Jump to content

Administracja


LasQa

Recommended Posts

  • Game Developer
Quote

Skoro jest wam tak ciężko to co tu jeszcze robicie. Nikt wam nie kazał zostać adminem, a wiąże się to z pewnymi obowiązkami, tak to jest wasz OBOWIĄZEK, więc nie wiem o co Ci chodzi. Jak pisałem, rozumiem życie prywatne, każdy je ma i wiem, że nie możecie siedzieć cały dzień, spoko. Nie wiem czy ja pisze niezrozumiale, czy wy nie potraficie czytać ze zrozumieniem.

 

Ok. Wystarczy. Panu już dziękujemy. Jeszcze się nie spotkałem z taką ignorancją. No ale jeszcze dużo przed nami.

 

 

  • Upvote 3

l4Ki4X6aV2YY0bwKQ.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

mwl4 : Tak czy siak powinniście kiedyś wspólnie uśiąść i obmyśleć strategię pilnowania porządku na serwerach bo niestety dużo osób nadal jezdzi bezkarnie w ETS czy w ATS co niestety psuje jazdę. Przydzielić adminom swój serwer czy coś takiego. Wywalić nieaktywnych i dać szansę innym moderatorom na tym stanowisku. Robić większą rotację ale to tylko pomysły. Potrafiliście robić fajne rzeczy w przeszłości to i potraficie zrobić fajne rzeczy teraz. Myślę że pomysłów byłoby dużo. Nikt wam nie mówi przecież że macie siedzieć 24/7 bo to nierealne. Myślę że też to zauważycie ale bardzo dużo ludzi czy też nawet moich znajomych uciekło już na single player ( nie mówie o mojej firmie ) ale o pojedynczych oosobach. Ludziom już puszczają nerwy. Dobrze wiem że na MP był zawsze chaos i tego nie da się powstrzymać i ogarnąć ale kilkanaście miesięcy temu było troszkę lepiej. I raporty były szybciej sprawdzane i admin często pomagał w grze. Pomysły innych użytkowników były rozpatrywane. Dzisiaj niestety już tego nie ma. Wydaje mi się że idziemy w złym kierunku ale można to jeszcze jakoś ogarnąc póki nie jest za pózno. Bez sensu się dalej kłócić i oskarżać, lepiej się zabrać za naprawę. Wszystko powolutku można robić a i MP stanie się milszy do jazdy.

  • Upvote 1

uRAxDAU.png

Link to comment
Share on other sites

Funtek serwer eu2 byl od poczatku specyficzny i traktowany po macoszemu :) Zrobil sie z niego z czasem freeroom niestety, podczas gdy mp w czasach swietnosci przezywaly oblezenie eu1 i eu3 . Admina w tym czasie na eu2 tez ciezko bylo uswiadczyc wiec w tej kwesti nic sie nie zmienilo po prostu rzucaja wiecej adminow tam gdzie jest wecej graczy. Jedynym dzis mankamentem moga byc skody w tym zatloczonym serwerze. 

Link to comment
Share on other sites

no niby 80 osob w administracji, a raportow nie sprawdzacie to jak to w koncu jest.... kazdy po 10 raportow sprawdzi i juz 800 raportow pyknie....

mkXuXXh.jpg

 

Core i5 4690K @ 4.5 ghz | G.Skill 2x4gb 2400mhz ddr3 | ASUS GeForce GTX970 4096MB 256bit DirectCu II Strix OC  | Samsung SpinPoint 500gb |Crucial MX100 256GB | Asus Z-97 Pro Gamer | Silverpower 650W SP-SS650 | Zalman Z3 Plus

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mwl4 said:

 

Ok. Wystarczy. Panu już dziękujemy. Jeszcze się nie spotkałem z taką ignorancją. No ale jeszcze dużo przed nami.

 

 

Za co dostał bana, że napisał co myśli? Obraził kogoś bo napisał prawdę? :)

  • Upvote 3

mkXuXXh.jpg

 

Core i5 4690K @ 4.5 ghz | G.Skill 2x4gb 2400mhz ddr3 | ASUS GeForce GTX970 4096MB 256bit DirectCu II Strix OC  | Samsung SpinPoint 500gb |Crucial MX100 256GB | Asus Z-97 Pro Gamer | Silverpower 650W SP-SS650 | Zalman Z3 Plus

 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Trybcio86 said:

Funtek serwer eu2 byl od poczatku specyficzny i traktowany po macoszemu :) Zrobil sie z niego z czasem freeroom niestety, podczas gdy mp w czasach swietnosci przezywaly oblezenie eu1 i eu3 . Admina w tym czasie na eu2 tez ciezko bylo uswiadczyc wiec w tej kwesti nic sie nie zmienilo po prostu rzucaja wiecej adminow tam gdzie jest wecej graczy. Jedynym dzis mankamentem moga byc skody w tym zatloczonym serwerze. 

