Jump to content

Zmiany w regulaminie


bazyliszek [PL]

Recommended Posts

Co sądzicie o aktualizacji regulaminu?

 

Dla mnie punkt o zakazie używania sygnałów ostrzegawczych jest niezgodny z przepisami i powinien zostać zmodyfikowany. Nie możecie zabronić nam używania tych sygnałów jeśli przewozimy ładunek gabarytowy lub ADR. Zmieńcie go, aby uderzył w osoby nadużywające sygnałów błyskowych, czyli graczy jeżdżących Scoutem i samym ciągnikiem z włączonymi "kogutami".

 

Dla przypomnienia:

Art. 54 ustawy z dnia 20 czerwca 1997r. Prawa o ruchu drogowym (pkt. 3)

Pojazd, który ze względu na konstrukcję, ładunek lub nietypowe zachowanie na drodze może zagrażać bezpieczeństwu w ruchu drogowym, powinien wysyłać żółte sygnały błyskowe.

 

Z tego zapisu wynika jasno, że wożąc ładunek gabarytowy lub ADR wręcz powinniśmy wysyłać żółte sygnały błyskowe.

 

 

W tej chwili oświadczam, że nie akceptuję regulaminu. Nie pozostawiacie mi innego wyjścia jak powiedzieć wam cześć bo muszę wrócić na sp

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, kamykkamil said:

Tak tylko zauważ że większość graczy i tak tego nadużywa, po drugie to tylko gra, a po trzecie mod jest bez płatny, i truckersmp może sobie robić regulamin i zasady jakie im się żywnie podobają. Zauważ jeszcze że jest to zabronione tylko tam gdzie są największe skupiska graczy.

Więc zapis powinien uderzyć w graczy, którzy jadą samym Scoutem lub ciągnikiem z włączonymi "kogutami". Im są one niepotrzebne i włączają je dla własnego widzimisię.

 

Just now, Aro31 said:

Ja rozumiem że używanie kogutów  do przewożenia ładunków gabarytowych ok jak najbardziej, ale nie rozumiem do ADR czy jak inni gracze sobie jadą z chłodnią lub firanką albo wanną i mają włączone koguty to jest bez sensu

ADR to również ładunki niebezpieczne. Wyższe klasy zawierają takie substancje, które są w stanie człowiekowi rozpuścić skórę na ciele. Dlatego na ADRy jest kilka oddzielnych uprawnień.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kamykkamil said:

Zauważ jeszcze że jest to zabronione tylko tam gdzie są największe skupiska graczy.

Taa, bo osoby tego nadużywające stosują się do tego xD

 

Pomijam że regulamin jest taki a nie inny, i nie ma uzasadnienia dla którego regulamin MP ma być wzorowany na realnym świecie. Ma być dla nas i już. Ja jednak zauważyłem pewną zbieżność a propo przytoczonego przez ciebie artykułu.

2 hours ago, bazyliszek14 said:

Art. 54 ustawy z dnia 20 czerwca 1997r. Prawa o ruchu drogowym (pkt. 3)

Pojazd, który ze względu na konstrukcję, ładunek lub nietypowe zachowanie na drodze może zagrażać bezpieczeństwu w ruchu drogowym, powinien wysyłać żółte sygnały błyskowe.

Kto używa nadmiernie żółtych sygnałów? Dzieci i grupa które wymienić nie mogę bo zakazana jest obraza innych użytkowników. Wyjadacze multi świetnie wiedzą że takie osoby najczęściej psują "zabawę" innym, a "beacony" są tylko dla podkreślenia ich "zajebistości".

Czyli wszystko jest w najlepszym porządku, dzieciaczki ostrzegają innych że prędzej czy później pokażą nam swoje umiejętności prowadzenia wirtualnej ciężarówki.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, elot360PL said:

Kto używa nadmiernie żółtych sygnałów? Dzieci i grupa które wymienić nie mogę bo zakazana jest obraza innych użytkowników. Wyjadacze multi świetnie wiedzą że takie osoby najczęściej psują "zabawę" innym, a "beacony" są tylko dla podkreślenia ich "zajebistości".

Czyli wszystko jest w najlepszym porządku, dzieciaczki ostrzegają innych że prędzej czy później pokażą nam swoje umiejętności prowadzenia wirtualnej ciężarówki.

Wiem kto tak robi i właśnie o to chodzi, że ten punkt powinien być dla nich a nie dla wszystkich.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, bazyliszek14 said:

Wiem kto tak robi i właśnie o to chodzi, że ten punkt powinien być dla nich a nie dla wszystkich.

Jak masz zamiar zrobić punkt regulaminu dla konkretnej grupy osób? Czy ma on się zaczynać od słów "Wszystkie osoby nieogarnięte mają zakaz używania żółtych sygnałów świetlnych..." albo coś w ten deseń? Wystarczy że taka osoba stwierdzi "Phi, przecież ja jestem super ogarnięty! Jadę teraz trollować w EP" i już masz problem.

