Jump to content

roweroraffi

Veteran Driver
 • Content Count

  133
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

168 Sunday Driver

6 Followers

About roweroraffi

 • Rank
  6t Braco Vans

Profile Information*

 • Gender
  Male
 • Location
  Warsaw
 • Interests
  cycling, fotographing
 • Preferred Trucks
  Scania
  Volvo
 • American Garage Location
  California: San Francisco
 • EU Garage Location
  Germany: Hannover
 • Known languages
  polish, english

TruckersMP Information*

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Z opóźnieniem jak na PKP informuję o kolejnym Konwoju z Fabułą, który odbył się w ostatnia środę. Tym razem fabuła kręciła się wokoło tematu koronowirusa we Włoszech. Dzięki temu nasze fabularne konwoje po raz pierwszy mieliśmy okazję rozpocząć na Bliskim Wschodzie - w Hajfie. Konwój nie był duży - uczestniczyło w nim zaledwie 6 kierowców, w tym jedna osoba z zaprzyjaźnionej spedycji SZPATLA-TRANS, co jest najgorszym wynikiem od wielu tygodni. Mimo to jechało się przyjemnie, a dość długa trasa minęła szybko i przyjemnie. Tylko jednego założenia konwoju nie udało się zachować - po drodze nie obyło się bez postojów. Spedycją startową był Globeur w Haifie: Chyba trochę przesadzili z tym ładowaniem: W oczekiwaniu na Kolegę ze SZPATLI: Opis konwoju:
 2. Dawno nie było żadnej fotorelacji z życia w Q-LOGu. Niniejszym nadrabiam braki. Ostatnie dni były w naszej spedycji bardzo intensywne. Poza własnymi Konwojami z Fabułą (o czym w poście wyżej) uczestniczyliśmy w 3 konwojach międzyfirmowych. Konwój urodzinowy W-LOG z racji na nietypową porę był dla naszych kierowców nieobowiązkowy, stąd nieprzesadnie wielka reprezentacja: Konwój OL-TRANS, MAXIMUSÓW i MTD: I Konwój DARKOMu: Serdecznie dziękujemy za zaufanie i zaproszenie nas na wyżej wymienione Konwoje. Poza konwojami realizowaliśmy oczywiście normalne dostawy. Poniżej fotki z tych tras, głównie autorstwa mojego i Domsona: Obywatel ŁOŚ: Dostawa do Biedry. Po co im tam 30 tysięcy litrów ON? Bo ja jestem, Proszę Pana, na zakręcie: Pamiętaj, za każdym razem gdy podpinasz 8x4 do firanki, gdzieś na świecie umiera mały szczeniaczek: Mogliby trochę uprzątnąć ten gruz Co ma wisieć, nie utonie: A co pływa, może spaść Pauza na marginesie: Pozdrawiamy i życzymy wszystkim Szerokiej Drogi i do zobaczenia na trasie!
