Jump to content

roweroraffi

Members
 • Content Count

  27
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

24 Truck?

2 Followers

About roweroraffi

 • Rank
  1t Caravan

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Warsaw
 • Interests
  cycling, fotographing
 • Virtual Trucking Company
  Q-LOG
 • Preferred Trucks
  Scania
  Volvo
 • American Garage Location
  California: San Francisco
 • EU Garage Location
  Germany: Hannover
 • Known languages
  polish, english

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. roweroraffi

  [PL] Real Operations V6 24 Luty 2019

  Wygląda ciekawie, nawet bardzo ciekawie. Jak tornado nie rozwali mi domu, albo nie wybuchnie wulkan w środku miasta, powinienem być na evencie :-)
 2. roweroraffi

  Dragon Poland Transport [REKRUTACJA]

  Firma na "L"? Jeżeli tak, to w ostatni weekend wystawiła nie tylko Was ;-)
 3. roweroraffi

  Czy lubisz Anime? Co o tym myślisz? [ANKIETA]

  Za wiele to w tej ankiecie nie ma. Liczyłem, że będzie jakieś pytanie o obejrzane tytuły, albo ulubione serie lub gatunki. Ale wypełniłem, niech służy nauce ;-)
 4. roweroraffi

  ETS2 ATS Wirtualna Spedycja Quality-Logistics Rekrutacja Otwarta

  Dziś miał miejsce drugi nasz "Konwój z fabułą". Tym razem pracownicy Q-LOG siedli za stery nowego MANa w wersji 6x4 i walczyli z jego największą wadą - małym zbiornikiem paliwa ograniczającym zasięg wozu do około 1200km. Zaplanowana trasa wynosiła 1147km, margines błędu był więc naprawdę niewielki. Na rezerwie lub oparach, ale do mety dojechali wszyscy, poza osobami, których wykluczyły problemy techniczne (utrata połączenia z serwerem, zwis kompa itp.). KONWÓJ "SZAŁ BUDOWANIA" Siema Q-LOG, tu SAN BUILDERS Luxemburg. Pod Lyonem trwa budowa wielkiego osiedla dla imigrantów. To nasz największy projekt, z dofinansowaniem UE. Interesują się nim media więc wszystko musi iść jak w zegarku. Niestety nasi kierowcy utknęli w trasie z powodu protestów żółtych kamizelek. Lada chwila budowa stanie z powodu braku materiałów. Musicie nam pomóc i dostarczyć PREFABRYKATY ŚCIENNE (23t) na budowę. Jest tylko jeden problem - część autostrad dalej jest zablokowana przez protestujących, gdzieniegdzie będziecie musieli pojechać landówkami. Na wielu stacjach NIE MA paliwa (także efekt protestów), wiec przyjedźcie z pełnymi bakami - tankowanie po drodze NIE będzie możliwe. KONWÓJ: SZAŁ BUDOWANIA Czas startu: 13 lutego 2019, godzina 19:00 Ciężarówka NOWY MAN 8x4 lub 6x4, malowanie firmowe. Start: Luxemburg, SAN BUILDERS Meta: Lyon, SAN BUILDERS Trasa: https://imgur.com/a/CKXAUsz UWAGA: MOŻNA SIĘ WCZYTYWAĆ, ale nie można mieć ponad 10% uszkodzeń na ładunku. PREMIUJEMY BEZPIECZNĄ JAZDĘ. PO DRODZE NIE ZATRZYMUJEMY SIĘ NA TANKOWANIE.
 5. roweroraffi

