Jump to content

1.22 Fizyka


HanibaII243

Recommended Posts

Ja jestem zdania ze gry nie powinny tylko bawic ale i edykowac. Duzo mlodych ludzi zglebilo swoja wiedze w temacie samochodow ciezarowych grajac przy okazji w ETS 2. Dlaczego nie mozna ich poprzez lepsza fizyka nauczyc ostroznosci na drodze i zachowania sie samochody w roznych warunkach skoro to symulator ?? Oczywiscie nie da sie tego wszystkiego w 100% oddac, ale zawsze grajac w taka gre mozna sie czegos ciekawego dowiedziec :) Zwlaszcze ze niektore osoby grajac w ten tytul zapragnely zostac kierowcami zwodowymi :)

Link to comment
Share on other sites

Ja jestem zdania ze gry nie powinny tylko bawic ale i edykowac. Duzo mlodych ludzi zglebilo swoja wiedze w temacie samochodow ciezarowych grajac przy okazji w ETS 2. Dlaczego nie mozna ich poprzez lepsza fizyka nauczyc ostroznosci na drodze i zachowania sie samochody w roznych warunkach skoro to symulator ?? Oczywiscie nie da sie tego wszystkiego w 100% oddac, ale zawsze grajac w taka gre mozna sie czegos ciekawego dowiedziec :) Zwlaszcze ze niektore osoby grajac w ten tytul zapragnely zostac kierowcami zwodowymi :)

Nie wiem co dla ciebie znaczy symulator. Bo wnioskuję z Twych wypowiedzi, że oczekujesz realizmu jak podczas szkoleń

 

Pewnie można sobie coś takiego kupić, ale ceny nawet nie chcę znać  :)

www.ets2sync.com


Synchronize your jobs with other players in 3 easy steps


qey40X.gif


https://www.youtube.com/watch?v=2WuAGjBQX0A

Link to comment
Share on other sites

no bez przesady :) Ale pojezdzil bym takim :D Mi chodzi o realistyke w kontekscie ustawiem, czy zachowania ciezarowki gdy zmienia sie nawierzchnia. Zauwaz ze nie ma tacha w tej grze :/ gdy wjedziesz jedna strona na trawe powinno cie sciagac z drogi a tu lecisz jak po sznurku. No jesli to jest "symulator" no to powinien wymagac od gracza pewnych umiejetnosci i oferowac wyzszy poziom niz arcade. Ktos kupi kierownic za nie male pieniadze i czuje sie jakby jezdzil w arcadowej grze. Rozumiem ze sa ludzie ktorzy jezdza dla samej frajdy jezdzenia ciezarowka ( maks. stabinlosci naczepy, maks predkosc, etc) jednak sa tez ludzie ktorzy od tego tytulu oczekuja wiecej. Nie bez powodu ktos inwestuje w kierownice truckir, czy inne gadzety by nie moc sie poczuc jak w realu w ktorym bym moze nie bylo mu dane spelnic swoich marzen :)

Link to comment
Share on other sites

Patrzę na to i wydaje mi się jakby tam za grosz nie było realizmu. Pudełka z tektury które poruszają się po z góry ustalonej trasie z możliwością "kierowania" naszego "pojazdu".

 

 

To tylko tak wygląda. Tutaj nie grafika a właśnie realizm jest najważniejszy. "Jeździłem" na takim symulatorze. Ciężarówka zachowuje się prawie jak prawdziwa, reaguje nawet na podmuchy wiatrów bocznych, nie wspominając o innym zachowaniu na każdej nawierzchni jak i symulacja placu manewrowego z matami poślizgowymi. Kabina na siłownikach ma przeciążenia w czasie zakrętów, szarpania większe bądź mniejsze przy zmianie biegów, hamowaniu itd. Inaczej prowadzi się firankę, inaczej pełną cysternę. Wszystko jest odczuwalne : ) Dokładnie, to takie cuś:

