Jump to content

ETS2 MP Quo vadis


[RT] Trybcio86

Recommended Posts

Nurtuje mnie jedno bardzo wazne pytanie i mysle ze nie tylko mnie :) Mianowicie jak w przyszlosci bedzie rozwijac sie ets2 mp? Czy tworcy mp beda chcieli wyznaczyc swoja sciezke rozwoju tego trybu czy przyjma to co zaoferuje gracza studio SCS ? Mam na mysli czy dopuszcza jakies drobne mody na interior czy wlasne proporce ? Widze po graczach multi ze sami zaczynaja kombinowac z silnikami, kabinami, bawic sie savem i wprowadzac urozmajcenie ktorego wg mnie troche brakuje w multi. Z tego co zauwazylem mozna wylaczyc pokazywanie akcesori z dlc w cabinie u innych graczy wiec wprowadzenie wlasnych modyfikacji na te akcesoria bylo by fajne :) Oryginalne interiory w multi sa tak przygnebiajace i nudne ze delikatny powiew swiezosci moze rozbudzil by na nowo zapal znudzonych monotonia graczy :) Wielu ludzi ( tak sadze) oczekuje od tworcow mp by wyszli ciut dalej niz szereg w ktorym stawia ich sam scs. Ja osobiscie mam caly czas nadzieje, ze ktoregos dnia mozna bedzie w kabinie ciezarowki zastosowac wlasna )modyfikacje na kolory interiory ) kombinacje kolorow z palety RGB by ozywic interior i pozbyc sie czerni i matow :) Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

MP według założeń ma rozwinąć się znacząco po zakonczeniu supportu dla gry przez SCS. Wtedy będzie można wprowadzać wszelkie mody bez konieczności ich aktualizacji z powodu wydawania nowej wersji gry. Niestety o ile z jednej strony otrzymamy korzyści ze strony MP to będzie to drobny koniec od strony SP i ewentualnych oryginalnych modyfikacji, nie mniej po umożliwieniu modowania MP baza rzeczy tj. mapy, trucki na pewno się powiększy. Jest tylko podstawowe pytanie kiedy? Mamy ATS'a w natarciu, a już teraz wiemy, że ETS2 i ATS będą rozwijane po jednej linni. Skoro ETS2 ma wsparcie od prawie 3 lat (19.10.2012 został wydany, więc czeka Nas mała rocznica już za kilka dni) to wraz z ATS przez co najmniej kolejny rok nie stracą supportu, a wprost się mówi nawet o kolejnych 2ch latach. Pytanie tylko czy ETS2MP jak i zapowiedziany ATSMP dotrwają do końca supportu i czy nie umrą śmiercią naturalną. Ciężko znaleźć jakiś konsensus w tym aby rozwijać MP w należyty sposób przy ciągłym wydawaniu nowych wersji przez SCS.

  • Upvote 1

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

O mapach, ciezarowkach i wiekszych modyfikacjach poki co nie ma mowy, tego jestem swiadom :) chodzi o takie proste drobne modyfikacje by ciut podkreslic wartosc MP i odroznic od oryginalu :) Sam winter mod jest jakas atrakcja i fajnie ze jest, ale to na okres kilku miesiecy i pozniej 8 miesiecy monotoni z pod znaku scsu :/ 

Link to comment
Share on other sites

Przy okazji jakiegokolwiek poruszania kwestii nawet najmniejszych modów zawsze odpowiedź jest jedna - w becie. A beta miała zostać wydana tak jak wyżej wspominałem po zakończeniu supportu, nie mniej w ostatnim czasie chyba ta wizja została nie co przyspieszona, nie mniej nawet najdrobniejsze modyfikacje mogą się wysypać po zaktualizowaniu do innej wersji przez co odpowiedź nasuwa się sama.

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

Idąc dalej... Aktualizacji ETS2 końca nie widać, i SCS też jakoś specjalnie z ich zakończeniem się nie śpieszy...

Więc póki co żyjemy tym, że to nigdy nie nastąpi (bądź, przysłowiowe 'za 2 tygodnie') ;).

if i'm online you can FOLLOW ME ON MAP! //

if you have 'something' to me then write PM in English or Polish!

i don't accept anyone on steam!
photo.jpg facebook_48x48.png Twitter_logo_blue_48.pngdb7f21ef324bf7c1b313e517461a0ba9.png
3522842343.png

Link to comment
Share on other sites

Nie oszukujmy się, support ETS2 kiedyś się skończy. Ale czy w tej dekadzie, to się nie dowiemy, dopóki nie przeżyjemy. Co do modów, podejrzewam, że są problemy techniczne i autorskie, więc nie spodziewałbym się ich szybko.