 

No i to boli najbardziej że serwer EU2 został zrobiony dla tych co chcą sobie szybciej pojezdzić i na dodatek wrzucone zostały tam Skody. Wydawało mi się że to będzie serwer przeznaczony dla tych dla których nie liczą się podstawy symulacji ciężarówki. Każdy dobrze wie że trole i ramerzy przenieśli się na serwer EU2. Więc i pomoc adminów powinna być ograniczona skoro ktoś się decyduje na ten serwer. Wsiadają do Skody które jest dla nich za szybka i rozbijają się na każdym zakręcie. Inne trole wsiadają do ciężarówek i blokują innych, rozbijają konwoje, rozpędzają się do nierealnych prędkości,ITD. Według mnie może sobie tam tak być ale dlaczego wtedy admini przesiadują przeważnie na tym właśnie serwerze. Na serwie EU1 gdzie panują powiedzmy "normalne" prawa symulacji nie ma jakiejkolwiek pomocy.

  • Upvote 3

uRAxDAU.png

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Reevolx said:

Ja radzę zmienić ogranicznik na on na wszystkich serwerach i większość waszych problemów zniknie pozdrawiam.

z predkoscia na pewno, z nudna mapa juz niezbyt :D

mkXuXXh.jpg

 

Core i5 4690K @ 4.5 ghz | G.Skill 2x4gb 2400mhz ddr3 | ASUS GeForce GTX970 4096MB 256bit DirectCu II Strix OC  | Samsung SpinPoint 500gb |Crucial MX100 256GB | Asus Z-97 Pro Gamer | Silverpower 650W SP-SS650 | Zalman Z3 Plus

 

Link to comment
Share on other sites

Przeczytałem temat od początku do końca w przyszedł mi do głowy następujący pomysł. Mamy (z tego co jest napisane) 80 adminów. Na całym TruckersMP, łącznie jest 9 serwerów czyli powinno być po około 8-9 adminów na serwer. To jest niewielka liczba zważywszy na "ogrom" map, które trzeba by było sprawdzić. Do czego zmierzam. Zmierzam do tego by zamknąć niektóre serwery, a chodzi mi o te, na których ilość graczy nie przekracza 10% dozwolonej ilości na danych serwer. Czyli zostawić serwery: EU1, EU2 i EU3 w przypadku ETS2, a dla ATS - EU2 i US (skoro można jeździć 80mph po autostradach to bez sensu jest wg mnie serwer z ogranicznikiem do 65mph, albo na EU2 i US wprowadzić ogranicznik do 80mph). Gdyby takie coś przeszło mielibyśmy 5 serwerów aktywnych czyli na jeden serwer przypadałoby po 16 adminów ( to średnio dwa razy więcej niż w obecnie). Oczywiście nie potrzeba by było tych 16 adminów na każdym serwerze zwłaszcza w przypadku ATS gdzie mapa jest jeszcze "niewielkich" rozmiarów zatem "ogarnięcie" bieżącego terytorium USA nie wymagałoby dyżuru 16 adminów ( może co najwyżej 9). Oczywiście, żeby nie było, to tylko i wyłącznie moje zdanie na ten temat, ale wg mnie mogłoby znacząco poprawić "warunki jazdy" na poszczególnych serwerach.

iRH5Xz.png.5a777cf2cd2bbb13e68f004c5c1a895a.png

 

Link to comment
Share on other sites

  • Game Developer
Quote

mwl4, zaczynasz robić wielki błąd. Nie możesz dać bana za coś, co nie nastąpiło. On nigdzie Was nie obraził.

 

On nie zrobił tego w tym wątku. Dostał za to:

Quote

moim zdaniem obecna administracja wydania multiplayer gier ETS2 oraz ATS (w tym administracja tego forum) jest co najmniej niespełna rozumu. 

