Jump to content

Jaki system do komputera nowego i dlaczego


HanibaII243

Recommended Posts

Witam w lutym na ferie zamierzam kupić komputer budżet to 5500-6000 zł wraz z systemem i monitorem ale to akurat mniejsza zastanawiam się nad systemem

 

Odrzucam od razu Windows 7 jako że jest przestarzały i nie wspiera domyślnie portów USB 3.0

 

Zastanawiam się nad 8.1 którego mam aktualnie na laptopie ( 0 problemów ) a Windows 10 który jest nowszy ale ciągle o nim głośno że jest z nim coś nie tak ale lepiej na nim gry działają i co o tym myślicie? może mi coś podpowiecie?

Link to comment
Share on other sites

Zawsze możesz z aktualizować 8.1 do 10 i sam się przekonasz jak działa.  Według mnie 10 ma jeden malutki minus mianowicie  OneDrive który powodował w moim przypadku spadki FPS co parę minut  polegało to na tym że nie mógł połączyć się ze wszystkim plikami bo darmowa wersja miała za małą pojemność , lecz gdy wylogowałem się z OneDrive wszystko działa bez zarzutu i nie zauważyłem żadnych problemów

Edited by Meitt
  • True Story 1
Link to comment
Share on other sites

pierwsze pytanie czy warto kupować nowy system? zgonie z prawem możesz skopiować programem z jednego komputera na drugi bo własnie tak robią firmy żeby nie kupować x sztuk i zaktualizować do 10.

 

Windows 10 a nowy komputer? to tylko 10 ponieważ wsparcie nowych podzespołów ma tylko Windows 10 tzn tak jest w moim przypadku gdy rok temu kupiłem za 10 tys zł pc 

i odkąd mam nowy komputer to nie było żadnego problemu z systemem :) dosłownie 0 problemów 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Meitt said:

Zawsze możesz z aktualizować 8.1 do 10 i sam się przekonasz jak działa.  Według mnie 10 ma jeden malutki minus mianowicie  OneDrive który powodował w moim przypadku spadki FPS co parę minut  polegało to na tym że nie mógł połączyć się ze wszystkim plikami bo darmowa wersja miała za małą pojemność , lecz gdy wylogowałem się z OneDrive wszystko działa bez zarzutu i nie zauważyłem żadnych problemów

Nie można zaktualizować już Windowsa z wersji 8.1 na 10.

Link to comment
Share on other sites

Na laptopie jest system w wersji OEM czyli tylko do przepisania na płytę główną ( bo to właśnie laptopa mam )

 

O 10 obawiam się o problemy z starszymi grami jak GTA San Andreas który to ( zwłaszcza SAMP ) z 10 bardzo się nie lubi 

 

Co do podzespołów wydaje mi się że 8.1 też ma jeszcze wsparcie ale ciągle zastanawiam się nad 10

Link to comment
Share on other sites

Just now, Haniballl said:

Na laptopie jest system w wersji OEM czyli tylko do przepisania na płytę główną ( bo to właśnie laptopa mam )

 

O 10 obawiam się o problemy z starszymi grami jak GTA San Andreas który to ( zwłaszcza SAMP ) z 10 bardzo się nie lubi 

 

Co do podzespołów wydaje mi się że 8.1 też ma jeszcze wsparcie ale ciągle zastanawiam się nad 10

 

 

niestety u mnie nawet 8.1 nie ma wsparcia...      samp owszem ale jest to do zastąpienia ta druga aplikacja 

Link to comment
Share on other sites

Onedrive mi nie przeszkadza zawsze można go wyłączyć ale obawiam się o kompatybilność z niektórymi grami zwłaszcza że na 8.1 nie mam absolutnie żadnych problemów a na 10 ( bo miałem już stacjonarkę z 10 ) miałem trochę problemów na początku a to mi źle zaktualizowało i 3/4 rzeczy nie działało a to sklep windows się crashowal a najwiekszy problem właśnie w tym sampie a nie ukrywam że trochę w niego gram a nie interesuję mnie DX12 bo póki co widać jak wygląda sytuacja - beznadziejnie 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Haniballl said:

Onedrive mi nie przeszkadza zawsze można go wyłączyć ale obawiam się o kompatybilność z niektórymi grami zwłaszcza że na 8.1 nie mam absolutnie żadnych problemów a na 10 ( bo miałem już stacjonarkę z 10 ) miałem trochę problemów na początku a to mi źle zaktualizowało i 3/4 rzeczy nie działało a to sklep windows się crashowal a najwiekszy problem właśnie w tym sampie a nie ukrywam że trochę w niego gram a nie interesuję mnie DX12 bo póki co widać jak wygląda sytuacja - beznadziejnie 

 

 

obecnie na 24.12.2017 nie miałem takich problemów jak Ty nie licząc sampa 

Link to comment
Share on other sites

Co do przejścia z WIN 8.1/7 na 10:

Owszem, jest to możliwe do 31.12.2017. Darmowe uaktualnienie jest dla osób korzystających z dodatkowych pomocy (niepełnosprawni - lupa, lektor itp.).

Jedyne co trzeba zrobić to zaznaczyć, że korzysta się z takich pomocy, ale Microsoft nie weryfikuje dokładnie czy z tego korzystasz czy nie - dlatego nie polecam wykonywać tego update:

Quote

Osoby, które używają technologii pomocniczych, mogą skorzystać z bezpłatnego uaktualnienia do systemu Windows 10, ponieważ Microsoft nieprzerwanie dąży do tego, by system Windows 10 był dla nich jak najbardziej wygodny. Oferta jest aktualna do 31 grudnia 2017 r. Skorzystaj z niej przed tym terminem.

W ramach Rocznicowej aktualizacji systemu Windows 10 usprawniliśmy działanie funkcji ułatwień dostępu w systemie Windows 10. Opis niektórych z tych usprawnień można znaleźć na naszym blogu.

 

Link to comment
Share on other sites

Imo jak robisz komputer na najnowszych Intelach z tego roku lub zeszłego, to o legalnym pobieraniu aktualizacji do Win7/Win8/Win8.1 możesz zapomnieć (chyba, że sobie zainstalujesz "łatkę").

Polecam od razu iść wtedy w Win10.

Zresztą sterowników do chipsetu też ciężko będzie znaleźć, zatem pójście w stary system od razu mija się z celem.

Żeby hejt się nie zlał za moment - wiem, że jest możliwość instalacji jak ma się dobrą płytę.

Zresztą w moim mobo też są sterowniki do starszych systemów, ale ich kompatybilność oraz wydajność potem w grach na starym systemie nie będzie za wysoka.

To samo dzieje się w przypadku starego sprzętu.

Różnice są marginalne (co pokazuje poniższy test), ale mimo wszystko lepiej sprzęt będzie się sprawować w nowej wersji systemu (czytaj - Windows 10) niż w starszym.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.