Jump to content

Zmiany w regulaminie


bazyliszek [PL]

Recommended Posts

Uwierz mi dziennie po mieście przejeżdżam około 100-200km autobusem. Moje miasto nie ma obwodnicy i dziennie przejeżdża przez nie około 3000 ciężarówek. I nigdy nie widziałem kogutów w zestawie z ADR. Ale mam kolegę w drogowce podpytam i jak u nas w firmie będzie kontrola ITD to i tych panów podpytam. Jeśli by było to ważne instruktor by wspomniał

Link to comment
Share on other sites

Nie ma ogólnego zakazu ich używania (jedynie w dużych skupiskach ludzi, żeby nie wysadzić im komputerów w powietrze), w całej reszcie przypadków postępujemy według obowiązujących przepisów. To symulacja, a te kogut są do konkretnego celu, nie do ozdoby. Używanie ich wtedy, kiedy to się naprawdę robi i kiedy są potrzebne.

W sumie, to już nie wiem, o co ta dyskusja. Regulamin zabezpieczył tylko kwestię ograniczenia i tak już dużych spadków fpsów. Kwestia tego, kiedy używać kogutów ostrzegawczych, to już temat na oddzielną dyskusję niedotyczącą regulaminu.

Link to comment
Share on other sites

Utworzyłem go, bo w tej chwili regulamin gry sam sobie jest sprzeczny. Mamy punkt o stosowaniu się do przepisów ruchu i mamy punkt o zakazie używania świateł ostrzegawczych na terenach o zmniejszonej ilości fps. Jeśli przepis mi mówi, że mam prawo użyć tych sygnałów, to drugi nie powinien temu przeczyć.

Link to comment
Share on other sites

W takim razie ustawa prawo o ruchu drogowym też jest sama sobie sprzeczna i to w wielu miejscach. W jednym miejscu jest napisane, że znak pionowy D-1 oznacza, że znajdujemy się na drodze z pierwszeństwem, ale takowy nie obowiązuje, jeśli ruchem kieruje policjant. Analogiczna sytuacja. W grze, jak sam zauważyłeś „mamy punkt o stosowaniu się do przepisów ruchu”, jeśli jednak występuje duże zagęszczenie ruchu, to naszym obowiązkiem jest wyłączenie świateł ostrzegawczych.

Edited by EP07-1023
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, bazyliszek14 said:

 Jeśli przepis mi mówi, że mam prawo użyć tych sygnałów, to drugi nie powinien temu przeczyć.

Nie przeczy tylko zakazuje tobie ich używać tylko w poszczególnych miejscach więc nie wiem czego ty tutaj bazyliszek nie rozumiesz.

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Hiszpan said:

Nie przeczy tylko zakazuje tobie ich używać tylko w poszczególnych miejscach więc nie wiem czego ty tutaj bazyliszek nie rozumiesz.

 

Może tego, że zostało to zabronione, bo cały czas uważam, że ten przepis godzi w nas- uczciwie jeżdżących. Zabronione zostało coś, co nie powinno. Zresztą jestem w fazie eksperymentów z nowym przepisem w regulaminie. Zobaczymy, jakie będą wyniki.

Link to comment
Share on other sites

Ten zapis w regulaminie nie jest po to, żeby zmienić sobie prawo drogowe w grze i odejść od rzeczywistości. To zupełnie nie jest sprawa symulacji. W nazewnictwie role-playowym nazwałoby się to kwestią 'out-of-character'. Chodzi jedynie o skrajne spadki klatek w dużych skupiskach powodowane przez nadmiar migających kogutów. Tylko tyle. Nic związanego ze światem wewnątrz rozgrywki.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, kokoniskoo said:

Chodzi jedynie o skrajne spadki klatek w dużych skupiskach powodowane przez nadmiar migających kogutów.

Więc dlaczego przepis nie może być skierowany do graczy szalejących na landówce scoutami i ciągnikami? I wilk syty i owca cała. Można spokojnie pojechać z ładunkiem gabarytowym na "kogutach", a Admin może kickować i banować tych, co je nadużywają.

 

 

Tak, stworzę sugestię, która i tak zostanie odrzucona więc nie ma sensu tworzyć. Kiedyś po prostu uznam, że mp sięgnęło kompletnego dna i wrócę na sp. Coraz więcej jest tworzone dla trolli i fanów NFS niż dla uczciwych graczy.

Edited by bazyliszek14
Link to comment
Share on other sites

To teraz wyobraź sobie, że nagle na landówkę przyjedzie ok. 30 osób z gabarytami, bo tylko wtedy można używać kogutów (skrajnie niemożliwe, ale czego trolle nie robią by uprzykrzyć nam grę). FPSy zaczynają spadać - więc jest to samo co przy zwykłym szaleniu ze Skodą i samym ciągnikiem. 

Zapewne tu chodzi o wydajność rozgrywki dla każdego gracza, a nie bo Team ma takie "widzi mi się". 

  • Upvote 1

IzoBqI6.jpg  

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, bazyliszek14 said:

Więc dlaczego przepis nie może być skierowany do graczy szalejących na landówce scoutami i ciągnikami? I wilk syty i owca cała. Można spokojnie pojechać z ładunkiem gabarytowym na "kogutach", a Admin może kickować i banować tych, co je nadużywają.

Jest zakaz używania w tych miejscach kogutów w ogóle, bo spadki FPSów są już i tak duże przez samą ilość ludzi w jednym miejscu. Jest tak i koniec. Musisz się dostosować i pomyśleć też o innych :) .
Masz dziwne podejście do tematu. To żadna kara. Wręcz przeciwnie - sposób na poprawienie sytuacji, żeby wszystkim grało się lepiej. ;)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, PatrycjaPL said:

To teraz wyobraź sobie, że nagle na landówkę przyjedzie ok. 30 osób z gabarytami, bo tylko wtedy można używać kogutów (skrajnie niemożliwe, ale czego trolle nie robią by uprzykrzyć nam grę). FPSy zaczynają spadać - więc jest to samo co przy zwykłym szaleniu ze Skodą i samym ciągnikiem. 

Zapewne tu chodzi o wydajność rozgrywki dla każdego gracza, a nie bo Team ma takie "widzi mi się". 

Miałem podobną sytuację w korku na landówce. Jechałem z gabarytem na "kogutach", oprócz mnie, było jeszcze z 10 graczy (zestawy i scouty). Z nagrywaniem miałem 3 fpsy, ale mnie to nie przeszkadzało.

 

Powiedzieliśmy co mieliśmy do powiedzenia. Ja uważam swoje, Wy swoje. Nie zamykajcie tematu, bo chcę tu opublikować wyniki testu.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Hiszpan said:

Jakiego niby testu? 

 

Jak szybko pojawia się ban na koncie.

A mówiąc serio - nic nie sprawdzisz, skoro zakaz już jest, poza tym wyniki nic nie zmienią. Każdy (włącznie z teamem) przetestował to już na własnej skórze. Lepszego testu nie ma.

Link to comment
Share on other sites

Oj, rzuciłem tak tylko, trochę ironicznie, żeby powiedzieć, że bez sensu prowadzić testy na ten temat i ban może być ich jedynym rezultatem, a Wy już na poważnie :D

Ogólnie to chyba temat wyczerpany, a Bazyliszek faktycznie nie osiągnął oczekiwanego poparcia. No niestety, polityka już taka jest :D .

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.