Jump to content

Złamanie regulaminu- kto jest winny?


Recommended Posts

Chciałbym opisać 2 sytuacje odnośnie złamania regulaminu i proszę o ocenę teamu, kto będzie winny:

 

1. Autostrada w kierunku Amsterdamu, rozjazd na Duisburg. Zmieniam pas na lewy, bo jadę do Amsterdamu. Na samym rozjeździe prawy pas zamienia się w powierzchnię wyłączoną z ruchu. Ktoś z tego korzysta i zaczyna mnie nieprzepisowo wyprzedzać jadąc bez świateł. W momencie kiedy jest na wysokości mojej kabiny, zmieniam pas ruchu (nie widzę go w lusterku) i dochodzi do kolizji. Kto jest winny? Proszę o odpowiedź stosując tę sytuację zarówno w nocy jak i w dzień.

 

2. Jadę autostradą w środku nocy. Środkowym/lewym pasem wyprzedza mnie gracz jadący bez świateł. Zmieniam pas, bo niedługo mam rozjazd autostrad. Dochodzi do zderzenia. kto jest winny?

 

 

A na deser, może mi ktoś wytłumaczy jak dziecku, jak rozpoznać czy ktoś nie omija bana? Poprzednie tłumaczenie typu :drogą dedukcji" mnie nie zadowala. Rozumiem, ze jeden profil steam jest podłączony do jednego konta truckermp. Czyli jeśli wrzucę czyiś steam w wyszukiwarkę truckersmp i ukaże mi 2 profile, to wtedy mamy przypadek multikonta?

Link to comment
Share on other sites

1. Jeżeli:

   a) sytuacja zdarzyła się w nocy to osoba wyprzedzająca popełnia dwa wykroczenia tj. jazda bez świateł i wyprzedzanie po pasie wyłączonym z ruchu, a ty jesteś bez wykroczeń.

  b ) sytuacja zdarzyła się w dzień to wina leży po obu tj. ty masz za spowodowanie kolizji, a on za jazdę.

2. Jesteś niewinny, osoba wyprzedzająca popełnia wykroczenie.

 

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, MinatomiraiX said:

1. Jeżeli:

   a) sytuacja zdarzyła się w nocy to osoba wyprzedzająca popełnia dwa wykroczenia tj. jazda bez świateł i wyprzedzanie po pasie wyłączonym z ruchu, a ty jesteś bez wykroczeń.

  b ) sytuacja zdarzyła się w dzień to wina leży po obu tj. ty masz za spowodowanie kolizji, a on za jazdę.

2. Jesteś niewinny, osoba wyprzedzająca popełnia wykroczenie.

 

 

Osobiście nie zgodziłbym się z Tobą w przypadku sytuacji 1 w dzień. Co prawda bez problemu gracza zauważę, ale nie powinienem odpowiadać za kolizję, bo tego gracza w ogóle nie powinno tam być. Powinien zwolnić i jechać za mną.

 

Prosiłbym team o ocenę sytuacji

Link to comment
Share on other sites

Pierwszy film kick lub ban zależnie od sytuacji i nie żartuj że nie widzisz kogoś w lusterku jak jest na wysokości kabiny.

 

Drugie Ty rammujesz kogoś. To po pierwsze po drugie zależnie od sytuacji kicki lub bany. Kick za jazdę bez świateł rammowanie ban.

Co do obchodzenia bana to jedne konto steam plus tmp zbanowane permanentnie nie da się założyć drugiego konta tmp na te same steam. Obchodzenie bana permanentnego czyli kupienie nowej gry na nowym koncie założenie nowego konto tmp pod nowe konto steam

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Mógł się w coś zapatrzeć, przecież nie będzie cały czas patrzeć w lusterko z nadzieją, że ktoś go zaraz będzie bez świateł wyprzedzać.

 

Co do tego wyprzadzania z prawej strony.

Część osób może mieć wrażenie i myśleć, że są tam dwa pasy ruchu prosto, ponieważ z wintermodem, na pasie wyłączonym z ruchu nie widać białych linii i dodatkowo są tam ślady tak, jakby były tam 2 pasy ruchu i osoby wyprzedzające mogły pomyśleć stwierdzić, że nagrywający troluje lub blokuje lewy pas, jadąc wolniej od nich.

Różnie można to postrzegać i należy pamiętać, że to tylko gra a, że wypadku nie spowodowali, zapomniałbym o wszystkim i skasował filmik.

 

7dsgvP1.png <-> opj1pzK.png

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, KOZIK PL said:

Pierwszy film kick lub ban zależnie od sytuacji i nie żartuj że nie widzisz kogoś w lusterku jak jest na wysokości kabiny.

 

Drugie Ty rammujesz kogoś. To po pierwsze po drugie zależnie od sytuacji kicki lub bany. Kick za jazdę bez świateł rammowanie ban.

