Jump to content

ETS2 a laptop


Recommended Posts

  • 4 weeks later...

A może ktoś mi powiedzieć czy na takim procesorze IIntel Core i7-4720HQ i kartą graficzną GeForce GTX970M 3GB, ETS 2 będzie działał na wszystkich opcjach na ultra? Ma ktoś podobny bądź trochę słabszy i mógłby u siebie sprawdzić? Nigdy nie posiadałem laptopa więc nie wiem czy owe podzespoły są dobre jeżeli chodzi o fps. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ja posiadam lenovo y50-70, i powiem tak:

Sprzęt bardzo dobry, można od niego wymagać jednak musi mieć conajmniej windows 8 by wyciągnąć z niego 150%. Jedyny minus to grzeje się skubany :) Ale to większość lenovo tak ma, więc kupno podkładki nieuniknione. Problem jest też czasami z touchpad'em (jest kompletnie nieprzemyślany), mimo wszystko lepsza myszka laserowa powinna załatwić sprawę. Bardzo też widać odciski palców na obudowie.

Co do ETS, 200% skalowanie, grafika ultra i 35/40 fps w trasie. 17/20 fps w rotterdamie przy 50+ osób

Bardzo polecam :) !

GTA V ultra przy 60 fps, Titanfall ultra przy 60 fps, battlefield 4/hardline ultra przy 60 fps.

Zapłaciłem za niego 4k w marcu tego roku. Jestem z niego bardzo zadowolony, najtańszy laptop w takiej specyfikacji, ma bardzo fajne wymiary. Generalnie cichy, lekki, ergonomiczny, przyjemny w dotyku i ładnie wygląda.

Dodatkowym atutem może być w nim dosyć dobre audio :)

Moja specyfikacja

Procesor; Intel Core i7-4710HQ (4 rdzenie, od 2.50 GHz do 3.50 GHz, 6 MB cache)

Pamięć RAM; 16 GB (DDR3, 1600 MHz)

Grafika; NVIDIA GeForce GTX 860M 4096 MB GDDR5

Twardziel; 1000 GB SATA 5400 obr. Express Cache 8 GB

//

Nie piszcie koledze, że PC lepszy. Przecież wyraźnie określił, że szuka laptopa do ciężarówki..

///Edition

Kolego natekkpl, jak widzisz mam gorszą grafikę niż Twój laptop. Na ultra na pewno Ci pociągnie, lecz nie mam pojęcia przy jakich fps. Dużo zależy też od ilości pamięci RAM.

Domyślam się jednak (w sumie to strzelam, ale biorę to na logikę), że Twój sprzęt dużo lepiej zniesie ETS na ultra niż mój :)

  • Upvote 2

Obrazek łamiący regulamin sygnatur. // Wexu

Może i tak ale nie musiałeś mi go usuwać :(. // apostou!

Wexu bardzo serdecznie przeprasza. // Bandero :D 

Pozdro dla Bandero !! :D:D // apostou!

Również Bardzo serdecznie Pozdrawiam! ^.^ // Bandero

76561198125862147.png

Link to comment
Share on other sites

Z kolegą apostou się w 100% zgadzam! :) Mam również Lenovo Y50-70 (wersja z NVIDIA GTX960M, bo jest też z GTX860M) i spokojnie na skalowaniu 100% i ustawieniach wysokich (roślinność, lusterka itp.) i niskie (pogoda i cienie) chodzi płynnie na stałych 60 FPS a w Rotterdamie od pewnego czasu po update ETS2MP do 0.2.0.1 spokojnie minimum 20 FPS przy około 30 osobach. ;) Trochę lubi się nagrzać, ale gdy mam podkładkę SilentiumPC Glacier NC400 temperatura nie sięga więcej niż 60*C.  :) Podczas gry jest cichy, w ETS2 zawsze na full głośności gram to szczerze powiem że tylko słyszę grę, nie pracę laptopa, a podkładka którą Ci poleciłem wyżej też jest bardzo cicha i nie zagłusza. Świetnie się ona łączy z designem laptopa który jest według mnie bardzo dobry (jeśli chcesz więcej widzieć na dany temat to pisz, chętnie doradzę).  ;) Zapłaciłem za niego 3699 zł w Komputroniku w czerwcu i jeszcze dodali do niego kilka dodatków i gier które sprzedałem i wyszło mi to "kilka groszy" taniej. :) Jedyną wadą jaką zauważyłem to nawet jak masz "sterylne warunki" w domu to tak będzie się brudził (odciski po nadgarstku na przednim panelu przed klawiaturą między touchpadem). <_<

Link to comment
Share on other sites

LTW, właśnie tym się kierowałem w zakupie nowego sprzętu, myślałem nad stacjonarnym, ale zrezygnowałem z tego że po pierwsze rachunek za prąd (komputer dziennie jest włączony spokojnie ponad 4 godziny) i mobilność.

