Jump to content

Valiente

Veteran Driver III
 • Content Count

  1
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Valiente

 1. Valiente

  HIZ SINIRI

  Kime göre neye göre yeterli bir hız ? Fren gücünü kendinizin ayarlayabildiği bir oyunda bu ne kadar mantıklı ? Bir tır devrilecekse 60 km/h ile de devrilebilir,bu yüzden bu uygulamayı saçma buluyorum.Simülasyon oyunlarında deneyimin tam anlamıyla yaşanabilmesi için çoğu parametrenin kullanıcıya bağlı olması gerekir,aynen gerçek hayattaki gibi.Ancak bu hız sınırlama uygulaması kullanıcıyı sadece sıkıp,yapay bir düzende olduğunu yüzüne defalarca çarpar durumda.Limitlerini kullanıcının kendisinin belirleyemediği bir oyunda simülasyondan bahsedilemez.
 2. Ben de şuan aynı hatayı alıyorum ve herşeyi denedim.Ancak çözülmüyor.
 3. Öncelikle teşekkür ederim,sorunun internet kaynaklı olduğunu düşünerekten telefonumun internetini bağlayarak güncellemeyi sağlamış oldum.
 4. TruckersMP Clientini açınca güncelleme geliyor,güncellemeyi başlatınca ''webclient isteği sırasında özel durum oluştu.'' hatasını alıyorum.TruckersMP'yi silip bir daha yükledim olmadı,programdata'dan dosyasını silip bir daha yükledim olmadı,ETS 2'yi 1.33 betasına indirgedim olmadı,dosya bütünlüğünü doğruladım olmadı,VPN denedim olmadı,yönetici olarak ve windows 7 uyumluluğunda çalıştırdım olmadı,başka kaynaktan indirdim yine ve yine olmadı.SinglePlayer'a sorunsuz girebiliyorum,sorun nedir ?
 5. olmuyor,orayı sildikten sonra system'den şeyleri yükledi fakat güncellemeye gelince yeniden aynı hatayı veriyor.
 6. Saygıyla,özlemle ve minnetle anıyoruz.Hiç görmeden özlemenin tanımı nedir diye sorsalar,işte budur derim.10 Kasım'da ruhum bir başka daralıyor.Bize böyle güzel bir vatan bıraktığı için başta kendisine,sonra silah arkadaşlarına minnettarız.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.
 7. Valiente

  Çift Dorse

  çift dorseler sadece iskandinavya da kullanılabiliyor diye biliyorum.
 8. Valiente

  Yeni Skoda

  kimse dikkat etmemiş ama mekanik anlamda da çok şey değişmiş.rölanti devri düşmüş,vites geçişleri artık milisaniyeler içinde gerçekleşiyor,ki bu benim 4 senedir istediğim,(hatta geçen sene bu vites sistemini önerdiğim için millet epey karşı çıkmışt)arzuladığım birşeydi ve muhteşem birşey.bu çoğu kişinin umrunda değildir ama önemlidir,mesela arabanın 0-100 ü eskiden 10 saniye iken şimdi 6 saniye bu da eskiden muazzam bir kayıp olduğunu gösteriyor şanzımanda.frenler elden geçmiş şuanda çok kuvvetliler.ama bunların yanında yine birkaç olumsuzlukta yansımış araca mesela vites oranları kısalmış,ilk 2 vites ile son 2 vitesin oranı çok az sanki tır vitesiymiş gibi,bu kadar düşük viteslere gerek yok.bu kısalık yüzünden araç 150 ile giderken biraz bağırıyor eskiye nazaran,hız sınırı olmasa idi eskiden 240 ları gören araba şuan mümkünatı yok 210 u geçemez,bu da haliyle bir dezavantaj.diğer dezavantaj ise arabanın sürtünme katsayısı artmış,mesela eskiden 120 ile giderken gazı bıraktığınızda araba süzülüyordu ve hızı da kolay kolay düşmüyordu,şuan ise gazı bıraktığınız anda sanki fren yaparcasına aracın hızı 120 den 80 e 4-5 saniyede iniyor,böyle olmaması içinde sürekli ayağınız gazda olması gerekiyor bu da gereksiz motor sesi ve yakıt demek,hoş olmuyor.diğer dezavantaj ise aracın 120 den sonra ivmelenmesi.eskiden 150 ye rahat rahat ulaşırken,ki olması gerekende budur,şuanda 120 den sonra sanki aracı birşey tutarcasına araç hızlanmıyor.ama buna rağmen aracın 0-100 ü 6 saniye ve alt hızlarda deli gibi gidiyor,yani bir orantısızlık var,düzeltilmesi gerekiyor.benim gördüğüm bu güncellenen skodadaki dezavantajlar bunlar.
 9. gelmesi görsel açıdan çok iyi olur gerçekçilik katar.bir de şu geceleri zifiri karanlık yapsalar ne kadar güzel olacak...
 10. Valiente