Co do obchodzenia bana to jedne konto steam plus tmp zbanowane permanentnie nie da się założyć drugiego konta tmp na te same steam. Obchodzenie bana permanentnego czyli kupienie nowej gry na nowym koncie założenie nowego konto tmp pod nowe konto steam

Odnośnie widoczności w lusterku pisałem w przypadku nocy. Miałem już sytuacje, że ktoś mnie wyprzedzał z prawej i mimo, ze jechał na światłach ja go nie widziałem.

 

W drugiej sytuacji za przeproszeniem, chyba sobie ze mnie jaja robisz. Jakim prawem mam odpowiadać za wjechanie w kogoś, jeśli go nie widziałem w lusterku (noc i brak świateł u gracza)? Natomiast co do Twojego tłumaczenia o omijaniu bana, proszę Cię o zastosowanie interpunkcji, bo tak napisałeś, że ledwo co rozumiem

 

1 hour ago, Loco_1987 said:

JAK MÓGŁ WIDZIEĆ W LUSTERKU JAK GRA NA NISKICH MAX 23 FPS NA NISKICH ;D

Nie każdego stać na dobry sprzęt, a oszczędzam na grafice by móc nagrywać. Poza tym bandicam i yt też nieźle chrzanią jakość.

 

21 minutes ago, ElectroMusic! said:

Co do tego wyprzadzania z prawej strony.

Część osób może mieć wrażenie i myśleć, że są tam dwa pasy ruchu prosto, ponieważ z wintermodem, na pasie wyłączonym z ruchu nie widać białych linii i dodatkowo są tam ślady tak, jakby były tam 2 pasy ruchu i osoby wyprzedzające mogły pomyśleć stwierdzić, że nagrywający troluje lub blokuje lewy pas, jadąc wolniej od nich.

Różnie można to postrzegać i należy pamiętać, że to tylko gra a, że wypadku nie spowodowali, zapomniałbym o wszystkim i skasował filmik.

Gram na niskiej grafice (przeplatanej trochę z srednią) i skoro ja potrafię na wintermodzie dostrzec linie, to inni tez potrafią. Moim zdaniem gracze po prostu nie chcą hamować.

Link to comment
Share on other sites

Nie, nie robię z siebie idioty, bo zapewne to miałeś na myśli. Ukazuję tylko absurd Twojej decyzji. Stosując twój tok myślenia stwierdzam, że w sytuacji gdy jedziemy za kimś i dana osoba zostanie zramowana, a ja nie wyhamuję (gość przewraca sie na bok w poprzek drogi, czyli nie mam gdzie uciec), to ja jestem winny, że w niego przywaliłem. W obu przypadkach mamy przyczynę i skutek.

 

A co do nawigacji, nie patrzę na nią non stop, bo po kilku metrach orałbym zestawem rów. Staram się stosować realizm, czyli zauważyć gracza. A dźwięk słychać tez jak ktoś Ci siedzi na ogonie więc tu kompletnie spudłowałeś.

Edited by [Bazyl-Trans] bazyliszek
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, [Bazyl-Trans] bazyliszek said:

Nie, nie robię z siebie idioty, bo zapewne to miałeś na myśli. Ukazuję tylko absurd Twojej decyzji. Stosując twój tok myślenia stwierdzam, że w sytuacji gdy jedziemy za kimś i dana osoba zostanie zramowana, a ja nie wyhamuję (gość przewraca sie na bok w poprzek drogi, czyli nie mam gdzie uciec), to ja jestem winny, że w niego przywaliłem. W obu przypadkach mamy przyczynę i skutek.

 

A co do nawigacji, nie patrzę na nią non stop, bo po kilku metrach orałbym zestawem rów. Staram się stosować realizm, czyli zauważyć gracza. A dźwięk słychać tez jak ktoś Ci siedzi na ogonie więc tu kompletnie spudłowałeś.

Ja mam taki sam tok myślenia.Kiedy ktoś jedzie pasem wyłączonym z ruchu to z automatu jest winny.Bo łamie przepisy ruchu drogowego.Dla mnie nie ma różnicy kiedy to jest dzień lub noc jest zawsze winny. 

Link to comment
Share on other sites

W pierwszej sytuacji oczywiście jest wina graczy wyprzedzających z prawej strony natomiast nie jest to na tyle duże przewinienie żeby wlepiać komuś bana :) Zwykłe ,,no offence". Albo jak kto woli po polsku ,,niska szkodliwość" :D

 

Co do drugiej sytuacji - według mnie jest winny kierowca jadący bez świateł. Ale cóż - przypominam, że to multiplayer i zawsze trzeba dmuchać na zimne ;) Nie każdy bawi się w realizm etc. więc warto zawsze mieć z boku TAB'a czy zerkać na mapę czy nie goni nas jakaś kropka. Jeśli dostałbyś bana za taką sytuację to myślę, że gdybyś uwzględnił w apelacji swój film na którym widać, że gracz jedzie bez świateł czyli zgodnie z regulaminem jest to ghost driving to admin by to zrozumiał. 

