Jump to content

Duble w ETS2 na Multiplayerze


WooQash

Recommended Posts

  • Replies 108
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Panowie, piszecie droga C-D, zobaczcie co się dzieje w Bergen... KATASTROFA! Te same trole przeszły teraz na skandynawie... gość mi się ciśnie od prawej (ze stacji wyjeżdża) i problem ma do mnie że go zablokowałem heh... Choć nie ma tego tak dużo na trasie, to przy miastach, cpnach i parkingach przypomina do destrucion-derby. Fruwające zestawy, kamikadze w skodach i masa płaczu. Ja chyba też zaczne nagrywać i wrzucać to na YT... 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Imperator Tracz said:

^ To wytłumacz mi, czemu nie dalej jak wczoraj, kiedy podejmowałem ładunek z Bergen do Sztokholmu na normalnym Schwarzmullerze, po kliknięciu w zębatkę miałem możliwość wyboru bodajże 4/5 opcji ładunku, w tym dubla. 

Wytłumaczę to tak samo jak możliwość podjęcia ładunku z dublem domyślnie poza Skandynawie. Niedopatrzenie.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Owca315 said:

Panowie, piszecie droga C-D, zobaczcie co się dzieje w Bergen... KATASTROFA! Te same trole przeszły teraz na skandynawie... gość mi się ciśnie od prawej (ze stacji wyjeżdża) i problem ma do mnie że go zablokowałem heh... Choć nie ma tego tak dużo na trasie, to przy miastach, cpnach i parkingach przypomina do destrucion-derby. Fruwające zestawy, kamikadze w skodach i masa płaczu. Ja chyba też zaczne nagrywać i wrzucać to na YT... 

Ja bym tego nie porównał do  drogi C-D, ponieważ od kilku dni przemierzam  drogą Bergen-Oslo, Oslo-Bergen i tylko raz zdarzyło mi się widzieć trolla, a w miastach tylko widziałem problem przy wyjeździe z warsztatu, lecz gdy wkroczył admin do pomocy przy wyjeździe   wszystko wracało do normy.  Także moim zdaniem twoje porównanie Bergen do drogi C-D jest użyte nie potrzebnie bo jest to trochę nie prawdą.

 

Tak jeździłem na serwerze Eu2

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Meitt said:

Ja bym tego nie porównał do  drogi C-D, ponieważ od kilku dni przemierzam  drogą Bergen-Oslo, Oslo-Bergen i tylko raz zdarzyło mi się widzieć trolla, a w miastach tylko widziałem problem przy wyjeździe z warsztatu, lecz gdy wkroczył admin do pomocy przy wyjeździe   wszystko wracało do normy.  Także moim zdaniem twoje porównanie Bergen do drogi C-D jest użyte nie potrzebnie bo jest to trochę nie prawdą.

 

Tak jeździłem na serwerze Eu2

Jeżdżę po terenach Skandynawii na serwerze EU2 i również uważam, że nie można porównać drogi Calais-Duisburg do drogi Bergen-Oslo, ponieważ spędzam na niej bardzo dużo czasu i tak jak Meitt napisał, ja też nie spotkałem żadnego trolla po drodze.

Link to comment
Share on other sites

Według Mnie Duble są Spoko tylko że Większość Graczy nie umie z nich korzystać i dochodzi do Blokowania,Ramowania itp. Owszem większość z Was powie co on Piszę ale nie okłamujmy się że większość osób nie zna Zasad Poruszania się z takim Ładunkiem jakim jest Duble.

 

Kind regards,
Adrian22-PL

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Adrian22-PL said:

Według Mnie Duble są Spoko tylko że Większość Graczy nie umie z nich korzystać i dochodzi do Blokowania,Ramowania itp. Owszem większość z Was powie co on Piszę ale nie okłamujmy się że większość osób nie zna Zasad Poruszania się z takim Ładunkiem jakim jest Duble.

 

Nie okłamujmy się, gra jest dostępna dla osób od 3 roku życia, więc nie możemy zbyt wiele oczekiwać.

Ratuje nas nieco regulamin mp, likwidując takie osoby.

 

7dsgvP1.png <-> opj1pzK.png

Link to comment
Share on other sites

 

2 hours ago, Adrian22-PL said:

Według Mnie Duble są Spoko tylko że Większość Graczy nie umie z nich korzystać i dochodzi do Blokowania,Ramowania itp. Owszem większość z Was powie co on Piszę ale nie okłamujmy się że większość osób nie zna Zasad Poruszania się z takim Ładunkiem jakim jest Duble.