1a.jpg

3a.jpg

ets200283_qwnrnqw.png
Link to comment
Share on other sites

no bez przesady :) Ale pojezdzil bym takim :D Mi chodzi o realistyke w kontekscie ustawiem, czy zachowania ciezarowki gdy zmienia sie nawierzchnia. Zauwaz ze nie ma tacha w tej grze :/ gdy wjedziesz jedna strona na trawe powinno cie sciagac z drogi a tu lecisz jak po sznurku. No jesli to jest "symulator" no to powinien wymagac od gracza pewnych umiejetnosci i oferowac wyzszy poziom niz arcade. Ktos kupi kierownic za nie male pieniadze i czuje sie jakby jezdzil w arcadowej grze. Rozumiem ze sa ludzie ktorzy jezdza dla samej frajdy jezdzenia ciezarowka ( maks. stabinlosci naczepy, maks predkosc, etc) jednak sa tez ludzie ktorzy od tego tytulu oczekuja wiecej. Nie bez powodu ktos inwestuje w kierownice truckir, czy inne gadzety by nie moc sie poczuc jak w realu w ktorym bym moze nie bylo mu dane spelnic swoich marzen :)

Przecież to jest gra ! Jest realna na tyle ile może. Masz możliwość ustawienia stabilność naczepy, siłę hamowania, itp. Wcale nie jest tak łatwo gdy sobie dobrze to ustawisz. Nie oczekuj od gry symulatora z prawdziwego zdarzenia o którym wyżej.

Oczekujesz tachograf, a masz przecież symulację zmęczenia. Bez przesady, żeby gracz miał znać te wszystkie zawiłe przepisy o czasu kierowcy a gra miałaby to symulować 1:1.

www.ets2sync.com


Synchronize your jobs with other players in 3 easy steps


qey40X.gif


https://www.youtube.com/watch?v=2WuAGjBQX0A

Link to comment
Share on other sites

Nie bede sie z toba przegadywal, bo ja widze niewykorzystany potencjal tej gry :) Dla ciebie widocznie to co robi ( albo nie robi) studio, to kres i maks ich mozliwosci . Patrzac na to co wyprawiaja moderzy, to scs zostal ze swoja gra daleko w tylke za nimi choc scs ja stworzyli. Przytocze tu po raz kolejny MWL4 jako przyklad i jego pomysly na ten tachograf ktorego scs do tej pory nie moze zrobic. Otworz oczy i patrz co sie dzieje w okol samej gra a nie to co podstawi ci pod nos scs. Fizyke da sie zrobic co widac na zimie satana 

Link to comment
Share on other sites

Napisałem, że tacho stworzony przez MWL niema zastosowania w grze! Tak samo jak masz AdBlue w ETS2. Tak jest AdBlue! Tylko co z tego skoro go nie widzisz, nie kupujesz i niema on żądnego odzwierciedlenia w grze.

Pomysłów do tej gry jest pierdyliard i co z tego?

  • Upvote 1

www.ets2sync.com


Synchronize your jobs with other players in 3 easy steps


qey40X.gif


https://www.youtube.com/watch?v=2WuAGjBQX0A

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie :P Pomysłów jest dość sporo, ale niestety nie można ich wprowadzić do gry, bo sam silnik na to nie pozwala, a nie każdy potrafi programować i dodawać to co chce do oryginalnego produktu. Ten kto umie programować z łatwością może sobie stworzyć to co chce i zaimpletować do gry tak aby działało (przykład tachografu, owieranej szyby, podwójnej naczepy autorstwa mwl4), ale niestety zwykły użytkownik gry, który nie ma pojęcia o programowaniu sam takiego czegoś nie zrobi i jest zdany tylko na twórców i modderów tworzących modele, edytujących definicje gry.

