Jump to content

roweroraffi

Members
 • Content Count

  55
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

49 Unlicensed

2 Followers

About roweroraffi

 • Rank
  3t Young Seedlings

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Warsaw
 • Interests
  cycling, fotographing
 • Virtual Trucking Company
  Q-LOG
 • Preferred Trucks
  Scania
  Volvo
 • American Garage Location
  California: San Francisco
 • EU Garage Location
  Germany: Hannover
 • Known languages
  polish, english

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Na pewno soft od dostawcy sprzętu będzie mniej klatkożerny, bo będzie lepiej zoptymalizowany pod konkretny sprzęt niż to co napisał M$ do wszystkich sprzętów. Dużą różnice robią też ustawienia. A zwłaszcza format wyjściowy pliku - ile klatek na sekundę, jaka rozdzielczość, jaki format wyjściowy itp. Grzebiąc w tym można jeszcze sporo klatek "oszczędzić". Przy czym narzędzie windowsowe chyba nie ma za dużych opcji do wyboru, natomiast te od dostawców sprzętu i te "zewnętrzne" - owszem, mają sporo opcji. Tyle teorii, bo mam za słaby komp by testować to w praktyce. Może za rok zmienię grafikę, to sobie poszaleję z nagrywaniem ;)
 2. roweroraffi

  CV - Kejter 5+ lat.

  Zachęcam do rozważenia Quality Logistics. Jesteśmy jedną ze starszych wciąż działających VSek, w dodatku bardzo aktywną, zwykle wysoko w rankingach na Truckbooku (w marcu pierwsi wśród firm jeżdżących do 100km/h), a jak wejdziesz na nasz TS to niemal zawsze kogoś na nim spotkasz (nie tak jak w innych firmach). Jest fajna i pomocna ekipa oraz dość wyluzowany zarząd. Niewielki limit kilometrów (20000 miesięcznie), są częste konwoje (np. choć w kwietniu będzie ich mniej niż zwykle) obowiązkowe i nieobowiązkowe, w tym unikalne "konwoje z fabułą" naszego pomysłu. Sporo współpracujemy z innymi firmami, także międzynarodowo. Mamy dość elastyczne podejście do osób pracujących, uczących się, wyjeżdżających w trasy itp., najważniejsze jest by informować zarząd o planowanej nieobecności. Nie wymagamy dodatków mapowych (aczkolwiek są bardzo mile widziane, bo uprzyjemniają grę). Nie ma obowiązkowej ciężarówki narzuconej z góry (w tygodniu jeździsz czym chcesz, na konwojach masz 5 z 7 marek do wyboru). Jeździmy na multi w ETS, ale nie ma problemu byś sam grał na singlu, a do ATSa to nawet znajdziesz kilku kompanów ;-) Malujemy trucki na ładny, nie żarówiasty zielony kolor, którego nie będziesz się musiał wstydzić. Wymagamy wieku 14+, czyli trochę młodsze niż szukasz, ale nie mamy w firmie dzieciarni i bajzlu. Nie interesują nas osoby grające raz w tygodniu lub rzadziej, szukamy aktywnych, co z chęcią będą jeździć w ETS i często bywać na naszym firmowym TS. Więcej info znajdziesz tutaj, w tym opisy i zdjęcia z ostatnich konwoi:
 3. Kolejny "Konwój z Fabułą" za nami. Tym razem Q-LOG zmagał się z ambitną trasą pomiędzy Parmą, a kamieniołomem w Liviorno. W dodatku jechaliśmy tam z gabarytami. Do dostarczenia było ich 25, ale z racji na dość niską frekwencję (było nas 5, a w trakcie jazdy odpadły dwie osoby, więc ostatecznie zostało nas tylko 3) ostatecznie udało się dowieźć tylko 17 ładunków szpul kabla. Tym razem nie ma też wiele zdjęć, za to za kilka dni będzie nagranie wideo - to pierwszy nasz konwój z Fabułą, na którym testowaliśmy nagrywanie wideo i transmisję live. OPIS KONWOJU: Q-LOGu ratujcie! Podpisaliśmy umowę z jakimiś gamoniami. Mieli dostarczyć szpule kabla przemysłowego do kamieniołomu Marmo Spa w Carrarze (Liviorno). Wzięli zaliczkę, wsiedli do tych swoich ciężaróweczek, przywieźli towar do Parmy i... na widok tamtejszych serpentyn narobili w gacie. Amatorzy! Zwyczajnie uciekli z płaczem, a towar zostawili w TE Logistica. Teraz nie odbierają telefonów i udają, że ich nie ma. Już ja im narobię reklamy - poczekajcie! Ale najpierw musze rozwiązać problem - ten kabel wciąż trzeba dowieźć na miejsce, by kamieniołom mógł sprawnie pracować. Przejmijcie kontrakt o nich. Kasa będzie konkretna, bo leszcze dostały tylko niewielką zaliczkę, a o reszcie kasy za tak wykonaną usłogę mogą zapomnieć. Do dostarczenia jest 25 szpul kabla przemysłowego. Nie trzeba jechać daleko - jedyny kłopot to to, że trasa jest kręta, więc to robota tylko dla orłów. W dodatku pewnie będziecie musieli obrócić kilka razy, aby wszystkie szpule znalazły się w kamieniołomie. Aha - nie możecie pokonać trasy jadąc naokoło autostradami - nie mamy zgody na taki przewóz, a nie chcemy narażać się władzom. Musicie dostarczyć te szpule jadąc tą wąską i krętą landówką. I macie na to tylko jeden wieczór - na tyle mamy zgodę na transport gabarytów. Podołacie zadaniu? KONWÓJ: ŚLIMAKI NA SERPENTYNACH Czas startu: 3.04.2019 godzina 19:00 (można się spóźnić) Ciężarówka: Volvo, Merc, MAN lub Scania, 6x4 lub 8x4, malowanie firmowe. Obowiązkowo 'koguty' na dachu! Start: Parma, TE Logistica Koniec: Marmo Spa Carrara (Liviorno) Ładunek: szpula cabla przemysłowego (cable_reel) - 34t. UWAGA: Konwój kończy się DOPIERO gdy 25 szpuli kabla (lub więcej) trafi do kamieniołomu. Jak będzie nas dużo, każdemu wyjdzie po 2-3 trasy. Jak będzie nas mało - każdy będzie musiał wykonać więcej kursów. Nie trzeba jechać razem, można się podzielić na grupy (jest to nawet wskazane, by jeden manewrujący na serpentynach nie zablokował całej ekipy). Piloci mogą (nie muszą) jechać w Skodach.
 4. roweroraffi

