Jump to content

roweroraffi

Members
 • Content Count

  97
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

110 Sunday Driver

5 Followers

About roweroraffi

 • Rank
  4t Ventilation Shaft

Profile Information*

 • Gender
  Male
 • Location
  Warsaw
 • Interests
  cycling, fotographing
 • Preferred Trucks
  Scania
  Volvo
 • American Garage Location
  California: San Francisco
 • EU Garage Location
  Germany: Hannover
 • Known languages
  polish, english

TruckersMP Information*

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jak pisał Knight, nieco zmieniła nam się koncepcja na konwoje - mojego autorstwa "Konwoje z Fabułą" będą co dwa tygodnie, a co dwa tygodnie konwoje będzie prowadził Knight. W tym tygodniu jechaliśmy "po mojemu". Frekwencja dopisała i nasza VSka, która ostatnio uszczupliła swoje kadry pojawiła się w ponad 50%. Mieliśmy tez przyjemność gościć zaprzyjaźnionego z nami Ugiego z MTD, który w ubiegłym tygodniu pełnił funkcję pilota na naszym konwoju "Podróż za jeden uśmiech III". Poczatek trasy był wymagający - serpentyny, ciasne łuki, a do tego niezbyt stabilny ładunek utrudniał utrzymanie na drodze. Nie obyło się bez ofiar - tym razem to ja nie zmieściłem się w czarnym co oczywiście wywołało nieco śmiechu w ekipie, bo jako organizator konwoju najlepiej znałem trasę i wszystkie ich niuanse i nie powinienem dać się tak zaskoczyć. Opis konwoju: Dzień dobry Q-LOG. Nasz kamieniołom w Carrarze (na zachód od Bolonii) od wieków słynie ze swojego granitu i marmuru. Wysyłamy go na cały świat, głównie drogą morską. Teraz jednak dostaliśmy zamówienie z Pragi, która niestety nad morzem nie leży. Jest żegluga śródlądowa, ale stan wód niski. Czekanie na zmianę pogody i wyższy stan wód w Dunaju zajęłoby zbyt wiele czasu. Nie mamy ciężarówek do obsługi takich długodystansowych zleceń, do tej pory woziliśmy je tylko z kamieniołomu do portu. Dlatego zgłosiliśmy się do Was. Musicie zawieźć te bloki do Pragi, są potrzebne do odbudowy jednego z tamtejszych zabytków. KONWÓJ: TRAFIŁ Q-LOG NA KAMIEŃ Czas startu: 16.10.2019r. godzina 19:00 Ciężarówka: nowe Volvo 4x2, barwy firmowe. Start: Carrara, kamieniołom (Livorno) Marmo Spa Koniec: Praha, Tradeux Ładunek: Bloki marmuru (marb_blck) (23t)
 2. Rozważ dołączenie do Q-LOG, popołudniami i wieczorami NIGDY nie jest pusto na naszym TS, zawsze jest z kim pojechać. Stawiamy na aktywność naszych kierowców, kilometry są mniej ważne (mamy limit 20000 miesięcznie, ale większość osób u nas robi kilkukrotnie więcej). Generalnie jesteśmy jedną z bardziej aktywnych VSek, w rankingu rocznym do 100km/h (bo jeździmy do 100km/h) jesteśmy na TB na samej górze. Mamy sporo konwoi, w weekendy międzyfirmowe, w tygodniu nieobowiązkowe firmowe (ale i na nich bywają osoby spoza firmy lub inne VSki). Mamy prosty system rozliczeń tras - Trucksbook. Nie trzeba żadnych screenów, raportów, ani innych takich. W razie pytań zapraszam na nasz TS: ts01.multigaming.pl:10303 Więcej info o nas znajdziesz tutaj.
