Jump to content

Przechodzenie sygnalizacji w stan czuwania (pulsujące żółte) poniżej konkretnej liczby osób na serwerze


WooQash

Recommended Posts

Nawet dla testu wprowadzić i sprawdzić czy się będzie sprawdzać. Jak jest faktycznie poniżej 1000 graczy to nawet w Rotterdam jest ich niewiele więc może to usprawnić ruch, poza tym dalej obowiązują przepisy ruchu drogowego i nie każdy ma pierwszeństwo. Ale to już raczej głupie uważać że ktoś na to będzie patrzył :( Ogólnie pomysł wydaje się być ciekawym i chyba raczej nie trudnym do wprowadzenia skoro już się same zmieniają między jakimiś godzinami :) 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Pomysł dobry pod warunkiem, że:

  • Limit graczy ustalimy w pewnym przedziale. Powiedzmy jest 499 graczy i wyłącza się sygnalizacja, wzrośnie do 549 i dopiero wtedy się znów załącza.
    lub
  • Jak już wspomniano, skrypt sprawdzał by co 15-20 min ilość graczy i decydował o włączeniu / wyłączeniu sygnalizaji

Moja alternatywna propozycja:

  • Obecny podział dzień / noc czasu gry zmienić na realny czas. Powiedzmy w godzinach 23 - 10 sygnalizacja byłaby wyłączona.

www.ets2sync.com


Synchronize your jobs with other players in 3 easy steps


qey40X.gif


https://www.youtube.com/watch?v=2WuAGjBQX0A

Link to comment
Share on other sites

Moja alternatywna propozycja:

  • Obecny podział dzień / noc czasu gry zmienić na realny czas.

Już sobie wyobrażam ile było by jęczydęł które by narzekały że kierowcy nie zarabiają (Lub przyjadą za te 100h), albo że ładunki się skończyły bo się odświeżają co jakiś czas. No albo że ktoś chce jeździć w nocy a mama mu każe wyłączyć grę...

 

Już nie licząc pierdyliarda sugestii o zmianie czasu gry.

 

To takie moje przewidywanie skutków.

Link to comment
Share on other sites

To prawda, czas mógłby być trochę skrócony, nie mówię, że dużo, ale odrobinę byłoby dobrze :)

Światła są przystosowane pod czas na Singlu, więc z racji tego że czas na MP jest wolniejszy więc więcej czeka się na zmianę. 

Ja jakoś nigdy nie specjalnie narzekałem na długość świateł, zawsze mogłem sobie podczas stania coś sprawdzić na szybko ;)

 

A tak uprzedzając resztę odpowiedzi, pamiętajmy czego tyczy się wątek ;)

Link to comment
Share on other sites

A moim zdaniem sygnalizacja powinna działać jak działa. Przecież gramy ludzie w symulacje, a nie w grę wyścigową. Komu się spieszy, proszę bardzo niech płaci mandaty. Proste, moim zdaniem żadna zmiana względem sygnalizacji nie powinna mieć miejsca. Usprawnienie dla tych co gnają na złamanie karku, by szybciej dostarczyć, tylko po co grać w symulacje, nie stosując się do symulowanych zasad ruchu i sygnalizacji. Nawet jak nie ma ruchu?!

Tak myślę. O...

Link to comment
Share on other sites

A moim zdaniem sygnalizacja powinna działać jak działa. Przecież gramy ludzie w symulacje, a nie w grę wyścigową. Komu się spieszy, proszę bardzo niech płaci mandaty. Proste, moim zdaniem żadna zmiana względem sygnalizacji nie powinna mieć miejsca. Usprawnienie dla tych co gnają na złamanie karku, by szybciej dostarczyć, tylko po co grać w symulacje, nie stosując się do symulowanych zasad ruchu i sygnalizacji. Nawet jak nie ma ruchu?!

Tak myślę. O...

