Jump to content

powiększenie serwera


Guest

Recommended Posts

Płatny MP sprawiłby jedno. Prawdziwe pustki na drogach. Jedynie kto by grał to ci których nie szkoda hajsu oraz trolle z bogatymi rodzicami.

 

Krótko mówiąc MP zostało by podzielone na bogatych i biednych. A chyba nie bez powodu modyfikacja już ponad rok jest za free.

 

ale zobacz np gdyby rejestracja na MP by kosztowała 2,46 zł to nic takiego by się nie stało, np grałem w metina gdzie rejestracja wynosiła 7 zł a i tak 2 tysiące osób grało na serwerze bo im się podobało i nawet gdyby tutaj na mp wprowadzili płatną rejestracja to same  + by były, Mniej graczy którzy troluja a więcej którzy jeżdżą poprawnie ;)

Link to comment
Share on other sites

ale zobacz np gdyby rejestracja na MP by kosztowała 2,46 zł to nic takiego by się nie stało, np grałem w metina gdzie rejestracja wynosiła 7 zł a i tak 2 tysiące osób grało na serwerze bo im się podobało i nawet gdyby tutaj na mp wprowadzili płatną rejestracja to same  + by były, Mniej graczy którzy troluja a więcej którzy jeżdżą poprawnie ;)

 

Tyle, że Metin to gra tworzona od podstawy, a nie modyfikacja. Po za tym użytkowników Metina jest ponad 10 milionów, a nie nieco ponad 450 000.

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

Na pewnym serwerze SAMP (kto gra/grał w Role Play'e ten wie o jaki serwer chodzi) za rejestracje płaciło się grosze jakieś, a mimo to grało sporo ludzi tam, żeby coś dostać dodatkowego to też trzeba było płacić i ludzie to robili, więc przysłowiowa złotówka nawet za rejestrację chyba by nie była powodem pustki na drodze, a zawsze to jakaś pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Tyle, że Metin to gra tworzona od podstawy, a nie modyfikacja. Po za tym użytkowników Metina jest ponad 10 milionów, a nie nieco ponad 450 000.

 

Tylko  że prywatne serwery to te z modyfikacja globalnego i to całkowita modyfikacja metina. Nie wiem jak Wy ale ja bym zrobił płatną rejestracje za chociaż 1 zł wtedy nawet mwl by na tym zarobił na życie :)

Link to comment
Share on other sites

osiągniesz 18-20 lat i co zrobisz? jak siebie wyżywisz + zapłacisz za serwer? pójdziesz do pracy? to wtedy ten cudowny projekt upadnie :/

Link to comment
Share on other sites

osiągniesz 18-20 lat i co zrobisz? jak siebie wyżywisz + zapłacisz za serwer? pójdziesz do pracy? to wtedy ten cudowny projekt upadnie :/

Człowiek, który ma takie umiejętności praktyczne nie będzie pracował za 1300 zł, dla programistów jest cieplejsza posadka za większe pieniądze, więc nawet jakby miał z własnej kieszeni opłacać to na wyżywienie by mu starczyło.

Link to comment
Share on other sites

Człowiek, który ma takie umiejętności praktyczne nie będzie pracował za 1300 zł, dla programistów jest cieplejsza posadka za większe pieniądze, więc nawet jakby miał z własnej kieszeni opłacać to na wyżywienie by mu starczyło.

 

Kolego tutaj teraz chodzi o czas bo napisałeś że 'jest cieplejsza posada za większe pieniądze" ale jeżeli zostanie programistą dla danej firmy to wcale nie będzie miał czasu bo z tego co ja wiem to programista ma przeje*** bo musi dużo i cały czas robić  :D 

Link to comment
Share on other sites

Dobra, nie chodzi tu o to aby twórcom moda pomóc się wzbogacić, ale o to aby pomóc im rozwijać projekt. W pełni popoeram ludzi kreatywnych, z pasją, którzy robią to co lubią. W tym wypadku robią to dla innych, dla nas.

Wiadomo źe utrzymanie serwerów kosztuje. Narzędzia programistyczne też mają swoją cenę. Nie liczącz juź czasu poświęconego na pracę nad modem. Wszystko to prsecież owocuje puźniej przyjemnością i wrarzeniami związanymi z rozgrywką.

Link to comment
Share on other sites

Tak moim zdaniem jeżeli dało by się określić poprzez steama czy inne ustrojstwo który użytkownik steama gra na multiplayerze to moim zdaniem SCS powinien dać trochę grosza w nagrodę że Michał im sprzedaży napędza. W sumie nie oszukujmy się wiele było takich osób. MP nadal będzie za free a mwl prócz pieniędzy na miodne życie i na serwery mógłby MP ulepszać w jakimś stopniu który wymaga kasy :P

 

PS ktoś poprawi błędy tego wyżej? Aż w oczy szczypie...

