Jump to content

Modyfikacja ruchu przy Europorcie


Badoshke

Recommended Posts

Nazwa sugestii: Modyfikacja ruchu przy Europorcie.

Opis sugestii: W godzinach szczytu przy Europorcie powstają ogromne korki, przez dużą ilość graczy ilość fpsów spada przez co ludzie jadą chaotycznie. Na dodatek większość graczy jedzie po linii GPSu i skręca w lewo, zamiast pojechać spokojnie prosto. Moją sugestią jest zmodyfikowanie dróg przy Europorcie tak by upłynnić ruch.

 

Przykładowe obrazki:

u6I2CYd.jpgyHb5Rh2.jpg

Na dwóch powyższych obrazkach widać problem Europortu. Jak wcześniej napisałem, ludzie jadą za GPSem i skręcają w lewo. Droga na wprost jest całkowicie pusta, ale ludzie i tak się pchają tam gdzie nie trzeba. Teraz popatrzmy trochę dalej, widzimy ogromną kolejkę ciężarówek, które z kolei blokują się na wcześniejszym zakręcie.

 

4ZeydYn.jpgXJ3Cb2v.jpg

Tutaj widać moje graficzne przedstawienie rozwiązania problemu. Drogi przerobić na dwupasmowe jednokierunkowe, magazynujące czekające ciężarówki. Tuż przed Europortem następuje zwężenie, tak by dwie ciężarówki nie próbowały wjeżdżać na raz, jeśli gracze stosowaliby jazdę na suwak to pomysł powinien w praktyce być bardzo płynny.

 

Dlaczego moja sugestia, a nie inna? Dlatego, że nie widziałem na tym forum identycznej sugestii, a wydaje mi się, że mój pomysł nie jest głupi. Taka modyfikacja nie ważyłaby wiele i byłaby obowiązkowa dla każdego gracza, a zator w Europorcie powinien znacznie zmaleć. :)

  • Upvote 2

stat1.php?tmpid=86455&bg=truck

Volvo Powered

Agromex Driver

Link to comment
Share on other sites

Tak naprawdę to modyfikacja zimowa ingeruje w mapę, ponieważ zmienia się organizacją zwężeń. Wcześniej ze skrajnych prawych pasów musieliśmy zjeżdżać na lewy,a z modyfikacją zimową na odwrót-ze skrajnych lewych na prawy. Pomysł badocha z pewnością jest dobry, ale pytanie czy gracze by się do tego rozwiązania stosowali.

Link to comment
Share on other sites

Mój pomysł byłby o tyle dobry, że usunąłby kolizje z środkowego skrzyżowania. Do Europortu tylko prosto, a nie w lewo lub prostu. Powstały by dwa pasy magazynujące ciężarówki. Jedynie obawiam się, że pomysł z zwężeniami by nie do końca wypalił ponieważ mało kto wie, że można jechać na suwak. :/

stat1.php?tmpid=86455&bg=truck

Volvo Powered

Agromex Driver

Link to comment
Share on other sites

Pomysł może i dobry, ale deweloperzy tak jak już mówili nie mają zamiaru ingerować w mapę. Po za tym ludzie i tak wykorzystali by powierzchnie wyłączone z ruchu do wiadomych celów,a przy braku adminów byłaby jazda pod prąd i wraz kolejny bałagan. Większość ludzi tam to dzieci i trolle, i niestety nie da ich się nauczyć zasad ruchu drogowego lub jakiejś logiki na drodze, aby wszystkim żyło się lepiej.

 

Po za tym jeśli chodzi o WinterMod to nie wiem jak inni, ale ja jeżdżę tak jak po starym układzie dróg. To, że nie widać pasów drogi nie oznacza, że jest inna organizacja, a to, że widać wyjeżdżone pasy w śniegu inaczej niż na drodze bez śniegu nie oznacza, że pas kończy się inaczej i pierwszeństwo w takim układzie jest inne. Przynajmniej ja z takiego założenia wychodzę, że zasaday na drodze się nie zmieniły, z resztą w wielu miejscach są bugi (na drodze z dwoma pasami, są 3, albo 1,5 itd) więc trzeba myśleć (tak jak przy wszystkim).

  • Upvote 1

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

ale deweloperzy tak jak już mówili nie mają zamiaru ingerować w mapę. Po za tym ludzie i tak wykorzystali by powierzchnie wyłączone z ruchu do wiadomych celów,a przy braku adminów byłaby jazda pod prąd i wraz kolejny bałagan

Można zrobić ten jeden wyjątek. Europort to bardzo newralgiczne miejsce. :) A te namalowane wysepki można by zmienić na fizyczne obiekty.

 

Większość ludzi tam to dzieci i trolle, i niestety nie da ich się nauczyć zasad ruchu drogowego lub jakiejś logiki na drodze, aby wszystkim żyło się lepiej.

I tu jest pies pogrzebany. Nie wiedzą, że jedzie się na suwak, a pas awaryjny nie działa jako zwykły pas.

Dzisiaj w Europorcie jakiś gracz "krzyczał" na mnie żebym zjechał na pas, awaryjny, ja odpisuje, że on nie służy do jazdy to on na to "No i?". :facepalm:

stat1.php?tmpid=86455&bg=truck

Volvo Powered

Agromex Driver

Link to comment
Share on other sites

GPS nadal kierowałby w lewo, czyli pod prąd...

 

Nieznający przepisów gracze jeździliby pod prąd nie patrząc na znaki.

W dodatku aktualnie, w zimie, nie byłoby widać pasów przez co jeden mod (wintermod) wyklucza drugi.