 

Quote

Poziom intelektualny niektórych osób jest równy lub mniejszy zeru. 

 

Quote

skoro można zlecić takie zadanie żółtodziobom, którzy muszą się wykazać, by dołączyć do "ELITY"

 

Poza tym, tutaj wykazał się totalną ignorancją:

Quote

Skoro jest wam tak ciężko to co tu jeszcze robicie. Nikt wam nie kazał zostać adminem, a wiąże się to z pewnymi obowiązkami, tak to jest wasz OBOWIĄZEK, więc nie wiem o co Ci chodzi

 

To nie jest nasz obowiązek. To jest nasze hobby. Administratorzy mają co prawda do wyrobienia pewne limity, ale są one takie, aby nie przesiadywać nad grą 10 godzin dziennie tak jakbyście chcieli. 

 

 

Quote

Wychodzi na to że nie mamy żadnych praw do niezgadzania się z adminami i developerami Multi i powinniśmy tylko przytakiwać na wszystko. A może byłoby lepiej wspólnie dojść do porozumienia zamiast odrazu blokować.

Dla mnie również w pełni niezrozumiałe jest to że LasQa dostał bana w grze. Za co 

Wychodzi na to, że macie prawo do niezgadzania się, tylko trzeba to robić z głową a nie od razu obrażać wszystkich dookoła.

 

Quote

No ale dlaczego ktoś, za post na forum (który nie wygląda na łamiący regulamin) dostaje bana w grze? 

Człowiek, który obraża administrację nie ma prawa do gry. Po co mamy marnować czas na to wszystko skoro na końcu się dostaje wyzwiska? 

 

 

Quote

Przeczytałem temat od początku do końca w przyszedł mi do głowy następujący pomysł. Mamy (z tego co jest napisane) 80 adminów.

Nigdzie tak nie napisałem. Napisałem, że aktualnie w ekipie jest 80 osób. A ekipa oznacza wszystkie rangi (moderatorzy, supporterzy, devowie, itd.). 

 

Jeśli chodzi o jakieś usprawnienia w całym mechanizmie to prawdopodobnie w niedługim czasie pewne zajdą. Kiedy? Nie wiem.

 

A co jest w tym wszystkim najgorsze? To, że zamiast portować multiplayer do nowej wersji gry ja muszę się wdawać w niepotrzebną dyskusję.

  • Upvote 6

l4Ki4X6aV2YY0bwKQ.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mwl4 said:

 

On nie zrobił tego w tym wątku. Dostał za to:

 

(...)

 

Poza tym, tutaj wykazał się totalną ignorancją:

 

Więc nie dziw się że wszyscy go bronią i że musisz marnować czas, bo wszyscy uważają że ban powstał przez jego post, zacytowany na górze tej strony. Co do przytoczonych fragmentów, nie mam nic do powiedzenia bo są obraźliwe

Link to comment
Share on other sites

Czytajac to wszystko po czesci zgadzam sie z osobami ktore najezdzaja na administracje i po czesci zgadzam sie z administracja. Wiem ze to tylko gra i ze admini nie musza sprawdzac reportow (bo nikt im za to nie placi) i pewnie traktuja to jako hobby lub tez chca pomoc by lepiej sie jezdzilo, ale zas z drugiej strony skoro jest ktos juz adminem to mysle ze srednio 10 reportow dziennie chyba nie problem sprawdzic (pisze srednio bo jakiegos dnia nie ma sie czasu - obowiazki, ale za to nastepnego sprawdze 2 razy wiecej bo mam czas). Nie wiem ile to zajmuje czasu ale mysle ze na kazdego reporta trzeba poswiecic ... 5 minut?? 

Natomiast jezeli jest tyle raportow to mysle ze trzeba by bylo nad czyms pomyslec... i mysle ze jedynym rozwiazaniem byloby usuniecie skody (Scout) dla uzytkownikow a pozostawic je jedynie dla adminow. Pamietam jak EU1 pekalo w szwach i naprawde fajnie sie jezdzilo. Oczywiscie trolle tez byly ale nie az tak duzo jak teraz bo niestety wskakuja sobie do skody i robia sobie z ETS'a ... NFS.

