Jump to content

Modyfikacja AFK


Recommended Posts

Nazwa sugestii: Modyfikacja afk

Opis sugestii: Proponuje dodanie możliwości dezaktywacji afk podczas postoju, po włączeniu świateł awaryjnych.

Przykładowe obrazki: Nie posiadam

Dlaczego twoja sugestia a nie inna?: Opcja wg mnie przydatna np podczas organizowania konwoju, zwłaszcza w miejscach bez no collision, gdzie pojawienie się innego gracza może skończyć się lotem w kosmos :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ja tam problemu nie widzę :) choć może to nieco dziwnie wyglądać.

Nie chcę dostać podczas postoju kopniaka za afk, włączam awaryjne.

Takie coś zakwitło w mojej głowie (chyba że już było).

Dlatego poddaje pod osąd :)

 

Albo inaczej.

Np. światła stopu. Zaciągasz postojowy i wuala :) (tylko że zapłon musi być włączony, lub uruchomiony silnik, bo światła stopu muszą się świecić jako informacja dla serwera).

Link to comment
Share on other sites

Ja jestem przeciw. Za mało plusów, za dużo minusów tego pomysłu.

 

Opcja wg mnie przydatna np podczas organizowania konwoju, zwłaszcza w miejscach bez no collision, gdzie pojawienie się innego gracza może skończyć się lotem w kosmos

 

W takiej sytuacji wystarczy, że zastosujesz się do poniższych rozwiązań.

 

1. Zanim odejdziesz od komputera piszesz coś na czacie gry i masz +/- 10 minut przerwy;

2. Zanim odejdziesz od komputera ruszasz się swoim zestawem i masz +/- 10 minut przerwy;

3. Zanim odejdziesz od komputera zapisujesz grę i jesteś bezpieczny, bo nawet jak polecisz w kosmos możesz się bardzo szybko wczytać.

 

Natomiast jeżeli przerwa trwa 30 minut bądź dłużej, to zwyczajnie blokujesz miejsce na serwerze. Ludzi, którzy blokowaliby serwer by nie zabrakło. Odpalają awaryjki a w tym czasie odpalają inną grę/idą się przejść/idą do kolegi/idą bo coś tam. W godzinach szczytu być może nawet EU#2 mógłby nie wystarczyć. 

Link to comment
Share on other sites

W godzinach szczytu przydałoby się te 3000 slotów i wtedy nawet osoby AFKujące spokojnie mogłyby zrobić sobie przerwę nie wylogowując się z gry. Myślę, że miejsca do tego przeznaczone (parkingi, hotele, stacje benzynowe) powinny zapewniać ten 20-30 minutowy okres ochronny.

 

 

Nie grasz, nie blokuj miejsca na serwerze.

 

Jasne, to bardzo zdroworozsądkowe myślenie. Moim zdaniem jednak, nawet gracze AFK tworzą klimat tej produkcji. Gramy na multiplayerze (przynajmniej ja), ponieważ ten świat żyje i nie ma w nim miejsca na skrypty. Nawet stojące ciężarówki na truckstopach to dla mnie niepodważalny plus w budowaniu ogólnej immersji świata. Blokują miejsce, nie grają, ale tworzą jakiś tam klimat - chyba nie zaprzeczycie?

 

Na dzień dzisiejszy jest ciasno na EU1, dlatego wszelkie mniej ostre traktowanie AFKujących należałoby zasugerować po tym, jak dostaniemy więcej slotów.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Slotów pewnie (jak na razie) więcej nie dostaniemy z powodu opóźnień od serwera. Przypomnijcie sobie czasy kiedy było więcej slotów... lagi jak diabli. Ewentualnie może udało by się devom wyciągnąć to 200-300 slotów, ale to i tak nie dużo :)

 

W godzinach szczytu tak czy siak jest ok 150 slotów wolnych :) Tak jak kolega LoneWolf wyżej napisał, klimat na MP również jest tworzony przez osoby które stoją w miejscu. Pusta stacja, to nie stacja. Na każdej stacji zawsze, a jak nie zawsze to prawie we wszystkich przypadkach, stoi minimum jeden truck. Bardzo fajny widok jeżeli widzi się osobę lub kilka na postoju. 

 

76561198117924798.png

Link to comment
Share on other sites

Potwierdzam. Lepiej gdy widzi się ludzi na trasie niż 10-20 osób stojących w mieście na parkingu.

 

 

Jestem tego samego zdania, wole mijać kogoś w trasie niż patrzyć jak stoją bezczynnie w mieście.