Jeszcze tylko powiedz że zawsze gdy w promieniu 2 krajów nie ma żywej duszy, ty zawsze stoisz na czerwonym w mieście, a szczególnie kiedy masz do przejechania np 3 takie skrzyżowania.

Link to comment
Share on other sites

Nikt Ci nie broni uważać, że to jest wymówka dla tych, którym się spieszy. Jednak warto się zastanowić dla czego w rzeczywistości po pewnej godzinie światła zaczynają migać na pomarańczowo. Powód jest prosty, ruch zbyt mały. Jest to logiczne, więc dla czego w ETSie w dalszym ciągu ma występować taki absurd? Jeszcze większym absurdem jest to, że w Skandynawii po wybiciu pewnej godziny w ETSie światła przechodzą w tryb migania pomarańczowym, kiedy ruch jest praktycznie taki sam jak w dzień. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Tak, zapewniam Cię, że stoje. Mimo, że żywej duszy nie ma. Gry tego typu uwielbiam, dla nie których monotonnia i nuda. Ewentualnie ilość graczy 300-500, to niech wyłączął o ile na to skrypt pozwoli, chociaż nie powinno być dużych problemów. Ale żeby później nie spowodowało to tematów, że nawet przy takiej ilości graczy dojdzie do sytuacji, które będą się kończyć skargami na forum, bo ktoś na znaki nie patrzy.

Co kto lubi, ja podtrzymuje swoje słowo na nie. A dalej możemy porozmawiać na ten temat na PW, nie śmiecąc nie potrzebnie w temacie. Wypowiedziałem swoją opinię na ten temat, ale rozmawiać na temat swojego zdania tu nie zamierzam. A jeśli ktoś już chce, to zapraszam na PW. Z chęcią pogawędzę i odpowiem na każde pytanie dotyczące mojej wypowiedzi.

 

 

Nikt Ci nie broni uważać, że to jest wymówka dla tych, którym się spieszy. Jednak warto się zastanowić dla czego w rzeczywistości po pewnej godzinie światła zaczynają migać na pomarańczowo.

Tak w rzeczywistości sygnalizacje są wyłączane na mniej ruchliwych skrzyżowaniach. Każdy to wie, w grze jest to samo. W godzinach nocnych widzimy te pomarańczowe migające sygnalizacje. Także w czym tu problem?! Tego nie potrafie zrozumieć jest jak w rzeczywistości. W dzień wszystkie sygnalizacje działają, rzecz normalna.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Problem jest w pewnej zależności. 

 

Rzeczywistość - Dzień = Duży ruch / Noc = Mały ruch

ETS (pora dnia w grze) - Dzień = Duży ruch / Noc = Duży ruch

ETS (pora dnia w rzeczywistości) - Dzień = Duży ruch / Noc = Mały ruch

 

W ETSie tylko na terenie Skandynawii są pomarańczowe światła migające podczas nocy w grze, mimo iż w rzeczywistości jest dzień czyli duży ruch. Doba w ETSie potrafi się bardzo dużo razy zmienić podczas rzeczywistego dnia. Tu jest problem. 

 

Bardziej łopatologicznie tego nie potrafię wytłumaczyć.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

To że chciałem lekkie modyfikacji sygnalizacji świetlnej nie znaczy że jestem jakimś wariatem drogowym który leci na złamanie karku.

Wracając do ostatnich wypowiedzi: Żeby do ETS2MP można było wprowadzić rzeczywisty system sygnalizacji na serwerze musiałaby zapanować ta sama godzina względem realistyki bo inaczej to nie miałoby najmniejszego sensu.

To że chciałem lekkie modyfikacji sygnalizacji świetlnej nie znaczy że jestem jakimś wariatem drogowym który leci na złamanie karku.

Wracając do ostatnich wypowiedzi: Żeby do ETS2MP można było wprowadzić rzeczywisty system sygnalizacji na serwerze musiałaby zapanować ta sama godzina względem realistyki bo inaczej to nie miałoby najmniejszego sensu.

76561198117924798.png

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.