Wszystkie firmy jezdzily na EU1 i bylo zakazane jezdzenie na EU2 jak ktos byl w VS'ce(tak mi sie wydaje). A teraz na EU1 pustki bo nawet firmy sie przeniosly na EU2. Czemu? Nie jezdzi sie samemu przez jakis czas jak na EU1, tylko sie kogos zawsze widzi na TAB'ie. Mi akurat nie robi to roznicy bo jak jakis troll sie znajdzie (a moze byc ich duzo na trasie 1000km) bo moge sobie nagrac delikwenta i pozniej mam ewentualnie satysfakcje ze kolejny zostal zbanowany, ale niestety nie wszyscy moga sobie pozwolic na nagrywanie (konfiguracja sprzetowa). A wiec jezeli te skody byly by usuniete to byc moze i EU1 by odzyl...byc moze firmy by powrocily na EU1, i byc moze mielibyscie mniej reportow bo trollom moze by sie nie chcialo jezdzic ciezarowka a na pewno nie mogli by tak szybko dogonic jakichkolwiek graczy.

Drugim pomyslem byc moze ogranicznik predkosci na wszystkich serwerach by wystarczyl, nawet te ze skoda.

Powracajac do adminow to dziwi mnie tylko to ze niektorzy sa nadal adminami skoro mieli juz jakas historie (np za bezuzyteczne jezdzenie po EU - ban na prawie 3 miesiace). byc moze to byl jego pierwszy ban wiec mozna przymknac oko ale nie sadze bo ban byl jak juz napisalem na prawie 3 miesiace... Kolejna sprawa co do banowania. Czy admin moze banowac za swoje poglady? Kilka tygodnia miala sytuacja ze dwoch moich kierowcow dostalo perm bana za skrot naszej firmy [SS]. Oczywiscie wiekszosci z Was moze sie to kojarzyc tylko z jednym a innym, jak np nam z nasz nazwa firmy. Ale do rzeczy. Wiec 2 moich kierowcow wlasnie za ten skrot dostala bana (od niemieckiego admina, bo dla nich to moze i jest niewygodne, lub obrazliwe) ale kilka dni pozniej spotkalismy na trasie osobe ktora miala nick "ss" i z ciekawosci go zreportowalismy by zobaczyc co sie stanie. Kiedy admin sprawdzil zdziwilismy sie z lekka i bylismy troche zniesmaczeni poniewaz admin nie dal mu zadnego bana. Napisal ze nick jest tylko KICKABLE...(nie byl on niemcem) a co najlepsze wlasnie sie dowiedzialem ze ten sam admin ktory zbanowal moich kierowcow zobaczywszy nick na Tabie "ss" tylko go kicknal... cos tutaj jest nie tak. Wiec moze ktos odpowie o co tutaj chodzi....?? Mysle ze admin nie powinien sie kierowac swoimi pogladami religijnymi, politycznymi czy historycznymi.

 

Wiec administracja zrobcie cos z tym, a gracze nie najezdzajcie na wszystkich z administracji bo nie mozna wszystkich wrzucac do tego samego worka. Kazdy ma swoje realne zycie i swoje hobby. Kazdy ma swoje zdanie ale tez kazdy te zdanie zmienia by np. sie przypodobac innym twierdzac np ze wszyscy w administracji sa OCH i ACH i sie z nimi zgadzac chociaz chwile wczesniej mowilo sie cos innego.

Chyba to wszystko. 

  • Upvote 2

shaqnator.png  g_Nw7c_Xv.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Shaquall said:

"ale zas z drugiej strony skoro jest ktos juz adminem to mysle ze srednio 10 reportow dziennie chyba nie problem sprawdzic (pisze srednio bo jakiegos dnia nie ma sie czasu - obowiazki, ale za to nastepnego sprawdze 2 razy wiecej bo mam czas). Nie wiem ile to zajmuje czasu ale mysle ze na kazdego reporta trzeba poswiecic ... 5 minut??"

 

Ze swojej strony mogę dodać ze sprawdzanie raportów zajmuje raptem 3 minuty maksymalnie 5 minut. Więc jeżeli do raportów sądzie min. 3 adm. to zrobią to w maksymalnie 45 minut do godziny. 