  Niewłaściwa tekstura znaku drogowego

  Błąd: Niewłaściwa tekstura znaku drogowego. Valmiera, skrzyżowanie najbliżej spedycji Lateds AS (patrz screen) Wersja modyfikacji: (nieistotne) Używany kontroler: (nieistotne) Informacje o błędzie: Znak pokazuje skrzyżowanie z możliwością jazdy na wprost. Tymczasem skrzyżowanie ma kształt litery "T" i można na nim jedynie skręcić w prawo lub lewo. Jak odtworzyć błąd: Pojechać na w.w. skrzyżowanie ;-) Screenshoty/filmy:
 5. W marcu 2013 roku firma Quality Logistics była najbardziej aktywną polską VSką na Trackbooks. Zwykle jesteśmy wysoko w tym rankingu, ale tym razem nasi kierowcy przejechali łącznie 826 588km wyprzedzając o niemal 75000 km dość częstego lidera tej klasyfikacji - firmę Panda Spedition (której przy okazji gratulujemy świetnego wyniku i drugiego miejsca). Gratulujemy też naszemu najbardziej aktywnemu obecnie kierowcy: DokGreyowi. Był trzecim najbardziej aktywnym kierowcą z Polski (po Anna1978 i Piotrek29 - przy okazji gratulujemy) i 117 najbardziej aktywnym kierowcą na Trackbook jeżeli liczyć cały świat. Przejechał łącznie 154 537 km. Dodam, że nasi kierowcy załapali się też na miejsce 4, 41, 44 i 52 polskiego rankingu TB. W pierwszej setce była również nasza jedyna Koleżanka z firmy - Ewelina. Zajęła 91 miejsce wśród najbardziej aktywnych graczy z Polski. EDIT: Oczywiście mówimy o statystykach REALISTYCZNYCH, do 100km/h. Bo w wyścigu i rajdowaniu po ETS2MP nasza spedycja nie uczestniczy ;-)
 6. roweroraffi