 3. W ubiegłym tygodniu konwoju z fabułą nie było. Zamiast niego przygotowywaliśmy się powoli do naszego konwoju urodzinowego w styczniu: W tym tygodniu wszystko wróciło do normy i pojechaliśmy w nasz pierwszy konwój na Range-T. Było trochę zawirowań po trasie, jechało się tak sympatycznie, że aż przestrzeliłem jeden zjazd na autostradzie, ale cel osiągnęli wszyscy, w tym nasz szef @Sławek.33.. Jest to już drugi konwój na Reniach ostatnio, więc pewnie na jakiś czas będziemy omijać ta markę - zwłaszcza, że jeżdżą na niej teraz niemal wszyscy. Poza tym, o ile T zbiera świetne recenzje za wygląd i wnętrze, o tyle dźwięki tej ciężarówki są, w opinii niemal każdego kierowcy Q-LOG, wyraźnie poniżej standardu. Opis konwoju: Tym razem bez fabuły, testujemy nowe Renault Range T. Nowe, choć tak nie do końca, bo wszyscy wiedzą, że model tego Renaula był zrobiony dawno temu i tylko z powodów licencyjnych nie został dodany wcześniej. Stąd nazwa konwoju: reNÓWKA (re od recyclingu). Renault czesto nazywają "plastykiem", w dodatku nowe Range ma sporo plastyku, którego nie można nawet pomalować, do tego dochodzi recycling z nazwy, więc wieźć będziemy... zużyte plastiki. Oczywiście wywieziemy je z Lyonu, gdzie jest fabryka Renault. Zawieziemy je do Polski, gdzie generalnie zwozi się odpacy z Europy i świata, by je u nas spali... zutylizować. KONWÓJ: reNÓWKA Czas zbiórki: 2.10.2019r., godzina 19:00 Czas startu: 19:00 Ciężarówka: Renault Range T, malowanie Q-LOG Start: Lyon, San-builders Ładunek: zużyte plastiki (used_plast) - 9t Meta: Poznań, Stokes Tym razem bez fabuły, testujemy nowe Renault Range T. Nowe, choć tak nie do końca, bo wszyscy wiedzą, że model tego Renaula był zrobiony dawno temu i tylko z powodów licencyjnych nie został dodany wcześniej. Stąd nazwa konwoju: reNÓWKA (re od recyclingu). Renault czesto nazywają "plastykiem", w dodatku nowe Range ma sporo plastyku, którego nie można nawet pomalować, do tego dochodzi recycling z nazwy, więc wieźć będziemy... zużyte plastiki. Oczywiście wywieziemy je z Lyonu, gdzie jest fabryka Renault. Zawieziemy je do Polski, gdzie generalnie zwozi się odpacy z Europy i świata, by je u nas spali... zutylizować. KONWÓJ: reNÓWKA Czas zbiórki: 2.10.2019r., godzina 19:00 Czas startu: 19:00 Ciężarówka: Renault Range T, malowanie Q-LOG Start: Lyon, San-builders Ładunek: zużyte plastiki (used_plast) - 9t Meta: Poznań, Stokes
 4. Serdecznie zachęcam do dołączenia do Q-LOG - aktualnie najbardziej aktywnej VSki (pierwsze miejsce w statystykach rocznych na TV w kategorii do 100km/h). Jesteśmy aktywni - u nas niemal zawsze znajdziesz na TS kogoś: i bladym świtem, i w ciągu dnia, i oczywiście wieczorem (aż do późnej nocy). Mamy sporo konwojów, aktualnie zwykle po 3 tygodniowo (tak pewnie będzie aż do wiosny). Utrzymujemy sporo kontaktów z innymi VSkami. U nas nie ma problemu, że ktoś pracuje zmianowo, wyjeżdża na dwa tygodnie, czy generalnie ma własne życie poza grą - zarząd jest wyrozumiały, bo też ma swoje życie, rodziny itp. Do tego mamy prosty system rozliczeń (żadnych męczarni ze screenami i wypełnianiem rubryczek), własny serwer TeamSpeak i pomocną ekipę w ogarnianiu technologicznych zagwostek (nie tylko tych dotyczacych ETS). Nie będę pisał banałów jacy to jesteśmy fajni (choć jesteśmy ). Wpadnij na nasz TS, przejedź się dziś wieczorem z którymś z nas (o 19:00 mamy wewnętrzny konwój, fajna okazja by się zapoznać) i sam się przekonaj... Więcej informacji o nas znajdziesz tutaj:
