Jump to content
  • 0

Spóźniona dostawa.


Wateusz

Question

Witam!

 

Dziś po raz pierwszy odkąd zainstalowałem multiplayer'a spotkałem się z takim oto problemem - do tej pory czas dostawy ładunku wynosił przykładowo parę tysięcy godzin - dziś wszystko było tak jak w singlu, czyli miałem określony czas na dowóz ładunku - i nie byłoby nic w tym dziwnego gdyby nie fakt, że po restarcie gry (trwało to dosłownie 2-3 minuty) wyskoczyła mi informacja, że spóźniłem się z dostawą (a przed restartem gry na dowóz miałem ok 15 godzin). Przed chwilą sytuacja znowu się powtórzyła.

 

Jeżeli przegapiłem jakiś wątek z podobnym problemem - serdecznie przepraszam, ale nie znalazłem dotychczas podobnego problemu u innych.

 

Z góry dzięki za pomoc,

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

4 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Polecam unikać sytuacji gdzie zaczynacie trasę na SP a kończycie na MP. Fakt że czasem ma się wtedy rok na skończenie dostawy, ale czasem ma się spóźnienie.

Poza tym to normalne że ma sie czas na dostawę od 60h do tam, nie wiem, 20h. Po prostu to zostało naprawione i tyle moim zdaniem. Warto dodać że to nic złego nie robi, bo czas na MP leci wolniej. Widać to bardzo dobrze na GPS gdzie szacowany czas to np. 4h a przejedziecie w 1h wg gry.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

A więc tak. Problem ze spóźnieniem pojawia się podczas podłączania do serwera. W momencie pojawienia się naszej ciężarówki na drodze, do momentu połączenia się z serwerem mamy inny czas gry - dużo inny nawet można powiedzieć. SCS przy którejś aktualizacji dodał funkcję, która naprawa czas rozgrywki. W Multiplayerze gramy cały czas na 1-szym tygodniu (wystarczy zobaczyć zapisy z gry, gdzie jest napisany tydzień, dzień i godzina zapisu w czasie gry), w Singleplayerze idzie to normalnym tokiem, czyli 1,2,3 itd. i w przypadku gdy gra wykryje dziwne anomalie np. ktoś ma wyjechane 10 tys. km (nie wiem dokładnie na jakiej zasadzie gra to przypuszcza, to jest moja czysta abstrakcja) to automatycznie dostosuje tydzień i dzień tygodnia. W takim wypadku podczas łączenia się z serwerem może chwilowo nastąpić zmiana czasu gry np. na 3, 10 czy 25 tydzień w zależności od naszego stażu w grze. Po podłączeniu do serwera czas powinien zostać przywrócony i problem powinien zniknąć. Wszyscy wiemy jakie są ostatnio problemy z połączeniem się z serwerem w przypadku pełnego obłożenia serwera i jeśli ktoś podejmie ładunek na Multiplayerze, zrestartuje grę i odda ładunek za nim podłączy się do serwera to spóźnienie jak najbardziej wystąpi i w takim wypadku najlepiej jest poczekać do momentu podłączenia się z serwerem. Czasami może też tak być, że dziwnym sposobem nawet po podłączeniu się do serwera mamy spóźnienie to najlepiej wczytać jakiegokolwiek save'a (nawet takiego zrobionego w danej chwili, gdy się zorientowaliśmy, że coś jest nie tak). Po wczytaniu save'a zegar powinien się odnaleźć i nie wyświetlać żadnego spóźnienia.

  • Upvote 1

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.