Jump to content

Michu

Veteran Driver IV
  • Posts

    25
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Michu

  1. @Rambo88pl jeśli nie możesz już się przekimać to spróbuj się przełączyć między garażami lub przez f7+enter, wtedy też czas przeskakuje i pojawiają się zlecenia.
  2. Pod żadnym pozorem nie kupuj najtańszych badziewi, bo dostaniesz papkę zamiast obrazu. Jest fajne forum o kamerkach, tam jest dużo porównań http://autowrzuta.pl/ Ja ze swojej strony mogę polecić kamerkę G1WH --> http://www.wideorejestratory24.pl/kamera-samochodowa-g1wh-fullhdten sklep również polecam. Jedyny minus to mocowanie, bo potrafi mieć luz i obraz trochę trzęsie na nierównych drogach, ale ja kawałek papierka podłożyłem i nawet na betonowych płytach lotniska nagrania są eleganckie.
  3. Hmm nie wiem czy to przez nowego Kenworta czy przez zwiększenie stref "streamingu" ale teraz w niektórych miastach masakrycznie spadają fpsy. Na przykład w Redding. Kiedyś przy 30+ graczach przejazdem spokojnie miałem ~17 fps, a teraz od wersji 2.0.7.1 jak mam 5 fps to już jest dobrze.
  4. Przy takim przebiegu raczej mało prawdopodobne żeby maglownica padła, raczej bym obstawiał wybite końcówki drążków, ale wiadomo na odległość to można sobie wróżyć z fusów. Skąd w ogóle pomysł, że maglownica ? Jak nie był nigdzie sprawdzany to polecam podjechać do stacji diagnostycznej i za pare zł diagnosta powinien stwierdzić dokładnie co to za luzy albo po prostu popytać znajomych o sprawdzony warsztat, ewentualnie podpytać na forum fanów twojego samochodu - ja tak znalazłem dobry serwis.
  5. Bzdury Ci ktoś nagadał, że nic nie daje... Owszem nie jest to tania sprawa, ale dobry zakład zregeneruje maglownicę tak, że będzie działała niemal jak nowa, a kupując używkę nigdy nie wiesz czy będzie sprawna i ile wytrzyma. Czasami wystarczy dokręcenie śruby kasującej luz jeśli auto nie ma pół miliona najechane
  6. Multiplayer sam w sobie jest świetnie zrobiony, żadnych lagów i crashów. Fajnie, że jest tyle miejsc na serwerze, bo w końcu nie jest tak pusto na drogach. Szkoda tylko, że ludzie nie potrafią grać i czerpać przyjemności z gry... Pędzą po 70mph oby szybciej, na maksymalnej stabilności naczepy wbijają się w zakręty praktycznie bez hamowania, a już na pewno bez hamulca silnikowego, to nie jest gra wyścigowa... O nie ogarnianiu gabarytów i nie mieszczeniu się w ciasnych zakrętach i pchaniu na chama na jednopsamówkach już nie wspominam, bo to "oczywista oczywistość" - oby szybciej. EDIT: Nie wszyscy może w opcjach grzebali, ale jest możliwość wybrania na stałe opcji parkowania naczepy - wtedy nie trzeba się zatrzymywać przy wjeżdżaniu do firmy co w pewnym stopniu zmniejszy kongestię w niektórych miastach.
  7. Tu wszystko mam ogarnięte, jest zasilacz podłączony tryb przestawiony, nagrywanie z geforce experience działa więc karta też działa. Normalnie trzyma te 40 fps poza miastem, ale np. w Berlinie spada do 25 co dla mnie już jest męczące. Jednak dotarłem już do informacji, że chodzi mniej więcej tak samo jak ETS 2 na y580 także można grać EDIT dla zainteresowanych: U mnie chodzi gorzej niż ETS2, ale to kwestia 5-7 fps mniej. Na średnio-minimalnych 22-35 fps z nagrywaniem i fxaa wyciąga. Także szału nie ma niestety.
  8. Jako, że to dział offtopic to myślę, że się nikt nie obrazi jak zapytam. Czy gra ktoś w ATS'a na lapku Lenovo y580 (i5,8gb ram,660m)? W teorii powinien uciągnąć, ale w praktyce nawet ETS2 na minimalnych w mieście ledwie dawał rade na matrycy 1366x768...
  9. Tak jak już ktoś wyżej wspomniał - GeForce Experience i opcja Shadowplay. Oczywiście dla posiadaczy nvidii od 660 wzwyż. Zaletą jest możliwość nagrywania w tle i zapisywania ostatnich kilku minut tak żeby nie zasyfiać dysku, tylko w przypadku jakiegoś zdarzenia zapisać ostatnie kilka wybranych minut.
  10. https://cdp.pl/euro-truck-simulator-2-skandynawia-pc.htmlJak ktoś się czai na skandynawię to póki co lepszej oferty niż tu nie znalazłem. Ważne jeszcze ponad 3 dni
  11. Michu