Link to comment
Share on other sites

Ultra grafika za 4000zł? Chyba się koledze coś pomyliło, nie jeden PC za tyle samo nie da rady płynnie na ultra, a Ty wymagasz tego od laptopa!?

O, to chyba mój komputer nagle nabrał na wartości. :)

Posiadam Intel Pentiuma G2030, Radeona HD7770 Gigabyte i 4 GB RAMu. Za to i płyte główną dałem dwa lata temu dokładnie 865 złotych (była to tylko modernizacja). Grafika bez problemu chodzi na ultra, z 40 do 60 klatek. W Rotterdamie przy kilkudziesięciu osobach (40+) było 20 pare klatek, może momentami do kilkunastu spadło. Myśle że za pozostałe 3 135 zł spokojnie uzbierał reszte sprzętu. :)

Smooth shiftin brothers

Link to comment
Share on other sites

O, to chyba mój komputer nagle nabrał na wartości. :)

Posiadam Intel Pentiuma G2030, Radeona HD7770 Gigabyte i 4 GB RAMu. Za to i płyte główną dałem dwa lata temu dokładnie 865 złotych (była to tylko modernizacja). Grafika bez problemu chodzi na ultra, z 40 do 60 klatek. W Rotterdamie przy kilkudziesięciu osobach (40+) było 20 pare klatek, może momentami do kilkunastu spadło. Myśle że za pozostałe 3 135 zł spokojnie uzbierał reszte sprzętu. :)

 

Mowa była o lapku za 4000zł + grafika ultra, a nie o PC za 4000zł...

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

OPowi tak, o to chodziło natomiast Ty porównałeś laptopa z PC za 4k.

Ultra grafika za 4000zł? Chyba się koledze coś pomyliło, nie jeden PC za tyle samo nie da rady płynnie na ultra, a Ty wymagasz tego od laptopa!?

4000zł

nie jeden PC za tyle samo nie da rady płynnie na ultra

Smooth shiftin brothers

Link to comment
Share on other sites

Ja powiem jedno ja mam laptopa za więcej niż 5k, i grafika ultra mi idzie chyba że jest kolosalny konwój no to już nie, ale co wy wymagacie LAPTOPY NIE SĄ DO GIER!!!! Jak chcesz coś do gier to tylko stacjonarny. Niby racja laptopy mają mocną grafikę ale nigdy nie dorównają stacjonarnemu. Musisz to niestety zrozumieć. Bolesne lecz prawdziwe.

                                                                                                                                                                                                      

Link to comment
Share on other sites

Ja powiem jedno ja mam laptopa za więcej niż 5k, i grafika ultra mi idzie chyba że jest kolosalny konwój no to już nie, ale co wy wymagacie LAPTOPY NIE SĄ DO GIER!!!! Jak chcesz coś do gier to tylko stacjonarny. Niby racja laptopy mają mocną grafikę ale nigdy nie dorównają stacjonarnemu. Musisz to niestety zrozumieć. Bolesne lecz prawdziwe.

Czy to takie trudne że bazyliszek14 chce laptopa do 4000 zł na którym pogra w ETS2? Jak sam wspomina nie interesuje go komputer stacjonarny.

 

Proszę nie pisać nic o stacjonarnych bo interesuje mnie tylko laptop (stacjonarki nie wezmę do ciężarówki).

Link to comment
Share on other sites

Co nie zmienia faktu, że kolega bazyliszek szuka laptopa a nie PC, w związku z czym po kiego grzyba został poruszony temat PC ?

 

Moim zdaniem moderator powinien zrobić tu porządek, posty typu "PC lepszy / PC tańszy / bądź pouczające i wychwalające możliwości PC'ta" powinny zostać zgłoszone i nagrodzone gdyż nic nie wnoszą do tematu. 

Wciąż polecam lenovo y50-70 :P

 

 

//edit

 

Jestem 2 dni po instalacji Windows 8.1.

 

Laptop działa zupełnie inaczej, włącza się 2x szybciej, system wykosrzystuje cały potencjał sprzętu.

 

Co do ETS'a

Ustawienia Ultra + skalowanie 400% + Rotterdam 68 osób = stałe 22 FPS

Innych gier jeszcze nie testowałem - ciężko z dobrym łączem

  • Upvote 1

Obrazek łamiący regulamin sygnatur. // Wexu

Może i tak ale nie musiałeś mi go usuwać :(. // apostou!

Wexu bardzo serdecznie przeprasza. // Bandero :D 

Pozdro dla Bandero !! :D:D // apostou!

Również Bardzo serdecznie Pozdrawiam! ^.^ // Bandero

76561198125862147.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.