Jump to content

Pieszy będzie mieć pierwszeństwo na przejściu dla pieszych


ElectroMusic!

Recommended Posts

Przed chwila w tv ogladalem o tym, ze ma wejsc przepis dotyczacy, ze pieszy oczekujacy na przejsciu dla pieszych bedzie miec pierwszenstwo.

Co wy na ten temat sadzicie bo to dosc ciekawy temat.

Wedlug mnie jest to dosc dobry pomysl patrzac na to, ze obecnie przy ruchliwej ulicy trudno przedostac sie na druga strone.

 

7dsgvP1.png <-> opj1pzK.png

Link to comment
Share on other sites

Jest tak, że pieszy ma pierwszeństwo na przejściu. Zmiana polega na tym, że pieszy będzie miał pierwszeństwo przed przejściem. :)

Dla mnie to jest bez sensu. Niby ma to poprawić bezpieczeństwo pieszych, a coś mi się zdaje że wszystko odbędzie się kosztem kierowców - blokowanie skrzyżowań czy czekanie po kilka minut przed przejściem aż wszyscy się "przewalą".

24070878971_43912f4a6b.jpg
"to je ciężki transport na dużych kołach, tu przyszedłeś do roboty a nie żeby się ciągnąć osiem cztery jak cajmer"

 
Link to comment
Share on other sites

Dla mnie to jest bez sensu. Niby ma to poprawić bezpieczeństwo pieszych, a coś mi się zdaje że wszystko odbędzie się kosztem kierowców - blokowanie skrzyżowań czy czekanie po kilka minut przed przejściem aż wszyscy się "przewalą".

 

bo tak jest teraz wczoraj przez 6 minut jak w zegarku stałem na przejściu. W Polsce jest coraz gorzej z tymi przepisami. I oni chcą dorównać krajom UE nie ma szans 

Link to comment
Share on other sites

Jezdzimy z ojcem przez pewne miasto ,zwie sie Mława. Tam ludzie sątacy ,że idzie do przejścia,wchodzi i nie patrzy czy cos jedzie czy nie,cieżarówka czy osobówka,wchodzi i tyle. Rozumiem ,że ma pierwszeństwo,ale wchodzi pod koła,ze nie raz bysmy potrącili kogoś, co innego jak auto jest daleko albo sie zwalnai i puszcza pieszego,ale wchdozenie na pasy jak auto jest prawie na tych pasach to proszenie sie o wypadek. Ludzie tam są po prostu idiotami i stach tam jechać,nawet 20km/h.

Ja będąc pieszym wole poczekac aż wszystkie auta przejadą/albo ktoś puści, i nie pchać sie pod koła,jadąc rowerem to samo. Ale jak widze jak ludzie nawet nie spojrzą tylko idą ,,bo mam pierwszeństwo'' no to troszke lipa.

Teraz przez taki oto przepis pieszy wejdzie pod koła,ty go uderzysz bo miałeś metr do przejscia, i zostaniesz skazany na pare lat bo on miał pierwszeństwo a ty go zabiłeś lub cośmniej groźnego np paraliż itd...

Patologia w tym kraju...

Link to comment
Share on other sites

Zmiana jest bardzo dobra, w końcu to człowiek ma władzę nad maszyną a nie na odwrót.. Kierowca po wyjściu z pojazdu, również jest pieszym. Poprawa bezpieczeństwa nie zależy od przepisów, a od indywidualnego podejścia do tego tematu. Niestety, w Polsce panuje przekonanie że ten który ma samochód jest bogatszy od rowerzysty, bądź pieszego. Co się przekłada na niebezpieczne i nie przemyślane decyzje na drodze. 

Link to comment
Share on other sites

Szczerze mówiąc czytając posty wyżej, to i bez tego przepisu wszystkie mohery i inne pierdoły wbijają na przejście (Nadal mam w głowie jak w środku nocy jakaś baba wbiła na przejście pod pędzącą szambiare bez patrzenia, a szambiara zasuwała z w miarę ślepego zakrętu...)

 

Powiedzmy że ewentualnie teraz będzie jeszcze gorzej, bo za swoja głupotę ludzie będą jeszcze za to nagrodzeni...

Link to comment
Share on other sites

Z punktu widzenia pieszego nawet po zmianie przepisów nie odważyłbym się wyjść na przejście widząc nadjeżdżające samochody. Z punktu widzenia kierowcy... chyba już lepiej zostane pieszym. xD
Według mnie dziwny pomysł. Fakt, że pieszy nadal nie może wtargnąć na jezdnie bez upewnienia się, że kierowca ustępuje mu pierwszeństwa, ale święte krowy i tak będą robić swoje.
Czy wpłynie to na bezpieczeństwo? Jakoś nie wydaje mi się. Zawsze jakiś Janusz może pomyśleć, że co z tego, że autobus jest większy od niego i w dodatku rozpędzony, przecież on ma pierwszeństwo więc autobus mu nie straszny. Już nie wspomnę o miastach gdzie przejście jest co 50m. No ale zobaczymy jak to będzie w praktyce.