  ETS2 & ATS - Dyskusja

  Ja wsiadłem do tego MANa, ale jakiejś wielkiej chemii między nami nie było. Faktycznie brak tuning-packa widać. Po drugie model jest jednak gorzej wykonany niż Scania wiec mniej przyciąga. Po trzecie - w grze zwykle jeżdżę 6x4 - zbiornik 400 litrów z MANa 6x4 dość mocno ogranicza, bo co 1200km (co godzinę w grze) trzeba tankować. Nie testowałem jeszcze MANa na gabarytach i ponadgabarytach, ale zgaduję, że będzie jeszcze gorzej o 20-25%. Tymczasem na Skakance robię trasy po 2x dłuższe bez zajeżdżania na stację nawet z gabarytami.
 6. Coś słyszałem, że 1.35 ma być krokiem w ta stronę, by przeskoczyć na nowszy DX. Ile w tym prawdy? Okaże się jak wyjdzie 1.35.
 7. Porównanie do różowych ciężarówek jest o tyle bez sensu że od różowego koloru karoserii FPSy nie lecą w dół. Ani od żadnego innego koloru. A od załączonych kogutów, zwłaszcza w dużej liczbie (dach plus led na masce), niestety lecą w dół i to zauważalnie. Poza tym od tych kogutów cierpi cała masa ludzi i nie tylko: - ci co lubią symulację, bo ich bolą oczy na widok firanki z kogutami i cierpią za każdym razem fizyczny ból, gdy to widzą , - ci co mają słabsze kompy, bo dostają lagów, a czasam może nawet kicka z serwera z powodu tych lagów, - ci co za nimi jadą, bo musza hamować gdy tamtych laguje, - cierpi sama administracja (ile dostajecie zgłoszeń, które odrzucacie, bo stwierdziliście, że bo kogoś zlagowało na wlocie do miasta lub innego miejsca, gdzie był tłum ludzi? Założę się, że więcej niż 0 -cierpią też małe szczeniaczki i kotki (Pamiętaj: Gdy załączasz koguta do solówki lub firanki gdzieś na świecie umiera w męczarniach mały, słodki piesek lub kotek ) Generalnie jeżeli administracja nie widzi potrzeby to widzę w tym spory problem. Nie z kogutami, ale niestety z administracją Rozumiem, że to ciężka robota, bo sam siedzę w IT. Rozumiem, że wolontariat, też się udzielam wolontarystycznie w świecie realnym. Doceniam Wasza Pracę. Natomiast mam wrażenie z tej dyskusji, że gdzieś umyka systemowo SENS robienia tego wszystkiego, poprawiania gry, robienia moda coraz lepszym i fajniejszym do grania JEŻELI tak faktycznie jest, to koguty przy tym to pikuś.
 8. roweroraffi