  CV - ManFcG 3 lata

  Zachęcam do rozważenia Quality Logistics. Jesteśmy jedną ze starszych wciąż działających VSek, w dodatku bardzo aktywną, zwykle wysoko w rankingach na Truckbooku, a jak wejdziesz na nasz TS to niemal zawsze kogoś na nim spotkasz (nie tak jak w innych firmach). Jest fajna i pomocna ekipa oraz dość wyluzowany zarząd. Niewielki limit kilometrów (20000 miesięcznie), są częste konwoje (np. w tym tygodniu będą łącznie 4) obowiązkowe i nieobowiązkowe, w tym unikalne "konwoje z fabułą" naszego pomysłu. Sporo współpracujemy z innymi firmami, także międzynarodowo. Mamy dość elastyczne podejście do osób pracujących, uczących się, wyjeżdżających w trasy itp., najważniejsze jest by informować zarząd o planowanej nieobecności. Nie wymagamy dodatków mapowych (aczkolwiek są bardzo mile widziane, bo uprzyjemniają grę). Nie ma obowiązkowej ciężarówki narzuconej z góry (w tygodniu jeździsz czym chcesz, na konwojach masz 5 z 7 marek do wyboru). Jeździmy na multi w ETS, ale nie ma problemu byś sam grał na singlu, a do ATSa to nawet znajdziesz kilku kompanów ;-) Malujemy trucki na ładny, nie żarówiasty zielony kolor, którego nie będziesz się musiał wstydzić. Wymagamy wieku 14+. Nie interesują nas osoby grające raz w tygodniu lub rzadziej, szukamy aktywnych, co z chęcią będą jeździć w ETS i bywać na naszym firmowym TS. Więcej info znajdziesz tutaj, w tym opisy i zdjęcia z ostatnich konwoi:
 7. Moje fotki z zakończenia konwoju. Aby prawu stało się za dość: Gdyby którakolwiek VSka miała chęć/potrzebę wykorzystywać te ujęcia w swojej działalności, to wyrażam zgodę.
 8. Myślę, że masa poduchy powietrznej przy ogóle masy ciągnika to PIKUŚ. Tak samo koszt. Nie rozumiem czemu uważasz, że to problem? Poducha w ciężarówce wcale nie musi być większa, bo ma do wyhamowania taką samą masę (masę głowy kierowcy/pasażera) jak w osobówce. Zresztą nawet gdyby musiała być większa, to nie materiał czy wielkość generuję cenę poduszki.
 9. Jak walisz w coś małego to poducha niepotrzebna, bo nawet nie szarpnie za mocno. Masa robi robotę, szarpnie tego drugiego (odwrotnie niż w ETS2) i to on lepiej by miał poduszki, pasy i wszystko. Za to jak walisz w coś dużego (np. naczepę trucka przed Tobą, bo zasnąłeś i najechałeś na stojący w korku wóz) to są dwie możliwości - albo walisz na tyle lekko, że nic Ci się nie stanie, albo walisz mocno i niezależnie od liczby poduszek z wozu wycinać będzie Cię straż pożarna. Kluczowa jest energia kinetyczna, czyli prędkość. Swoją drogą nie tak dawno czytałem o poduchach w truckach artykuł na 40ton.net - teza była nieco inna od mojej, więc również polecam lekturę.
 10. roweroraffi