76561198117924798.png

Link to comment
Share on other sites

To ze wy nie znajdujecie odzwierciedlenia niektorych pomyslow w grze swiadczy tylko o was . Tacho mwl4 pozwala na ominiecie glupiej symulacji zmeczenia ktora nie pozwala obyc sie bez nachalnego doradcy drogowego i rozplanowania trasy na postoje ( odpoczynki ) Czesto jest tak ze gdy nasz kierowca wykazuje pierwsze oznaki zmeczenia wlasnie minelismy hotel czy stacje gdzie mozna bylo by sie zatrzymac ! a do nastepnego nie uda juz nam sie dojachac bo zasypia za kierownica i zazwyczaj sie rozwalamy. nie ma podgladu na interiorze ile godzin zostalo do pauzy by nie zagladac do doradcy drogowego gdzie na jakims rysunku mamy to pokazane. Ja wam oczu na sile otwierac nie bede. Ale jesli tacho powstalo to znaczy ze mwl4 odczul jego brak i tez denerwowala go symulacja zmeczenia. Nie wszystko Scsowi sie udalo a to co spieprzyli trzeba czasem poprawic bo oni sie do tego nie garna. Wam nie musi to przeszkadzac ale ludziom ktorzy szukaja wiekszej dozy realizmu czasem juz tak. Ja zwracam tylko uwage na to ze mozna bardziej wykorzystac potencjal gry czego studio nie robi na ma swietne pole do popisu bo moderzy bardzo czesto sa natchnieniem (akcesoria do kabiny ) to seba tez tylko gadzety a jadnak duzej czesci ludzi przypadly do gustu. Ba! scs wymyslil sposob jak zwiekszyc ilosc sprzedazy malowan poprzez dodawanie figurek do tego dlc z akcesoriami. Na wszystko jest wyjscie tylko trzeba od dobrej strony sie za to zabrac.  mysle ze gdyby dodali tacho do akcesori kabiny dlc sprzedalo by sie jeszcze lepiej :D

Link to comment
Share on other sites

Trybcio SCSowski "tachograf" owszem jest skopany, ale...

[..]Bez przesady, żeby gracz miał znać te wszystkie zawiłe przepisy o czasu kierowcy a gra miałaby to symulować 1:1.

Mam ojca kierowcę, niekiedy lecę z nim w trase, ale niestety jego rozumowanie na temat czasu pracy w ciągu miesiąca jest dla mnie niezrozumiałe, a co dopiero osoby które w życiu nie miały doczynienia z prawdziwym tachem. Nie zrozumieją tego, no chyba że byłoby to w formie uproszczonej.
  • Upvote 1

76561198117924798.png

Link to comment
Share on other sites

O ile dobrze pamiętam "Czas pracy kierowcy" w postaci odliczania był w pierwszej części Hard Trucka na górnej belce, co więcej, jeśli posiadało się trucka z leżanką lub jak niektórzy wolą ze sleeperem można było sobie kimnąć nawet na poboczu, ale to nie wszystko, mogłeś sobie nawet ustawić ile czasu chcesz spać! A teraz, durny obrazek łóżeczka i odgórny czas snu.

  • Upvote 3

ht0c2Bx.jpg

Link to comment
Share on other sites

 

