Jump to content

Ładowanie słuchawek bezprzewodowych za pomocą klasycznej ładowarki do telefonu


WooQash

Recommended Posts

W ostatnim czasie udało mi się zaopatrzyć w bezprzewodowe słuchawki firmy Panasonic, a dokładniej model RP-HF400B i mam pytanie do posiadaczy wszystkich bezprzewodowych słuchawek, czy Wy swoje słuchawki ładujecie poprzez podłączenie ich do komputera/laptopa czy też korzystacie z ładowarki od telefonu (i jak to określa Wasza instrukcja obsługi)?

 

Według instrukcji (tak, przeczytałem instrukcję przed użyciem) nie ma mowa o zakazie czy w ogóle o ładowaniu przez ładowarkę, jest tylko taka notka:

 

se7RY6F.png

 

Natomiast w specyfikacji jest mowa o:

N7M7Und.png

 

...tym, że zasilanie przez prąd stały 5V i 330mA (port USB w komputerze/laptopie ma o ile pamiętam 500mA, a ładowarki około 1000mA o ile dobrze pamiętam).

 

Dlaczego o to pytam? A dlatego, że ja korzystam z laptopa, który po wyłączeniu nie daje zasilania, a chciałbym zostawiać na noc ładowanie słuchawek, bo trochę bez sensu jest ładowanie w godzinach, kiedy są one mi potrzebne (a używam ich cały czas kiedy korzystam z laptopa). Dodatkowo dziwi mnie trochę niemożliwość korzystania z ich w czasie ładowania (nie próbowałem, ale instrukcja tego nie zaleca, a czy się da? nie wiem).

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

Ja swoje przez komputer, tylko  w biosie trzeba włączyć opcje żeby porty USB były aktywne po wyłączeniu PC,  trochę dziwne rozwiązanie z tym że nie działają jak się ładuje, ale zobacz ile Amper daję ładowarka od telefonu,  z tego co pamiętam to ładowarka sony daję 500mA.

Podpis łamiący regulamin sygnatur. // Wexu

 

Poprawiłem następnym razem daj na CENTER

 

 

yityee-2.png

Link to comment
Share on other sites

Ładowarki USB są różne, 150mA, 200mA, 500mA, 1000mA, 2000mA.... generalnie zwykle im nowsza ładowarka tym większa moc. ALE to niezbyt istotne. Jak podłączysz ładowarkę większej mocy do czegoś, co wymaga ładowarki mniejszej mocy, to nic się nie powinno stać złego. Po prostu ładowarka będzie mniej obciążona. O tym ile prądu popłynie decyduje i tak układ ładowania w urządzeniu (smartfonie, słuchawkach etc) a nie ładowarka.

Gorzej jak ładowarka jest za słaba. Wtedy może nie ładować wcale. Albo ładować bardzo długo, nawet w nieskończoność. Natomiast tak czy siak zepsuć się w urządzeniu nic nie powinno od takiej ładowarki.

Raffi

----

Za każdym razem, gdy do firanki podpinasz 8x4 i włączasz koguty gdzieś na świecie umiera w cierpieniu mały szczeniaczek.
Every time You attach curtain trailer to 8x4 and turn your beacons on - somewhere dies cute little puppy.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Witaj @WooQash,

 

Chciałbym Cię poinformować, że Twój wątek jest nieaktywny przez miesiąc, więc aby zostały w tej sekcji forum tylko wątki aktywne przenoszę Twój wątek do Archiwum.

Jeżeli masz jakieś pytania bądź chcesz abym w przyszłości Twój wątek przywrócił skontaktuj się ze mną za pośrednistwem forum TruckersMP w prywatnej wiadomości.

 

// Zamykam i przenoszę do Archiwum

  • HaulieCry 1

gyhpuYu.png

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.