To by było gdyby po prostu zamienić tekstury. Ja piszę o zmodyfikowaniu atrybutów dróg. Poza tym gdyby tylko zmienić teksturki to wintermod też by chyba nie działał, ponieważ on też podmienia tekstury. :)

 

Ale dzięki propsowanie pomysłu. :)

stat1.php?tmpid=86455&bg=truck

Volvo Powered

Agromex Driver

Link to comment
Share on other sites

Pomysł nie jest zły tylko wprowadzenie będzie bardzo trudne. Ponadto jak kończy się na twoim zdjęciu ta dwupasmówka,może być więcej wypadków, chodzi mi głównie na tych czerwonych strzałkach, tam może dochodzić do wypadków.

 

QtgeJes.jpg

Link to comment
Share on other sites

@Up. Zwężkę dałem po to, by skręcała jedna ciężarówka, a nie dwie. Jeśli pomysł doszedłby do realizacji to namalowaną wysepkę zastąpiono by czymś solidnym, tak by się nie przeciskali.

A zwężenie dałem na lewy pas, żeby był większy promień skrętu przez co nawet ci co skręcają jak osobówkami nie mieli problemów. ;)

stat1.php?tmpid=86455&bg=truck

Volvo Powered

Agromex Driver

Link to comment
Share on other sites

Właśnie, te wysepki można było by oznaczyć tymi barierkami jakie stosuje się przy robotach drogowych. (Ponieważ nie wiem czy to na pewno są barierki, opowiem najlepiej jak potrafię). To są te niskie barierki które są naprzemiennie białe i czerwone. Moim zdaniem dało by to jakieś efekty, tyle żeby ich nie ustawiać jak jest pas, bo było by za ciasno. Najlepiej było by je ustawić tak żeby nie mieściły się 2 ciężarówki, a dało by to jakieś ograniczenie.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Przy samym eurporcie nie trzeba malowac nic ani nic dawać bo "No Colision" zaczyna się na skrzyżowaniu wiec moqa nawet i 2-ma pasami jechać. Problem jest skrzyżowanie wcześniej bo boby skręcają w lewo zamiast walić prosto i przez to się tamuje tam wszystko.

Czasem tam staje admin i wtedy boby jadą prosto. To samo się dzieje jak boby jadąc z UK wyjeżdzają z eurportu i zamiast walić proso, skrecają w lewo. Postawić ta barierki te niezniszczalne lub pachołki (tez niezniszczalne) i tyle.

forum.png

Link to comment
Share on other sites

Winter Mod byl napisany przez moddera a nie przez deweloperow ETS2MP. Winter Mod nie zmienia ani nie dodaje zadnych nowych pasow, barierek itp. To po prostu tekstura ktora jest nalozona na droge. Zamiast tekstury asfaltu, jest snieg lub lod. Domyslne rondo zostalo zmodyfikowane, tak wiec na wszystkich rondach masz choinke itp. 

 

Taki pomysl, moglbys zaproponowac SCSowi, ktory moze zdecydowalby sie zmodyfikowac troche droge w EuroPoorcie :)

Link to comment
Share on other sites

Taki pomysl, moglbys zaproponowac SCSowi, ktory moze zdecydowalby sie zmodyfikowac troche droge w EuroPoorcie :)

Mógłbym zaproponować, ale po co, skoro od razu by został olany. W singlu Europort działa wyśmienicie, ponieważ prawie w ogóle nie ma tam ruchu. W multiplayerze za to właśnie Europort jest najbardziej obleganym miejscem, ale moda SCS nie tworzy, tylko Eryk z ekipą. Dlatego liczyć można tylko na Was - autorów modyfikacji - lub na innych moderów.

stat1.php?tmpid=86455&bg=truck

Volvo Powered

Agromex Driver

Link to comment
Share on other sites

Jesteście pewni, że modyfikacja kilku dróg będzie ważyć dużo? Bo ja nie. Winter Mod to zamiana wszystkich tekstur - drogi, ziemi, nieba, itd. Modyfkacja Europortu to zmiana dróg, dołożenie kilku tekstur i obiektów fizycznych.

Nie wiem o ile by taka modyfikacja upłynniła ruch, ale jeśli miałoby to cokolwiek poprawić to czy nie warto jakkolwiek spróbować?

 

Bawicie się w tworzenie tandemów skoro ludzie nie potrafią jeździć ciągnikiem z jedną naczepą, a czasami bez naczepy, czemu by nie spróbować ułatwić życia wszystkim graczom?

Poza tym piszecie ludziom, że to wciąż jest alfa i nie mogą oczekiwać fajerwerków tak jak przy skończonych projektach, możecie w ramach eksperymentu dodać te kilkanaście mb do pobrania więcej.

 

I na koniec. To wasz projekt, wy go tworzycie i wy decydujecie o jego dalszym losie. Dlatego jeśli na 100% jesteście pewni swego to przenieście ten pomysł do odrzuconych. Pozdrawiam. :)

  • Upvote 1

stat1.php?tmpid=86455&bg=truck

Volvo Powered

Agromex Driver

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem, czy jest jakiś przymus żeby jeździć tylko do Europortu? Są jeszcze dwa miejsca, przez które możemy dotrzeć do Anglii, więc nie wiem po co ta cała kontrabanda. Nie trzeba jechać tak jak pokazuje nawigacja, nie wywali gry, nie rozsypie się komputer, po prostu jak się nie zna drogi, to od czego jest mapa?

Kto chce ten jedzie na Europort, kto nie chcę stać w korku jedzie gdzie indziej.

 

Poza tym nawet jakby były te barierki, to myślicie, że by się nie pchali? Jeszcze gorzej niż teraz.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.