Jump to content

Zatwierdzanie wątków


SlimShady!

Recommended Posts

Witam, te zapytanie kieruję głównie do administratorów strony. Po co w dziale Pomoc (nie wiem czy w innych też) jest ustawiona opcja, która wymaga akceptacji postów przez moderatorów i wyżej? Tam był jakiś niepotrzebny spam, że tak jest? Moim skromnym zdaniem takowej opcji nie powinno tam być, w końcu ktoś kto zakłada temat w tym dziale liczy na szybką pomoc. Jeśli ktoś udzieli odpowiedzi to i tak autor wątku o tym nie wie dopóki jeden z moderatorów nie zaakceptuje postów. Jak już to takowa opcja mogłaby być w dziale sugestie, tam by się lepiej sprawdziła.

Link to comment
Share on other sites

Ja z autopsji twierdzę że powinna być.

A jeśli się zastanawiasz gdzie giną, jestem pewien że jesteś na tyle oczytanym forumowiczem że wiesz gdzie trzeba się o to grzecznie spytać.

Też mi czasem postu nie zatwierdzą, ale ja się nie dziwię. Czasami faktycznie napiszę więcej "za dużo powiedziane" niż treści która danemu użytkownikowi ma pomóc. 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, mati216 said:

Mój film do tej pory nie jest zatwierdzony w dziale poradników (od wczoraj) 

 

Bo dajesz film Polskim dziale z napisami po Angielsku w Polskich poradnikach, proszę Cie... 

1 hour ago, SlimShady! said:

Witam, te zapytanie kieruję głównie do administratorów strony. Po co w dziale Pomoc (nie wiem czy w innych też) jest ustawiona opcja, która wymaga akceptacji postów przez moderatorów i wyżej? Tam był jakiś niepotrzebny spam, że tak jest? Moim skromnym zdaniem takowej opcji nie powinno tam być, w końcu ktoś kto zakłada temat w tym dziale liczy na szybką pomoc. Jeśli ktoś udzieli odpowiedzi to i tak autor wątku o tym nie wie dopóki jeden z moderatorów nie zaakceptuje postów. Jak już to takowa opcja mogłaby być w dziale sugestie, tam by się lepiej sprawdziła.

 

Dlatego, ze ludzie pisali takie bzdury które nikomu nic nie pomagały i tylko wprowadzały w błąd ludzi, a tak nad tym czuwają nasz polski support i sprawdza co się nadaje a co nie.

  • Upvote 2

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Takie reporty nie są doskonałe i zazwyczaj jeden screenshot nie wystarcza, dwa już tak, gdzie widać że godzina jest różna. Tutaj to akceptacja na krawędzi :P

Co do filmiku z poradnikiem, tutaj Baker ma rację, po co dodawać Angielski poradnik na Polskie forum? Możesz go wrzucić na inną część tego forum :)

 

edit. Usuwam waszą konwersację bo jest bez sensu, i odbiega od tematu. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bandero said:

Takie reporty nie są doskonałe i zazwyczaj jeden screenshot nie wystarcza, dwa już tak, gdzie widać że godzina jest różna. Tutaj to akceptacja na krawędzi :P

Co do filmiku z poradnikiem, tutaj Baker ma rację, po co dodawać Angielski poradnik na Polskie forum? Możesz go wrzucić na inną część tego forum :)

Zmieniłem poradnik na polski i czeka na zatwierdzenie ;)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bakerpk said:

Dlatego, ze ludzie pisali takie bzdury które nikomu nic nie pomagały i tylko wprowadzały w błąd ludzi, a tak nad tym czuwają nasz polski support i sprawdza co się nadaje a co nie.

 

Bzdury bzdurami, jak ktoś jest na tyle kumaty to jest w stanie rozróżnić czy dana "bzdura" mu pomoże czy też nie. Skoro gracze udzielali bezsensownych odpowiedzi to nie lepiej było pójść w stronę upomnień, później tzw. warnów osobom, które wypisywały bzdury albo zablokować możliwość wypowiadania się w danym dziale (nie wiem czy jest tutaj takowa opcja), bardziej w tym kierunku bym się skupił niż ustawienie moderowania wątków. User ma blokadę na dział i spokój,a tak trzeba czekać x godzin na akceptację.

Link to comment
Share on other sites

Po pierwsze posty ja też mam taki problem są zbędne ukrywamy je i to dziennie kilka razy po drugie spam bezsensowny często się zdarza po trzecie posty nie wnoszące nic do tematu lub które nie pomagają po czwarte 5 postów pod rząd z tą samą informacja po co? A tak jest porządek. To tak na szybkiego

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.