Jump to content

Problem z płynnością gry


Guest

Recommended Posts

Witam,

Od jakiegoś czasu zmagam się z problemami z płynnością gry - nigdy nie miałem dużo FPSów (co mnie dziwiło przy moim sprzęcie), od jakiegoś czasu problem się nasilił.


Na singlu spokojnie mogłem pograć bez żadnych chwilowych spowolnień, teraz dosyć często mam problem z przycinającą się i niepłynną grą. Zauważyłem, że gra przycina się gdy FPSy spadną do wartości 25 lub niżej co też raczej rzadko się zdarzało.
Na multi jest z jednej strony lepiej bo nie ma ruchu ulicznego, z drugiej zaś gdy podłączy mnie do serwera to FPSów jest już mniej niż jak jestem w kolejce.

 

Nie wiem co może być przyczyną ponieważ ustawienia gry mam cały czas takie same, zresztą już częściowo je obniżyłem (jakość pogody z ultra na wysokie i skalowanie ze 125% na 100) a i tak efekt jest mierny.


Konfiguracja komputera:
System: W10 HP + aktualizacje
Procesor: AMD FX9590
Grafika: NVIDIA GeForce 760 4GB
Mobo: Gigabyte GA-990FXA-UD3 R5
RAM: 4x 8GB DDR3 1666MHz


Spełniam nawet zalecane wymagania a i tak jest problem z grą.

Link to comment
Share on other sites

Zalecane wymagania czy też minimalne w przypadku multiplayera mają się nijak. One są dobre na singleplayer, zaś multiplayer rządzi się swoimi prawami.

 

Zacznijmy od tego kiedy dokładnie Ciebie "laguje", czy kiedy jest dużo (średnio) osób obok Ciebie, czy może nawet kiedy nikogo nie ma obok? Jakie masz dokładnie ustawienia grafiki. Jakieś niestandardowe programy w tle? Jeden monitor? Więcej?

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

Zaczęło się jakiś czas temu, w losowych sytuacjach tak jak teraz.

Laguje mnie różnie, jak jestem sam to raczej nie ale wystarczy, że pojawią się 3-4 osoby i FPSy już lecą, w mieście z kilkoma osobami mam ledwo 30-35FPS chociaż to też odziwo zależy od samego miasta...

Mam dwa monitory, na jednym gra, na drugim najczęściej pusty pulpit, czasami chrome z telewizją horizon.tv lub jakimś forum, najczęściej tym.
W tle chodzi Steam, TrucksBook, Discord, Logitech Software i systemowy Defender.

Link to comment
Share on other sites

On 23.11.2017 at 9:15 PM, Misiek(G29) said:

Spadek FPS jest jak masz parę dodatków jak mighty griffin pack albo dlc do dafa te dodatki ledy itd robią swoje tracisz na nich FPS albo jak masz koguty masz włączona.

 

Pozdrawiam 


Tyle, że kiedyś tak drastycznie nie było jak teraz, flagi mam już wyłączone, nie chcę wyłączać kolejnych dodatków, w końcu nie po to je kupowałem :)


 

 

5 hours ago, H&V I MattZ said:

Ten problem występuje tylko w ETS2? To dość ważne pytane bo obstawiam thermal throttling. ;)


Z tego co zauważyłem to niestety nie, pojawia się też w Payday 2. Innych gier nie sprawdzałem bo ostatnio w nic nie gram prócz ETS'a i ATS'a.

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Wargor.pl said:


Tyle, że kiedyś tak drastycznie nie było jak teraz, flagi mam już wyłączone, nie chcę wyłączać kolejnych dodatków, w końcu nie po to je kupowałem :)


 

 


Z tego co zauważyłem to niestety nie, pojawia się też w Payday 2. Innych gier nie sprawdzałem bo ostatnio w nic nie gram prócz ETS'a i ATS'a.

Ale nie wszystkie tylko powiedzmy swiatła z tyłu i na przodzie pare tych ledów zdejmij ;)

- Don't judge a book by its cover

 

 

Link to comment
Share on other sites

 

On 26.11.2017 at 11:38 AM, Misiek(G29) said:

Ale nie wszystkie tylko powiedzmy swiatła z tyłu i na przodzie pare tych ledów zdejmij ;)


No dobrze ale to nie zmienia faktu, że poprzednio nie było tego problemu... :/
 

 

On 27.11.2017 at 6:51 PM, PawcioV6 said:

Zobacz temperatury karty graficznej, procesora oraz samej sekcji zasilania o ile mozesz sprawdzić ostatni wariant


Okej, zerknij jak możesz :)
Mam nadzieję, że ten program jest wiarygodny...