To ze wy nie znajdujecie odzwierciedlenia niektorych pomyslow w grze swiadczy tylko o was . Tacho mwl4 pozwala na ominiecie glupiej symulacji zmeczenia ktora nie pozwala obyc sie bez nachalnego doradcy drogowego i rozplanowania trasy na postoje ( odpoczynki ) Czesto jest tak ze gdy nasz kierowca wykazuje pierwsze oznaki zmeczenia wlasnie minelismy hotel czy stacje gdzie mozna bylo by sie zatrzymac ! a do nastepnego nie uda juz nam sie dojachac bo zasypia za kierownica i zazwyczaj sie rozwalamy. nie ma podgladu na interiorze ile godzin zostalo do pauzy by nie zagladac do doradcy drogowego gdzie na jakims rysunku mamy to pokazane. Ja wam oczu na sile otwierac nie bede. Ale jesli tacho powstalo to znaczy ze mwl4 odczul jego brak i tez denerwowala go symulacja zmeczenia. Nie wszystko Scsowi sie udalo a to co spieprzyli trzeba czasem poprawic bo oni sie do tego nie garna. Wam nie musi to przeszkadzac ale ludziom ktorzy szukaja wiekszej dozy realizmu czasem juz tak. Ja zwracam tylko uwage na to ze mozna bardziej wykorzystac potencjal gry czego studio nie robi na ma swietne pole do popisu bo moderzy bardzo czesto sa natchnieniem (akcesoria do kabiny ) to seba tez tylko gadzety a jadnak duzej czesci ludzi przypadly do gustu. Ba! scs wymyslil sposob jak zwiekszyc ilosc sprzedazy malowan poprzez dodawanie figurek do tego dlc z akcesoriami. Na wszystko jest wyjscie tylko trzeba od dobrej strony sie za to zabrac.  mysle ze gdyby dodali tacho do akcesori kabiny dlc sprzedalo by sie jeszcze lepiej :D

To według ciebie ETS 2 powinien być dla zapaleńców co się interesują ciężarówkami. A reszta ma mieć zabronione grać w tą grę. Człowieku chcesz grać realniej to nie zmuszaj innych. Nikt ci tego nie broni. SCS myśli o wszystkich, nie tylko o tych co chcą realniej grać. Chcesz grać na modach to graj, tego też nikt ci nie broni. Ale uspokój się z zmuszaniem innych, żeby grali tak jak ty. Czy ja, lub ktoś inny zmusza cię żebyś grał jak w NFS? Weź trochę dystansu nabierz do tej gry. Bo nie warto sobie szarpać nerwów. I jeszcze raz ci napisze: każdy gra po swojemu, i nikt nikogo do niczego nie zmusza. Każdy sam za siebie decyduje jak grać w daną grę.

Link to comment
Share on other sites

czy ja kogos zmuszam ? Wiesz co to jest symulator  w ogole ? Panowie z scsu juz chyba dawno zapomnieli gdzie jest roznica miedzy symulatorem a zwykla gierka o ciezarowkach. Jak napisal johny, kiedys to byla frajda z gry jak w haulinie miales kabine bez sleepera i kombinowales jak tu dojechac z hotelu do hotelu zeby sie zmiescic w czasie zanim zasniesz. Polowa z was nie zna tego tytulu i gral tylko w ets2 i wyrobila sobie opinie na temat pracy studia. Co do symulatora to ma za zadanie oddawac jak najwiecej z zycia realnego i jesli ktos sie tego domaga to spaiecie ze narzuca wam swoje zdanie. Co do zapalencow ciezarowek to i owszem to gra takze dla nich jak pisalem wczesniej. To ze ktos sie nie zna na ciezarowkach i czasach pracy to nie oznacza ze nie mozna go z tym zaponac w uproszczonej wersji jak tacho. Ja gram od kilku lat w produkcje scsu o ciezarowkach i powiem ze nie zmierza to w dobrym kierunku :/ O edukowaniu przez zabawe tez mowilem. Jest jeszcze multum rzeczy ktore scs nie uwzglednil w tej grze i nie kazdy zostal zaspokojnony. Kazdemy sie nie dogodzi to wiadome ale mozna sprawic ze bedzie uczucie satysfakcji a to juz duzo. Ciebie to zaspokaja co dalo ci studio a moderow i ludzi ktorzy znaja historie tej gry o ciezarowkach juz nie bardzo. prawda jest taka ze ets 2 nie ma konkurencji i nie ma kto napedzac tego tytulu :/ rozwoj jest powolny studio moze sobie pracowac nak kilkoma projektami spokojnie nie rozpieszczajac graczy. Taki stan rzeczy prowadzi na zla droge.

