Jump to content

Podstawowe malowania w ETS2


HanibaII243

Recommended Posts

Wygląda na to że źle zrozumieliście może napisze to innaczej

 

w ETS2 jest skin o nazwie Sunrise i własnie ten skin chce edytować ( zmienić domyślne kolory ) a potem wprowadzić go jako osobne malowanie i teraz szukam własnie tego skinu w tych plikach mi w sumie jest potrzebny tylko ew plik graficzny bo reszte robiłbym za pomocą ETS 2 Studio 

 

Dobra wiem już jak to powinno wyglądać tylko teraz potrzebne mi są numery kolorów a dokładnie takie jakie są tu 

 

Z2TXPc0.png

 

 

 

Podam tutaj jakie kolory ma k-speed i ich numeracje

 

 

YGYQsQn.jpg

 

 

A tu mają numery w pliku sii

 


mask_r_color : (&3f704db6, &3f02460b, &3b33070b)
mask_r_locked: false
mask_g_color :   (&3f704db6, &3f02460b, &3b33070b)
mask_g_locked: false
mask_b_color : (&3f704db6, &3f02460b, &3b33070b)
mask_b_locked: false
base_color :    (0, 0, 0)
base_color_locked: false
 

 

Teraz jak ustawić tutaj kolor niebieski biały i czarny

Link to comment
Share on other sites

Wygląda na to że źle zrozumieliście może napisze to innaczej

 

w ETS2 jest skin o nazwie Sunrise i własnie ten skin chce edytować ( zmienić domyślne kolory ) a potem wprowadzić go jako osobne malowanie i teraz szukam własnie tego skinu w tych plikach mi w sumie jest potrzebny tylko ew plik graficzny bo reszte robiłbym za pomocą ETS 2 Studio 

 

Dobra wiem już jak to powinno wyglądać tylko teraz potrzebne mi są numery kolorów a dokładnie takie jakie są tu 

 

Z2TXPc0.png

 

 

 

Podam tutaj jakie kolory ma k-speed i ich numeracje

 

 

YGYQsQn.jpg

 

 

A tu mają numery w pliku sii

 

[table]

mask_r_color :  (&3f704db6, &3f02460b, &3b33070b)
mask_r_locked: false
mask_g_color :   (&3f704db6, &3f02460b, &3b33070b)
mask_g_locked: false
mask_b_color : (&3f704db6, &3f02460b, &3b33070b)
mask_b_locked: false
[/table]

 

Teraz jak ustawić tutaj kolor niebieski biały i czarny

Gdzieś kiedyś widziałem konwerter, który z kodowania RGB zamieniał na to SCSowskie, ale gdzie to widziałem to nie mam pojęcia :D

  • Upvote 1

76561198117924798.png

Link to comment
Share on other sites

  • Game Developer

To jest ARGB/RGBA w zapisie HEX i opisane jest to tutaj.

 

No właśnie nie do końca. 
mask_b_color : (&3f704db6, &3f02460b, &3b33070b)
& - zapis heksadecymalny
3f704db6 - bajty zapisane w little endianie, reprezentujące wartość w standardzie IEEE 754, które można przeliczyć tu: http://www.h-schmidt.net/FloatConverter/IEEE754.html (wklepujesz cały ciąg  3f704db6 do Hexadecimal Representation a 0x ma być przed wyrazem). Dostajesz liczbę z przedziału < 0, 1 >, i 3 takie liczby reprezentują jeden kolor opisany przez RGB, w tym przypadku tylko mask_b_color.
  • Upvote 1

l4Ki4X6aV2YY0bwKQ.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję bardzo wszystkim za pomoc okazało się że wystarczy samo RGB xD

Mamy mały problem - wszystko działa ale mam problem z jednym kolorem - a dokładnie białym

http://i.imgur.com/eJWZ0TP.png

Gdy kliknę na kolor biały w lakierni to jest już w normie ale jak widać ustawia się taki domyślnie.

Tak samo się dzieje gdy daje szary lub ciemniejszą biel - tzn on to widzi jako totalna biel

Jeśli ktoś wie jak zmienić kolory RGB na format scsowski niech napisze :)

Merged // Wexu

Link to comment
Share on other sites

  • Game Developer

#FFEEDD = color : (1.0, 0.93330.8666) lub (&3f800000, &3f6eecc0, &3f5dd97f) [To to samo]

Jak? Każdy bajt oddzielasz: FF, EE, DD, i przeliczasz z systemu heksadecymalnego na dziesiętny i dzielisz przez 255. Wychodzi ci liczba z zakresu < 0, 1 >, którą możesz wpisać od razu do pliku, albo ją jeszcze przeliczyć w standardzie IEEE 754 i podać jako liczbę heksadecymalną. Oczywiście FF = r, EE = g, DD = b.

  • Upvote 1

l4Ki4X6aV2YY0bwKQ.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.