Jump to content

Wczytywanie zawartości DLC na serwerach


KUBUTECH911_PL

Recommended Posts

  • Nazwa Sugestii: Wczytywanie zawartości DLC na serwerach

Opis Sugestii: Od kąd pamiętam podczas gry w na serwerach w MP jest problem z tym, że kiedy dany gracz nie posiada jakiegoś konkretnego DLC to w momencie kiedy do "Sesji" podłączy się gracz z tym konkretnym DLC gracz bez niego dostaje typowego "laga" ponieważ multpilayer musi przetworzyć np. konkretną barwę ciągnika i zamienić ją na "domyślną". Idelanym przykładem jest tutaj Raven DLC.

Przykładowe obrazkihttp://i.imgur.com/NWJ0mTe.jpg

Dlaczego twoja sugestia a nie inna?: Ponieważ jest dość istotny problem, z którym boryka się mnóstwo graczy.

GCzyBn1.png4989945645.png2ba4b1o.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nie wydaje mi się aby przez to były powodowane lagi. Jeżdżę dość długo i nigdy o czymś takim nie słyszałem ani sam nie doświadczyłem kiedy nie posiadam jakiś dodatków. Niestety, ale deweloperzy ETS2MP nie mogą zaimplementować dodatków z DLC tak aby widzieli je wszyscy, a używać mogli je tylko Ci, którzy je na prawdę posiadają. SCS wymyślił sobię taką strategię, że jeżeli ktoś nie ma wykupionego DLC to nie ma plików odpowiedzialnych za to konkretne DLC na komputerze. Jeżeli deweloperzy chcieliby zrobić tak aby dodatki były widziane przez wszystkich niezależnie czy je posiadają czy nie to trzeba by było zaimplementować wszystkie DLC do ETS2MP co po pierwsze wymusiłoby wielką wagę modyfikacji do ponad 800MB (bo tyle ważą wszystkie DLC razem wzięte nie licząc największych map Going East i Skandynawii), a po drugie to fakt, że SCS'owi na pewno nie spodobałoby się, że pliki są modyfikowane (bo na pewno wymagały by modyfikacji) i udostępniane wszystkim za darmo nawet jeżeli ich się nie posiada. Co sprytniejsi mogli by na tym skorzystać i nie kupować żadnych DLC, bo po co skoro ma się je za darmo i je widać. Temat też już był wałkowany kilka razy, innego sposobu według mnie nie ma, a sprawa lagów... tak jak pisałem, ja nie odczuwam. Według mnie te lagi są spowodowane samym wczytywaniem się ciężarówek niżeli zamiany dodatków, których się nie ma na domyślne.

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

Poza tym serwer się wyrabia, jedynym problemem jest net i sprzęt gracza.

 

1. Serwer właśnie się nie wyrabia zwłaszcza kiedy napotykasz na graczy z bardzo wysokim pingiem i słabymi PC-etami.

2. Naprawdę uważasz, że przy konfiguracji i7 -5960X i GTX 980 Ti i przy takim połączeniu 4989945645.pngto dalej jest kwestia sprzętu ??

Zdałem sobie sprawę po wysłuchaniu jedenj informacji na streamie mv4l-a, że WooQash ma rację co do kwesti adaptacji DLC do samego MP, i że w sumie SCS jest trochę nie przychylne temu projektowi.

Sprawdziłem kwestię tego jak obciążane są poszczególne podzespoły zarówno na PC o w/w specyfikacji jak i na moim 2-gim komputerze (i5-4670 i MSI R9 270X). W obu wypadkach gra chodziła w ok 80 -160 FPS, a w miastach zawsze klatki spadały do nawet 15 (patrz w Rotterdamie przy 25 graczach). Sprawdziłem wykorzystanie podzespołów i ku mojemu zdziwieniu tylko jeden z 4 [lub 8 rdzeniów (i 16 wątków) w wypadku 5960X] był obciążany w ok 80% - reszta praktycznie "spała". W momencie wczytywania graczy gra wymuszała zuzycie 100% tego samego rdzenia przy czym reszta dalej spała... Może kod 64-bitowy rozwiąże ten problem.

"Do zamknięcia"

  • Upvote 1

GCzyBn1.png4989945645.png2ba4b1o.jpg

Link to comment
Share on other sites

1. Serwer właśnie się nie wyrabia zwłaszcza kiedy napotykasz na graczy z bardzo wysokim pingiem i słabymi PC-etami.

2. Naprawdę uważasz, że przy konfiguracji i7 -5960X i GTX 980 Ti i przy takim połączeniu 4989945645.pngto dalej jest kwestia sprzętu ??

Zdałem sobie sprawę po wysłuchaniu jedenj informacji na streamie mv4l-a, że WooQash ma rację co do kwesti adaptacji DLC do samego MP, i że w sumie SCS jest trochę nie przychylne temu projektowi.

Sprawdziłem kwestię tego jak obciążane są poszczególne podzespoły zarówno na PC o w/w specyfikacji jak i na moim 2-gim komputerze (i5-4670 i MSI R9 270X). W obu wypadkach gra chodziła w ok 80 -160 FPS, a w miastach zawsze klatki spadały do nawet 15 (patrz w Rotterdamie przy 25 graczach). Sprawdziłem wykorzystanie podzespołów i ku mojemu zdziwieniu tylko jeden z 4 [lub 8 rdzeniów (i 16 wątków) w wypadku 5960X] był obciążany w ok 80% - reszta praktycznie "spała". W momencie wczytywania graczy gra wymuszała zuzycie 100% tego samego rdzenia przy czym reszta dalej spała... Może kod 64-bitowy rozwiąże ten problem.

"Do zamknięcia"

Prawdopodobnie kiedy wejdzie x64 te problemy z wielkimi lagami nawet na mocnych kompach się rozwiążą. Faktycznie skoro masz taki sprzęt to faktycznie dziwne że jest tak słabo z fps-ami.

76561198117924798.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Jak dla mnie świetny pomysł, bo jak kupuje sobie dodatki, to dlaczego ktoś ma np. widzieć mnie w podstawowym malowaniu, lub jak lecę z pustą naczepą? A do tego jak to ma zmniejszyć lagi, no to po prostu bajka :)  Co prawda wiąże się to z ogromem pracy, no ale jak to mówią "dla chcącego, nic trudnego" :D

 

Fredziol, w 100% się z tobą zgadzam. Akurat mam kupioną oryginalną grę ETS 2 na steam, do tego mam kupione wszystkie dodatki do gry (z wyjątkiem kilku spray'ow), więc byłoby mi też na rękę, aby każdy widział moje naczepy i spray'e. A do tego zmniejszenie laggów to bardzo fajna rzecz.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.