Jump to content

Pisanie wiadomości podczas jazdy


[PL] Wysza

Recommended Posts

Nazwa sugestii: Pisanie wiadomości podczas jazdy

 

Opis sugestii: Jako że nie mam możliwości używania mikrofonu i team speak'a mam taką sugestię, aby po wciśnięciu klawisza czatu, ten uruchamiał się w niewielkim pasku na dole ekranu ( np. 5 linijek tekstu). Sterowanie niezależnie od wybranych ustawień automatycznie przełączało by się na strzałki klawiatury dzięki czemu można by napisać wiadomość nie tracąc kontroli nad ciężarówką.

 

Przykładowe obrazki: Brak

 

Dlaczego Twoja sugestia a nie inna?: Ułatwiło by to grę

Link to comment
Share on other sites

Sterowanie strzałkami w qrze działa nawet jak się ma ustawione na WSAD.

Tylko po odpaleniu czatu już nie działa sterowanie niczym niestety. :)

Co do pomysłu, hmm... mi tam nie przeszkadza jak jest, jak jest prosta to da sie szybko odpisać bez orania barierki.

forum.png

Link to comment
Share on other sites

Sterowanie strzałkami w qrze działa nawet jak się ma ustawione na WSAD.

Tylko po odpaleniu czatu już nie działa sterowanie niczym niestety. :)

Co do pomysłu, hmm... mi tam nie przeszkadza jak jest, jak jest prosta to da sie szybko odpisać bez orania barierki.

 

I tu się mylisz.

Sterowanie działa gdy ma się pada lub kierownicę podczas pisania na czacie.

Czasami się przydaje pisanie podczas jazdy gdy jedzie się wolno lub jest prosta droga bo na zakrętach jest to trochę niebezpieczne.

Jeśli na kierownicy się da to i na strzałkach dałoby się to zrobić.

 

A więc Ci co mają kierownice lub pada mogą pisać ale Ci co jeżdżą na klawiaturze nie mogą.

Połowa graczy ma udogodnienie w grze a połowa nie i moim zdaniem można byłoby to zrealizować aby każdy miał takie same prawa. :)

 

7dsgvP1.png <-> opj1pzK.png

Link to comment
Share on other sites

Podstawowym kontrolerem dla gier jest klawiatura i to do niej przypisane są zazwyczaj wszystkie funkcje. Czaty w grze zazwyczaj uniemożliwiają dalszą interakcję na klawiaturze i po prostu nie da się z tym nic zrobić. Chwilowa zmiana sterowania na inne klawisze w tym przypadku też jest niemożliwa bo strzałki są już wykorzystywane w czacie, dlatego bezsprzecznie górują tutaj pady i kierownice, które są niezależne od klawiatury i mogą umożliwiać dalszą grę pomimo włączonego czatu itp.

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

tutaj kolega @up ma rację. Na klawiaturze masz pełno funkcji, praktycznie pod każdym klawiszem coś, łącznie ze strzałkami, numami itd. więc taki pomysł odpada, bo wciskając "y" i używając czatu blokujesz sobie automatycznie możliwość zrobienia czegokolwiek. Klawa nie jest przystosowana w tej grze do jednoczesnej jazdy i pisania. Jak masz pad czy kierownice, sprawa wygląda zupełnie inaczej.

5166305447.png

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.