 

Dlaczego techniczne? Bo musiałaby być zależność, jak w WM. Kto ma, ten ma i jeździ, kto nie ma, to nie ma i też jeździ, a nie wywala grę w momencie spotkania z posiadaczem moda. Ale to na 100% jest do zrobienia co pokazuje WM. Ino pewnie byłby problem z zestrojeniem tego wszystkiego w większej ilości modów,

 

Dlaczego autorskie? Tutaj zawsze jest ryzyko, że autorowi moda nagle się odwidzi i nie będzie chciał, żeby ten był w MP. I robi się qpa, trzeba szukać innego moda, znowu przerabiać itd etc.\

 

I do tego jeszcze, zgodnie z prawem Murphy'ego, tysiące innych problemów o których nawet nie wiesz, że mogą się jeszcze pojawić, a one już są.

logo-wotr.png

Link to comment
Share on other sites

zubi mi chodzi o zmiane samych kolorow interioru z palety RGB :) Nie mowi to o interiorze z dodatkowymi modelami czy bajerami ktorych oryginalnie nie ma :) Nawet mozna bylo by wymusic ze zmiany w interiorze nie sa widoczne dla innych kierowcow ktorzy nas mijaja :) i to samo moglo by byc z proporczykami ktore juz teraz mozna wylaczyc by nie widnialy u inych kierowcow ktorych tez mijamy. Jesli byla by taka mozliwosc to warto moze to wprowadzic. Sam osobiscie dodam ze bawienie sie plikami i laczenie kilku modeli ciezarowek w jeden jest dosc czesto spotykane co budzi moj sprzeciw a jednak ludznie kombinuja i przerzucaja mocniejsze silniki do slabszych truckow.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli support ETS'a nie skończy się po wydaniu ATS'a to niestety, ale nie ma co liczyć na jego szybkie zakończenie... Bo to oznacza, że mimo prowadzenia 2 projektów, SCS i tak ma sięgające daleko w przyszłość plany dotyczące ETS'a. A to oznacza nieciekawe dzieje dla Multiplayera...

  • Upvote 1
 
Dołącz do jednej z najstarszych vs'ek | hvlogistyka.pl
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Dlaczego autorskie? Tutaj zawsze jest ryzyko, że autorowi moda nagle się odwidzi i nie będzie chciał, żeby ten był w MP. I robi się qpa, trzeba szukać innego moda, znowu przerabiać itd etc.\

 

 

Skoro ktoś wydał modyfikację za darmo i jest praktycznie na każdym, Polskim i zagranicznym forum, to można z tym robić co się chcę wrzucać,przerabiać pod siebie i tak dalej.

Dla mnie autor jakieś modyfikacji to osoba co to wymodelowała od podstaw. a nie jak większość co zrobiła edycję wydanego modelu i o zostałem autorem, 

Podpis łamiący regulamin sygnatur. // Wexu

 

Poprawiłem następnym razem daj na CENTER

 

 

yityee-2.png

Link to comment
Share on other sites

Skoro ktoś wydał modyfikację za darmo i jest praktycznie na każdym, Polskim i zagranicznym forum, to można z tym robić co się chcę wrzucać,przerabiać pod siebie i tak dalej.

Dla mnie autor jakieś modyfikacji to osoba co to wymodelowała od podstaw. a nie jak większość co zrobiła edycję wydanego modelu i o zostałem autorem,

I ty ci przyznam racje bo sam tworzyłem sobie mody do ets 2 i nagle z jednego mojego moda zrobił się aż 20 pod innymi nazwami. Poprostu żenada

Link to comment
Share on other sites

Ciekawe, bo na PGA Pavel wygadał się troszkę o multi oficjalnym, poprzez WoT. Ciekawe w jakiej formie to chcą pokazać i czy będzie to koniec moda, rozwinięcie go, a może stała współpraca?

 

Źródło: 

 

 

 

edit:

Dla leniuchów i nie chcących zmarnować swoich 18 minut życia: Pavel o ekonomii ATS i ETS2 od 7:15, a od 7:55 już o multiplayerze.

logo-wotr.png

Link to comment
Share on other sites

Ciekawe, bo na PGA Pavel wygadał się troszkę o multi oficjalnym, poprzez WoT. Ciekawe w jakiej formie to chcą pokazać i czy będzie to koniec moda, rozwinięcie go, a może stała współpraca?

 

Źródło: 

 

Nie mogłeś podać dokładnego momentu w którym to mówi?...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Vaiarku, nie jestem pewien, ale zdaje mi się, że kiedyś było powiedziane, jakoby wydanie ATSa niosło za sobą obopólne korzyści dla symulatorów. 

 

Owszem, korzyści są :) Ale nie dla nieoficjalnego MP. Chyba, że SCS nas zaskoczy i sam postara się o rozgrywkę online ;)

  • Upvote 1
 
Dołącz do jednej z najstarszych vs'ek | hvlogistyka.pl
Link to comment
Share on other sites

  • Upvote 1

                                          76561198158535149.png                                                                                                                              ➡  My WoTr.                       

                                                                            Renault Premium: 500.000km 

                                                                            Renault Magnum: 257.500km   ▶

 

                                                                      

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.