Jump to content

powiększenie serwera


Guest

Recommended Posts

Nazwa Sugestii: Zmiana serwera z VPS na dedyka ;)

Opis Sugestii: Otóż ostatnio dowiedziałem  sie (nie wiem czy to jest prawda) ale podobno serwer multi jest na zwykłym VPS i tutaj mam taką propozycje otóż można powiększyć sloty do 4600 na dedyku bo on sobie z tym poradzi ;) a skąd wziąć pieniądze na dedyka ? po prostu na główną strone dodać napis coś w stylu "Zbieramy na dedyka" i z tego co mi powiedziała pewna osoba z scs'u to oni nic do tego nie mają, bo to moderzy stworzyli multi i mogą na tym zarobić a ile kosztuje taki dedyk?  miesięcznie do 520 zł, osobiście sam bym się dołożył by więcej graczy mogło grać ;) dodam iż przy obecnej liczbie graczy na wszystkich serwera (5000) uzbieranie 500 zł to nie jest problem :)  bo tak szczerze brakuje czasów gdy na serwerze grało po 3 tyś osób i były korki ;) a symulator też polega na sprawdzeniu jak się zachowamy w dużym tłumie ;) 

Przykładowe obrazki:  185p9a.jpgv6lyfn.jpg

Dlaczego twoja sugestia a nie inna?: 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

@WooQash  ale podam na przykładzie Metin2 zakupili pod niego dedyka i obecnie gra od 3 do 5 tysięcy ludzi na prywatnym  i zdarzają się przycinki ale to strasznie rzadko, a tutaj? mają vps i co chwile jakieś problemy i lepiej gdyby się przerzucili na dedyka bo sam bym im do niego dołożył :) więcej graczy by mogło pograć + wróciły by dawne czasy ets2 mp

Link to comment
Share on other sites

Opis Sugestii: Otóż ostatnio dowiedziałem  sie (nie wiem czy to jest prawda) ale podobno serwer multi jest na zwykłym VPS

Nie wiem na ile to prawdą jest...

 

Według mnie to nie maszyna jest problemem, a łącze. Odbieraj i wysyłaj dane do ponad 2000 ludzi, a do 5000.

Popieram ... często i gęsto dzieje się tak, że niestety ale to Nasze kochane łącza dają ciała na całej linii... szczególnie, gdy użycie podzespołów wynosi nie więcej niż 5%, a łącze świruje po 105% i nie daje rady ;).

 

Może być, dorzucę się jak ogarną jakieś konto żebym mógł jakiś przelew zrobić albo SMS'a wysłać ;)

SMS? Chyba za 1000zł, żeby jakieś 200zł wpadło na hosting :o.

if i'm online you can FOLLOW ME ON MAP! //

if you have 'something' to me then write PM in English or Polish!

i don't accept anyone on steam!
photo.jpg facebook_48x48.png Twitter_logo_blue_48.pngdb7f21ef324bf7c1b313e517461a0ba9.png
3522842343.png

Link to comment
Share on other sites

Prowizja z sms to coś około 60% z tego wysłanego sms czyli Ty z 10 zł dostajesz 4 zł,  ale sami przyznacie że dedyk to lepsza sprawa niż vps który ma ograniczenia 

Link to comment
Share on other sites

Wszystko zależy od tego 'jaki' to VPS... (wirtualizacja, typ łącza, etc.)

Nie raz można trafić na przypadki, gdzie VPS potrafi mieć lepsze łącze wydzielone (nie współdzielone), wraz z odpowiednio przydzielonymi podzespołami niżeli dedyk....

#Edit

Chociaż aktualnie z drugiej strony patrzeć najpewniejszą inwestycją teraz są serwery typu Cloud... ale ceny są bardzo małe ;).

#Edit 2

http://www.twitch.tv/ets2mpofficial- zobaczcie cel dotacji ;).

if i'm online you can FOLLOW ME ON MAP! //

if you have 'something' to me then write PM in English or Polish!

i don't accept anyone on steam!
photo.jpg facebook_48x48.png Twitter_logo_blue_48.pngdb7f21ef324bf7c1b313e517461a0ba9.png
3522842343.png

Link to comment
Share on other sites

Na multi raczej gra więcej dorosłych osób, które posiadają konta bankowe więc z sms znikomy % graczy skorzysta :) Co do propozycji jestem jak najbardziej za, sam jestem w stanie dokładać 1/5 ceny miesięcznie, a takich mnie jest tutaj wielu więc utrzymanie serwera to będzie najmniejszy problem w takiej sytuacji. Co do dedyka, tak jak kolega przedstawił przykład Metina 2, tam na prawdę gra kupa ludzi, najlepsze serwery miają ponad 5000, do tego dochodzi różnorodność map, postaci, ekwipunku, efektów. 

Sugestia jak najbardziej pozytywna !

Obrazek łamiący regulamin sygnatur. // Wexu

Może i tak ale nie musiałeś mi go usuwać :(. // apostou!