Link to comment
Share on other sites

Wielki ból dupy o jakieś tacho, które prócz wizualnego efektu nic nam nie wniesie. 

OK, fajnie gdyby pokazywało się gdzieś w ciężarówce, ile czasu do pauzy ale czy to takie ważne? Mało ważny bajer, a tym którzy jeżdżą bez symulacji zmęczenia kompletnie nie przydatne.

Jest dużo więcej istotniejszych braków niż wyświetlanie pauzy w ciężarówce - np. fizyka uszkodzeń!

Wolę, żeby dalej pracowali nad MAN-em EURO 6, tworzyli nowe mapy, niż rzeźbili jakieś pseudo tacho.

  • Upvote 1

www.ets2sync.com


Synchronize your jobs with other players in 3 easy steps


qey40X.gif


https://www.youtube.com/watch?v=2WuAGjBQX0A

Link to comment
Share on other sites

A po cholere fizyka uszkodzen ? to nie jest symulator crashtestow :) Co ty myslisz ze zrobia fizyke ze beda sie ciezarowka na kilkaset czesci rozpadac ? zapomnij :D Mi brak uszkodzen nie przeszkadza bo staram sie ich nie robic . Malo jest map od moderow ? Mapy ta zapewne kolejne dlc i to sie ukarze napewno, to tylko kwestia czasu.  moim zdaniem ciezarowek jest az nad to :) nie tak dawno dostalismy merca. Malo kto jezdzi manem na codzien w etsie ale jak uslyszeli ze dadza mana e6 to placzecie ze jeszcze go nie ma.  

 

takiej fizyki nigdy nie bedzie i nie ludzcie sie 

 

Link to comment
Share on other sites

. Malo kto jezdzi manem na codzien w etsie ale jak uslyszeli ze dadza mana e6 to placzecie ze jeszcze go nie ma.  

 

 

Wiesz czemu? Bo jest cholernie skopany. Gdyby nie licho wykonany SCS'owski model MANa TGX śmigałbym nim bez przerwy na zmianę ze Scanią. Ale wykończenie modelu odpycha. Jedynie co ratuje to modyfikacje od MADstera który odwala kawał dobrej roboty w mańkach, ale niestety żeby pograć nim na MP musiałbym się niewyobrażalnie nudzić- więc czekam na E6 z niecierpliwością i mam na dzieję, że jego wykonanie będzie na poziomie MP4 lub DAFa E6...

co do DLC... będą wydawane cały czas, bo z czegoś muszą żyć.

 

 

Fizyka uszkodzeń na pewno nie będzie wprowadzona. Nie mają na to pozwolenia, bo "wielka siódemka" nie chce się zgodzić aby ich modele były przedstawiane od strony zniszczeń- wiadomo, reklama produktu z jak najlepszej strony :) 

  • Upvote 2

76561198117924798.png

Link to comment
Share on other sites

Ty seba serio jestes oderwany od rzeczywistosci. Zeby zdobyc licencje na marki scs musial poswiecic sporo czasu i pojsc na duze ustepstwa zapewne, bo w chwili premiery byla to gra niszowa. Teraz jest nieco lepiej, ale podajac przyklad gta obrazuje to dobitnie jakie sa problemy z licencjami na marki a uszkodzeniami licencjonowanych samochodow. Kazdy chce by ich marka niszczyla sie najmniej by stwarzac pozory najsolidniejszej. Co do wlasnych naczep, to musieli by przebudowac ekonomie a w zasadzie zrobic od nowa. Twoja wizja zmian ingeruje gleboko w kod gry i przebudowy gry do takiego stopnia ze pewne rzeczy trzeba bylo by robic od nowa. Modyfikacja fizyki ciezarowek to nie jest az tak wymagajace i przeniesienie symulacji zmeczenia na tachograf w porownaniu do twoich zyczen seba. Trzeba mierzyc sily na zamiary.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.