nienormatywne... łódź i traktor. (+1 @Coyotek)

Tak naprawdę nie widzę ŻADNEGO celu włączania kogutów w innym wypadku, bo w tej grze wszystko jest 'normatywne'...

  • Upvote 2

if i'm online you can FOLLOW ME ON MAP! //

if you have 'something' to me then write PM in English or Polish!

i don't accept anyone on steam!
photo.jpg facebook_48x48.png Twitter_logo_blue_48.pngdb7f21ef324bf7c1b313e517461a0ba9.png
3522842343.png

Link to comment
Share on other sites

Jako iż nie chcę tworzyć nowego tematu podepnę się tutaj jeśli pozwolicie.
 
Po wprowadzeniu DRL (Daytime Running Lights - pol. Światła do jazdy dziennej) w najnowszej aktualizacji gry, zainteresowałem się regulaminem, który w pewnym punkcie reguluje sprawę jazdy na światłach. O ile w angielskim odpowiedniku (wzorcu właściwie) sprawa wygląda jasno:
 

Driving without lights - Kick / Ban

Driving in the dark without lights is forbidden.

 

To natomiast w Polskiej wersji jest pewna nieścisłość, a nawet dość spora.

 

Jazda bez świateł drogowych - Wyrzucenie z gry (kick) / ban

Jeżdżenie bez świateł drogowych polepszających widoczność pojazdu po zachodzie słońca (Również w złych warunkach pogodowych)

 

Na kursach na prawko od samego początku zwracali Nam uwagę na to, że pojazd ma światła mijania i drogowe, a nie krótkie i długie (pomijając parkingowe czy postojowe). Dlaczego w takim razie regulamin mówi, że mamy jeździć na światłach drogowych, a nie na mijania? Rozumiem, że jest to niefortunne przejęzyczenie i w myśli twórców polskiego odpowiednika zasad chodzi(ło) o światła mijania, gdyż jazda na drogowych to byłby absurd, ponieważ chyba żaden kraj nie nakazuje jazdy na światłach drogowych. Również trochę nie rozumiem informacji w nawiasie, gdyż aktualnie warunki pogodowe są dla każdego losowe i nawet nie ma siły sprawdzić czy ktoś jedzie na długich bo ma deszcz, czy na DRL'ach bo świeci mu słońce.

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

To w takim razie po co w wozkach sa koguty. Ato dla tych co ni maja high power cargo pack i mogli udawac ze maja gabaryt :P. Mnie ciekawi jak ma sie sprawa a propo koparki na gasienicach, ona tez jest w miare niska czy jest wyzej?

Są koguty bo naczepa jest jumbo/niskopodwoziowa która jest wyposażona w kogut ;) Koparka na gąsienicach jest szeroka i koguty musisz mieć włączone ;)

Link to comment
Share on other sites

ja nie rozumiem w  czym jest problem  :ph34r:  to jest gra i nikt nie zabroni mi używania kogutów z jogurtami 

Link to comment
Share on other sites

@elot360PL czyli rozumiem to że np grając w Metina nie mam bić dużych spotów bo osoby które mają słabsze komputery będą mieli czarne ekrany i nic nie będą mogli zrobić?  też nie mam za dobrego komputera ale nigdy nikomu nie mówie że nie ma czegoś robić bo mi laguje ;) 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.