  Yeni Oyun Modu

  sonunda güzel bir adım,eğer gerçekten iyi bir şekilde oyuna entegre edilebilirse bu olay çok iyi olmuş olacak.
 11. Scania,her ne kadar Volvo 750 ps 3.550nm torka sahip olsa da,Volvonun max tork ve max hp verdiği alanlar kısa ve kısıtlı olduğundan,Scania'nın V8 730 ps 3.500nm torkuna yenik düşüyor.Ek olarak Volvoda 2 bin devirde kısıtlayıcı var,o yüzden o da topspeede etki ediyor.Volvonun topspeedi 150 km/h ile sınırlı iken(2bindeki devir kısıtlayıcıdan dolayı),Scania'nın 160-170 km/h arası. Bu arada en sevdiğim harita ise iskandinavya.
 12. madem öyle skodadan kaldırsınlar o zaman skoda neden geçemiyor ? hız sınırı iyi diyorsunuz ama neye göre iyi dediğinizi bilmiyorsunuz.ve ikidebir aynı şeyleri söyleyip duruyorsunuz 'bu bir yarış oyunu değil,simulasyon oyunu' diye.Simulasyonun kelime anlamı nedir ve oyundaki kasa superb gerçek hayatta 150 km/h yi geçemez mi ? Skodalar yine yapacağını yapıyor,sadece tırlarla topspeedleri aynı olduğu için 150 km/h ulaşan bir tıra,troll skoda yetişemiyor tek avantajı budur hız sınırının.onun haricinde yine yapacaklarını yapıyorlar gayet.ben tır sürerken bunu görüyorum,bu yüzden hız sınırının skoda için yararlı olduğunu kimse iddia edemez,kimse söyleyemez.söylememeli de bence.
 13. ben en azından eu4 te hız sınırı olmamasından yanayım,zaten eu4 te neden bir kısıtlama var onu da anlayabilmiş değilim.
 14. tır gitmesin zaten arkadaşım,skoda niye gitmiyor ? skoda tır mı ?
 15. Ben sizin gibi düşünmüyorum,skoda biraz alışınca,dinamiklerini anlayınca gayet iyi hatta gerçek hayattakinden daha kabiliyetli bile olabiliyor.oyuncular ivmeyi oyunda hissetmedikleri için,90 la girilen viraja 180 le dalıyorlar,bu yüzden araba değil bence tamamen oyuncu kusuru olabiliyor bu durumlar.İstisnalar var,mesela virajda araba çok az sekse yoldaki pürüzden dolayı,oyundakinde süspansiyon diye birşey olmadığı ve darbeyi emmediği için arabanın arkası hopluyor ve ordan takla atılıyor,skodanın bence tek kusuru hatta oyunun da kusuru bu,süspansiyon dinamiklerinin olmaması.Bu da skodadan değil oyundan kaynaklanıyor.
 16. Çoğu kişi 'bu bir simulasyon oyunu,o yüzden hız sınırlaması gayet yerinde olmuş' diyor,lakin simulasyonun kelime anlamı nedir ? Gerçekçiliktir,gerçekliğe en yakındır,simüle etmekten gelir.Gerçekte normal hangi araba 150 km sınırına gelince bir anda duruyor,ya da şehir içinde 80 i geçemiyor ? Sınırlama bence en azından bazı serverlerde olmamalı,birşey insanları kısıtlamamalı.Bu işlem yüzünden oyunun yapay olduğu bariz açığa çıkıyor,birinin ya da bir sistemin seni kendi kontrolünün dışında kısıtlaması çok ama çok saçma.Mesela radar sistemi koy,ama öyle bir sistem olsun ki para cezası kesmesin,3 defa hızı aştığında 2 saat ban ye mesela böyle sistemler olur,gerçekte de var çünkü.Ama 3. parti olarak hıza bir müdahale geldiği zaman benim gerçekten bütün keyfim kaçıyor.Ve çoğu kişi bu sistemin kazaları azalttığını düşünüyor.Bence arttırdı,son girdiğimde önüme 5 kere araç kırdı,takla attırdı,yandan çarptı vs.Bu adam bunu 150 km hızla da gayet iyi yapar zaten,120 km hızla da ki,yapıyor zaten.Millet tatmin olamayınca iyice başkalarına sarıyor özellikle eu2 serverinde.Bu sistemi,önceki yazımda dediğim gibi europe 2 serverinde destekliyorum,ama kesinlikle diğer serverlarda desteklemiyorum hele hele freeroam serverinde.Ya da bir serveri sırf skodaya atasınlar mesela,sınır mınır olmasın o serverda,yine o servere giren olur.Bu kazaların önlenmesi için hız sınırlama yerine,gerçek zamanlı izleme gibi yapılan en ufak yanlış şeylere anında ceza verilmesi gerektiğini düşünüyorum,en azından çalışmalar BENCE bu yönde olmalı,millet en azından diğer serverlerde kısıtlanmamalı.Bir çok kişi yazmıyor ama bir çok kişiyi bu sistemin oyundan soğuttuğuna adım gibi eminim. Ve şunu de ekleyeyim,trollük yapan yine eskisi gibi yapıyor bir şekilde. Tekrardan belirteyim,bunların sağa sola çekilecek yanı yok,kendi düşüncelerim,kendi tavsiyelerim.Herkese iyi forumlar.