 5. Odpalasz TB jako admin lub przy starcie systemu? Bez tego u mnie kiedyś był podobny błąd, bo się nie mógł program dobić do pliku telemetrii.
 6. Mam identyczne odczucia. Z zewnątrz spoko, myślałem, że będzie gorzej, a jest ok. Przecierpię te kółka, gdzie masz całą 1 opcję do wyboru i jest nią plastyk niemalowany - kiedyś będzie DLC. W środku generalnie spoko. Ale dźwięk to mi się skojarzył z zajechanym Transitem kumpla, w którym niemiłosiernie wył most napędowy. Nie ma to nic wspólnego z dźwiękiem jaki w realu wydaje Range-T. Na moim audio od tego hałasu bolą uszy, więc opcje sa dwie - albo inne dźwięki wgrywane ręcznie do plików gry, albo wywalić T z garażu i wymazać ze świadomości.
 7. To będzie bardzo ciekawe doświadczenie... osobiście mam już 100% podstawowej mapy odkrytej, więc wizja nowej i gigantycznej mapy do zwiedzenia jest co najmniej kusząca. Będzie jednak duży dylemat - z jednej strony "za chwilę" wejdzie Black Sea DLC, z drugiej w podobnym terminie może wyjść ProMods... obie propozycje są ciekawe i kuszące. Z jednej strony ProMods nie będzie nic kosztował dodatkowo, a z drugiej - na podstawowej mapie można grać w ogóle bez DLC, a ProMods wymaga wszystkich... Na pewno część ludzi ucieknie z Sim1 na ProMods1 (czy jak tam on się tam będzie zwał) i na serwerze Sim1 raczej zrobi się luźniej. Pytanie do jakiego poziomu? Jak do poziomu, że w niedzielę wieczorem nie będzie kolejek po 200 osób, to super. Ale jeżeli do poziomu 6 rano z poniedziałku, gdzie na mapie jest 400 graczy i przez godzinę grania spotykałem 5, to jednak słabo, bo zrobi się po prostu nudno w takiej pustce. Sam jestem ciekaw jak będzie. Tak samo pomiędzy serwery rozejdą się Admini - czy przewidziana jest nowa rekrutacja na GameModów? Bo pewnie by się przydała, by nie było chaosu. Już teraz czeka się czasem na rozpatrzenie reportu po tydzień i więcej, a szansa na rozpatrzenie zgłoszenia z taba wynosi jakieś 3%. Tu widzę duży problem do ogarnięcia dla ekipy TMP - to będzie więcej roboty i na to więcej roboty powinno być więcej osób. Szkolonych już teraz, bo wdrażanie w GameModa trwa. Ciekawe czy ProMods spowoduje pustki na Sim2 i jego likwidację? Nie zdziwiłbym się. Ciekawe, co zadecydują poszczególne VSki w temacie "na której mapie jeździmy, robimy konwoje itp." - bo jednak dwa równoległe profile do grania to jest spore wyzwanie, by oba profile rozwinąć do tego 30 levelu. Ciekawe jak będzie z dedykami na konwoje i eventy - będą dedyki na ProModsa? ... Tak czy siak zmiana jest duża i ciekawa. Dawno nie byłem zainteresowany zmianami na TMP, a ta zmiana jest ciekawa i ekscytująca. Zobaczymy co będzie.
