Jump to content

[Rehber] Nasıl Daha İyi Fotoğraflar Çekilir?


Recommended Posts

  • Translation Manager

Merhabalar!
Rehberime hoş geldiniz. Bugün sizlere nasıl güzel fotoğraflar çekeceğinizi göstereceğim. Muhteşem fotoğraflar çekmek için NASA’da bulunan süper bilgisayarlar gibi bilgisayara ihtiyacınız yok! Daha fazla uzatmadan, konuya girelim!


Gerçek hayatta 6 yıl fotoğrafçılık yapmış birisi olarak söylemem gerekir ki, ne kadar çok fotoğraf çekerseniz, ne kadar çok mesai harcarsanız o kadar iyi olur. Hemen şaşırtıcı fotoğraflar çekemeyeceksiniz, bunun için zaman, çaba ve sabır gerekmektedir.

 

Kurulum:

Bu bölümde daha iyi fotoğraflar çekmek için Steam ve oyun ayarlarınızı nasıl yapacağınızı göstereceğim.

 

1. Steam’ı açınınız, gayet basit değil mi?

1.png

 

2. Steam’ın sağ üst köşesinde bulunan “Ayarlar”a tıklayınız.

2.png

 

3. “Oyun İçi”ni seçiniz.

3.png

 

4. “Sıkıştırılmamış bir kopyasını kaydet” seçeneğinin yanındaki tiki işaretlediğinizden emin olunuz (ÇOK ÖNEMLİ) ve Ekran Görüntüsü Klasörünü belirleyiniz. Şimdi oyunda hangi ekran görüntüsünü alırsanız alın, oraya gidecektir!

4.png

 

5. ETS2/ATS açınız.

5.png

 

6. Görüntü Ayarlarına gidiniz.

6.png

 

7. Tam olarak ne yapmanız gerektiğini söylemek güç, ancak ayarlarınızı buna benzer yapmaya çalışınız, kaliteyi en yüksek yapmaya çalışınız. Sizin için mümkün olan en iyi kaliteyi en düşük FPS oranlarına rağmen yakalamaya çalışınız. FPS düşük olsa bile yine de en iyi fotoğrafları yakalayabilirsiniz.

7.png

 

Bu kısım tamamlandı!

 

Bu rehberin en önemli kısmı, fotoğrafçılığın tamamen bir deneme yanılma yapmak ve bir şeyleri karıştırmak olduğunu anlamışsınızdır. Aşağıda oyun içi kamera ayarlarımı bulabilirsiniz, bunları kopyalamaktan çekinmeyin!

 

8.png

 

Bu ayarlara ulaşmak için aşağıdaki adımları takip etmeniz gerekmektedir.

 

1. Oyunun ana menüsünde bulunan "Fotoğraf Stüdyosu"na tıklayınız.

ekstra2.png

 

2. Açılan pencerede "Fotoğraf Modu"nu seçiniz. Buradan fotoğraf ayarlarınızı değiştirebilir, yeni fotoğraflar çekebilirsiniz.

ekstra1.png

 

Bu ayarlarla oynamanızı fazlasıyla tavsiye ediyorum, bu rehberimizin asıl amacıdır. Burada aldığımız bütün fotoğraflar daha önce tanımladığımız ekran görüntüsü klasörüne gönderilecektir. Artık Steam Kütüphanesinde görünmeyeceğini unutmayın! (ya da, görünür mü?) Şimdi hala “Bir sorum var, nasıl iyi fotoğraf çekebilirim?” diyen insanların olacağını biliyorum. Bunun hakkında söyleyecek tek bir şeyim var. Bu sanatsal dışa vurumdur. Bir arkadaşımda Canon 80D vardı, bende bulanan Canon 1300D’nin çok daha üstün versiyonuydu. Fakat o nasıl kullanacağını bilmiyordu, bu yüzden ondan çok daha iyi çekimler yapabiliyordum. Bunu kanıtlamak için, biri benim oyun ayarlarımda, diğeri oyunun orijinal ayarlarında ve en düşük görüntü ayarlarıyla çekilmiş iki adet fotoğrafı göstereceğim.

 

Wmwu1FR.png

 

wx8qL9C.png

 

Her şey açılarla ilgilidir, yakınlaştırmayı deneyiniz ve nesneyi çerçeveye almak için hareket edin ve deneyin! Kamerayı eğ, takıl! Fotoğraf ayarlarımı nasıl yaptığımı örnek almaya çalışın ve farklı sahnelerde kullanın. TMP topluluğundaki diğer fotoğrafçılara bakın ve çekimlerini nasıl yaptıklarını görün, kopyalamayı deneyin ve kendi yaratıcılığınızı ve yeteneklerinizi katınız. Ne kadar çok çekim yaparsanız o kadar deneyim kazanırsınız ve uzun vadede fotoğraflarınız daha iyi olacaktır!

 

Umarım bu rehber size yardımcı olmuştur! Bu konuda beğenilerinizi, fikirlerinizi, paylaşmak istediğiniz ipuçlarını paylaşmaktan ve soru sormaktan çekinmeyin.

 

Tarafımca Türkçe diline çevrilmiştir, daha anlaşılır olması için çeşitli değiştirmeler, eklemeler ve çıkarmalar yapılmıştır. Orijinal rehberi buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

 

Okuduğunuz için teşekkür eder, iyi oyunlar dilerim.

 

  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 6 months later...
  • 1 year later...

Teşekkür ederim gerçekten işime yaradı!

Kind regards,                                                                                                                          Languages that I know;

!drkYVZ                                                                                                                                  Turkish, English, Spanish, German

                                          Social:                                                                                                       Have a safe trucking and have a good day!                                                                                                         Useful Links:

TruckersMP     |     TruckersMP Forum     |     Steam                                                                                                                                                                                                 Ban Appeal    |     Report         Rules      |     Feedback     |     Support

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.