Jump to content
i z m

[REHBER] Banlıyken Nasıl Tagımı Değiştirebilirim?

Recommended Posts

Selamlar, bu rehberde Bad Username/Tag sebebiyle ban cezası alıp, ceza itirazı yaptığınızda Admin tarafından size: Tagınızı değiştirdikten sonra ekran görüntüsü alın ve bize gönderin, böylece ban cezanızı kaldıracağız. gibi bir cevap aldığınızda bunu nasıl yapacağınızı öğreneceksiniz. Hazırsanız başlayalım.

 

Adım 1: Tagınızı değiştirmek.

 • Multiplayer'i başlatın.
 • Multiplayer modu normal bir şekilde oyuna girer gibi başlatın. Banlı olsanız bile launcher'i halen açabilecek ve oyun içerisindeki menü ekranına kadar ulaşabileceksiniz. Örnek ekran görüntüsü: https://prnt.sc/i4590k

Adım 2: Multiplayer ayarlarını değiştirmek.

 • Ekranın sol üst köşesinde gördüğünüz "çark" işaretine tıklayın. Buna tıklamak Ayarlar kısmına ulaşmanızı sağlayacak, bu bölümde tagınızı değiştirmek için gerekli olan alana ulaşmış olacaksınız.
 • General kısmını bulun. Tıkladıktan sonra, takiben tagınızı değiştirebileceğiniz yer burası olacak. Örnek ekran görüntüsü: 9mqNQr.jpg

Adım 3: Tagınızı değiştirmek.

 • Artık tagınızı değiştirebileceğiniz bölüme eriştiniz. Player Tag kutucuğunu bulun ve eski tagınızı kaldırın, takiben yenisini yazın ve kaydedin. Örnek ekran görüntüsü: http://prntscr.com/i4526z

 

> İşlem tamam, şimdi nasıl itiraza cevap vereceğimizi öğrenelim.

 

Adım 1: Tagınızı değiştirdiğinizi karşı tarafa kanıtlamak.

 

Oyuna geri dönüşünüzü gerçekleştirmek için sizi banlayan Game Moderator'e tagınızı değiştirdiğinizi ispatlamanız gerekiyor. Bunun için ise, multiplayer settings alanında çekilmiş, eski tagınızı sildiğiniz ve yenisini yazdığınızı gösteren bir ekran görüntüsü yeterli.

 

Adım 2: Yeni tagınızın ekran görüntüsünü almak.

 

 • Ekran görüntüsünü almalısınız. Değiştirdiğiniz tagın ekran görüntüsünü almalısınız.
 • Ekran görüntüsünü almak için PrntScrn, F10 ya da F12 tuşunu kullanabilirsiniz.(Ekleme için @Jigglypuff 'RZ'ye teşekkürler)
 • Ekran görüntüsünü yükleyin. Herhangi bir güvenli upload sitesine ekran görüntüsünü yükleyin. imgur veya prntsc sitelerini öneririm.(Türk oyuncular için hızlıresim en iyi seçenek olacaktır.)

 

Adım 3: Ban itirazı.

 

 

> İşlem tamam! Artık hazırsınız, şuan için yapmanız gereken tek şey sabırlı olmak ve karşı taraftan cevap beklemek.

 

Oyun kurallarına bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz: http://truckersmp.com/rules
Türkçe oyun kurallarına aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz: 

 

Dipnot: Bu rehberde bulunan bilgiler, @Aestrial 'a Türkçe çevirisi şahsıma aittir. Rehberde bazı bölümleri kendi dilimize uyarlama amacıyla anlaşılır biçime dönüştürdüm ve öznel eklemelerde bulundum, bu yüzden sade bir çeviri söz konusu değildir. İlginize teşekkürler, umarım sizlere yardımcı olur. 

Saygılarımla, iyi eğlenceler! :) 

 

 • Like 6
 • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Çeviri ve emeğiniz için teşekkür ederim. İmgur sitesini TR de desteklenmediği için herkes görüntüleyemeycektir. siz tarafından yeniden yükleme şansınız varsa daha iyi olur. :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
 • Create New...