 3. W ostatnich dniach sporo się w firmie działo. Po tygodniowej przerwie związanej z natłokiem pracy u mnie, w ostatnią środę odbył się już planowo nasz autorski Konwój z Fabułą. Ładunki gabarytowe z Genewy do Lliedy w Hiszpanii. Opisu konwoju nie będzie, gdyż został przypadkowo usunięty, ale fabuła wskazywała na konieczność jazdy drogami niższej kategorii, co wiązało się z pokonywaniem serpentyn i dużej ilości minirond, a to z ładunkiem gabarytowym zawsze daje dużo zabawy. W konwoju uczestniczyło 8 osób. Pierwsi kierowcy pojawili się na spedycji startowej kilka godzin przed rozpoczęciem konwoju: Najpopularniejszym wyborem do gabarytów było oczywiście Volvo FH16 750: Volvo pojawiło się także w starszej wersji: Dość niebanalny wybór - Actros: Przedstartowe gruppenfoto: Pauza i tankowanie w połowie drogi. Tu widać cała ekipę na jednym foto: W kategorii "najdziwniejszy wybór do gabarytów" nagrodę zdobywa Adi i jego Iveco Stralis: Parkowanie na Globeur w Lliedzie:
 4. Panowie Spat i Szykaro chyba polubili moje ostatnie fotki, bo znowu ustawili się obok nas na końcu konwoju. Nie mogłem zawieść oczekiwań, choć ciemno i fotki słabe Spat: Szykaro: Migają się od roboty A historii tego kosza i tak byś nie zrozumiał...
 5. Dzięki za zaproszenie, poniżej kilka fotek z konwoju:
 6. Zgaduję, że zatankowanie może pomóc
 7. Ostatnio w wątku niewiele się dzieje, bo nie było konwojów z fabułą. Zamiast tego, nasz szef postanowił urządzić konwój związany odrobinę z pracą jaką wykonuje na co dzień. Wieźliśmy drewno spod Rzeszowa do Gorzowa Wielkopolskiego: Pragnę zwrócić uwagę na ciężarówkę Adiego widoczną na zdjęciu - tak, na wąskie polskie drogi pełne minirond wybrał się z naczepami HTC. Miejscami było naprawdę ciasno, ale przejechał, przecisnął się i dojechał do celu: W tym tygodniu postanowiłem kontynuować wątek drewna. Skoro dowieźliśmy ścięte drzewa do Gorzowa, to logicznym kolejnym krokiem było przewiezienie stamtąd produktu - desek. Te wieźliśmy do Suwałk. A z Suwałk do Ikei w Łodzi - meble. I choć konwój był niewielki - uczestniczyło 8 osób, przy czym na fotkach zobaczycie 6, bo dwie dość szybko zaczęły zmagać się z problemami technicznymi (wyrzucanie z gry, niestabilne łącze Internetowe), przez co większość trasy jechaliśmy w mniejszym gronie. Na starcie konwoju w Gorzowie: Manewry: Na chwilę przed startem: W oczekiwaniu na osoby z problemami technicznymi. Jeszcze zanim straciliśmy nadzieję, że je rozwiążą i ruszyliśmy dalej Przeładunek w Suwałkach był podstępny, bo jak się nie miało gotowego ładunku z Virtual Speditora i nie zaakceptowało go od razu, to znikał zielony znacznik i nie dało się wziąć żadnego ładunku z tej spedycji: To sprawiło, że część osób musiała ponownie przygotowywać ładunki w Vitrualu. Inni mieli przerwę na kebab: Lub odpoczywali pod blokiem Na mecie trucków znowu było 6. I tylko wprawne oko dostrzeże, że nie koniecznie sa to te same ciężarówki, które znaleźć można na zdjęciach ze startu Opis konwoju:
 8. roweroraffi

