Jump to content

[MOD] Zima i fizyka do MP (nowy mod)


Snake [PL]

Recommended Posts

Nazwa Sugestii

[MOD] Zima i fizyka do MP (nowy mod)

 

Opis Sugestii

Witam!

Z góry zaznaczam, że jestem świadom, że istnieje winter mod do MP, jednak jest on troszkę ubogi.
Piszę ten post z góry, ponieważ gdy napisałem o Autumn Mod, było już troszkę za późno  :D.
Wpadły mi w ręce na stronie ets2.lt mody o nazwie Winter Is Coming wer. 3.0 oraz Frosty Winter Weather Mod wer. 5.3 (Linki w nazwie).
Wyglądają one dużo lepiej niż "obecny" mod.

(Film pokazowy na końcu wątku.)

 

Przydałaby się również fizyka jazdy, która upodabniałaby się do tej, co zimą.
Mod nazywa się Winter Physics for all Trucks.

 

Oczywiście warto by dodać w MP możliwość wyłączenia modyfikacji (tak jak jest to obecnie), ponieważ

z tego co wyczytałem fizyka wymaga jazdy na manualnej skrzyni biegów.
Nie testowałem modów u siebie, tak więc nie wiem jak sobie one radzą w grze.

 

------------------------------------------------------------------------------


Troszkę o kompatybilności:
 

Winter is Coming:
- Wersja SP 1.21, 1.20,

 

Frosty Winter Weather Mod:

- Wersja SP 1.21, 1.20,

Promods, TSM, Rus Map, Poland Rebuilding, Hungary Map

 

------------------------------------------------------------------------------

 

Inne "efekty":
 

Winter is Coming:
– Edytowane wszystkie tekstury, modele, prefabrykaty,
– Zaśnieżone opony,
– Realistyczna atmosfera w kabinie,
– Realny dźwięk klimatyzacji,
– Najlepsze efekty ziomowe,
– Opcjonalnie: Mod poślizgu,
– I więcej,
 

Frosty Winter Weather Mod:


- Zimowa pogoda i oświetlenie,
- Śnieg/Deszcz ze śniegiem zamiast deszczu,
- Zimowy "zakres" dnia (krótszy dzień),
- Mgła wczesnym rankiem,

- Bardziej zaśnieżone drogi i chodniki,

- Jaśniejsze Oświetlenie późnego poranka /  wczesnego popołudnia

 

------------------------------------------------------------------------------

 

Przykładowe obrazki

 

Winter is Coming:

 

Frosty Winter Weather Mod:

Frosty-Winter-Weather-3-470x228.jpg

 

Frosty-Winter-Weather-2-470x264.jpg

 

 

 

Dlaczego twoja sugestia a nie inna?

- Dodałby on nowe wyzwanie dla graczy, którzy jeżdżą na kierownicy.

- Dodałoby klimat w czasie zimy (o ile takowa przyjdzie do nas :D)

 

 

 

 

Doceń wątek, rozpisz się bardziej! Trochę czasu zajęło mi jego napisanie.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Przyznam, ten winter mod co był rok temu, był trochę dla mnie wkurzający, bo na większości drogach nie było widać w ogóle pasów, tak samo na stacjach itp. nie szło zaparkować, bo nie wiadomo gdzie, czasami zasłonięte pasy nawet powodowały wypadki. Nie raz przez to, wyłączałem winter moda bo doprowadzało mnie to do szału. Jeśli chodzi o zimową fizykę, też się by to przydało. Dodało by to dużo realistyki do jazdy. Chyba źle napisałeś z tym że można tylko jeździć na manualnej skrzyni biegów, piszę że nie można automatycznej używać, więc chyba wtedy można sekwenkcyjną można też używać.

 

 

J3stem na TAK

76561198144664228.png
Link to comment
Share on other sites

Jeżeli nie będzie lagować graczy ze słabszym sprzętem to jestem jak najbardziej na tak. Poprzedni winter mod był tak jakby zrobiony na odwal się bo nic nie było widać.

Nie mam pojęcia czy wiesz, na jakiej zasadzie taki mod działa, ale innego (lepszego) ciężko zrobić, nie wiem czy to w ogóle jest możliwe. Cieszmy się tym co mamy :)

 

No chyba, że to ma być taka zima jak na screenach podał Snake PL co mnie by w pełni pewnie nie zadowoliło. Zima od Satan19990 jak dla mnie była okej, tyle, że ślady po kołach nie pasowały :P Poza tym łatwiej z zezwoleniem, bo to w końcu Polak :) 

76561198117924798.png

Link to comment
Share on other sites

Fizyka serio? Ludzie nie potrafią teraz jechać wolniej na zakrętach i latają po bandach, a co dopiero będzie jak będzie fizyka ?.... Mod też musi być dobrze zrobiony by nie lagował ludziom co mają akurat słabszy sprzęt, bo jeżeli on podmienia wszystkie tekstury na dużo większa rozdzielczość niż oryginalne to wątpię by to dobrze działało na słabych PC. Winter MOD od Satana z tego co wiem dodawał trochę FPS bo większość tekstur było białych. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Fizyka serio? Ludzie nie potrafią teraz jechać wolniej na zakrętach i latają po bandach, a co dopiero będzie jak będzie fizyka ?.... Mod też musi być dobrze zrobiony by nie lagował ludziom co mają akurat słabszy sprzęt, bo jeżeli on podmienia wszystkie tekstury na dużo większa rozdzielczość niż oryginalne to wątpię by to dobrze działało na słabych PC. Winter MOD od Satana z tego co wiem dodawał trochę FPS bo większość tekstur było białych. 