    SpinTires

    https://muve.pl/sklep/digital/symulacje/spintires-pc-digital,77749coś dla tych którzy jeszcze nie mają a gra jest świetna - zwłaszcza w trybie multi. Edit. no i po promocji
  12. Dokładnie Abed. Wiem, że sami napisali ten silnik, ale coś im to bardzo średnio wyszło. Nie wiem na ile obecna optymalizacja to wina silnika, a na ile samej gry, ale graficznie ETS wygląda jakby się 10 lat temu zatrzymał, a rzeczywiste wymagania ma jak gry, które dopiero teraz wychodzą, a specjalnie rozbudowany nie jest, bo w każdym mieście sporo rzeczy wygląda prawie tak samo, te same prefaby firm są nudne i w każdym mieście mam wrażenie, że przed chwilą już tu byłem. Takie mam po prostu odczucia co do tej gry i takie drobnostki jak opony z pomalowanym znaczkiem Michelin jej nie ratują. Żeby nie było, że probuję trolować czy coś - broń Boże. Po prostu jak widzę, że robią jakieś mini dlc, które tak na prawdę niewiele wnosi do rozgrywki to uważam, że lepiej by było zostawić to co jest i zrobić coś świeżego co będzie przyzwoicie zoptymalizowane i bardziej rozbudowane. Tak do SCS'u :
  13. Moim zdaniem SCS poszło na łatwinę i nie chodzi tu już o to, że dlc są płatne, bo to rozumiem - gra jest już stara, mogliby wydać w tym czasie nową zamiast tych dodatków i pewnie cena by przewyższyła wszystkie wydane ostatnio dodatki. Jednak lepiej by było jakby zrobili nową grę na nowym silniku, bo obecnie to ani nie ma realistycznej grafiki, ani nie da się tego porządnie rozbudować (np. zrobić pełny oficjalny multiplayer) a optymalizacja tej gry jest tragiczna - dużo ładniejsze i bardziej skomplikowane gry chodzą płynniej niż ETS... W moich oczach obecna sytuacja z ETS'em wygląda jakby ktoś sobie golfa 2 "tjuningował" i myślał, że będzie z tego najnowszy Bentley...
  14. Fake shadows - wyłącza cienie pod ciężarówką Seasons effects - wyłącza te pióra lecące z nieba
  15. Np. takie ? majestatycznie płynąca naczepa
  16. + Możliwość wyłączenia deszczu/śniegu - Kierowcy dalej lataja nad glowami z dupą w naszej kabinie czemu towarzyszą ścinki - Nowe opcje lżejszych modeli niewiele dają, przynajmniej u mnie - Pograłem z kumplem może z 5-10 min a go 2 razy scrashowało ok to był efekt tej experymentalnej opcji ładowania graczy, ale przynajmniej kierowcy nie latali i nie zamulalo tak mocno przy laczeniu graczy Jak na razie to tyle z pierwszych obserwacji
  17. Trzeba po ustawieniu kodowaniu save coś przywracać ? bo u mnie się numery tablic rozjeżdżają po zmianie kodowania. Ustawiam sobie własne blachy i mam je póki nie przełącze trucka na inny, po tym w tablicy pojawiają się jakies kosmiczne numery niepodobne do formatu numerów żadnego kraju. Na razie tylko błędy z tymi tablicami zauważyłem, mam nadzieje, że nic innego się nie rozjedzie Pewnie to kwestia tego, że mój profil był założony już daaawno temu, chyba jakoś od wersji 1.8 ?
  18. Z moich obserwacji pod kątem optymalizacji najlepiej było w R2. Teraz nad ciężarówkami latają kierowcy, czemu towarzyszą ścinki. Skaczące ciężarówki zaobserwowałem tylko wczoraj jak wyszła nowa wersja i serwer był przeciążony, dzisiaj tylko pojedyncze ciężarówki skaczą, ale to pewnie dlatego, że ludzie mają słabe łącze i mało fpsów... Zauważyłem też, że w nowej wersji łączenie gracza bardziej obciąża i z każdym pojawiającym się graczem ścina na chwilkę grę. Sygnalizacja już chyba we wszystkich miastach działa, ale jeszcze wszystkich nie zwiedziłem. Dodatkowo na R2 praktycznie obraz w lusterkach zgadzał się z tym w jakiej na prawdę było się odległości (sprawdzę to jeszcze na R3 z kumplem i wyedytuję czy dalej jest git) [ Teraz jest jak przez R2 grubo przekłamują lusterka]. Niestety w R3 częściej też się zdarzają mega laagi tak jak na 1. i 2. filmie gdzie ludzi wcale dużo nie było i jechało się płynnie. Na minus pogoda - śnieg z deszczem przez 90% czasu... Przydałaby się opcja wyłączenia przynajmniej dla osób nieużywających wintermoda, albo tych którzy maja słaby sprzęt. https://www.youtube.com/watch?v=5_3JX5XDD9E https://www.youtube.com/watch?v=dgEkPhk2a0U No i jeszcze zaobserwowałem większy problem z porzuconymi naczepami (może to tylko przypadek, że akurat tak trafiłem) Generalnie da się już grać, choć poprawki jeszcze by się przydały. To chyba tyle, jak mi się coś przypomni to wyedytuję. Fajnie jeszcze jakby Wam się udało np. refleksy wewnątrz kabiny wyłączyć, może chociaż trochę by to odciążyło widok z wnętrza. Edit2: Zauważyłem, że podczas dłuższych lagów nadal zdarzają się crashe.