 

Co do twojej wypowiedzi całej nie będę się odnosić bo zaczął bym pisać referat ale to zdanie cytuje "Drugim pomyslem byc moze ogranicznik predkosci na wszystkich serwerach by wystarczyl,"  dlaczego tak uważasz ?. Ja uważam że każdy ma możliwosci jazdy na takim serwerze jakim chce czy chce jechać np. w poniedziałek 90km/h  a we wtorek 150 km/h to zależy od niego i nikt mu nie powinien w tym przeszkadzać od tego jest EU1 i EU2. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Matthew[PILOT] said:

Co do twojej wypowiedzi całej nie będę się odnosić bo zaczął bym pisać referat ale to zdanie cytuje "Drugim pomyslem byc moze ogranicznik predkosci na wszystkich serwerach by wystarczyl,"  dlaczego tak uważasz ?. Ja uważam że każdy ma możliwosci jazdy na takim serwerze jakim chce czy chce jechać np. w poniedziałek 90km/h  a we wtorek 150 km/h to zależy od niego i nikt mu nie powinien w tym przeszkadzać od tego jest EU1 i EU2. 

 I tutaj masz racje ale jezeli jest tyle reportow a wiemy ze wiekszosc reportow na EU2 to sa reporty z udzialem Scout'ow ktore zaiwaniaja po 160 i wiecej to sa 2 wyjscie jakie napisalem w moim poprzednim poscie. Czyli usunac scouty dla uzytkownikow lub wprowadzic ogranicznik. W jednym czy w drugim przypadku zmniejszy sie ilosc reportow.

  • Upvote 1

shaqnator.png  g_Nw7c_Xv.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Nie myślcie ze to jest takie łatwe... Ostatnio z ponad 1000 reportów Admini zeszli do 600 i to było rano w godzinach wieczornych było ich z powrotem powyżej 1000 wiec nie jest to tak łatwo ogarnąć... Po za tym tak jak pisałem poprzednio to nie jest tylko sprawdzanie reportów, jest tez gra w której musimy być oraz apelacje które zajmują tez czas. Myślicie, ze dla nas tez jest fajnie jak wszystko wisi i ludzie czekają? Nie, bo stara się każdy z nas, żeby wam pomoc i trzymać lad i porządek i gdy widzę teksty typu Admini nic nie robią to aż mnie zalewa. W zeszłym miesiąc z tego co wiem było 9800 reportów na samej stronie które wpłynęły do nas wiec odpowiedzcie sobie sami czy nic nie robimy, ale jak widać co po niektórych my jesteśmy  tylko Ci źli... Tak na prawdę z waszymi sugestiami to do  Project Manager i reszty kadry na wyższych stanowiskach, wiec tam kierujcie co byście chcieli zmienić, a dokładniej tutaj: [email protected] 

  • Upvote 1

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

To może zróbcie nabór na jeszcze paru adminów? Skoro sami mówicie, że jest od groma reportów do sprawdzenia :D
Ale tu nie chodzi tylko o sprawdzanie reportów... często w ogóle nie słuchacie graczy, a jak ktoś coś w końcu odważy się napisać to zostaje uciszony... tak się nie robi chłopaki ;) Sam byłem świadkiem jak admin siedział w jednym mieście, gdzie praktycznie nic się nie działo (pare osób dostało bany za wrong way). A jak ktoś powiedział na CB, że w innym mieście jest katastrofa i nie ma kto zrobić porządku to szyderczo odpowiedział "mnie nie interesuje co się dzieje gdzieś indziej, ja jestem tutaj i tutaj będę robił porządki"... To teraz nasuwa się pytanie, czy administratorzy mają narzucone w jakich dniach i godzinach w jakich miastach mają wypatrywać ludzi łamiących regulamin? Czy to od nich zależy gdzie będą? Bo jak ta druga opcja to sorry bardzo, ale nie słucha się graczy i woli łatwo zbanować dwie/trzy osoby za głupotę niż zająć się poważnymi sprawami, gdzie gracze nie łamiący zasad nie mogą w spokoju jeździć, bo są karambole na drodze... Tyle ode mnie.

