Jump to content
  • 0

Problem z profilem


Szafior

Question

Witam, naczytałem się trochę ale akurat mojego problemu nie ma.

Otóż był robiony windows na nowo i niestety zamiast pomyśleć i skopiować cały profil skopiowałem tylko same savy.

Moje pytanie brzmi następująco czy mając same pliki save-ów  jestem w stanie uzyskać z powrotem ten profil na którym miałem swoje sporo nagrane?

 

Wklejąjąc savy do nowo powstałego profilu nic się nie dzieje zaczynam jakby od nowa ndal.

Link to comment
Share on other sites

6 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Cześć @Szafior,

 

Save wraz z wszystkimi ustawieniami znajduje się w folderze \\Dokumenty\Euro Truck Simulato 2\ i Ty sam musisz ten plik przekopiować na inny nośnik aby nie został usunięty, ponieważ gra sama go sobie nie przywróci. Niestety jeśli tego nie zrobiłeś to marne szanse na odzyskanie twoich osiągnięć na danym profilu. Niestety sam save nic nie da. Mogłeś skopiować przynajmniej cały profil.

 

Pozdrawiam,

Belmondoo

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam,

 

Jeśli korzystałeś z Steam Cloud po instalacji powinieneś mieć w ciąż ten sam profil.

Jeżeli opcja Steam Cloud była wyłączona nie jesteś w żaden sposób w stanie odzyskać utraconego profilu.

Polecam pobrać profil z internetu lub stworzyć nowy i zacząć od początku.

 

Powyżej zamieszczono bardzo przydatny komentarz. Czy uzyskałeś wszelkie informacje na interesujący Cię temat?

Czy potrzebujesz jeszcze naszej pomocy? Poinformuj nas, czy Twój problem został rozwiązany.

 

 

Z poważaniem,

JJay

TruckersMP Support

  • Thanks 1

 

Nie ma magicznych skrótów do rozwiązania Twoich problemów.

 

Ban appeal | Complaints / Feedback | TruckersMP Rules | Join the Team |

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Niestety z podanymi przez ciebie plikami nie będziesz mógł poprawnie uruchomić  zapisu twojego profilu. Tak jak wyżej  @JJay napisał najlepiej będzie znaleźć w Internecie jakiś profil lub zacząć od nowa. Daj znać czy już wszystko na ten temat wiesz, żeby @JJay mógł zamknąć temat. Powodzenia i szerokości!

 

Pozdrawiam,

Belmondoo

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam,

 

Cieszę się, że Twój uzyskałeś odpowiedź na swoje pytanie.

W razie potrzeby nie bój się ponownie z nami skontaktować.

 

W związku z tym, że problem został rozwiązany, zamykam i przenoszę wątek do Rozwiązanych.

 

 

Z poważaniem,

JJay

TruckersMP Support

 

// Zamykam i przenoszę do Rozwiązanych

 

Nie ma magicznych skrótów do rozwiązania Twoich problemów.

 

Ban appeal | Complaints / Feedback | TruckersMP Rules | Join the Team |

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.