Wexu bardzo serdecznie przeprasza. // Bandero :D 

Pozdro dla Bandero !! :D:D // apostou!

Również Bardzo serdecznie Pozdrawiam! ^.^ // Bandero

76561198125862147.png

Link to comment
Share on other sites

  • Game Developer

EU1 i EU2 są postawione na jednym dedyku. WWW stoi na drugim. API i US i cała reszta na vpsach po różnych cenach.

A składka na nowy serwer jest dla WWW i API. Ot cała historia. 

 

Jak się nie trudno domyślić to miesięczny koszt utrzymania multiplayera wynosi 800-1000zł, które płacę z własnej kieszeni.

l4Ki4X6aV2YY0bwKQ.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

No i bardzo dziękujemy za informacje co i jak ;) To mi się podoba, krótko i na temat!

 

Nie wnikam w Twoje dochody mwl, ani w przychody projektu, ale i tak cena ~1000zł miesięcznie to bardzo duży wydatek.

Matematyka wydaje się prosta, jeśli przez serwer przebija się 100 000 unikalnych osób miesięcznie to wystarczyłby jeden grosz miesięcznie od każdej z tych osób aby uzbierać daną kwotę na opłacenie serwera. Wiem, że są to suche fakty i obliczenia, gdyż sam też przerabiałem takie rzeczy chociaż nie na tak wielką skalę, a w kręgu 20-30 osób i dobrze wiem jak to jest z tymi dotacjami. Jeśli chociaż 1% wszystkich graczy dał dowolną cegiełkę to i tak jest sukces według mnie.

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

Za mało informacji jest o tych dotacjach. Można dać informacje w grze, o możliwości wsparcia dobrowolnie Multiplayera, bo informacja na stronie jest mało zauważalna. Sam dziś się o niej pierwszy raz dowiedziałem...

 

Co jak co, ale w ETS jeździ sporo osób w słusznym już wieku, i dla nich znalezienie tej informacji nie jest łatwe, a możliwości i chęci z pewnością mają do pomocy i wsparcia rozwijania projektu. Pokazał to też dzisiejszy stream na Twitchu. Tylko tak jak mówie, trzeba o tym informować.

  • Upvote 1

forum.png

Link to comment
Share on other sites

1% powiadasz? Zaraz ci obliczę procent jaki dał dotację.

0.00475%

Tak.. to nie pomyłka. 

 

Prawdę mówiąc dochody projektu są takie, że wychodzi tak, że pracuję jak murzyn za miskę ryżu dziennie. 

 

Z liczby 450 000 graczy wygląda, że cegiełkę dało 22 osoby... Rzeczywiście to słabo, ale chyba nie biorąc pod uwagę zespołu ETS2MP.

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

  • Game Developer

Jak wchodzicie na forum to na samej górze po prawej jest donate. My nie będziemy przesadzali, tak samo z reklamami. Reklam jest kilka, nie przeszkadzają w przeglądaniu, nie wyskakują jakieś ch*****a. 

Ktoś kto nie chce nie musi, proste.

l4Ki4X6aV2YY0bwKQ.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ludzie generalnie lubią dążyć do jakiegoś celu, myślę, że gdyby była informacja o tym ile uzbierano w danym miesiącu % pieniędzy na utrzymanie i rozwój serwera, wpadłoby więcej dotacji. Rozumiem, że nie możecie za bardzo też z tym się reklamować, ale taka informacja, czy "pasek postępu" byłby moim zdaniem dobrym rozwiązaniem, zamiast informacji po angielsku po prawej stronie forum.

  • Upvote 1

forum.png

Link to comment
Share on other sites

Wiadomo, że z reklam to kokosów nie będzie zwłaszcza jeśli znaczna część blokuje je sobie AdBlock'iem czy innymi programami nie przejmując się niczym. Co do pomysłu Pavilon'a dotyczącego informacji o tym ile zebrano w danym miesiącu to mogłoby nawet zdać egzamin. Przed oczami rysuje mi się coś podobnego jak na Wikipedii chociaż to trochę zbyt wybujałe jak na warunki ETS2MP. Wiadomo, że jak coś jest za darmo to każdy żydzi kasę i nie będę tutaj udawać, że jestem inny, bo też po za dzisiejszym dniem (podczas audycji, głównie dla fejmu) nie dołożyłem się do tego interesu w żadnym stopniu, a mam wymagania i oczekiwania jak mało kto, że tu coś nie tak, a to tam coś itd.

  • Upvote 1

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

Według mnie, gdyby tryb MP był trybem gry, donacje może byłyby większe. Ewentualnie płatny MP coś by zmienił. Jako że jest to mod, w pełni darmowy,to ludzie mają gdzieś finansowe wpieranie twóców. IMHO nie chodzi tu o docenienie pracy twórców moda ale o kwestie czy fundusze w pełni zostaną przeznaczone na rozwuj projektu. Żeby nie było, nie piszę w swoim imieniu. Wiadomo, wartość pieniądza wzrasta, a ufności w ludziach mniej.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.