  • Upvote 2

sygnatura.php?nick=PolishBandit%20(ID:%2

Link to comment
Share on other sites

Może ja się wypowiem co do serwerów i adminowania nimi. Jeżeli chodzi o EU2 to pracy jest tyle, że nawet w trójkę czasami ciężko wyrobić się, natomiast jeżeli chodzi o EU1 to sprawa ma się z grubsza inaczej, bo reporty tam spływają niezwykle rzadko nawet w czasie największego zainteresowania tymże serwerem. Czy chciałbyś siedzieć na panelu admina i tak na prawdę sprawdzać report co 2-5 minut? To jest nudne, bo ani sobie nie pojeżdżę (raz Scoutem 110km/h to żadna frajda, dwa jak przychodzi report to należy się zatrzymać gdzieś w bezpiecznym miejscu, a z tym czasami ciężko), ani sobie nie poadminuję za bardzo, bo podskoczę tutaj, 1,5 minuty przerwy, podskoczę tam, tutaj i znowu 3 minuty ciszy. Może wypadałoby od tej strony spojrzeć na to. Lubię grać w tą grę, ale nie lubię nie robić nic w tej grze. Latanie kamerą 0 gdzie nic się nie dzieje to żadna przyjemność, natomiast dla mnie osobiście jazda wśród nikogo ciężarówką czy samochodem również. Niektórzy to lubią, bo raz można zachować pozory realności V-max 90km/h, ale płacąc za to wysoką cenę - samotność. Powiem szczerze, że pierwszy raz spotykam się z informacją, że na EU1 zdarza się dużo troli w bardzo dużej ilości. Owszem, zdarzają się zorganizowane trolowanie chociażby w przypadku streamów Janusza czy innych konwoi streamowanych na YouTube, Hitboxie, Twitchu etc. Tak więc ja jestem tylko człowiekiem, który nie lubi bezczynnie siedzieć i nic nie robić. Zapewne moje zdanie podzieli też kilku adminów, i według mnie to jest odpowiedzią dlaczego na EU1 nie ma adminów.

 

Nie ma przydzielania administracji ani na godziny, ani na serwery. Każdy wchodzi wtedy kiedy komuś pasuje i kiedy chce. Może nie poświęcam administrowaniu pełnego swojego czasu, bo z racji przynależenia do Firmy jeżdżę konwoje z Naszą ekipą, a nawet czasami sam przejeżdżam się po EU2 nie będąc zalogowany na admina. Żaden regulamin nie nakazuje mi być IGA przez cały pobyt na serwerze, nie mniej swoje limity wyrabiam ponad normę i póki co nikt z ekipy nie miał do mnie żadnych przeciwwskazań. Co innego zbanowani gracze, którzy notorycznie puaczą, że został zbanowany za to i za tamto. Nie wiem jak inni administratorzy ale mnie to osobiście mocno irytuje i powoduje, że są dni w których bym to pieprznął w cholerę, ale wiem, że taka jest społeczność i pomimo trudności, podkładania kłód pod nogi, a czasami świń trzeba iść dalej i robić swoje. Nikt też nie pomyśli o tym, że administracja... z resztą nie tylko administracja, bo moderacja czy deweloperzy są czasami mocno obrzucani z błotem tak na prawdę bez powodu. Zamiast porozmawiać na spokojnie, to każdy najlepiej rzucałby mięsem czy innym gównem, byle wyjść na swoje, co zdarza się raczej na prawdę rzadko.


Co do samych reportów na serwerze to tak jak już zostało to już powiedziane, gro reportów to reporty przeterminowane, bo albo ktoś zreportował kogoś po zdarzeniu i nic dalej nie zachodzi, albo ktoś zreportował kogoś dla jaj (bo też się tak zdarza i ciężko to zweryfikować). Również powody są czasami mega niejasne. Ludzie zgłaszają czasami za wszystko nie wiadomo po co i przez co czasami nie wiadomo na co zwracać uwagę. Czy na nick, przeklinanie, czy na jazdę.

 

Reporty na stronie, czasami to też wielka porażka. Co prawda w tym przypadku większość reportów jest ok, ale i tak zdarza się wiele reportów zdublowanych nie wiadomo po co, reportów bez dowodów, reportów na game ID, a nie TruckersMP ID... Niestety to wszystko też trzeba obrobić, ale za to w porównaniu do zwykłych reportów ktoś prędzej czy później się nimi zajmie na 100%, z jakim skutkiem, to wszystko zależy od materiałów, które czasami nie są dobre. Zwłaszcza jeśli chodzi o screeny, które w nie małej części nie pokazują wszystkiego przez co ciężko zbanować kogoś za jednego screena, w którym chociażby pokazywana jest osoba, która stoi w poprzek. Ile stała? Dlaczego? Nie wiadomo! Filmy są najlepsze, ale jeśli ktoś karze nam oglądać 10-20 minutowy film, w którym zdarzenie miało miejsce w 15 minucie to też coś nie halo. Wiem, że TruckersMP nie jest idealne i na prawdę ciężko będzie dążyć do tej idealności ale cieszę się póki co tym co jest i staram się pomagać oraz robić to co mam robić jak najlepiej. Może czasami srogo, ale za to nikt nie powie mi, że odrzuciłem jakiś report, bo coś tam (nie mniej będzie rzucane mięso z drugiej strony).

