Jump to content

Szakal85

Veteran Driver IV
  • Posts

    12
  • Joined

  • Last visited

1 Follower

About Szakal85

Recent Profile Visitors

629 profile views

Szakal85's Achievements

2

Reputation

  1. Szef mu kazał zawieźć żwirek w podskokach
  2. A fakt, zapomniałem o tym. To też potrafi być wkurzające.
  3. Wprowadzenie "No Colision Area" na pompach odebrało by część frajdy z tej gry. Te kolejki do dystrybutora to jest coś czego w ETS2 nie ma, nie było i już nie będzie. Jedyne czego brakuje to kultury jazdy, stąd te problemy itd. Ale żeby temu zaradzić sami musimy sobie planować gdzie tankować, tak aby nie zabrakło zupy i aby nie trafić na korek do nalewaka. Obłędne jest to że są obszary gdzie idzie zestaw za zestawem, konwoje same się formują bez żadnego wcześniejszego umawiania się, jak również to że na bocznych drogach potrafi się ciągnąć samemu poprzez pustynię. Ogólnie jest to coś nowego i MP ATS oceniam bardzo pozytywnie. A tak na koniec, zastanawiał się ktoś jak będzie wyglądał ATS po wydaniu ostatniego stanu ameryki? Ja tej przyszłej mapy nie ogarniam.
  4. Zaczynasz już być nudny. Wszędzie gdzie się da narzekasz na serwery bez ogranicznika prędkości. Jak lubisz wolną jazdę graj na tych na których ogranicznik działa, ale nie zabieraj innym frajdy z szybszej jazdy. W ATS powinno to być bardzie popularne. W końcu ze stanów ten zwyczaj się wywodzi Wracając do tematu: w ATS kolejki do dystrybutorów paliwa; w ETS2 kolejki w Amsterdamie i Rotterdamie, ale to chyba wszystkich drażni
  5. Zawsze możesz popłynąć promem do Amsterdamu lub Rotterdamu, stamtąd do Francji nie daleko.
  6. MonteCristo nie wiem kiedy zacząłeś przygodę z ETS2 ale na początku jeśli dobrze pamiętam to licencjonowanymi ciężarówkami były Scania i Man. Z tego co pamiętam to na Mercedesa trzeba było czekać najdłużej. Co do mapy, z tego co wiem to dopiero początek i kolejne tereny będą w formie DLC. Nie masz gry a już narzekasz, daj jej się rozwinąć, albo wstrzymaj się z zakupem rok rak już będzie bardziej rozbudowana, tak jak ETS2.
  7. Ja tam osobiście wolę na prom do Calais, nawet nie na pociąg, a właśnie prom.
  8. Jak się jeździ jeden drugiemu na plecach to się nie ma co dziwic sytuacji z 1:10.
  9. Raczej z tym snem niczego sensownego nie da się zrobić. Żeby to miało jakieś sensowne rozwiązenie to musiał być opuszczać grę na czas odbierania odpoczynku (w końcu dla każdego gracza czas płynie tak samo).
  10. Kasa od wirtualnych kierowców może wpłynąć: - podczas napraw w warsztacie; - po odpoczynku na parkingu; - po przeprawie promowej; - po ściągnieciu auta do warsztatu przy urzyciu klawisza F7. Jak wyżej zostało wymienione z racji że w MP czas płynie znacznie wolniej, kasa wpływa rzadziej a niżeli w singlu, ale jeśli masz większą liczbę "pracowników" suma jaka może wpaść może być 7 a nawet 8 cyfrowa.
  11. Czyli chłopaki na następny raz przed imprezą zgłoście administralicji chęć zrobienia takiego konwoju z podaniem szczegółowej tracy, bo jak napisałem wyżej samo wykonanie konwoju poza drobnymi szczegółami wyszło efektownie. Mattew dobrze zauwazyłem, gabaryty przeważnie jeżdżą nocą, ale nie zawsze. I Panowie nie wieźli tu koparki a elementy wiatraka. I już na koniec, zawsze znajdzie się ktoś komu będzie przeszkadzać, że ktos inny bawi się lepiej od niego...
  12. Kozik w realu jak ci piloci od gabarytów blokują drogę mimo że masz pierwszeństwo też dzwonisz na policje ze skargą że Ci utrudniają jazdę. Plus dla chłopaków za zgranie i sprawne wykonanie operacji transportu ponadnormatywnego.
  13. Mam nadzieję Pukuwer że nie masz prawa jazdy, bo nie chciał bym spotkać Cię na drodze. Od kiedy znaki poziome bez znaków pionowych nie obowiązują?
  14. To skrzyżowanie jest dość ciekawe. Nadjeżdżający z naszej lewej strony ma znak "ustąp pierwszeństwa" z kolei my mamy linię "P-12 linia bezwzględnego zatrzymania - stop" więc chciał nie chciał i tak powinien się zatrzymać.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.