 8. Dzisiejszy Konwój z Fabułą był pod wieloma względami wyjątkowy. Po pierwsze fabuła - tym razem nie do końca na poważnie, z lekkim przymrużeniem oka i sarkazmem. Po drugie to jeden z dłuższych konwoi - trasa wynosiła aż 2000km i prowadziła spod fabryki Volvo w Goteborgu do Lyonu, gdzie mieści się (w świecie realnym) fabryka Renault Trucks - był to więc konwój łączący fabryki dwóch marek tego samego koncernu. Po trzecie ciężarówka - wiele konwojów widziałem, w wielu brałem udział, ale truck jakim jechaliśmy dzisiaj z pewnością nie należy do ciężarówek pierwszego wyboru, ani w grze, ani w świecie realnym. A za chwilę, za sprawą długo zapowiadanego Range-T odejdzie w jeszcze większe zapomnienie. Ten konwój był wiec swoistym pożegnaniem się z tym wozem, zanim do ETS2 wkroczy jego następca. Renault Premium, bo o nim mowa - dzisiejszy konwój był hołdem dla tej ciężarówki OPIS KONWOJU: Myślicie, że limuzyna Mercedesa, Porsche 911 albo SUV BMW to jest premium? Jest jeden pojazd, któremu te wszystkie auta nie dorastają do pięt (dosłownie). Pojazd ten jest tak bardzo prestiżowy, tak bardzo premium, że jako jedyny ma to słowo umieszczone w nazwie. Myślicie, że wasz SUV jest lansiarski bo ma 18 calowe felgi? Wóz, o którym piszę nawet w najbardziej biednej wersji ma koła w rozmiarze 22,5". Lista wyposażenia jest tak długa, że żadna limuzyna nie umywa się temu wozowi do stóp. Obejmuje takie opcje jak pełna elektryka szyb, lusterek i foteli (z podgrzewaniem), komputer pokładowy, tempomat, skóra, spoilery, lodówka, klima i ogrzewanie postojowe, regulowane zawieszenie, ABS, ASR, ESP... na indywidualne zamówienie można też zamontować rozbudowane audio i rtv (z ekranem większym niż masz w domu), a nawet solidne łóżka. Pneumatycznie amortyzowanych foteli nie znajdziesz nawet w Rolls'ie - tu są w standardzie w praktycznie każdej wersji. Liczba możliwych wariantów nadwozia i opcji wyglądu jest tak długa, że Mini i Fiat 500 wysiadają są malutkie i błagają by się z nich za mocno nie śmiać. A jak już o wyższości - myślisz, że w Suvie siedzisz wysoko i górujesz nad innymi na drodze? Musze Cię zmartwić, jesteś leszcz i mała mróweczka w porównaniu z wozem, o którym mówimy. Silniki? Żadnych plebejskich czterocylindrówek, żadnego biednego silniczka o pojemności 3 czy 5 litrów. Najmniejszy silnik w gamie to rzędowa szóstka o pojemności prawie 10 litrów. A była tez wersja 12-litrowa. Moce - na pewno nie plebejskie 100 czy 200 kucy, najmniejsza opcja miała 385 KM, największa ponad 500. Napęd oczywiście na tył, choć wersje 4x4 jak najbardziej też są dostępne. I nie Gelenda nie była pierwszym autem luksusowym w wersji 6x6 - pojazd o którym piszemy miał to dużo wcześniej. I ta długość produkcji - wielu producentów robi auta tak słabe, tak nędznie stylizowane, że góra co 3-4 lata muszą robić restyling albo zmianę modelu. Tymczasem wóz o którym mowa produkowany był od 1996 roku aż do roku 2013. O jakim aucie mowa? Oczywiście o Renault PREMIUM - jedynym wozie tak bardzo luksusowym i prestiżowym, że nawet jego nazwa jest PREMIUM. Ten konwój będzie hołdem dla niego KONWÓJ: HOŁD DLA PREMIUM Czas zbiórki: 18.09.2019r., godzina 19:00 Czas startu: 19:00 Ciężarówka: Renault Premium 4x2, malowanie Q-LOG Start: Goteborg, Volvo factory Ładunek: Cebula (onion) 18t Meta:Lyon, San-builders