  19. Laptop: Lenovo y580 Procesor: Core i5-3210 2,5 GHz RAM: 8 GB RAM Karta graficzna: GTX 660M Kontroler: Mysza Ustawienia: http://www.4shared.com/download/mS6sCiP3ce/ets2_00154.png?lgfp=3000 http://www.4shared.com/download/KFzOiGUYce/ets2_00155.png?lgfp=3000 Średnie FPSy w trasie z wnętrza (przy 5 osobach)*: ~35-45 Średnie FPSy w mieście z wnętrza (przy 5 osobach)*: ~20-25 Średnie FPSy w okolicach Rotterdamu w godzinach szczytu ( >50 osób )*: ~6-10 *Przy nagrywaniu Shadowplay'em Oczywiście FPS to nie jedyny wyznacznik, bo dość często zdarzają się lagi mimo dobrego internetu (chociaż nawet na singlu potrafi na sekunde przyciąć grę)
  20. ale Wy sie spinacie... Na 100% devsi nie wydaliby nowej wersji bez sprawdzenia jej pod kątem crashów, poprawności działania itp. Najpierw ludzie piszą, że światła się rozsynchronizowały i trzeba poprawić, a jak już devsi zrobią coś w tym kierunku to odzew, że nie potrzebne były poprawki... o,O Zdecydujcie się. Takie gadanie tylko wkurza i demotywuje do robienia czegokolwiek... Też nie uważam, że ta poprawka jest krokiem naprzód, ale chwała całej ekipie za to, że próbują ciągle coś poprawiać, a to że pojawiają się błędy zdarza się nawet największym studiom.
  21. No to tak kilka spostrzeżeń: - Szkoda, że zniknęły odległości od gracza w tabeli (pomocne było podczas wyprzedzania) i niby nic, ale szkoda też, że ilość graczy w kwadracie zniknęła, - Osoby grające na myszy nie mają jak przewijać listy, ani przełączyć na id steam, - Często crashuje i czasami jak sie nagle zatrzymam to silnik mimo, że nie gaśnie to obroty nie chcą się wkręcić (pierwszy raz się z tym spotykam), - Mimo, że nie mam wintermoda i mam wyłączony deszcz to z nieba sypie śnieg (chociaż bardziej to przypomina spadające pióra ) + Trochę mniej zacina przy większej liczbie graczy.
  22. Nazwa sugestii: Informacja o opóźnieniach w pozycjach ciężarówek Opis sugestii: Jak wiadomo z powodu opóźnień w lusterkach w pozycjach ciężarówek są problemy z manewrem wyprzedzania. Podejrzewam, że niewielu graczy sobie zdaje z tego sprawę i nieświadomie zajeżdżają drogę innym. Nie wiem czy pod względem technicznym te opóźnienia synchronizacji błąd lusterek da się całkowicie wyeliminować, ale wpadłem na pomysł jak prowizorycznie można poprawić tą sytuację. Możnaby co jakiś czas ustawić komunikat o zachowywaniu szczególnej ostrożności podczas wyprzedzania i opóźnień "obrazu w lusterkach" (tak jak np. reklamy stron/radia na czacie). Jak tak jeździłem z kolegą to zauważyliśmy, że obraz w lusterkach przekłamuje o ok 60m przy prędkości 90kmh. Nie wiem czy zależy to też od pingu czy prędkości internetu, ale dosyć długo to sprawdzaliśmy jeżdżąc z włączonym skype'em i przeważnie jak na liście graczy miałem odległość ponad 60m do niego to już mnie informował, że spokojnie mogę wrócić na jego pas. Mam jednak nadzieję, że uda się rozwiązać całkiem ten problem. Dlaczego moja sugestia: Może chociaż trochę bezpieczniej by się jeździło. EDIT: Dzięki za komentarze, faktycznie trochę chaotycznie to napisałem. Wiem, że to nie wina lusterek, ale ciężko to było jakoś jasno ująć żeby przeciętny gracz wiedział o co chodzi. Po prostu większość jeździ z kamery z kokpitu i kieruje się lusterkami przy wyprzedzaniu, dlatego napisałem błąd lusterek. Chodzi głównie o uświadomienie ludziom, że coś takiego jak opóźnienia występuje, bo jak nie gra się z kimś łącząc się głosowo to ciężko zauważyć, że coś takiego istnieje. To tylko luźna sugestia, przyjmie się to fajnie - może chociaż w jakimś stopniu się coś polepszy, a jak nie przyjmie to trudno.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.