Jump to content

Zmiany w regulaminie


bazyliszek [PL]

Recommended Posts

1 hour ago, Mikkell said:

Nwm skąd wziąłeś to że jak jedziesz z ADR to trzeba mieć koguty włączone ciekawa historia a był w niej smoki może

Uwielbiam jak odzywa się ktoś, kto nie robił kursu ADR i nie ma pojęcia o ładunkach. Kiedy jedziesz z ADRami możesz włączyć "koguty" ale nie musisz. Ja je włączam kiedy wiozę klasy 5+, a przy gabarytach zawsze, nie ważne czy wiozę wózki widłowe, traktor czy pociąg.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, bazyliszek14 said:

Uwielbiam jak odzywa się ktoś, kto nie robił kursu ADR i nie ma pojęcia o ładunkach. Kiedy jedziesz z ADRami możesz włączyć "koguty" ale nie musisz. Ja je włączam kiedy wiozę klasy 5+, a przy gabarytach zawsze, nie ważne czy wiozę wózki widłowe, traktor czy pociąg.

jesteś w błędzie.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chodzi o jazdę na "Bombach" często się ich nadużywa podobnie jak Skody dla pilotów więc ten zapis jest moim zdaniem słuszny.

Można mieć  2 koguty na dachu  a nie 30 i używać ich wtedy kiedy potrzeba a nie do podkreślania swojej Zaje**stości albo sygnalizowania ze jedzie troll i zaraz  komuś wymusi, zramuje albo wyjedzie na czołówkę.

Taki zapis podobnie jak ten dotyczący modów wczytywanych na singlu i używanych na MP wyjdzie nam na dobre.

Przykład: Bez nich będzie dużo mniejsze obciążenie serwerów, co oznacza dla Nas mniejsze lagi i płynniejsza grę. :)

Link to comment
Share on other sites

Prawie na każdej ciężarówce mam założone koguty, ale TYLKO 2, bo na cholerę mi więcej. Moje użycie ogranicza się tylko do ciężkich ładunków na platformie niskopodwoziowej (nwm jak to nazwać). Podlegają temu ładunki typu koparki i z DLC Cargo Pack. Wioząc ADRki nie włączam kogutów.

Wkurza mnie to jak zakłada jakiś debil pierdyliard beaconów i jeździ z firankami z EuroGoodies. 

Link to comment
Share on other sites

Jak komuś przeszkadza zakaz wożenia się za przeproszeniem "obsraną" w koguty ciężarówką po Landówce śmierci albo Rotterdamie to polecam wozić się po reszcie Europy z włączonymi kogutami. Tam się możecie wozić ile chcecie. Nie widzę problemu z wyłączeniem kogutów na dosłownie 15 minut by przejechać przez teren o wysokim natężeniu ruchu. 

Banowanie ludzi, którzy jeżdżą Skodami i samymi ciężarówkami po takich miejscach jak Calais-Duisburg czy Rotterdam z włączonymi kogutami jest jak zakaz Skód w Rotterdamie, który kiedyś obowiązywał. Bezsens. Wystarczy, że wjedzie na landówkę 10 osób, które ma ADR czy ponadgabaryt i stwierdzi, że oni muszą mieć bomby bo mają taki ładunek i już się robi syf, spadki fpsów itp. EU1 stoi otworem - tam chyba nie ma takiego problemu z tą Landówką. 

Chcemy czy nie - faktem jest to, że te koguty pożerają innym fpsy (testowane nie raz). Dla posiadaczy sprzętu z niższej półki cenowej (sama jestem "szczęśliwą" posiadaczką 6 letniego laptopa, który już niedomaga i bez osobnika z kogutami mam w porywach do 30 fpsów na średnich) jazda w miejscach o dużym natężeniu ruchu z osobami, które se lecą na kogucikach jest niezbyt komfortowa. I gadka, że "skoro macie do dupy sprzęt to po co tam jeździcie?" nie za bardzo będzie tu na miejscu ;) Bo też mamy prawo jak inni sobie postać w tym "cudownym" korku i pobyć z innymi ludźmi w takich miejscach ;) Ja sama posiadam koguty, ale używałam ich tylko może z 3 razy na potrzeby konwoju czy zdjęcia. Nawet przy gabarytach czy ADR nie są do szczęścia mi potrzebne. 

 

Zakaz obowiązuje wszystkich - tych co się wiozą skodą, tych co mają ADRki i co są samym koniem. 

 

IzoBqI6.jpg  

 

Link to comment
Share on other sites

Widać trollom i dzieciom nie przeszkadzają spadki fps-ów ani to, że przy dużym natężeniu ruchu np. na rondówce śmierci lub Rotterdamie jazda na bombach jest również uciążliwa dla innych jadących tam osób.

 

Regulamin obowiązuje wszystkich jednakowo !