  CV Kahoq - 5 lat

  Zachęcam do rozważenia Quality Logistics. Jesteśmy jedną ze starszych wciąż działających VSek, w dodatku bardzo aktywną, zwykle wysoko w rankingach na Truckbooku, a jak wejdziesz na nasz TS to niemal zawsze kogoś na nim spotkasz (nie tak jak w innych firmach). Jest fajna i pomocna ekipa oraz dość wyluzowany zarząd. Niewielki limit kilometrów (20000 miesiecznie), są częste konwoje (np. w tym tygodniu będą łącznie 4) obowiązkowe i nieobowiązkowe, w tym unikalne "konwoje z fabułą" naszego pomysłu. Sporo współpracujemy z innymi firmami, także międzynarodowo. Mamy dość elastyczne podejście do osób pracujących, uczących się, wyjeżdżających w trasy itp., najważniejsze jest by informować zarząd o planowanej nieobecności. Nie wymagamy dodatków mapowych (aczkolwiek są bardzo mile widziane, bo uprzyjemniają grę). Nie ma obowiązkowej ciężarówki narzuconej z góry (w tygodniu jeździsz czym chcesz, na konwojach masz 5 z 7 marek do wyboru). Jeździmy na multi w ETS, ale nie ma problemu byś sam grał na singlu, a do ATSa to nawet znajdziesz kilku kompanów ;-) Malujemy trucki na ładny, nie żarówiasty zielony kolor, którego nie będziesz się musiał wstydzić. Wymagamy wieku 14+. Nie interesują nas osoby grające raz w tygodniu lub rzadziej, szukamy aktywnych, co z chęcią będą jeździć w ETS i bywać na naszym firmowym TS. Więcej info znajdziesz tutaj, w tym opisy i zdjęcia z ostatnich konwoi:
 11. Dzisiejszy konwój był o tyle niezwykły, że na mecie zameldowało się więcej kierowców niż wyruszyło. Konwój zaczęliśmy we 4, a skończyliśmy w 5. W międzyczasie znacznie zmienił się skład ekipy, niektórzy musieli skończyć, a inni dołączyli do firmy, a co za tym idzie - także do konwoju. Dlatego też na mecie nie wszyscy mieli takie same naczepy, ładunki, a nawet malowanie ;-) Opis konwoju: Cześć Q-LOG. Podczas "odstrzelania" na jednym z wyrobisk w naszym kamieniołomie w Katowicach nastąpił zawał. Nikomu nic się nie stało (stosujemy BHP), ale dostęp do głównej ściany, z której wybieramy kamień został zablokowany. Nie możemy tam normalnie pracować. Aby usunąć skutki zawału potrzebujemy dynamitu - dużo, bardzo dużo dynamitu. Dużo więcej niż zużywamy zwykle. Czyli także dużo więcej niż mamy w naszym magazynie. Jedna z firm ma dość zapasów, możemy odebrać ten dynamit nawet jutro. Problem jest jeden - ta firma jest z Norwegii. Liczy się czas - klienci już tupią nóżkami. A będzie gorzej, gdy opóźnienie wzrośnie. Stanie tuzin budów w kraju, kluczowe budowy autostrad i remonty linii kolejowych. Dlatego żadnych wycieczek promowych, żadnych zbędnych postojów. Wsadźcie w te ciężarówki choćby potrójne obsady, dajcie im butelki do których będą sikać i magnesy na tachografy. Musimy mieć towar szybko! Aha, żadnych promów po drodze - dynamit nie może zamoknąć, bo będzie do niczego. KONWÓJ: DYNAMIT EKSPRES Czas startu: 27.03.2019r godzina 19:00 Ciężarówka: dowolna, barwy firmowe Start: Kristiansand, NS Stein Koniec: Katowice, kamieniołom Ładunek: Dynamit (dynamite) 20t - z virtual speditora UWAGA: Tym razem jedziemy non stop. Po drodze TYLKO będzie jeden postój, na tankowanie. Pod Berlinem. Jak ktoś zostanie w tyle, zatrzyma się, pójdzie na afk, albo zostanie wywalony z gry - goni konwój na własną rękę. Weźcie taką ciężarówkę, by paliwo nie kończyło się co 1000km ;-)
 12. roweroraffi

  Problem z sejwami

  Pewnie masz profil w chmurze. Wyłącz go. Tam gdzie wybierasz profile w grze masz taką chmurkę przy profilu, kliknij na nią by się zrobiła w kolorze tła. Profil przestanie być chmurowy i znajdziesz go na dysku u siebie :-)
 13. roweroraffi

  ETS2 & ATS - Dyskusja

  Na EU1 też nie było źle, gry robiłem w sobotę rano. No i zawsze jest jeszcze singiel - nie to by latać całą trasę na nim, ale jak już się utknie, zawsze można się zapisać, przeskoczyć na singla i skończyć tam.
 14. roweroraffi

  Show Your Truck & Trailer

  Scania S750 6x4. With heavy cargo: With container trailer:
×