Nie da się posegregować użytkowników między normalnych i nienormalnych. Mentalność tych drugich nie pozwoli zapanować nad tym chaosem, a jakiś testów na inteligencje robić chyba nikt nie ma zamiaru.

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, ElectroMusic! said:

Sygnał dźwiękowy nie służy do pozdrawiania oraz koguty nie służą do "szpanowania". Jestem za!

A kto mówi o szpanowaniu? Ja piszę tylko żeby zmienić ten zapis. Bo zakaz byłby dobry ale tylko wtedy, kiedy dotyczyłby Scoutów i samych ciągników. A ci, co jadą gabarytem lub z ADRami niech sobie spokojnie jadą na "kogutach".

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, elot360PL said:

Naprawdę wierzysz w to że tylko osoby które jeżdżą z gabarytami i... no niech ci będzie, ADR-ami będą używać poprawnie kogutów?

Naprawdę wierzysz że ten punkt regulaminu będzie przestrzegany? Że nagle wszystkie Scouty i ciągniki wyłączą "koguty" bo tak każe regulamin? Nie, więc dlaczego zakaz ma dotyczyć także tych, którzy jeżdżą przepisowo a sygnałów błyskowych używają kiedy trzeba, a nie dla szpanu?

 

Na większość przepisów jest obejście. Są ADRy, które przewozimy w firankach i nic na to nie poradzimy bo Admin nie ma wglądu w to, co wiezie gracz. Zakaz więc nie dotyczyłby graczy jadących zestawem. Kto wjedzie na landówkę samym ciągnikiem lub Scoutem i będzie grzał na "kogutach" ma bana, proste?

Link to comment
Share on other sites

Po części zmiana na plus, wyeliminuje to przeważnie młodszą część graczy nadużywających kogutów. Jednak myślę że przy przewożeniu gabarytów jak i również w przypadku większych konwojów piloci powinni mieć do tego prawo. 

Link to comment
Share on other sites

Excessive use of beacons

You may not use/turn on any beacons in high traffic areas, such as Rotterdam, Europoort, and the Calais-Duisburg road.

 

Tak w ramach zapytania, jak już chcecie kickować za sam montaż "eoeo" to wiecie że nie macie zakazu używania kogutów? 

Zakaz dotyczy miejsc gdzie jest dużo osób, czyli Rotterdam, EP, i landówka śmierci, na całej reszcie mapy nikt wam nie zabroni używać kogucików :) To w ramach wytłumaczenia, bo na temat samego punktu w regulaminie nawet nie mam zamiaru się wypowiadać :) 

Chyba jednak muszę się zabrać za tłumaczenie regulaminu ^.^

 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Bandero said:

Tak w ramach zapytania, jak już chcecie kickować za sam montaż "eoeo" to wiecie że nie macie zakazu używania kogutów? 

Zakaz dotyczy miejsc gdzie jest dużo osób, czyli Rotterdam, EP, i landówka śmierci, na całej reszcie mapy nikt wam nie zabroni używać kogucików :) 

Jestem tego świadom że "koguty" mogę mieć włączone wszędzie oprócz wymienionych obszarów. Uważam jednak, że Developer (lub osoba układająca/modyfikująca regulamin) powinien przyjrzeć się kto nadużywa tych sygnałów i im tego zabronić a nie wszystkim.

Link to comment
Share on other sites

Ta, bo akurat będzie tej osobie chciało się to robić. Serwer ma 2300 slotów i ,gdy jest na full to co, może ta osoba ma sprawdzać każdego 24/7 i im tego "zabraniać". Daj sobie z tym spokój, bo i tak nic nie wskórasz. Poza tym Ci co są " u góry " to od nich zależy jak ten regulamin będzie ułożony. Jak ktoś na fb na grupie  napisal, że nawet mają prawo zrobić regulamin jaki im się spodoba, a nie koniecznie graczom. Multiplayer to gra, a nie realia oparte tym bardziej na prawdziwych przepisach. To jest projekt darmowy i jak się koledze nie podoba to niech sobie pójdzie na singla i tam ustala regulamin, ale nie wiem czy ruch AI będzie się do niego stosował :) Przyczepności wszystkim, bo śnieżek pruszy i to ostro :D, bajo.

Całe życie na odcięciu... :mlg_doge:

Link to comment
Share on other sites

Czekałem na to kto się znowu przyczepi do czegoś. Nwm skąd wziąłeś to że jak jedziesz z ADR to trzeba mieć koguty włączone ciekawa historia a był w niej smoki może ? po

drugie w ETS jest tylko 5 naczep które potrzebują Kogutów. Ładunek typu wózki widłowe 11 ton nie potrzebują bo nie zagrażają bezpieczeństwu. Myślę ze temat jest nie potrzebny tylko dodatkowy spam. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.