Jump to content
  • 0

hamulce


[Orze?-Trans] pawex0

Question

10 answers to this question

Recommended Posts

  • 1

1. Hamulec ręczny - wiadomo, najbardziej wydajny zaraz po nożnym, głównie służy do unieruchomienia ciężarówki na określony czas. Domyślnie: spacja.

 

2. Hamulec wydechowy lub silnikowy - wciśnięcie przycisku powoduje doraźne (czyli tylko w momencie wciskania przycisku) użycie silnika do hamowania ciężarówki kiedy jedziemy i mamy wbity bieg. Domyślnie: B.

 

3. Przełącznik hamulca wydechowego - przycisk w trybie ON/OFF. Włączenie powoduje taką samą zasadę działania jak w pkt 2, z tą różnicą, że nie trzeba zawsze trzymać tego przycisku. Hamulec uaktywnia się kiedy puścimy gaz i mamy zachowane zasady jak wyżej (w sumie zasada jest taka sama również w 2. ale tam raczej nie wciskamy przycisku w czasie jazdy). Domyślnie nieprzypisany.

 

4. Hamulec naczepy - aktywacja w momencie kiedy jest wciśnięty. Dość wydajny, chociaż nie wiem czy nie za bardzo przekoloryzowany. Domyślnie nieprzypisany.

 

5. Retarder - wiadomo, uaktywnia się kiedy zwiększamy siłę i odwrotnie kiedy zmniejszamy. Domyślnie: ; (zwiększanie), ' (zmniejszanie).

ets2_00053.jpg

  • Upvote 1

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Quote

Jeszcze jest dodatkowo hamulec naczepy.

 

 

Możecie podać gdzie coś takowego jest? Jedynie co widzę to siła hamowania, automatyczny hamulec silnikiem, retarder. 

No i mam niezły problem bo naczepa jest u mnie strasznie niestabilna nawet ja zmniejszam podczas jazdy na tempomacie prędkość o 5km/h to w zakręcie potrafi całą naczepą zarzucić co doprowadza do kolizji. Jak dla mnie zbyt nerwowe to wszystko jest. Przedtem nie miałem takowych problemów, a w ETS2 mam przegrane ponad 400 godzin.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Hamulec naczepy masz w ustawieniach klawiszy i musisz mu jakiś przypisać, bo domyślnie nie jest przypisany.

Może w ustawieniach rozgrywki masz zmniejszoną stabilność naczepy? Chociaż jak dobrze pamiętam to jak miałem ją na minimum to nawet na EU2 jakiś większych problemów było, najwyżej przy jakiś mega dużych prędkościach.

Smooth shiftin brothers

Link to comment
Share on other sites

  • 0

W normalny sposób tego nie zrobisz. Musiałbyś skorzystać z jakiś programów bindujących. Jeżeli masz kierownicę to możesz użyć JoyToKey albo Logitechowego Profilera (jeśli posiadasz kierownicę Logitecha). Nie mniej powiem szczerze, nie wiem po co tak kombinować z hamulcami, aby mieć ja jak żyleta. Ustaw sobie hamowanie w grze na maksa i po problemie bez zbędnego kombinowania.

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.