  ETS2 ATS Wirtualna Spedycja Quality-Logistics Rekrutacja Otwarta

  Dziś zaczęliśmy w Q-LOG nową formę konwojów: Konwoje z Fabułą. Docelowo będą odbywały się w środy, a każdy konwój będzie inny (jeden z gabarytami, inny z winter-modem, kolejny jeszcze inaczej...). Łączyć je tylko jedna rzecz - do każdego konwoju będzie fabularny opis tłumaczący dlaczego tu, dlaczego taki ładunek, taka ciężarówka, taka trasa itp. Pierwszy konwój (nieobowiązkowy) był niewielki, brało udział tylko 6 osób. Za to był to konwój niezwykły w formie. Myślę, że inne firmy jeszcze czegoś takiego nie próbowały organizować: Opis: Dział logistyczny firmy POSPED właśnie się zorientował, że mają DUŻY problem. Przez pomyłkę w ich systemie informatycznym wszystkie ostatnie dostawy do magazynu w Łodzi dostarczono przez pomyłkę do Warszawy. Dostawy mające trafić do Warszawy szły natomiast na magazyn w Łodzi. Teraz oba magazyny pełne są niewłaściwych towarów i nie mogą pracować normalnie. Klienci POSPED się niecierpliwią, a oni nie mają dość ciężarówek by sami rozwiązać ten problem. POSPED poprosił Q-LOG o pomoc w uporządkowaniu tego bałaganu, stąd nietypowy konwój "WIECZÓR W DYSTRYBUCJI" Start: 8 lutego 2019 roku, godzina 19:00 (zaczynamy PO SPOTKANIU firmowym), Miejsce: Łódź, POSPED lub Warszawa POSPED (tak, można wystartować z dwóch miejsc!) Ładunek: dowolny z POSPED do POSPED (rynek przesyłek, rynek towarów lub virtual speditor, także WOT gdyby dziś działał) KONIEC: 21:00 Ciężarówka: dowolna w firmowym malowaniu (pasująca do ładunku) UWAGA: NA KONWOJU OBOWIĄZUJE OGRANICZENIE PRĘDKOŚCI 100km/h (+5km/h marginesu). Zasady: Konwój jest nietypowy. Jeździmy w kółko: Wawa-Łódź-Wawa-Łódź... zabierając kolejne ładunki pomiędzy POSPEDami w tych miastach. Ładunki dowolne, naczepa dowolna, tylko MUSZĄ być z POSPED do POSPED. Nie trzeba jechać razem, każdy dojeżdża, parkuje za 40 lub 90 punktów, ładuje kolejny ładunek i od razu rusza dalej. Chodzi o to by jak najwięcej ładunków przewieźć, bo o 21:00 POSPED zamyka magazyny. UWAGA, ten konwój ma ograniczenie prędkości: NIE PRZEKRACZAMY limitu firmowego 100km/h (+5km/h). O 21:00 bierzemy ostatnie ładunki, jak ktoś będzie w połowie trasy to ją kończy. Kolejnych ładunków po 21:00 już NIE bierzemy. W ramach konwoju przejechaliśmy łącznie 2800 kilometrów, przewożąc 434 tony ładunku pomiędzy magazynami. Najbardziej aktywni w ciągu niecałej godziny (konwój rozpoczął się z opóźnieniem z powodu spotkania formowego) wykonali aż 8 półkursów, czyli 4 pełne kółka. Najmniej aktywni pzrejechali 2 kółka (4 ładunki). Najbardziej aktywna osoba przewiozła 130 ton, najmniej aktywna - 53 tony. Przy okazji wszyscy przećwiczyli parkowanie, cofanie z naczepami i obsługę Virtual Speditora.
 9. roweroraffi