 

Tylko Panowie, to nie jest wybór między "kierowcami w ruchu" a "kierowcami na postojach". To jest wybór miedzy "kierowcami na postojach" a brakiem ich w ogóle. Jeśli ktoś AFKuje, to nie może jechać i oficjalnie odpoczywa. Nieoficjalnie powodów może być mnóstwo - przerwa na obiad, internet, telefon, papierosa, etc.

 

Chodzi o to, czy zgadzamy się na zapełnianie slotów serwera przez osoby stojące w miejscu przez określony czas. Obecnie, gdy tych slotów jest niewiele, również nie widzę za bardzo miejsca na wprowadzenie łagodniejszych form dla AFKujących. Natomiast, jeśli miejsca przybędzie myślę, że należałoby takie limity wydłużyć - bo oczywiście fajnie jest kogoś mijać w trasie, ale spotkanie żywej duszy na parkingu to też element w kreacji świata.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Tylko Panowie, to nie jest wybór między "kierowcami w ruchu" a "kierowcami na postojach". To jest wybór miedzy "kierowcami na postojach" a brakiem ich w ogóle.

 

Raczej "kierowcy na postojach, którzy blokują miejsce dla potencjalnych kierowców w ruchu". Jeżeli ta sugestia zostałaby w prowadzona, (a przypominam, że nie długo wyjdzie na multi 1.18) to nie będzie mnie obchodzić czy będę mijał "kierowców w ruchu" czy "kierowców na postojach" bo dzięki "kierowcom na postojach" będę uczył się na pamięć tekstu "Server queue is full". 

Link to comment
Share on other sites

Tylko Panowie, to nie jest wybór między "kierowcami w ruchu" a "kierowcami na postojach". To jest wybór miedzy "kierowcami na postojach" a brakiem ich w ogóle. Jeśli ktoś AFKuje, to nie może jechać i oficjalnie odpoczywa. Nieoficjalnie powodów może być mnóstwo - przerwa na obiad, internet, telefon, papierosa, etc.

 

Chodzi o to, czy zgadzamy się na zapełnianie slotów serwera przez osoby stojące w miejscu przez określony czas. Obecnie, gdy tych slotów jest niewiele, również nie widzę za bardzo miejsca na wprowadzenie łagodniejszych form dla AFKujących. Natomiast, jeśli miejsca przybędzie myślę, że należałoby takie limity wydłużyć - bo oczywiście fajnie jest kogoś mijać w trasie, ale spotkanie żywej duszy na parkingu to też element w kreacji świata.

 

Czytając twoją wypowiedź wpadł mi pomysł, który zapewne nie jest możliwy do zrealizowania (czyt. niżej).

 

Albo wprowadźmy coś takiego jak afk kick wyłączony, jeśli na serwerze jest więcej niż 100 slotów wolnych. Tylko to pewnie trochę roboty jest.

 

To byłoby właśnie super pomysł. Po dodaniu kolejki oczekujących i połączeniu tego, mogłoby wyjść coś ciekawego.

Dodatkowo daje pomysł, który był pisany nie raz.

Dodanie komendy /afk, która wyrzucałaby gracza z serwera.

Jeśli gracz chciałby wrócić, wpisałby ponownie komendę /afk i jeśli na serwerze będzie wolne miejsce dołączy do serwera lub dołączy do kolejki osób oczekujących na slota.

 

7dsgvP1.png <-> opj1pzK.png

Link to comment
Share on other sites

@ElectroMusic!

Mógłbyś rozwinąć jak to miałoby wyglądać? Jedziesz sam, ok. Wpisujesz /afk idziesz na obiad (przykład), przychodzisz, /afk i jedziesz dalej. A co z konwojami? Chyba że miałby to być połączone z teraźniejszym systemem.

76561198117924798.png

Link to comment
Share on other sites

@ElectroMusic!

Mógłbyś rozwinąć jak to miałoby wyglądać? Jedziesz sam, ok. Wpisujesz /afk idziesz na obiad (przykład), przychodzisz, /afk i jedziesz dalej. A co z konwojami? Chyba że miałby to być połączone z teraźniejszym systemem.

Raczej przy konwojach nie robi się takich dużych przerw, nie spotkałem się nigdy z czymś takim, ale jak ktoś idzie na obiad podczas konwoju to i tak go wyrzuci po chwili nic nie robienia i musi odpalić grę na nowo, aby się połączyć, a z komendą mógłby wrócić na serwer od razu jeżeli byłoby wolne miejsce.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.