 17. önyargı oluşturmayın hemen,ilk zamanlarda biraz hoyrattık tabi şuan en uç simulasyon deneyimini yaşamak için oynuyorum diyebilirim.neyse demem o ki,birşeylerin sizi kısıtladığını görünce kısaca soğuyorsunuz,mesela dediğim gibi otobanda gidiyorum ve arabam 150 de zınk diye kalıyor,neden kalsın ki ? çıkabildiği en uç noktaya kadar çıksın,ama oyunun yarısı fırsattan istifadeci olduğu için ya da çocuk,hızı kullanıp üstünüze kırıyor ya da çarpıyor.bunların engellenmesi için 150 km sınırı da yetmez,90 falan lazım.bu yüzden eu2 de bu limiti destekliyorum,no collision serverda desteklemiyorum.çünkü orada hız yapsan da yapmasan da zaten hiçbir şey değişmiyor,oraya niye kısıtlama getirdiklerine anlam veremiyorum.
 18. en azından no collision serverda hız limiti bence olmamalıydı,tırlar için pek problem yok çünkü çoğu tır 150 km/h ye gelmeden bitiyor zaten,scania ve volvo fh16 classic hariç.normal fh16 da da motor devir kısıtlayıcısı olduğu için zaten 150 de kalıyordu.benim gibi skoda tepesinde 500 bin km yi aşkın km niz varsa gerçekten tam bir eziyet oluyor skoda sürmek,çünkü birşeyin kısıtladığını görünce bu mudur simulasyon diyorsunuz.lakin pervasızca basanlar(özellikle eu2 serverda) için iyi bir uygulama olduğunu düşünüyorum.oyunda da dediğim gibi,olan bizim gibi ciddiyetle oynayan,ekipmanlara sahip olan ve birazcıkta hız seven insanlara oldu.bu uygulama beni bayağı soğuttu diyebilirim,bir süredir skoda kullanmıyorum bu yüzden tır kullanıyorum umarım bu uygulama sadece gerekli alanlarda ya da belirli serverlarda var olur.
 19. İlk haberi aldığımda ağlamaktan helak olmuştum,bugün kanalına yüklenen videoyu görünce yine bittim.Nasıl olur hala inanamıyorum,nur içinde yat abi Allahına kadar yanındayız,elbet görüşeceğiz bir gün.O zamana kadar ciao bella..
 20. Anlamını biliyorum arkadaşım merak etme.Arabanın amacının bu kadar sığ olduğunu bilmiyordum sadece.Ufak bir öneriydi mantıklı olup olmadığını sordum sizde yorumunuzu yaptınız,bunun için çok teşekkürler.Anladığım kadarıyla yönetim arabayı sadece dediğiniz amaçlar için getirdiğinden,mekanik ayrıntıların üstüne fazla düşmüyor haliyle. Tır parçası değil bu,ekstra şanzıman gibi bir olay.Tırlardaki o Allison şanzımanın geçişleri bana DSG şanzımanın geçişlerini hatırlattı,kendim DSG şanzıman kullanıcısıyım gerçek dünyada Acaba araba için eklense nasıl olur diye düşündüm ancak dediklerinize göre arabanın amacı belli ve bu nedenden pek mekanik ayrıntı olarak üstüne düşülmüyor.Yani ortada tırdan alınıp arabaya takılma gibi bir durum söz konusu değil.Yepyeni bir ''yarı otomatik'' şanzıman gibi birşey skoda için.Ancak zaten yazılanlara göre benimde DesertEagle26'nın dediği yere konu açmam saçma olur.Yorumlar için teşekkür edip,iyi oyunlar diliyorum.
 21. Biliyorsunuz,tırlara yeni 6 ileri allison şanzımanlar geldi.bu şanzımanların özelliği milisaniye içerisinde vites değiştirmeleri ve 6 vites olmaları.skodada şuanda 6 ileri vites kullanılıyor fakat allison kadar hızlı değil.vites geçişlerinde direk devir düşse de maalesef aktarma hızı çok yavaş.Allison şanzıman bu nedenle skodaya DSG diye konulabilir ya da lisans sorunu var ise farklı isim bulunup konulabilir.sadece vites oranlarıyla biraz oynamak gerekiyor o kadar.zaten şuanki skodada kullanılan 6 ileri şanzımanda otomatikte sorun var,vites D2 den başlıyor.Allison şanzıman ile çok daha keyifli ve gerçeğe yakın olabilir sürüş diye düşünüyorum.sizce mantıklı mıdır,nasıl buldunuz ? eğer mantıklıysa bunu nasıl onlara iletebilirim ?
×
×
 • Create New...