Jump to content

mikson

Veteran Driver VII
  • Posts

    176
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    2

mikson last won the day on August 20 2015

mikson had the most liked content!

About mikson

  • Birthday August 31

Profile Information

  • Gender
    Male
  • Location
    Warsaw
  • Interests
    C++ coding, trucking, aviation and transportation (trains)
  • Preferred Trucks
    DAF
    Mercedes
    Scania
  • EU Garage Location
    Poland: Warszawa

TruckersMP Information

  • VTC Name
    /none/

Recent Profile Visitors

7918 profile views

mikson's Achievements

177

Reputation

1

Community Answers

  1. Happy birthday! :HaulieLove:

  2. Happy Birthday! ?

  3. Happy Birthday!

  4. what is with your sync tool?

  5. Unavailable till 1.11.2015 :-(

  6. Naprawdę wydanie będzie już niedługo. Proszę o jeszcze ostatnie chwile cierpliwości.
  7. Ciekawy program. Mam pytanie, jak generujesz zlecenia i czy po pobraniu pliku zlecenia nie będą one przedawnione (podczepiam naczepę a tu spóźnienie)? Gdyby mój program nie ujrzał światła dziennego, to chyba całe forum by mnie zagryzło szczególnie, że mój post jest na drugim miejscu zdobytych lajków w historii całego forum Poza tym moim zdaniem założenie tego programu jest takie, aby wszyscy gracze mieli takie same zlecenia do wyboru, a nie żeby generować dowolne zlecenie (proszę o poprawkę s3ba11, jeśli się mylę).
  8. Admin's birthday convoy Small convoy with friends
  9. Nie ma potrzeby. Program sam sobie poradzi, rozkoduje itd.
  10. 1. To nie jest żadna klasa ADR, bo klasa ADR jest zapisana w pliku z naczepą. To jest wariant naczepy (model). 2. To jest dystans na mapie. Niemniej jednak gra wylicza z niego wartość zlecenia.
  11. ^ If he isn't tired, teleport your truck to the service (it takes some time so he will be tired) Economy reset won't reset your money as far as I know.
  12. There is a guide about economy resetting: http://forum.ets2mp.com/index.php?/topic/26-reset-economy-for-jobs/?hl=economy But try to sleep in game first, because economy reset will teleport you to your garage.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.