  Ładunki.

  Odpowiedzią na twoje problemy jest programik Virtual Speditor w wersji 2.1 lub wyższej - za jego pomocą możesz generować sobie ładunki, na własną naczepę też.
 9. Dziś poniedziałek, więc na dobry początek tygodnia trochę zdjęć z życia naszej firmy. Na początek wspólna, spontaniczna traska - coś co jest sensem istnienia każdej wirtualnej spedycji: Od niedawna w Q-LOG dopuszczamy jazdę z ładunkami ponadgabarytowymi na singlu - kilometry tak zrobione liczą się do normy. Od razu znaleźli się chętni do podjęcia nowych wyzwań. Na foto Volviak Chudego: Kolega o ksywie Prezes (to ten truck-choinka z tyłu) zakończył okres próbny i z sukcesem przeszedł egzamin na kierowcę. Gratulujemy: Mamy też w firmie nową pracowniczkę. Na razie na okresie próbnym, w trasie z Kolegą z Zarządu: Sporo kadrów w tym tygodniu pochodziło z Islandii. Z racji na środowy konwój startujący z Bolungarvik, gdzie nie ma garażu, większość pracowników pojechała tam "na kołach" i przy okazji porobiła sporo zdjęć: DokGrej na pauzie: In the middle of nowhere, the series: A tu moje foto. Próbowało mnie złożyć w scyzoryk na zakręcie, ale się nie dałem : Dla odmiany nie Islandia, w trasie DokGrej: Egipt: I na koniec jeszcze dwie foty mojego autorstwa, z Islandii: Niestety nie ma zdjęć z sobotniego konwoju organizowanego przez MTD, gdzie nie tylko jechaliśmy, ale też gdzie nasi piloci wsparli organizatorów i poprowadzili grupy II i III. Tym niemniej udział naszej VSki w tym konwoju odnotowujemy i dziękujemy za zaufanie do naszych pilotów
 10. I kolejna porcja zdjęć z naszego cotygodniowego, środowego Konwoju z Fabułą. Większej relacji nie będzie, bo to pierwszy środowy konwój na którym mnie nie było. Wiem tylko, że zaproszone CZARNE ORŁY stawiły się na starcie i dzielnie walczyły razem z ekipą Q-LOG z trudnymi szosami i bezdrożami Islandii. Trasa była wymagająca, nie obyło się bez różnych sytuacji - podczas mijania z Chińczykami ktoś zsunął się do rowu, ktoś inny wywalił na bok na za szybko branym zakręcie... to był wymagający konwój i widać to po zdjęciach. Zatem kończę nudzenie i przechodzimy do fotek: Ekipa Q-LOG przed załadunkiem: Nasi wspaniali goście z Czarnych Orłów: Trwa załadunek: W trasie: Spotkanie z pewnym obywatelem Chin, dla którego nawet prosta droga była wystarczająco kręta by dachować: Skończył się asfalt: Wszyscy jadą, wódz obserwuje z piedestału: Przewróciło się, niech leży... Ślisko: Ciasno i ciemno: Tak, to jest trasa. Drogi nie widzicie? ;-) Autorami zdjęć są ADI i DokGrej. Opis konwoju:
 11. I od razu wrzucam screeny z ostatniego naszego Konwoju z Fabułą, który odbył się w ubiegłą środę. To już tradycja w Q-LOG, że konwoje te odbywają się co tydzień. Zdjęcia z wcześniejszych konwoi wraz z ich opisami znajdziecie W ARCHIWUM. Tym razem fabuła konwoju dotyczyła dostarczenia akumulatorów do fabryki Audi znajdującej się w mieście Gyor. Akumulatory wieźliśmy z Warszawy, a w konwoju gościnnie uczestniczyła firma Czarne Orły. Zbiórka na miejscu startu w Warszawie. Goście: Oraz ekipa Q-LOG, która tym razem siadła za kierownicę aut MAN, czyli firmy finansowo związanej z grupą Volkswagen-Audi: W trasie wykonaliśmy krótką przerwę podczas której najechaliśmy jedną ze stacji paliw: Jak zwykle w takich wypadkach, z minutowego postoju na tankowanie, zrobił się postój dziesięciominutowy, co dało okazję do takich kadrów: Wstyd przyznać, Koledze gdzieś zapodział się kontener z akumulatorami : Niektórzy wykorzystali postój do drobnej szamy: Tymczasem w fabryce Audi czekali. I tylko nie rozumiem skąd te Fiaty Panda widoczne w tle Do celu dojechaliśmy w komplecie: Także nasi Goście nie mieli najmniejszych problemów: Poniżej opis fabuły konwoju: Autorami zdjęć tym razem są: ADI i Roweroraffi.
 12. W tym wątku będziemy prezentować screeny z naszych konwoi (firmowych, międzyfirmowych i naszych unikalnych Konwoi z Fabułą) jak również z codziennych tras pokonywanych przez pracowników Quality Logistics. Każdy post to inny zestaw zdjęć - inna trasa, inny konwój, albo fotki wykonane przez inną osobę. Zapraszamy do wspólnego oglądania jak wygląda codzienne życie pracowników w jednej z najbardziej aktywnych polskich wirtualnych spedycji.
 13. Suggestion Name: VTC system - 10 or 12 posts on post section in VTC Suggestion Description: In a VTC website You have possibilities to write posts - information, relations from convois, other info etc. But on a first site od this section You have only space for 5-6 topics. In my opinion it is not enough space for all information about vtc life. If You will pin two topics with important info about vtc (important messages, rules etc), You have only 4 topics left for other topics. If You want to be active VTC really using new vtc website, your posts will soon disappear on second site, where nobody ever look. It is disscouraging, and suggest NOT to be too active user of VTC website. That is why i suggest to expand this section - lets will be 10 or 12 topics visible at once. It should be enough to post and pin important information and post other information from vtc life. Any example images: not needed. Why should it be added?: Because it is important to make new VTC section more usefull.
×
×
 • Create New...