Jump to content

Nowości w ETS2 1.22 - nowa fizyka opon oraz "Michelin DLC"


WooQash

Recommended Posts

my tu czekamy na "Michelin DLC" a tymczasem SCS  wydaje kolejne news'y

 

 

http://blog.scssoft.com/2015/12/soundscape-of-american-truck-simulator.html

 

 

 Obecnie zatrudnionych jest 27/30 kierowców.

 REKRUTACJA JEST OTWARTA!

 kontakt email   Discord

Strona główna  Facebook

TrucksBook  VTC TMP

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

I co z tym DLC? Obiło się komuś o uszy może kiedy wyjdzie? Bo to, że Michelin ociąga się z akceptacją to już słyszałem, no ale to już lekka przeginka jest.

Ani słychu ani widu :( Boją się publicznie o tym już mówić, bo nawet pierwsze newsy o tym były już jakieś 2 miesiące temu. Jednym słowem MASAKRA!

Link to comment
Share on other sites

a w jakiej grze ? bo w ets sa tylko symbole fizyczne a fizyki jak nie bylo tak nie ma :) Watpie ze cokolwiek dostaniemy do premiery ATSa :/

 

Z tego co wiem przy wprowadzeniu tych oznaczeń "fizyka" została dodana i rzekomo opony gorszej kategorii są głośniejsze i mają gorszą przyczepność.

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

a uswiadczyles to podczas jazdy? bo ja nie :/ Fizyka jaka zauwazylem, to jest przy ladunkach z WOTa a reszta, to tyko na papierze. Niby zmienili przechyl kabiny i troche dluzej sie hamuje z duzym ladunkiem ( Wiadomo ze masa robi swoje ), ale czy to jest fizyka ktora tak sie chwalili i wynika z wlasciwosci uzytych opon ? brak zmiany prowadzenia pojazdu podczas roznych warunkow pogodowych co najlepiej obrazuje fizyke opon wskazuje na to ze fizyki opon nie ma :) Czy jest zauwazalnie slyszalna roznica halasu o te kilka decybeli ? roznica miedzy 72-75 jest slyszala w tej grze ? szczerze mowiac bardzo watpie... Od jakiegos czasu mam wrazenie ze studio scs mydli nam oczy i robi z symulatora gre dla dzieci :(

Link to comment
Share on other sites

                                          76561198158535149.png                                                                                                                              ➡  My WoTr.                       

                                                                            Renault Premium: 500.000km 

                                                                            Renault Magnum: 257.500km   ▶

 

                                                                      

 

 

Link to comment
Share on other sites

Patrząc w plikach .sii wychodzi na to że dodali pare parametrów do fizyki, co ciekawe Opona Elemental ma najlepszą przyczepność na mokrej nawierzchni wzgledem Runnera czyli kolejno 1.15 do 1.05.

Dla przykładu opona Trailmaster:

 

name: "315/70 Trailmaster"
price: 3640
unlock: 0
model: "/vehicle/truck/upgrade/tire/rear_1.pmd"
icon: "f_tire_01"
front_wheel:false
look: gestone
roll_resistance: 6.5
wet_grip: 0.9
noise_volume: 75

ht0c2Bx.jpg

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli gramy na klawiaturze to różnicy nie ma ale jak już na dobrej kierownicy z dobrze ustawionymi opcjami tak, aby chociaż minimalnie przybliżyć się do realizmu to jesteśmy wstanie poczuć małą różnicę względem poprzednich wersji. Wydaje mi się, że oni dopiero testują tę fizykę i za jakiś czas otrzymamy pełny system fizyki owych opon. Silnikiem gry jest nadal Prism3D, który był wykorzystywany od 2003 roku, także na pewno wymaga większego wkładu pracy.

 

Co do głośności tych opon to różnica jest słyszalna jak mamy kamerę spoza ciężarówki. W środku ciężko usłyszeć różnicę :)

76561198041797581.png

Link to comment
Share on other sites

No wlasnie 12 letni silnik gry i w atsie beda te same bolaczki :/ Ta gra az blaga o fizyke ktora nadala by nowe zycie tej grze :) Studio jest juz na tyle doswiadczone ze pora na odwazne kroki (milowe) a nie dreptanie w miejscu lub robienie 2 krokow do przodu i jeden w tyl. Gdybysmy spojrzeli na wersje premierowa to chyba najwiekszej zmiany na dzien dzisiejszy doczekalo sie niebo w tej grze :) nie chce tu mowic o dlc, bo to troche inna bajka, ale widac ze jesli studio sie przylozy to potrafi pozytywnie zaskoczyc( mowie to o skandynawii ) Grzes to co mowisz ma duze znaczenie, bo jesli masz racje i fizyka z wot jest taka proba jak gracze zareaguja na taki model jazdy, to wypadalo by o tym powiedziec glosno i wyraznie a nie czaic sie ze swoimi pomyslami (scs) i domyslami ze strony graczy. Jesli platrorma wot ma byc beta testami nowych pomyslow scsu to niech kazdy wie o tym (powtarzam sie ) Co do dlc michelin to mysle ze pewnie wyjdzie wraz z premiera atsa albo zaraz po niej i bedzie dostepne dla obu produkcji (zapewne osobno ) niestety i tu brak konkretow i odzewu ze strony studia, co mnie by trosze uspokoilo :)

Link to comment
Share on other sites

Jak dla mnie gry SCSu aż proszą się o nowy silnik... Stary Prism3D jest strasznie ograniczony i żeby grać na wysokich ustawieniach trzeba mieć już sprzęt ze średniej półki. Dobrym przykładem Engine'u jest SpinTires który na moim lapku chodzi na najwyższych ustawieniach bez najmniejszego ścięcia gry, a fizyka i grafika powala na kolana :)

  • Upvote 2

76561198117924798.png

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.