 9. To fakt, że retarder nie powinien dawać efektu zablokowania tylnej osi. Po to właśnie jest hamowanie silnikiem/retarderem/góralem, że tam nie zablokują się koła, póki "kręci się" silnik. Natomiast przy zbyt niskiej przyczepności może być tak, że koła utracą przyczepność do drogi - będą się obracać z inną prędkością. Ale to raczej musiałoby być bardzo ślisko by do tego doszło. Zgaduję więc, że coś pogrzebali w fizyce gry i momentami jest własnie "bardzo ślisko", choć w grze asfalt suchy i lato .
 10. It is not a bug, it is a feature. Pominę to, czy zmieniono coś minimalnie w fizyce gry czy nie, bo ja (a jeżdżę na nowej Scanii S) nie zauważyłem różnicy - tzn nosiło już wcześniej. Jak hamujesz, zawsze ciężar przenosi się na przód, stąd to "nurkowanie" przodu przy hamowaniu. Jednocześnie odciążany jest tył (tylna oś ciągnika). Jak hamujesz na łuku, to odciążoną tylną oś zaczyna pchać w bok masa wozu - stąd uślizg. Przy jeździe z naczepą i hamowaniu na łuku w bok pcha cała naczepa i jest jeszcze gorzej, bo próbuje Cię składać w scyzoryk. Jest to odwzorowane realistycznie, w świecie realnym ten problem też występuje (pierwsze sekundy filmika): Rozwiązanie? Hamuj PRZED zakrętem, a nie w zakręcie. Tak, w świecie realnym też tak radzą. Rozwiązanie 2: ciągnik 6x4 jest mniej podatny, bo ma 2 osie z tyłu, czyli 2x więcej przyczepności.
 11. Fajny poradnik, ale trzymajmy się jednak konwencji i definicji z Prawa o Ruchu Drogowym. Zamień słowo "omijanie" na "wyprzedzanie". Omija się pojazdy które STOJĄ, wyprzedza się pojazdy W RUCHU. Ty piszesz w kontekście wyprzedzania konwoju (i nieutrudniania tego przez pilotów) , ale używasz słowa "omijanie".
 12. Raczej nie ban, nie ma banów tylko na cb. Mówienie Ci działa skoro pojawia się głośniczek gdy mówisz, tzn klawisze masz poprawnie przypisane. Słyszysz innych jak mówią na CB? To raczej Ty nie słyszysz co inni mówią na CB - sprawdziłbym ustawienia audio zarówno w opcjach jak i opcjach MP (na tab ikonka trybiku, potem zakładka audio). Przy okazji masz tam możliwość testu mikrofonu (przycisk test) i wtedy bedziesz słyszał siebie tak jak inni słyszą Ciebie - może masz mikrofon tak cicho ustawiony, że inni Ciebie nie słyszą i dlatego nikt Ci nie odpowiada?
 13. W tym tygodniu w naszych Konwojach z Fabułą uderzyliśmy nieco w ekologiczne tony. Każdy zapewne słyszał o pożarach w Amazonii - to one były tematem dzisiejszego konwoju. I choć frekwencja nie była olbrzymia, to konwój był wyjątkowo udany - spokojny i w miłej atmosferze. OPIS KONWOJU: Hejka Q-LOG, Na pewno słyszeliście o ostatnich pożarach lasów w Amazonii. Klimat jest zagrożony, naukowcy biją na alarm i tak dalej... Cóż, na gaszenie lasów nie mamy sposobu. Natomiast postanowiliśmy w ramach pomocy humanitarnej wysłać do Amazonii statek pełen sadzonek. Gdy pożar zostanie jesz ugaszony możliwe stanie się ponowne zalesienie terenu. I choć nie będzie to już ten sam las pierwotny, to jest to lepsze niż nic. To jak zawieziecie te sadzonki do portu, byśmy mogli wysłać je do Amazonii? Konwój: LAS OD NOWA Czas zbiórki: 12.09.2019r., godzina 19:00 Czas startu: 19:00 Ciężarówka: Dowolna, malowanie Q-LOG Start:Białystok, Tree Et Ładunek: Młode sadzonki (young_seed) Meta: Amsterdam, Stokes
×
×
 • Create New...