Jump to content

Informacja o wyprzedzaniu


Michu

Recommended Posts

Nazwa sugestii: Informacja o opóźnieniach w pozycjach ciężarówek

 

Opis sugestii: Jak wiadomo z powodu opóźnień w lusterkach  w pozycjach ciężarówek są problemy z manewrem wyprzedzania. Podejrzewam, że niewielu graczy sobie zdaje z tego sprawę i nieświadomie zajeżdżają drogę innym. Nie wiem czy pod względem technicznym te opóźnienia synchronizacji  błąd lusterek  da się całkowicie wyeliminować, ale wpadłem na pomysł jak prowizorycznie można poprawić tą sytuację. Możnaby co jakiś czas ustawić komunikat o zachowywaniu szczególnej ostrożności podczas wyprzedzania i opóźnień "obrazu w lusterkach" (tak jak np. reklamy stron/radia na czacie).

Jak tak jeździłem z kolegą to zauważyliśmy, że obraz w lusterkach przekłamuje o ok 60m przy prędkości 90kmh. Nie wiem czy zależy to też od pingu czy prędkości internetu, ale dosyć długo to sprawdzaliśmy jeżdżąc z włączonym skype'em i przeważnie jak na liście graczy miałem odległość ponad 60m do niego to już mnie informował, że spokojnie mogę wrócić na jego pas. Mam jednak nadzieję, że uda się rozwiązać całkiem ten problem.

 

Dlaczego moja sugestia: Może chociaż trochę bezpieczniej by się jeździło. 

 

 

EDIT: Dzięki za komentarze, faktycznie trochę chaotycznie to napisałem. Wiem, że to nie wina lusterek, ale ciężko to było jakoś jasno ująć żeby przeciętny gracz wiedział o co chodzi. Po prostu większość jeździ z kamery z kokpitu i kieruje się lusterkami przy wyprzedzaniu, dlatego napisałem błąd lusterek. Chodzi głównie o uświadomienie ludziom, że coś takiego jak opóźnienia występuje, bo jak nie gra się z kimś łącząc się głosowo to ciężko zauważyć, że coś takiego istnieje.

 

To tylko luźna sugestia, przyjmie się to fajnie - może chociaż w jakimś stopniu się coś polepszy, a jak nie przyjmie to trudno.

Link to comment
Share on other sites

Radze poprawić sugestię wg. wymaganego wzoru znajdziesz go w temacie http://forum.ets2mp.com/index.php?/topic/20-format-sugestii-obowi%C4%85zkowy/

 

Poza tym to nie jest błąd lusterek a tylko i wyłącznie synchronizacji. Chodzi o to że przy sporej prędkości synchronizacja jest troszkę gorsza i ty widzisz kolegę że już go wyprzedziłeś a kolega widzi ze np. jesteś w połowie jego ciągnika sprawdźcie to sobie na prostym odcinku autostrady, bardzo łatwo to wyłapać i się nauczyć mojej złotej zasady że przy wyprzedzaniu zachowaj taki dystans aby jeszcze jeden truck się zmieścił a będzie bezpiecznie, lub pytaj kumpla czy już go wyprzedziłeś na komunikatorze. ;)

Link to comment
Share on other sites

Po 1 to nie jest żaden błąd lusterek. Lusterka działają prawidłowo, a obraz jest w nich wyświetlany w czasie rzeczywistym. Po prostu nasza ciężarówka u innych znajduje się za nami, jest to spowodowane opóźnieniami na łączach jak i w samym silniku. W drugą stronę działa to samo, my widzimy kogoś w danym miejscu chociaż jest on kawałek dalej (przed sobą). Ciężko cokolwiek zrobić w tej sprawie, właściwie informacje o tym zjawisku na czacie lub w innym widocznym miejscu np. podczas logowania mogły by trochę zaradzić, ale pytanie kto by je czytał zważając na to, że nie wszyscy znają język angielski (i nie mówią tutaj wyłącznie o polakach, bo w MP grają wszelaki nacje). Podczas wyprzedzania raczej jest to raczej niewykonalne, chociaż nie mi tutaj to oceniać. Prawda jest taka, że opóźnienie opóźnieniu nie równe i nawet jakieś średnie ustawienia dystansu mogą powodować problemy.