Link to comment
Share on other sites

A może zamiast wymyślać nowe zakazy i kary poinformować jakoś graczy. Zmusić do przeczytania i zaakceptowania informacji. Macie tu kółko wzajemnej adoracji że fabryki wazeliny nie nadążyły by z produkcją  ale na to forum nie wchodzi nawet 1% tych o jeździ na MP a regulamin przeczytało nie wiele więcej i mogę się założyć że nawet nie są świadomi tego że powodują u innych spadki FPS. . Albo zrobić tak żeby włączone "koguty " były nie widoczne dla innych.

 

Link to comment
Share on other sites

Na serwerze i tak z reguły leci co jakiś czas przypomnienie od adminów o różnych ważnych rzeczach. Myślę, że teraz też przez kilka dni będą po prostu przypominać.
Tych, którzy nie chcą, to i tak nie zmusicie do czytania regulaminu i przestrzegania go, choćbyście skiśli. Przesadzacie. Najwyżej wylecą z banem.
Każdy kto traktuje to jak poważną symulację, to i bez regulaminu wie jak używać kogutów. Poza tym od czegoś jest społeczność. Widzicie, że ktoś miga i powoduje spadki FPSów, to na początek, zamiast go wyzywać i reportować, to napiszcie na czacie na dole. Nawet wam przygotuję gotowca: "Please turn off your beacons. Using them is forbidden here. They decrease FPS all around you."

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Tak, tylko zapewne za jazdę na tych kogutach będzie tylko kick, bo wątpię czy ktoś będzie na tyle głupi żeby po kicku dalej jechać na kogutach. Więc tak naprawdę przepis uderza tylko w porządnych graczy, którzy znają przepisy i czytają forum.

 

To samo jest obecnie ze światłami w nocy. Nie raportuję graczy za to (chyba, ze naprawdę się wkurzę) bo i tak wiem, ze report będzie odrzucony z adnotacją, że należy się kick. Reporty, które rzeczywiście zostały zaakceptowane (tylko za jazdę bez świateł), mogę zapewne policzyć na palcach jednej ręki

Edited by bazyliszek14
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bazyliszek14 said:

Tak, tylko zapewne za jazdę na tych kogutach będzie tylko kick, bo wątpię czy ktoś będzie na tyle głupi żeby po kicku dalej jechać na kogutach. Więc tak naprawdę przepis uderza tylko w porządnych graczy, którzy znają przepisy i czytają forum.

 

Oj uwierz mi, że niektórzy tak mądrzy, by tych kogutów po kicku nie używać, nie są. 

IzoBqI6.jpg  

 

Link to comment
Share on other sites

W ciągu całego grania na mp, tylko 2 razy spotkałem się z taką sytuacją i do tego nie w grze, lecz na filmach Łukasza. Dał dwukrotnie kicka za brak świateł i jak nie pomogło, dał bana na 1 dzień. 2 raporty, które pamiętam do dziś na ponad 1000, jakie Łukasz wrzucił na youtube.

 

PS: Łukasz, nie uskarżam się na Twoją prace. Użyłem tylko dla przykładu :)

Link to comment
Share on other sites

Po pierwsze bazyliszek nie wiem skąd wziąłeś informacje o kogutach przy ADR. Sam miałem jeszcze nie dawno ważne i sam wozilem ciężarówka jakiś czas na paletach gazy spawalnicze i jakoś nie przypominam nawet wzmianki o oświetleniu ostrzegawczym. No chyba że coś się zmieniło w ostatnich latach a ja taki stary jestem

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, KOZIK PL said:

Po pierwsze bazyliszek nie wiem skąd wziąłeś informacje o kogutach przy ADR. Sam miałem jeszcze nie dawno ważne i sam wozilem ciężarówka jakiś czas na paletach gazy spawalnicze i jakoś nie przypominam nawet wzmianki o oświetleniu ostrzegawczym. No chyba że coś się zmieniło w ostatnich latach a ja taki stary jestem

Wspomniałem już, że sam się o to spytałem. Może dlatego nic nie wiedziałeś. Kiedy instruktor zapytał się czy są jakieś pytania, powiedziałem, że gram w grę symulacyjną Podałem przepis o użyciu sygnałów ostrzegawczych i zapytałem jak one się mają do wożenia ADR. Powiedział mi, ze to całkiem trafne pytanie. Ładunki ADR są ładunkami niebezpiecznymi, zagrażającymi środowisku i ludziom, wobec czego mamy prawo, ale nie musimy włączyć "koguty".

 

W realu tylko 2 razy spotkałem się z sytuacją, że kto wiózł ADRy na "kogutach". Z tego co zdołałem zerknąć na tablicę, wiózł coś naprawdę niebezpiecznego jak np. materiały promieniotwórcze. Ja w grze też nie używam "kogutów" do wszystkiego. Włączam je jak wiozę 4 lub 5 klasę i wzwyż.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.