 

Jeżeli chodziło Ci LasQa o wywołanie kolejnej wielkiej gównoburzy to gratuluję. Nie wiadomo po co i dlaczego trzeba było wyjeżdżać z głosem na arenę, zamiast wyrazić to wszystko w sposób kulturalny.

  • Upvote 4

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

WooQash : Nie podzielam twojego zdania. Spoko każdy z nas rozumie że może i nie macie łatwego zadania z raportami ITD. Również PolishBandit wspomniał że warto by było zgarnąc kilku nowych kumatych adminów do pomocy. Uważam też że po częśći jest to właśnie wina adminów stan dzisiejszego Multi którzy przesiadują tylko na EU2 bo jak wspomniałeś wolisz iść tam niż na EU1. No to sorry sam przyznałeś że nie ma co liczyć na pomoc admina na serwerze EU1 na którym panują normalne warunki symulacji.

Kilkanaście miesięcy temu gdy był serwer EU1 ( lub ewentualnie EU2 gdy EU1 był pełny ) z ograniczeniami i starym systemem raportowania ( czyli że czekało się na admina w grze który przybędzie z pomocą ) był według mnie lepszy. Może nie zawsze mogłem liczyć na pomoc ale zdarzało się że admin przyszedł popatrzał i pomógł. Dzisiaj muszę delikwenta nagrywać, wrzucić film na youtuba, wypełnić raport i czekać aż któryś z polskich adminów przyzna bana. Na dodatek koleś który przyszedł na serwer z myślą o ramowaniu a nie spokojnej jezdzie to dopiero po kilku dniach dostaje bana na 1 dzień lub maks do 3 dni. PRZECIEŻ TO JEST ŚMIESZNE !! Koleś się prześpi, zagra w inną grę i wróci ramować dalej bo wie że z taką karą może powkurzać sobie ponownie ludzi. Wezcie sie ostro za takich ludzi i przyznawajcie bany jak kiedyś po kilka miesięcy to i może się uspokoją trochę te raporty. Osoba która wykonuje cały proces składania raportu z filmikiem i z satysfakcją wyczekuje aby zobaczyć jaką karę dostanie osoba ramująca, dostaje poprostu w PYSK gdy widzi ban na 1 dzień !! Więc nie dziwota że takie trole wracają i nabijają wam kolejne raporty.

 

Ja już naprawdę nie wiem co zrobić bo wiem że każdego nie zadowolicie, jakąkolwiek zrobicie zmianę to i tak znajdą się ludzie oburzeni nową zmianą. Ale musicie "COŚ" zrobić bo firmy się rozpadają, uciekają z forum, randomy również nie chcą już należeć do naszej społeczności. Mam sporo znajomych którzy nie chcą mieć już nic wspólnego z tą stroną. To jednak o czymś świadczy że podążamy w złym kierunku. Wiem że większość już się ze mną nie zgodzi ale wolałbym stary system raportowania w grze, serwer EU1 oraz EU2 z ogranicznikiem prędkośći i bez Skody. Jak się ludziom nie spodoba usunięcie Skody to zawsze mogą się przenieść na Need For Speed czy też Asseto Corsa i tam poszaleć osobówkami. Naprawdę wolałem stare czasy z przed kilkunastu miesięcy. Ta strona tętniła życiem a dzisiaj gdy wam wygarniamy to co się dzieje do okoła nas wszystkich i chcemy jakiś zmian to oburzacie się że oskarżamy was o nic nie robienie. Oczywiście że robicie ale inaczej niż my to sobie wyobrażamy. Wspomnę tylko że to my czy też innej narodowości ludzie jeżdzący w grze napędzamy tą stronę jak i Multiplayer i sorry że tak napisze wprost ale musicie liczyć się z naszym zdaniem także.

