Jump to content

[Projekt] Polskie Radio


Snake [PL]

Recommended Posts

Witam,
Poszukuję ludzi, którzy chcieli pomóc przy projekcie radia.

Pierw pytanie takie, czy w ogóle polskie community chce radio?
Moje poprzednie radio, Highway.fm nie wypaliło z kilku powodów, tak więc pierw chciałbym zebrać ekipę oraz jakiś fundusz.

Co potrzebujemy??
- Ludzi, którzy będą grać, czyli prezenterów...
- Piniondzów na pilot głównie bądź już serwera...
- Słuchaczy...

- Samozaparcia


Warto robić?
Jak uważacie??

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Patrząc realnie na sprawę "polskiego radia" dla truckersmp lub pobocznych, szczerze? Według mnie to nie ma sensu. Temat wraca jak mantra co jakiś czas (pamiętam, że około pół roku temu sam poruszyłeś ten temat) i wyszło jak wyszło. Wydaje mi się, że na dłuższą metę nie zda rezultatu bo komuś się odechce po czasie, dojdą jakieś spiny, kłótnie (jak zwykle), hajs pójdzie na marne, a słuchaczy będzie i tak jak na lekarstwo. Dla mnie to po prostu odgrzewanie któryś raz tego samego kotleta i to po prostu nie wypali. Nie mniej i tak życzę powodzenia jeżeli będziesz chciał się w to bawić, a wiem, że lubisz ;P

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

Powiem tak, sam myślałem kiedyś nad założeniem radia dla naszej społeczności, bo miałbym fundusze na to na pewno, ale ładowanie własnych pieniędzy w coś bez ekipy prowadzącej  nie miało by sensu więc samemu było by mi ciężko i zrezygnowałem. Tobie życzę powodzenia jeśli to wypali :D Na pewno będę słuchał ;) 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 5.01.2017 at 10:38 AM, Aro31 said:

Jak se będę chciał radia posłuchać to se włączę Radio Zet i mam to samo i za darmo

"Se" to można dużo rzeczy włączyć za darmo. Widać, że kolega @Snake [PL] się stara ale jak zawsze ktoś musi skrytykować. Ja z wielką chęcią bym słuchał radia.  @Snake [PL] życzę powodzenia! :D

Link to comment
Share on other sites

Aktualnie większość radii umiera z powodu braku sponsorów głównie.

Nawet to radio, w którym nadawałem upadło na początku 2016 r.

Teoretycznie można za free zrobić radio, ale jakość będzie tragiczna, o bardzo dużych opóźnieniach nie wspominając.

Do tego musi być jakaś strona - wyglądająca dobrze.

Są szablony na internecie, ale moim zdaniem zbyt tandentne.

Hosting za free - nie ma problemu, tyle że trzeba popatrzeć na uptime (zazwyczaj jest on piętą achillesową dla klienta).

I na deser - oprogramowanie, serwer i ... licencja.

Za free można mieć Winamp z ShoutCast DSP, ale to może nie wystarczyć (zresztą funkcje samego Wina [bez urazy] jest ograniczona)

Płatne programy zawierają więcej przydatnych funkcji.

Serwer za free to najczęściej 50 slotowy serwer, z małą ilością RAMu i kodekiem MP3 64 Kbps.

Pilota już za free nie ma.

Dlaczego licencja? Czemu o niej wspomniałem?

Licencja jest wymagana do grania muzyki.

W innym wypadku możliwe jest, że osoba zostanie wysłana za kratki.

Mamy ZAiKS, mam ZPAV i mamy jeszcze CC.

Ten ostatni za free, pozostałe - płatne.

W dzisiejszych czasach po podliczeniu może wyjść na to, że zapłacimy max 110 zł/mies.

Ale nawet za to płacenie nikt nie da nam słuchaczy, chyba że sami przyjdą...

Mam nadzieję, że mniej więcej wyjaśniłem, jak aktualnie wygląda sytuacja.

Moim zdaniem - nie warto się w to cisnąć.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 5.01.2017 at 10:27 AM, Snake [PL] said:

Dobra, postanowiłem.
Daruję sobie ten pomysł z takiego powodu, że mały oddźwięk chętnych jest.
Do zamknięcia.

 

Zamykam i przenoszę do archiwum. Szkoda trochę, ale dla 5 osób nie ma sensu pakować kasy :( 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.