  Dyskusje na temat firm

  Kolego @MorpheusINC. Jest trochę tak jak mówisz, a trochę nie. Otóż: 1) Co do grafiki to oczywiście powinieneś przeprosić i - uwaga, trudne słowo - zadośćuczynić. Nie ma "nieautorskich" zdjęć i grafik. Ktoś je zrobił. Ktoś więc jest ich autorem. Nawet zdjęcia robione z drona wymagają kogoś, kto dronem czy samowyzwalaczem kieruje, nawet jak nie wcisnął przycisku na końcu, a tylko wszystko ustawił do zdjęcia. Nie można sobie brać zdjęć/grafik bez zgody autora. Koniec. Kropek. Tu nie ma pola na dyskusję. Nawaliłeś i wypada wziąć na klatę - chłopaki do sądu pewnie nie pójdą bo ile taka grafika może być warta (wystarczy zobaczyć po ile chodzą grafiki na shutterstock - grosze), ALE wypadałoby zachować się honorowo i postawić po piwie, coś dać w zamian, albo inaczej dogadać. Poza tym jaki to problem było zrobić własne? 10 minut w grze i masz zrobione. Mogą być podobne. Więc WSTYD. 2) Co do regulaminu, to nie jestem może prawnikiem, ale ja nie widzę plagiatu. Nie brałeś 1:1, zmieniałeś treść, dodawałeś od siebie itp, moim zdaniem to NIE JEST KLASYCZNY PLAGIAT. Zresztą mnie nie dziwi, że się wzorowałeś. Po co wymyślać koło od zera? Normalne, że te regulaminy są podobne - w końcu wszystkie firmy są podobne i robią to samo, mają podobne wymagania. Robiłbym pewnie to samo, gdybym pisał zakładał firmę i pisał regulamin. Ale by nie było wątpliwości, powinieneś jednak przeczytać 3-4 regi RÓŻNYCH FIRM i na ich podstawie jednak swój reg napisać sam, zupełnie własnymi słowami, a nie kopiuj-wklej i kilka zmian. Ludzie nie mieliby wątpliwości, a przy okazji pewnie reg byłby lepiej dopasowany do twojej firmy i Ciebie. Jeżeli studiujesz (albo będziesz kiedyś w przyszłości) to weź sobie do serca co piszę - bo teraz prace dyplomowe sprawdzane są systemami antyplagiatowymi i jak nie piszesz własnymi słowami, tylko kopiuj-wklej + zmiana kilku słów, to niestety możesz skończyć bez upragnionego tytułu naukowego, za to z zarzutami. Wszystko co kopiuj-wklej w takiej pracy MUSI być w cydzysłowach i z wskazaniem autora w przypisach. Poza tym dobry zwyczaj (nie prawo) nakazywałby zapytać autorów zanim się skorzysta z ich dzieła. Należy też wskazać, że się z ich dzieła korzystało i kto był ich autorem (prawo cytatu). To drugie jest wręcz wymagane prawnie, znajdziesz to w każdej książce, pracy naukowej itp. Zarówno w prawie prasowym (opisane prawo cytatu) jak i w prawie autorskim jest o cytowaniu i używaniu jednego dzieła by stworzyć inne. Więc - znowu - formalnie to Cię pewnie nie mają za co pozwać, ale smród zostanie. Dogadaj się z ludźmi. To, że korzystałeś z ich dzieła tworząc swój regulamin jest oczywiste, widać to na pierwszy rzut oka. p.s. Fajnie, że kopiując regulamin BTS poprawiłeś przy okazji oczywisty błąd logiczny "pracownik, który jest pracownikiem" - nie ma pracowników nie będących pracownikami, napisali u siebie masło-maślane 3) Co do layoutu strony i formy - wszystkie te Joomle i Wordpressy wyglądają teraz podobnie i mają te same szablony. Mnie nie dziwi, że na końcu to wygląda podobnie lub tak samo. No chyba, że Agromex i K-speed miały autorskie szablony na stronę/forum, nie będące gotowcami z sieci, a Ty je skopiowałeś prosto z ich serwera - wtedy to już inna gadka i wtedy oczywiście jesteś winny. Nie mnie to oceniać, bo nie wiem jak było. Poza tym strony i forum NIE SĄ takie same, są podobne. Forum bardzo BARDZO podobne, strona nieco mniej. Ale znowu - wiedząc, że ludzie są na tym punkcie wyczuleni (to rozumiem nie pierwsza Twoja firma i nie pierwsze uwagi do Ciebie w tym zakresie), a także po to by twoja firma była bardziej rozpoznawalna i nie mylona z innymi VSkami, powinieneś jednak wybrać inne barwy, szablony. Zwłaszcza po to by nie była mylona z innymi - zakładam, że chcesz tu tworzyć własną silną markę, która się wyróżni. Trudno to zrobić, gdy będziesz z kimś mylony Podsumowując: Co do zdjęcia - złapany na gorącym uczynku. Co do reszty, pewnie byś się w sądzie obronił, albo nikt Ci sprawy nie wytoczy o 50zł, ale jak zakładasz firmę, to po co robić wokoło siebie od razu smród działaniami "na granicy dopuszczalności"? Zniechęcasz ludzi do swojej VS-ki na wstępie w ten sposób. Ja np. nigdy nie pójde do firmy, wokoło której jest smród, bo po co pchać się w bagno. Potrzebne Ci to wszystko było jak garb na plecach A wystarczyło kilka - kilkanaście minut by problemu uniknąć i zrobić to od zera zupełnie samemu tak, by nawet największy maruda nie miał się do czego przyczepić. p.s. Po co VS-ki tworzą własne fora? Ani tam nigdy nie będzie ruchu specjalnego, poza tym są TS2/Discordy i forum truckersMP, gdzie jest więcej ludzi, więcej tematów, więcej możliwości by uzyskać odpowiedź lub poradę. Jak dla mnie starta czasu
 10. Podpisuję się pod tym rękoma i nogami. Koguty i migające diódki dają w kość, zwłaszcza w miastach. A łatwo jest zapomnieć, że się ma je włączone, co ładnie widać po tłumaczeniach @Damian72 - jechał wcześniej z czymś większym, zamienił ładunek, było jasno, nie zauważył, że zostawił włączone koguty. Wierzę mu, że tak właśnie było, bo mnie też się zdarzyło w dzień nie widzieć, że koguty zostały włączone. czasem też człowiek właczy je przypadkiem, bo pomyli przycisk na klawiaturze albo niechcący wciśnie dwa. Automat rozwiązałby wszystkie problemy i pewnie jeszcze kilka innych. I nie, wcale nie trzeba do tego słabego kompa, by zmuliło z powodu kogutów - niezły komp w konfrontacji z kilkoma takimi graczami, co mają milion migających diódek na grillu i innych częściach ciężarówki plus dodatkowo kogut (albo nawet kilka), potrafi na chwilę zlagować nawet niezbyt starego kompa jak mój (AMD FX 3,6 GHz, 8GB RAM, Radeon R9 3xx). To co muszą przeżywać osoby jadące na kompach z IntelHD i wolniejszymi prockami? Wolę nie zgadywać
 11. roweroraffi