 
Dołącz do jednej z najstarszych vs'ek | hvlogistyka.pl
Link to comment
Share on other sites

Bazyliszek jak widać nie znasz mojego toku myślenia. Bo nigdy nie zbanowalem kogoś za to że ktoś nie wyhamował i uderzył w czasie kolizji w kogoś bo nie miał jak. Nawet jak ktoś z tyłu uderzy to raczej też nie banuje oczywiście jeśli widzę że próbował hamować ale nie dał rady. A najbardziej rozwala mnie jak ktoś zgłasza report bo ktoś się wczytal na drodze jako ramming

Link to comment
Share on other sites

^

Więc tym bardziej się zastanawiam, dlaczego według Ciebie mam odpowiadać za wjechanie w kogoś, kto jechał kompletnie nieoświetlony. Ktoś złamał regulamin w wyniku czegoś ja go złamałem nieświadomie i nie powinienem być za to pociągnięty do odpowiedzialności. Stosując to w kolejnej sytuacji, gracz wjeżdża na czerwonym świetle i ja w niego przywalę. Jemu dajesz kicka za wjazd na czerwonym, a mi bana za kolizję, tak?

 

Wiem, ze Twoja odpowiedź będzie brzmiała nie, ale w takim razie umotywuj bardziej swoją decyzję, że dałbyś mi bana.

 

17 hours ago, Vaiarek said:

W pierwszej sytuacji oczywiście jest wina graczy wyprzedzających z prawej strony natomiast nie jest to na tyle duże przewinienie żeby wlepiać komuś bana :) Zwykłe ,,no offence". Albo jak kto woli po polsku ,,niska szkodliwość" :D

Ja bym dał za to kicka bo mimo wszystko jest to bezczelność ze strony gracza i ukazuje, ze przepisy mają w czterech literach:) A uwierzysz mi jak Ci powiem, że kiedyś raportowałem gościa za takie wyprzedzanie i dostał bana:D Pod filmem dowodowym on i jego kumple nie potrafili zrozumieć za co oberwał.

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Vaiarek said:

W pierwszej sytuacji oczywiście jest wina graczy wyprzedzających z prawej strony natomiast nie jest to na tyle duże przewinienie żeby wlepiać komuś bana :) Zwykłe ,,no offence". Albo jak kto woli po polsku ,,niska szkodliwość" :D

Nie uwzględniłeś pasa wyłączonego z ruchu, a wyprzedzanie po nim to jest duże przewinienie i ban lub kick się należy. 

 

3 hours ago, [Bazyl-Trans] bazyliszek said:

^

Więc tym bardziej się zastanawiam, dlaczego według Ciebie mam odpowiadać za wjechanie w kogoś, kto jechał kompletnie nieoświetlony. Ktoś złamał regulamin w wyniku czegoś ja go złamałem nieświadomie i nie powinienem być za to pociągnięty do odpowiedzialności. Stosując to w kolejnej sytuacji, gracz wjeżdża na czerwonym świetle i ja w niego przywalę. Jemu dajesz kicka za wjazd na czerwonym, a mi bana za kolizję, tak?

Z tym się zgadzam. Osoba która złamała regulamin w wyniku przewinienia pierwszego gracza, nie powinna być pociągana do odpowiedzialności. A np. w karambolu admin ukarze wszystkich czy sprawcę? Ja bym wysłał tymczasowo na singla prowodyra.

 

3 hours ago, [Bazyl-Trans] bazyliszek said:

Ja bym dał za to kicka bo mimo wszystko jest to bezczelność ze strony gracza i ukazuje, ze przepisy mają w czterech literach:) A uwierzysz mi jak Ci powiem, że kiedyś raportowałem gościa za takie wyprzedzanie i dostał bana:D Pod filmem dowodowym on i jego kumple nie potrafili zrozumieć za co oberwał.

Natura nooba, nie zrozumie co zrobił źle.

 

Link to comment
Share on other sites

@MinatomiraiX źle się zrozumieliśmy. Jeżeli przyszedłby taki raport na stronie to odrzuciłbym z powodem ,,no offence". Jeśli zauważyłbym taką sytuację w grze to na pewno gracz zostałby nagrodzony kickiem ;) 

 

Przykro nam ale wszystkim nie dogodzimy :) Są gracze nadgorliwi, którzy banowaliby za wszystko, nawet najmniejsze przewinienie. Są też tacy gracze, którzy w niczym nie widzą winy (polecam zapoznać się z tematem ,,Nick" w generalu o ile tam jeszcze wisi).

 
Dołącz do jednej z najstarszych vs'ek | hvlogistyka.pl
Link to comment
Share on other sites

Jak gość wjeżdża na czerwonym i ty w niego uderzasz gość dostaje bana od 2 dni w górę w zależności od sytuacji bo to on wjechał na czerwonym i to jego wina że ty w niego wjechales żeby stosował się do świateł nic by się nie zdarzyło.

A jeśli chodzi o wyprzedzanie wyłączonym pasem czy w ogóle z prawej strony to jest kick lub ban za inappropriate overtaking czyli niewłaściwe wyprzedzanie. Na autostradzie czy jak nic więcej niebezpiecznego nie zrobił to raczej kick. A na landowce już jest za to ban za nawet do 10 dni jeśli przy okazji kogoś zaczepia lub stwarza inne zagrożenia

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.