Jump to content

Kierownice


Manti

Recommended Posts

Witam.Od pewnego czasu myślę nad zakupem kierownicy do etsa ale nie moge sie zdecydowac na jaką ;/
Budżet około;800zł
Myślałem nad Thrustmaster T150 nową z 2 pedałami bądź nad Logitech g27 używaną z full pakietem(używana)

G27 wydaje sie dobrą kierownicą ale myśle też na przyszłość bo kierownica troszeczke lat ma i nie wiem ile by mi jeszcze wytrzymała
Jak ktos posiada którąś z tych kierownic mogłby dać jakąś recenzje?!Wady i zalety?
Ps:Przepraszam jeżeli post w złym dziale umieściłem 

Pozdrawiam :D


 

thrustmaster-t150,11155069011_7.jpg

f-logitech-g27-racing-wheel.jpg

Link to comment
Share on other sites

Witam,

 

Co do kierownicy to powiem, że powyższe kierownice są bardzo dobre i z całą pewnością dobrze się na nich gra. Ja od dłuższego czasu korzystam z Driving Force GT i jestem z niej bardzo zadowolony.

Mam nadzieję, że się nie mylę, ale kierownica na T150 ma 1000*, a według mnie to nie jest potrzebne. W Euro Truck Simulator 2 czy American Truck Simulator nie potrzebujesz, aż tylu stopni obrotu.

Do powyższych gier wystarczy nawet 860*. Wiadomo, że znajdą się osoby, które stwierdzą, że nawet na 200* da się grać. Oczywiście da się, ale według mnie nie jesteś w stanie wykorzystać tylu stopni, ja również.

Co do G27 to również złego słowa powiedzieć nie można. Kierownica bardzo dobra, równie dobra jak Driving Force GT. Firma Logitech ma bardzo dobre kierownice, ale teraz coś trudniejszego, bo musisz wybrać.

Ja osobiście polecam Ci Driving Force GT, ponieważ nie mogę powiedzieć na nią ani jednego złego słowa. Korzystam z niej od dłuższego czasu i jak najbardziej zaspokaja moje potrzeby jeśli chodzi o symulatory.

Jeżdżę na automacie i nie potrzebuję pedałów z sprzęgłem, czy Shifterem. Wiadomo, że lepsze doznania otrzymasz od G27 i nie wątpię, że tak samo było by i w moim przypadku. 

Jeśli jesteś zainteresowany jeździć na manualnej skrzyni biegów to G27 będzie bardzo dobrym wyborem, lecz jeśli masz zamiar jeździć tylko na automacie czy sekwencyjnej skrzyni biegów to polecam Driving Force.

Nie widzę najmniejszego sensu w kupnie kierownicy do manualnej skrzyni biegów jeśli nie masz zamiaru z tego korzystać lub nie wykorzystać tego ani razu. Na pewno kupując kierownice do sekwencji czy automatu zaoszczędzisz troczę pieniędzy.

 

Tutaj dowiesz się więcej na ich temat:

http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/test-kierownicy-logitech-driving-force-gt.html

http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/logitech-g27-czy-nadal-jest-dobra-kierownica.html

 

Pozdrawiam

JJay

  • Thanks 1

 

Nie ma magicznych skrótów do rozwiązania Twoich problemów.

 

Ban appeal | Complaints / Feedback | TruckersMP Rules | Join the Team |

 

Link to comment
Share on other sites

Cześć,

 

Uważam, że budżet 800 zł jest wystarczający by zainwestować w dobrą kierownicę.

Jako doświadczony gracz i kierowca polecił bym jednak Logitech, ponieważ są bardzo trwałe i funkcjonalne.

W przeciwieństwie do Thrustmaster T150 kierownice Logitech z wyższej półki np: G27, G29, G920 oferują 900 stopni skrętu, co ważne śhifter , panel z trzema pedałami (sprzęgło, gaz, hamulec) oraz force feedback i efekty sprzężenia zwrotnego zarówno od uderzeń jak i od nierówności terenu.

W tym budżecie myślę że, spokojnie kupisz używane G27 w bardzo dobrym stanie z shifterem, lub G29 (shifter dokupisz osobno).

Wspomnę też że warto wyłożyć więcej na dobrą kierownicę zamiast kupować tani plastikowy szmelc za 300 zł bo to przekłada się na przyjemność rozgrywki i jakość kierownicy zarówno pod względem działania, trwałości jak i samego wykonania.

Wybór należy do Ciebie. Kwestia czy będziesz jeździł i planujesz ją kupić na dłużej czy pojeździsz miesiąc stwierdzisz że Ci się znudziło. 

Wtedy taka inwestycja w lepszą kierownicę to pieniądze wyrzucone w błoto.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Osobiście posiadam L DFGT jak i G27, obie posiadam od nowości, z racji że ich już nie produkują a oferty sprzedaży nówka to tylko fikcja,  na dzień dzisiejszy kupował bym T150 ale pro (posiada również sprzęgło) ale tu trzeba dołożyć dodatkowo do biegów które są nie tanie, lub poszperać za jakąś przejściówką.
Różnic po za ceną między logitech a thrustmaster chyba nie trzeba wymieniać.
 Ale to już moja opinia,  i próg cenowy, gdzie w tej cenie otrzymamy juz g29 która tak naprawdę niczym nadzwyczajnym się nie różni od g27

 

 

 Obecnie zatrudnionych jest 27/30 kierowców.

 REKRUTACJA JEST OTWARTA!

 kontakt email   Discord

Strona główna  Facebook

TrucksBook  VTC TMP

 

Link to comment
Share on other sites

  • JJay locked this topic

Witam @asuspc44

 

Twój wątek nie był aktywny przez miesiąc. W związku z tym zmuszony jestem przenieść go do Archiwum.

Jeśli w przyszłości będziesz chciał wznowić temat, lub będziesz mieć jakiekolwiek pytania skontaktuj się ze mną w prywatnej wiadomości.

 

// Zamykam i przenoszę do Archiwum.

 

 

 

Nie ma magicznych skrótów do rozwiązania Twoich problemów.

 

Ban appeal | Complaints / Feedback | TruckersMP Rules | Join the Team |

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.