  Logowanie się po wyrzuceniu za duży ping

  Dobry Internet z radiówki ma normalne pingi i jest stabilny. Wiem, bo prowadziłem od 2001 do około 2015 roku sieć osiedlową. Mieliśmy radiołącze od nieistniejącego już Internet Partners (przejęty przez GTS, a potem chyba przez T-mobile czy Orange). Pingi do większości miejsc w sieci (poza jakimiś egzotycznymi stronami z Azji) były w okolicach 20-40ms. Nie było żadnych gubionych pakietów, ani skoków pingu do wartości powyżej 100ms. Przez ten czas miałem dwie awarie - raz piorun walnął w antenę i się wszystko sfajczyło, a drugim razem u mnie padło radio. 2 awarie na ponad dekadę! Cała sieć na tym hulała, choć niejeden w niej grał w różne gry online. Miałem też radiołącze tanie (też sieć osiedlowa) od firmy Krzak&Podwórko, bo wtedy tylko ona oferowała w tym miejscu net. Problemy były średnio raz w miesiącu, ciągłe awarie, telefony, wizyty techników, rzeźba... aż w końcu pewnego dnia firma zniknęła, przestała w ogóle świadczyć usługi, bez ostrzeżenia, z dnia na dzień. Nawet po pieniądze za usługi ani po własny sprzęt się nigdy nie zgłosili. W ich siedzibie zamknięte na głucho, w mieszkaniu właściciela wynajęte i nikt nic nie wie (zostawiłem namiar, nigdy nie oddzwonił). Przez parę lat trzymałem ich sprzęt i kasę, bo może się zgłoszą... Do dziś nie wiem co się właściwie stało. Rozwiązanie jest jedno - wybrać takiego dostawcę, może ciut droższego, ale gwarantującego choćby minimalną jakość łącza (gwarantującego w umowie, nie na gębę). Nie wszędzie jest łatwo, bo są miejsca, gdzie nie ma 10 operatorów do wyboru, ale WARTO. Tylko w ten sposób da się faktycznie rozwiązać problem - zarówno swój jak i przy okazji problem rynku teleinformatycznego, na którym są różne JanushNetworking Company, które działają na zasadzie "byle taniej i jakoś to będzie".
 12. roweroraffi

  Player not found

  Some trolls log off from the game or change a name in a seconds after they hit You, to prevent reports and bans. Best way is to know his TMPID numer. You can write "/pinfo (number)" in chat console (press "Y") when they are still in the game. Or You can use your logs as explained by @ScaniaFan89 above.
 13. You also may try to change a gearbox in your truck. There are 3 different 12-gears gearboxes for Scania (plus same models with retarders). The difference is in gear ratio - smaller gear ratio (f.e. 0,80 x 2,7 = 2,16) have a better max speed and lower fuel consumption with light cargo, but slower acceleration (and decceleration on uphils with heavy cargo) than gearboxes with greater gear ratio.
 14. 2 states per Year means SCS will need about 22-23 years to complete the map od US. Maybe a little less because some states are smaller, but it is still a lot of time. Not a good news.
×