1.PNG.abc826a22b5a8e4061a981fb66734a52.PNG

2.thumb.PNG.7c8fb815ba348e459d356a580b4dd12e.PNG

3.thumb.PNG.6e830946629556b5af8748583e34781a.PNG

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, PawcioV6 said:

Pomiary robione w stresie czy w stanie spoczynku?


Na jednym ekranie była gra a na drugim 2 przeglądarki + te dwa programy do testów.

Link to comment
Share on other sites

U mnie jest to samo... czasami wszystko bangla na 70-80 fps'ach a czasami jak wyjdzie aktualizacja to robi się 30 fps... Też mam AMD FX8350 B.ed i Grafe od AMD Radeon HD7950 3GB / 384bit - wszystkie inne gry hulają na 60 FPS sztywno na MAX lub Ultra i takie same spadki mam jak u ciebie. Jak się wczytam do gry dwa razy lub raz to fps'y wracają do normy... Przegrzewanie jest też nie możliwe bo na CPU mam SilentiumPC Fortis 3 HE1425 w spoczynku mam 20'C a przy włączonej grze do 50-60'C grafika ledwo co słyszalna a na niej WindForce 3. "Ten typ tak ma" i nic nie poradzisz...

Swojego czasu też na tym dziadowskim WIN 10 w BF4 zrobiło mi się 35 fps'ów więc wróciłem do Win 8.1 i zero problemów. 

Link to comment
Share on other sites

On 30.11.2017 at 11:04 PM, PawcioV6 said:

Temperatury niby ok. Zobacz użycie procesora oraz karty graficznej podczas grania najlepiej na landówce w godzinach wieczornych. Daj ss lub napisz srednią. Bawiłeś się może ustawieniami mp pod tabem?


Tam to w ogóle jest ciekawie, średnio 15-20fps aczkolwiek da się przejechać...

Żeby było lepiej, od paru dni jest spokój (zanim jeszcze wyszło 1.30) także nie mam pojęcia o co chodziło. Odpukać, działa.
 

 

 

On 3.12.2017 at 12:24 PM, zimnysobi said:

U mnie jest to samo... czasami wszystko bangla na 70-80 fps'ach a czasami jak wyjdzie aktualizacja to robi się 30 fps... Też mam AMD FX8350 B.ed i Grafe od AMD Radeon HD7950 3GB / 384bit - wszystkie inne gry hulają na 60 FPS sztywno na MAX lub Ultra i takie same spadki mam jak u ciebie. Jak się wczytam do gry dwa razy lub raz to fps'y wracają do normy... Przegrzewanie jest też nie możliwe bo na CPU mam SilentiumPC Fortis 3 HE1425 w spoczynku mam 20'C a przy włączonej grze do 50-60'C grafika ledwo co słyszalna a na niej WindForce 3. "Ten typ tak ma" i nic nie poradzisz...

Swojego czasu też na tym dziadowskim WIN 10 w BF4 zrobiło mi się 35 fps'ów więc wróciłem do Win 8.1 i zero problemów. 

 

Wszystko by się zgadzało tak jak u Ciebie, z tym że ja tego wcześniej nie miałem. Problem pojawił się tak szybko, jak sam znikł... i nie wiadomo z jakiej przyczyny, oby tylko za jakiś czas nie wrócił.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ma ktoś może jeszcze jakiś pomysł?


Problem wrócił niestety, nie mam pomysłu co jeszcze zrobić. System na nowo już stawiałem i dalej jest tak samo.
Z zewnątrz na pustej drodze mam około 110fps z zewnętrznej kamery, w kabinie już spada do ~60.
W mieście to już w ogóle tragedia, mam 25-30fps najwyżej jak jest ledwo 13 osób... nie daj Boże żeby było ich więcej...

Kiedyś przykładowo po Amsterdamie przy 70 osobach mogłem wyjechać, teraz nie ma szans bo po prostu są tak duże klatki.

Link to comment
Share on other sites

Witaj @Kargho </pl>,

 

w opcjach uruchamiania ETS2 wpisz następujące komendy:

Quote

-USEALLAVAILABLECORES -refresh <ilość Hz twojego monitora> -maxMem=<ilość RAM, podaj w MB> -malloc=system -high

 

Działanie ich wygląda następująco:

  • USEALLAVAILABLECORES - gra wykorzystuje wszystkie rdzenie procesora
  • -refresh  - ustawia odświeżanie (ilość możliwych FPS wyświetlonych na monitorze)
  • -maxMem  - ustawia maksymalną ilość wykorzystywanego RAM
  • -malloc=system  - przedział w systemie na grę
  • -high  - wysoki prioryter uruchomienia
 
Pozdrawiam, Rane
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.