Link to comment
Share on other sites

Panie i Panowie, w Polsce aktualnie jest tak, że pieszy stojąc PRZED przejściem dla pieszych NIE MA pierwszeństwa przed pojazdem poruszającym się po drodze. Pieszy nabywa pierwszeństwo przed pojazdami dopiero gdy znajdzie się już na przejściu dla pieszych, w każdym innym przypadku nadal kierujący ma pierwszeństwo. Gdy wejdą nowe przepisy pieszy będzie miał pierwszeństwo zarówno stojąc przed pasami jak i na nich, więc kierujący widząc osobę stojącą przy pasach będzie miał obowiązek zatrzymać się i ustąpić pierwszeństwa pieszym. Moim skromnym zdanie te przepisy są bez sensu, gdyż są miejsca w miastach gdzie pasy umiejscowione są na bardzo ruchliwych drogach (bez sygnalizacji) i ludzie potrafią iść całymi pielgrzymkami przez takie pasy, więc będzie to powodowało jeszcze większe korki w miastach (jakby ich było mało).

 

Pozdrawiam forumowiczów.

Link to comment
Share on other sites

Panie i Panowie, w Polsce aktualnie jest tak, że pieszy stojąc PRZED przejściem dla pieszych NIE MA pierwszeństwa przed pojazdem poruszającym się po drodze. Pieszy nabywa pierwszeństwo przed pojazdami dopiero gdy znajdzie się już na przejściu dla pieszych, w każdym innym przypadku nadal kierujący ma pierwszeństwo. Gdy wejdą nowe przepisy pieszy będzie miał pierwszeństwo zarówno stojąc przed pasami jak i na nich, więc kierujący widząc osobę stojącą przy pasach będzie miał obowiązek zatrzymać się i ustąpić pierwszeństwa pieszym. Moim skromnym zdanie te przepisy są bez sensu, gdyż są miejsca w miastach gdzie pasy umiejscowione są na bardzo ruchliwych drogach (bez sygnalizacji) i ludzie potrafią iść całymi pielgrzymkami przez takie pasy, więc będzie to powodowało jeszcze większe korki w miastach (jakby ich uu mało).

Pozdrawiam forumowiczów.

Nowe prawo nie weszło czasem dzisiaj. Nie jestem pewny ale obiło mi się o uszy.

Link to comment
Share on other sites

Z jednej strony jest to dobry pomysł, ale na pewno jak to wprowadza część tak zwanej " gimbusiarni" znajdzie w tym zabawe. Będą stali przed przejsciem i stali tak kilka minut a ty stoj bo weszlo prawo ze przejechac nie mozesz jak ktoś stoi.

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

Procesor: Intel(R) Core(TM) i5-7600K CPU @ 3.80GHz

Karta graficzna: GeForce GTX 1060 6GB
Płyta główna: ASRock Gaming K4 
Pamięć: 16 GB RAM (użyteczne 15.95 GB RAM)
Bieżąca rozdzielczość: 1920 x 1080, 60Hz
System operacyjny: Microsoft Windows 10 Enterprise

Monitor: 

1)  AOC G2260VWQ6 GAMING!  

2) LG 40ub800v-za

Link to comment
Share on other sites

Jeśli ja bym go nie podsunął to na pewno sami by na to wpadli

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

Procesor: Intel(R) Core(TM) i5-7600K CPU @ 3.80GHz

Karta graficzna: GeForce GTX 1060 6GB
Płyta główna: ASRock Gaming K4 
Pamięć: 16 GB RAM (użyteczne 15.95 GB RAM)
Bieżąca rozdzielczość: 1920 x 1080, 60Hz
System operacyjny: Microsoft Windows 10 Enterprise

Monitor: 

1)  AOC G2260VWQ6 GAMING!  

2) LG 40ub800v-za

Link to comment
Share on other sites

Wątpię czy uratuje bo wtedy pieszy będzie miał bezwzględne pierwszeństwo i czy raptownie wejdzie czy w jaki kolwiek inny sposób kierowca musi sie zatrzymać i przepuścić. A policjant powie nie dostosowanie prędkości do warunków jazdy i po zabawie no i po nowemu oczywiście prawko do zabrania

Link to comment
Share on other sites

kozik85 może uratować, ile jest przypadków, że ktoś wbiega na jezdnię. Kierowca musi patrzeć na to co się dzieje, ale czasami po prostu nie widać osób, które biegną (wyskoczy z jakiś kszakorów, zza budynku, zza auta). Czy ktoś wie może czy z tymi przejściami dla pieszych jest wszędzie, czy może tylko w terenach zabudowanych? Powiem szczerze, że nie wyobrażam sobie przejścia dla pieszych w terenie niezabudowanym gdzie auta gnają ~90km/h. O ile w mieście to jeszcze jako tako się może sprawdzać, tak po za terenem będzie to nad wyraz niebezpieczne.

  • Upvote 1

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.