Jump to content

Zmodyfikowanie nazwy działu „Dyskusje na temat firm”


EP07-1023

Recommended Posts

  • Nazwa Sugestii: Zmodyfikowanie nazwy działu „Dyskusje na temat firm”

Opis Sugestii: Proponuję zmienić nazwę tematu na coś w rodzaju „Pozytywne opinie na temat firm”.

Dlaczego twoja sugestia a nie inna?: Założenia tego tematu są proste: „ temat jest poświęcony dyskusjom na temat spedycji działających w ETS2MP. Tu możesz swobodnie wyrazić swoje zdanie i pochwalić firmę lub ostrzec innych kierowców i odradzić dołączenie do niej.”. Ale czy idea ma coś wspólnego z tym, jak jest na prawdę? Z pozytywnych opinii dyskusje się nie wywiązują. Jeżeli jednak znajdzie się ktoś na tyle odważny, aby napisać niepozytywną opinię (w znacznej części przypadków) zaraz znajduje się ktoś inny, który przedstawia kontrargumenty - powstaje dyskusja... która wręcz momentalnie zostaje stłumiona przez moderację, która grozi palcem. Nie mówię o ludziach, którzy najwyraźniej nie są dojrzali, a ich spojrzenie na sytuację jest bardzo egocentryczne. Mówię o e miarę kulturalnej dyskusji, gdzie nie padają bluzki, a dwie strony rzeczywiście dyskutują, co nomen omen jest założeniami tematu. Tu rodzą się pytania, czemu nie można szybciej zareagować, kiedy powstają pseudo-dyskusje, po których pozostaje niesmak. Skoro tak to wygląda, to jaki jest sens istnienia tego tematu? Jeżeli taki stan rzeczy będzie się utrzymywać, to równie dobrze temat może zostać zastąpiony tematami, które znajdują się w dziale „Firmy”. Przecież pisanie tam wszelkich podziękować jest dużo efektywniejszym rozwiązaniem. Jeżeli ktoś będzie szukał firmy w tym dziale, a logiczne jest, że będzie tam szukał, gdyż tak ten dział się nazywa, to będzie przeglądał tematy firm, to pozytywna opinia TAM pomoże dużo bardziej firmom. Ktoś napisze, że zwykłe podziękowanie za konwój w dobrej atmosferze a szukający firmy zwróci na to uwagę. Zachęcam poniżej do dyskusji w cywilizowanych warunkach. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Problem w tym, że obecny system nie działa tak jak powinien. O ile w temacie dot. kierowców ma to uzasadnienie, gdyż kierowcy nie mają swoich tematów, o tyle firmy, które reklamują się na tym forum tematy pozakładane mają. Dodatkowo ewentualne opinie o firmach w ich tematach teoretycznie powinny pomóc firmom, które zapracowały na pochwały. Resztę możesz doczytać w pierwszym poście.  

Link to comment
Share on other sites

Problem w tym, że obecny system nie działa tak jak powinien. O ile w temacie dot. kierowców ma to uzasadnienie, gdyż kierowcy nie mają swoich tematów, o tyle firmy, które reklamują się na tym forum tematy pozakładane mają. Dodatkowo ewentualne opinie o firmach w ich tematach teoretycznie powinny pomóc firmom, które zapracowały na pochwały. Resztę możesz doczytać w pierwszym poście.  

 

Tematy firm są po to, aby je reklamować i pokazywać jak dana firma wygląda - takie jest ich przeznaczenie.

Dlatego utworzony jest temat "Dyskusje na temat firmy".

IzoBqI6.jpg  

 

Link to comment
Share on other sites

szef spedycji prosi o wyjaśnienie i zaraz moderatorzy wchodzą do akcji żeby dyskusja była na pw

Ponieważ większość takich dyskusji sprowadza się do moja racja jest ważniejsza niż Twoja, przeradza się w kłótnię i na bluzgach kończac. A temat ciągnie się przez 3 strony między dwoma osobami, chyba nie o to chodzi?

MrCZM4t.png

Link to comment
Share on other sites

Nie twierdzę, że w większości przypadków tak nie jest Willy, ale jak sami widzicie ten temat z dyskusją zbyt wiele wspólnego nie ma. Ma tak mało wspólnego z założeniami, iż można by się zastanowić nad sensem jego istnienia bądź gruntowną zmianą jego założeń.

 

„Tematy firm są po to, aby je reklamować” - A znasz lepszą reklamę niż polecenie firmy przez inną firmę? Bo ja nie. :)

Link to comment
Share on other sites

Powiem tak - i w tym, i w tym drugim wątku (tj, Dyskusja na temat kierowców) można uznać, że co niektóre osoby prowokują kłótnie i niepotrzebne wyzwiska. Czy to zmienimy nazwę na Opinie o firmach, czy utworzymy dwa osobne wątki - to i tak zawsze znajdzie się osoba, która po prostu będzie chciała podnieść swoje ego i wyróżnić się na tle innych.

Nie wiem, czy wgl ktoś będzie miał ochotę skorzystać z oferty LKNu, ale u mnie zasada jest jak bułka z masłem - jeśli użytkownik pisze konstruktywną krytykę (tak jak ostatnio pom. Skyline i StyPar) - nie mam prawa się przyczepić, natomiast jak ktoś chce "specjalnie" na kogoś donieść, to za jakieś ok. 5-10 minut zacznie się tzw. "dziecinna kłótnia" i gdyby nikt z mojej ekipy nie mógłby zareagować, to może by się na tym nie skończyło.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.