Jump to content

Jak apelować od permanentnego bana?


LOEYz

Recommended Posts

Postaram się jak najlepiej nakreślić sytuację, ale może być nieco chaotycznie. W każdym razie potrzebuję pomocy.

Niedawno otrzymałam bana na miesiąc. Przyczyną było "Wrong Way Driving, Reckless Driving, Intentional Ramming" + 5 filmików jednego gracza z jednej sytuacji (tak, jeden filmik podzielony na 5 części i 5 różnych linków).
Dlaczego? Jadąc sobie przez autostradę, nagle zobaczyłam kogoś, kto utknął na środkowych barierkach z podwójną naczepą. Jak to ja miła i zawsze chętna do pomocy przyhamowałam i zapytałam czy wszystko okej (No wiadomo, jak koleś się wykrzaczył na barierkach to jak może być inaczej?). Gracz odpowiedział, że się zbugował i nie był w stanie ani się ruszyć, ani teleportować na warsztat, bo coś tam miał nie teges (przypuszczam po jego kiepskim angielskim, że chodziło o problem sprzętowy również co odbiło się na grze i nie był w stanie nic zrobić). No chłopak był trochę zestresowany, ale spokojnie, przecież można pomóc i za jego zgodą się na to zdecydowałam. Odczepiłam naczepę grzecznie na bocznym pasie (tak, aby nikomu nie przeszkadzała) i lekko się cofnęłam, aby uderzyć tira tego gracza. Lekko podskoczył, ale nadal nie mógł zejść na drogę. Tym razem spróbowałam z większym rozpędem, aż w końcu mocniej się na nim to odbiło, że poleciał jego pojazd w las. Może nie zszedł na drogę, ale wtedy już szczęśliwie miał możliwość teleportacji na warsztat. Co było tym spowodowane? Nie mam pojęcia, mówię to co on miał na ekranie.
W sumie to cała sytuacja, on zniknął, a ja dumna z pomocy biednemu tirowcowi wróciłam po naczepę i kontynuowałam wesołą trasę. 
Okazuje się, że X gracz zatrzymał się w trakcie tej sytuacji i postanowił to wszystko trochę po chamsku nagrywać na niekorzyść. W porządku, byłam w stanie przystać na to, w końcu złamałam zasady, prawda? Mogliby zrozumieć, że gdyby oni znaleźli się w podobnej sytuacji też by oczekiwali pomocy, ale dobra. 


Dużym zaskoczeniem było to, że już dwa dni później okres bana z miesiąca zmienił się na permanent z dopiskiem w powodzie:  [Perm Due To §2.9].

Spoiler

 

(§2.9 - Bans issued by the Game Management

If the Game Management thinks that a user joins TruckersMP with the sole purpose to violate the rules, "§2.8 - How bans are issued" can be bypassed and the ban length will be at the Game Management's discretion. Further punishments can be given following attempts to copyright claim the ban evidence or anything similar. In accordance to our Terms of Service staff is allowed to re-use evidence sent in our reports. In specific cases, the Game Management reserves the right to keep ban evidence private upon review of the banned player.)

 

O ile rozumiem swoim angielskim to Administracja uważa, że dołączyłam do gry, aby celowo "trollować" i łamać zasady (...). Ale co w przypadku, kiedy to jest nieprawda? Poniżej kilka faktów, które mają znaczenie:

  • To mój pierwszy jakikolwiek ban. Nie jak w przypadku, że przy piątym jest perm bez szans na ub. Kompletnie pierwszy ban.
  • Nigdy nie łamałam zasad, nawet nie przejechałam na żadnym czerwonym świetle (Tak, pamiętam to).
  • Nie działałam na szkodę dowodów (filmików), czyli ich nie zgłaszałam, ani nic.
  • Odwołałam się od bana tłumacząc im zrozumiale całą sytuację, ale apelacja odrzucona.

 

Tego miesięcznego bana mogłam jeszcze zrozumieć, bo faktycznie może i moje chęci pomocy się nie liczyły i jednak reguły zwyciężyły. Jednak co z tym permem po dwóch dniach? Spędzałam dużo czasu na graniu MP, nigdy nie wchodziłam z nikim w konflikty, jak ktoś mnie stuknął to śmiałam się i dawałam w zapomnienie, a nagle gdy się wykazałam pomocą to dostałam perma. Nie mam już pomysłów w jaki sposób mogę się od tego odwołać, aby zadziałało, zwłaszcza że nie jest to powód, aby naprawdę być aż tak przesadnym co do tego. Rozumiem, gdyby ktoś z całej pety był rozpędzony i wjechał w korek wywalając każdego po kolei w powietrze. Ja jechałam bokiem i to tak, że nikt nawet nie musiał zmieniać pasa, bo ja jechałam. 
Proszę o pomoc, bo poznałam wiele fajnych osób, z którymi dobrze się wspólnie gra, a ban nie wydaje się do końca sprawiedliwy ?

Link to comment
Share on other sites

Witam,

 

Napisz apelacje, która rozpatrzy Game Moderator, który Cię zbanował.

Jak się odwołać? Ten wątek powinien Ci pomóc:

 

Nie jesteś zadowolony z decyzji lub działań podjętych przez określonego administratora?

Skontaktuj się z nami tutaj: https://truckersmp.com/feedback

Wszystkiego dowiesz się od Upper Staff, który wyjaśni Ci zaistniałą sytuację. Jednak na początku utwórz apelacje od bana.
Jeśli ona nie udzieli Ci informacji skontaktuj się z Upper Staff za pomocą Feedback System.

 

Z poważaniem,

JJay

Retired Team Member

 

Nie ma magicznych skrótów do rozwiązania Twoich problemów.

 

Ban appeal | Complaints / Feedback | TruckersMP Rules | Join the Team |

 

Link to comment
Share on other sites

Witaj,  

 

Odwołać się od swojego bana możesz tutaj.  

W przypadku gdy Twoja apelacja zostanie odrzucona a ty uważasz że ban jest niesłuszny, możesz napisać feedback tutaj (kategoria Game Moderation Management).   

Pamiętaj jednak że aby wysłać feedback, Twoja apelacja musi zostać zamknięta (Accepted, Modified lub Declined).  

 

Z poważaniem, 

szykaro23

TruckersMP Game Moderator Trainer

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.