trochę, to bym powiedział, że mało powiedziane :) Ja mając normalnie na lapku koło 20-25 fps na MP gdzie jeszcze nie było tak poprawionej synchro jak teraz miałem 45 fps a niekiedy dochodziło nawet do 50 co dla mnie było cudem wielkim  :rolleyes:

  • Upvote 1

76561198117924798.png

Link to comment
Share on other sites

Fizyka serio? Ludzie nie potrafią teraz jechać wolniej na zakrętach i latają po bandach, a co dopiero będzie jak będzie fizyka ?.... Mod też musi być dobrze zrobiony by nie lagował ludziom co mają akurat słabszy sprzęt, bo jeżeli on podmienia wszystkie tekstury na dużo większa rozdzielczość niż oryginalne to wątpię by to dobrze działało na słabych PC. Winter MOD od Satana z tego co wiem dodawał trochę FPS bo większość tekstur było białych. 

 

Tylko że Ci którzy "latają po bandach" będą mogli wyłączyć ten mod na fizykę, bo w winter modzie też była taka opcja. Tak samo by było z nowym winter modem.

76561198144664228.png
Link to comment
Share on other sites

Tylko że Ci którzy "latają po bandach" będą mogli wyłączyć ten mod na fizykę, bo w winter modzie też była taka opcja. Tak samo by było z nowym winter modem.

Plota, nie pamiętam by w starym winter modzie była możliwość jazdy na fizyce bo sam chciałem jeździć, lecz nic nie było zmienione.

Link to comment
Share on other sites

Powiem tak zima jak zima ,  co do fizyki stanowczo mówię NIE ! 

Może i efekt jakiś jest,ale co jak co max speed 70 km/h autostradami to może by się przydało jako kara dla tych co śmigają na speedhack'u ale nie dla reszty. fizyka w znaczeniu zimy może jest na starcie jak koła boksują ale potem ogranicza się tylko do ograniczenia prędkości  , zakładając zwykłe opony od SCS czy z modyfikacji wintermod o której wyżej mowa jest zerowa różnica.

 

Podsumowując za i przeciw, wolał bym już modyfikacje naszego znajomego Satan19990 ,gdzie przynajmniej jest pewność że gdyby wyszła jakaś ważna aktualizacja od SCS ,Satan19990 byłby wstanie szybko zrobić poprawkę pod dany update .

  • Upvote 1

 

 

 Obecnie zatrudnionych jest 27/30 kierowców.

 REKRUTACJA JEST OTWARTA!

 kontakt email   Discord

Strona główna  Facebook

TrucksBook  VTC TMP

 

Link to comment
Share on other sites

Plota, nie pamiętam by w starym winter modzie była możliwość jazdy na fizyce bo sam chciałem jeździć, lecz nic nie było zmienione.

 

Ja nie pisałem że w starym winter modzie była fizyka, tylko mówię że jeśli będzie fizyka, będą mogli wyłączyć ten mod. Tak jak było z starym winter modem, gdzie nie było fizyki.

76561198144664228.png
Link to comment
Share on other sites

Grałem na modzie "Winter is coming" i stwierdzam że jest wykonany bardzo źle jeśli chodzi o fizyke, jest ślisko ale ciężarówka zachowuje sie jakby jechała na włączonych hamulcach puścisz gaz i dosłownie hamujesz samoczynnie, prędkość maks mając za sobą 2 tony ładunku od  75-95 i spalanie na poziomie 70litrów/100km!!! Do tego jest to nieudolna kopia "Frosty weather".

 

Co do samej sugestii. Jestem na tak, ale jeśli miałaby być fizyka to zablokować opcję wyłączenia modu.

ht0c2Bx.jpg

Link to comment
Share on other sites

Teraz tak się zastanawiam, czy dzięki aktualizacji 1.22, która doda zmiany w fizyce opon nie szło by tego właśnie pogodzić z fizyką do zimy. Oczywiście domyślam się, że fizyka i tak nie zostanie wprowadzona w WinterModzie na MP, ale polemizować zawsze można :) Nie będę ukrywał, że ta fizyka w obecnych WinterModach jest tragiczna.

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

Teraz tak się zastanawiam, czy dzięki aktualizacji 1.22, która doda zmiany w fizyce opon nie szło by tego właśnie pogodzić z fizyką do zimy. Oczywiście domyślam się, że fizyka i tak nie zostanie wprowadzona w WinterModzie na MP, ale polemizować zawsze można :) Nie będę ukrywał, że ta fizyka w obecnych WinterModach jest tragiczna.

Skoro wprowadzą fizykę opon w nowej aktualizacji to moim zdaniem ta fizyka w winter modzie się już nie przyda. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.