Link to comment
Share on other sites

Według mnie, gdyby tryb MP był trybem gry, donacje może byłyby większe. Ewentualnie płatny MP coś by zmienił. Jako że jest to mod, w pełni darmowy,to ludzie mają gdzieś finansowe wpieranie twóców. IMHO nie chodzi tu o docenienie pracy twórców moda ale o kwestie czy fundusze w pełni zostaną przeznaczone na rozwuj projektu. Żeby nie było, nie piszę w swoim imieniu. Wiadomo, wartość pieniądza wzrasta, a ufności w ludziach mniej.

Poniekąd masz rację, niektórzy mają gdzieś wspieranie takich projektów ale nie wszyscy. Sam od kilku miesięcy zastanawiałem się, czy jest gdzieś jakiś odnośnik do dotacji na utrzymanie projektu, a że nie posługuje się biegle językiem angielskim, gdzieś przeoczyłem "Donate". Także jakoś od początku przyszłego miesiąca regularnie i cyklicznie wesprę projekt ! Dlaczego ? Bo naprawdę warto ! Oraz poniekąd z obawy , że projekt może kiedyś upaść ... ^^. Mam nadzieję, że więcej osób się znajdzie chętnych do wsparcia. Pozdrawiam ;)

 

Hmmm... Waluta wsparcia tylko w euro  ?

Link to comment
Share on other sites

SMS'y przynajmniej w Polsce to słaby interes. Przy dobrych wiatrach można uzyskać połowę kosztów bez uwzględnienia podatku VAT (1,00zł z SMS za 2,46zł itd), zaś możliwość wypłacenia środków zaczyna się od około 200zł. Po za tym to nie jest tylko polski projekt więc musi to być metoda alternatywna dla wszystkich, a SMS takim nie jest.

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

go wyłączyli :P

Masz na myśli program do blokowania reklam? Ja mam wyłączony tutaj, bo są 3 reklamy, które w żaden sposób nie przeszkadzają w przeglądaniu forum, nie rozciągają się na ekran utrudniając korzystanie z forum, nie ma reklam, które cisną się przed monitor, więc warto wyłączyć AdBlock'a, uMatrixa czy co tam jeszcze macie uruchomione.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

@Radex

Tak chodzi mi o AdBlocki i inne ustrojstwa które nie powiem, bo są przydatne ;) Na stronach o ETS2MP mógłby się pojawiać komunikat po angielsku, np. (pisze po polsku) "utrzymujemy serwery/projekt z reklam, bardzo prosimy o wyłączenie AdBlocka/programu do blokowania reklam.Dziekujemy." albo "Chcesz wesprzeć projekt? Wyłącz AdBolcka/program do blokowania reklam". Taki komunikat napewno za dużo by nie przeszkadzał, a pomógł by samemu Michałowi w utrzymywaniu projektu. Może za dużo to nie pomoże, ale jeżeli wszyscy wchodzący na strony ets2mp wyłączyli by taki plugin to uzbierałaby się ładna sumka :)

@elot360PL

Sam nie wiem, zawsze miałem włączonego AdBlocka także nie powiem Ci :D Jeżeli to miałoby w jakiś tam sposób dofinansować projekt to oczywiście blokowanie na tych stronach będzie wyłączone na moim lapcie ;)

Ps. Sory za jakiekolwiek błędy, pisane z telefonu ;)

76561198117924798.png

Link to comment
Share on other sites

Ja również używam Adblocka ale na stronach ETS2MP mam wyłączonego, reklamy nie przeszkadzają tak bardzo a zawsze to jakiś dodatkowy grosz na utrzymanie serwera ;)

 

 

76561198102887152.png

 

 

 

image.png

 

 

 

Generate your own dynamic signature at

http://jmdev.ca/twitch/

 

 

 

Take a look at in-game-rules

;)

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Jak dla mnie powinno być jedno polskie konto, bez żadnych wypełnianych rubryk jak na stronie "donate" w polskiej walucie.

Wpisujesz nr konta, potrzebne dane i tyle.

Mówię tylko o polskich graczach. Pozostałe kraje niech mają obecny system "donate" bo chyba jest więcej polskich graczy niż zagranicznych ale nie chcę tu siać niepotrzebnej dyskusji.

 

7dsgvP1.png <-> opj1pzK.png

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.