 

Dodam jeszcze dla WooQasha parę słów. Oskarżasz LasQe o gównoburzę ?? Wiesz co ? wydaje mi się że gdyby napisał to grzecznie z prośbą o zmiany to myślę że nie było by dzisiaj tej rozmowy. Nie popieram do wyzywania jakichkolwiek ludzi tutaj bo to nie ładne i nie o to chodzi ale jakoś trzeba było to rozpocząć i myślę że troszkę niestosownie to zostało rozpoczęte ale ze skutkiem i dzisiaj wspólnie możemy dojść do jakiegoś porozumienia.

 

PS. Może jak już tu wspólnie się wypowiadamy to czy ktoś mnie oświeci dlaczego mamy serwery EU3, United States, Hong Kong, South America, czy też dwa serwery na Americanie ?? Mam wrażenie że niedługo zobaczymy serwer dla Uzbekistanu ;/ Ja pytam poważnie ... po co mamy tyle serwerów ?

 

Pozdrawiam

  • Upvote 3

uRAxDAU.png

Link to comment
Share on other sites

W sumie skoro 3/4 graczy denerwuje brak ograniczeń na EU2 (nie licząc trolli), przez co często słyszę "ta gra to symulator, a nie wyścigówka... chcesz się ścigać to idź na need for speed'a". I w sumie nie dziwię im się, bo większość wypadków jest spowodowanych za wysoką prędkością, a największe prędkości osiąga się scoutami. Także skoro większość tego chce to może nadać ograniczenia na EU2 albo zlikwidować scouty? Zdenerwowałyby się tym tylko osoby nie czerpiące przyjemności z jazdy, ale uprzykrzania jazdy innym wirtualnym kierowcom. Czytałem na forum, grupie na facebooku, często słyszałem na CB radiu i nawet w firmach mówi się o tym, że kierowcy mają dość serwera EU2 ze względu na złych kierowców. Jeżdżą tam tylko dlatego, że serwer EU1 upadł i większość (jak nie wszystkie firmy) przeniosły się na serwer #2. Niech któryś z adminów spyta zarządu którejkolwiek z firm, dlaczego jeżdżą na EU2. Pewnie nikt nie powie, że dlatego, żeby poszaleć po autostradach... po prostu to już nie są te czasy kiedy EU1 był oblegany przez VSki i co chwilę spotykało się znajomych z innych firm... Serio, wolałbym żeby admini zaczęli dawać normalne kary i likwidować trolli z serwerów, a nie dawać gościom co ramują 3 dni, bo pójdzie do innej gry przeszkadzać graczom, minie mu ban i wróci za kierownicę ! Jeśli dobrze jeździsz to bana nie dostaniesz ;)

  • Upvote 1

sygnatura.php?nick=PolishBandit%20(ID:%2

Link to comment
Share on other sites

Funtek co do serwerów to sam jeździłem tylko na EU1 i mówiłem po jednej jeździe na dwójce i co tam się działo że nie będę tam jeździł. No ale jak na jedynce coraz to mniej ludzi było i na EU2 był pełny na 1 było ledwo co 500-600 osób stwierdziłem że jednak muszę chyba się przenieść. I co do jazdy jeżdżąc na EU2 na landowkach jeżdżę Maks 90 na autostradach do 110. Co do wątku tamtego już Ci wyjaśniłem na priv. Żeby był normalnie napisany nie było by problemu. Ale oczywiście lepiej zwyzywac naublizac i być z siebie zadowolonym. Polishbandit wiem że reporty ze strony są czasochłonne. I zajmują czasem ponad pięć minut. I są takie zdolne osoby ze potrafią wrzucić 2 godzinny stream. Ja jak składam report zazwyczaj jest to kilku kilkudziesięciu sekundowy film. Jeśli jest dłuższy pisze np ramming taka i taka seksunda. Żeby ułatwić pracę adminowi bo po co ma oglądać 7 minut filmu gdzie np zdarzenie jest pod koniec marnuje czas a już by mógł sprawdzać następny report. A z tego wszystkiego to wasze zdanie jest takie. Że moderatorzy supporci admini są po to żeby wam utrudnić życie i żeby was karać. I powiem tyle jesteście w wielkim błędzie. No i czytajcie regulamin i forum i gry bo zauważyłem że się czyta to co pasuje to co nie pasuje się nie czyta. No i to nie nasza wina że EU2 jest pełny a EU1 nie. Tak jak napisał Matthew każdy gra tam gdzie chce. I nikt nie powinien nikogo przymuszac do jakiegokolwiek serwera. Pomysł kogoś co nakazuje jazdę na jedynce pracownikom firm

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.