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

My jak jeździmy konwoje to przy wyprzedzaniu pytamy się nawzajem czy już możemy. Fakt, że jak jedziesz z kimś obcym i go wyprzedzasz to nie będziesz przecież pisał na chacie, tym bardziej, że to nie musi być polak. Jak kolega 2 posty wyżej napisał, staraj się zawsze przy wyprzedzaniu zachować odstęp około 1 lub więcej ciężarówki między wami, tak na oko. Przy zachowaniu takiej odległości jeszcze nigdy nikomu nie zajechałem drogi :P

5166305447.png

Link to comment
Share on other sites

Wpadłem na nawet chyba pomysł, który jest możliwy do zrealizowania.

 

Chodzi oto, aby na serwer dodać dwa światełka.

Czerwone i zielone, gdzieś w rogu.

Czerwone zapala się gdy gracz jest w pobliżu 50m, zielone zapalałoby się gdy jesteśmy powyżej 50m.

Synchronizacja przy jeździe 90km różni się w okolicach 30-50m (chyba, ale mniejsza z tym).

Także, nie trzeba byłoby włączać konsoli aby sprawdzić odległość i rozpraszać naszej uwagi.

Mielibyśmy podgląd kiedy możemy zjechać bez powodowania kolizji.

 

7dsgvP1.png <-> opj1pzK.png

Link to comment
Share on other sites

Ja tam często jak wyprzedzam sprawdzam na Tab odległość i jak jest powyżej 50 m to zjeżdżam i powoli bo zawsze może trąbnąc i wtedy wiem ,że trzeba jeszcze poczekać  no chyba ze mija cie rusek z wciśniętym klaksonem :)

Ale ogólnie takie szybkie wiadomości były by dobrym pomysłem

Link to comment
Share on other sites

Po 1 to nie jest żaden błąd lusterek. Lusterka działają prawidłowo, a obraz jest w nich wyświetlany w czasie rzeczywistym. Po prostu nasza ciężarówka u innych znajduje się za nami, jest to spowodowane opóźnieniami na łączach jak i w samym silniku. W drugą stronę działa to samo, my widzimy kogoś w danym miejscu chociaż jest on kawałek dalej (przed sobą). Ciężko cokolwiek zrobić w tej sprawie, właściwie informacje o tym zjawisku na czacie lub w innym widocznym miejscu np. podczas logowania mogły by trochę zaradzić, ale pytanie kto by je czytał zważając na to, że nie wszyscy znają język angielski (i nie mówią tutaj wyłącznie o polakach, bo w MP grają wszelaki nacje). Podczas wyprzedzania raczej jest to raczej niewykonalne, chociaż nie mi tutaj to oceniać. Prawda jest taka, że opóźnienie opóźnieniu nie równe i nawet jakieś średnie ustawienia dystansu mogą powodować problemy.

To o czym mówisz, to bodajże zjawisko Interpolacji - występuje w KAŻDEJ grze Online z racji, iż NETCODE gry nigdy nie będzie idealny zważając na różne konfiguracje PC, oraz co najważniejsze - pingi (opóźnienia w przesyle danych między graczami a serwerem / serwerem a graczami).

W dość ciekawy sposób wytłumaczone jest to Tutaj (VALVe Developer Community).

Jeżeli w ETS MP byłby dostępny takowy klient debug (czy chociażby konsola z dostępem do paru komend 'nc'), to obstawiam, że można by było przy pomocy różnych komend sprawdzić funkcjonowanie NETCODE'u, jak w przypadku Source Engine

Co do samego pomysłu - to raczej takie 'powiadomienia' niewiele wzniosą, ze względu, że będą one po angielsku, a większa część użytkowników zna raptem podstawy.

Albo z 2giej strony patrzeć - i tak ludzie by na tego typu powiadomienia nie zwracali uwagi.

if i'm online you can FOLLOW ME ON MAP! //

if you have 'something' to me then write PM in English or Polish!

i don't accept anyone on steam!
photo.jpg facebook_48x48.png Twitter_logo_blue_48.pngdb7f21ef324bf7c1b313e517461a0ba9.png
3522842343.png

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.