 

Hmm.. zasady co do poruszania są w sumie proste, trzeba myśleć  ;p raczej jeśli ktoś chce Cię rammować, to zrobi to ;p wypadki losowe, no cóż, zdarzają się. Trochę się najeździłem po Skandynawii przez ostatnie kilka dni i jakoś nie koniecznie mogę narzekać, jednak przypadki chodzą po ludziach ;p

It's supposed to be hard.. the hard is what makes it great.

 

Take what you can… Give nothin' back!

 

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, [BTS] Duch said:

Jak już mowa o dublach , trafił ktoś trudne parkowanie ?(tak wiem trzeba zmienić w consoli ,mam) bo mi się jeszcze nie udało trafić. Jak co podawać lokalizacje i jaka to była spedycja

 

Niestety nie pamiętam już w jakich miastach. Mogę Ci powiedzieć tylko, że Oslo, Kopenhaga lub Helsinborg. Firma, gdzie są kolizje: spróbuj cofnąć z przeczepą, kiedy patałach Cię przyblokuje. Druga firma w Oslo (zachodnia część). Parkowania przy samym krawężniku przy parkanie, przeszkadzają 2 latarnie, a musisz się niemal nawrócić o 180 stopni. Wjazd ni jest wcale szeroki. Gdybym nie podpatrzył chińczyka w parkowaniu, to na pewno nie zaparkowałbym za 3 podejściem.

 

18 hours ago, Owca315 said:

Panowie, piszecie droga C-D, zobaczcie co się dzieje w Bergen... KATASTROFA! Te same trole przeszły teraz na skandynawie... gość mi się ciśnie od prawej (ze stacji wyjeżdża) i problem ma do mnie że go zablokowałem heh... Choć nie ma tego tak dużo na trasie, to przy miastach, cpnach i parkingach przypomina do destrucion-derby. Fruwające zestawy, kamikadze w skodach i masa płaczu. Ja chyba też zaczne nagrywać i wrzucać to na YT... 

Mylisz się. Jeździłem już wielokrotnie tą trasą z dublem i spotkałem zaledwie góra 5-6 trolli.

Link to comment
Share on other sites

On 26.08.2017 at 0:46 PM, [BTS] Duch said:

Jak już mowa o dublach , trafił ktoś trudne parkowanie ?(tak wiem trzeba zmienić w consoli ,mam) bo mi się jeszcze nie udało trafić. Jak co podawać lokalizacje i jaka to była spedycja

 

Mam tylko zmienioną funkcję w rozgrywce, aby zawsze mi tylko trudne parkowanie się trafiało i ta komendę.

Obczaj sobie np. Renar Logistik w Vasteras, lub Drekkar Trans.

Edited by Kacperovski

Całe życie na odcięciu... :mlg_doge:

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, [EKARD] bazyliszek [PL] said:

Mylisz się. Jeździłem już wielokrotnie tą trasą z dublem i spotkałem zaledwie góra 5-6 trolli.

 

To albo ja mam nie fart lub Ty masz farta... nie pisałem tutaj o ocierkach czy drobnych stłuczkach bo ktoś nie wyhamował. 

 

BTW Pytanie czy SCS zmieniło coś w fizyce? Wkońcu po coś mam skrzynie biegów na górkach hehe :

 

Link to comment
Share on other sites

Na pewno musiała się trochę zmienić fizyka jazdy ponieważ są duble.  Brakowało Ci trochę mocy pod górę miedzy innymi że jest większe tarcie bo są dodatkowe dwie osie i też przez to że środek ciężkości jest przesunięty dość mocno do tyły i to powoduje potocznie mówiąc ciągnięcie w dół. Na zakrętach przez ten sam powód "lata" przyczepa co powoduje najpierw przechylenie naczepy a potem ciągnika :P Teraz już wiem czemu Volvo i Scania mają ponad 700 konne silniki.

Edited by Meitt
Link to comment
Share on other sites

Tyle że po co komu 750 koni? Chyba tylko na wyścigi. 

Wystestowałem trochę scanie z 730 hp, tyle że ładunek cięższy niż w dafie (33t) i też ma problemy na podjazdach, skrzynia normalna więc może to też być to..

 

Co do cofania, mogliby wprowadzić opcję za 40 expa :) - musze popróbowac na kamerze nr 1 :)

 

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Owca315 said:

Tyle że po co komu 750 koni? Chyba tylko na wyścigi. 

Wystestowałem trochę scanie z 730 hp, tyle że ładunek cięższy niż w dafie (33t) i też ma problemy na podjazdach, skrzynia normalna więc może to też być to..

 

Popracuj nad zmianą biegów to nie będzie mieć problemów bo po prostu słabo Ci to idzie. Cofaniem 25.25 po prostej to myślę, że nie ma co się chwalić bo chyba każdy głupi to potrafi. :D

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.