Jump to content

Propozycja zmiany dotyczącej długich świateł


9XxAdrianxX9

Recommended Posts

Witam. Mam pewną propozycję.


  • Nazwa Sugestii: Zakaz używania długich świateł jadąc blisko za kimś.
  • Opis Sugestii: Moja sugestia jest taka, by dodać do regulaminu gry punkt, mówiący że nie wolno używać długich świateł jadąc blisko za innym graczem. Jak dla mnie jest to bardzo irytujące gdy gracz jedzie kilkadziesiąt metrów za mną i cały czas świeci mi długimi. Mam wtedy tak jasno oświetloną deskę rozdzielczą, że ciężko jest mi skupić się na drodze. Oczywiście (aby nikt mnie źle nie zrozumiał) mam na myśli tylko i wyłącznie światła długie (drogowe), a nie krótkie (mijania). Już pomijam kwestię wyłączenia długich świateł podczas mijania kogoś, bo to akurat nie jest aż tak denerwujące.
  • Przykładowe obrazki: Gdyby dało się robić screeny podczas jazdy pewnie bym coś dodał. No ale nie da się, no to nie mam.
  • Dlaczego twoja sugestia a nie inna?: Nie znalazłem innej sugestii, która by dotyczyła tego tematu. A resztę opisałem wyżej.

Dziękuję za uwentualne zaakceptowanie mojej propozycji.


Link to comment
Share on other sites

To nic nie pomoże, jak w nocy kolega jedzie za mną, bez długich, to też mi świeci.

No świeci, ale jak jedzie na krótkich to jest to do zniesienia, taka mała poświata. Ale jak jedzie na długich, a jeszcze dodatkowo ma reflektory dalekosiężne włączone to drogi nie widać tylko deskę rozdzielczą.

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem bez sensu jest bawić się jest w takie "szczegóły".

Jadąc w świecie realnym nie wszyscy wyłączają ci długie jak są blisko, więc to zależy od kierowcy.

Owszem, zależy od kierowcy. Jednak inaczej mówiąc kierowca ten decyduje o tym, czy chce łamać przepisy, czy nie. Pozwolę sobie zacytować fragment kodeksu drogowego, mówiący właśnie o tej kwestii:

W czasie od zmierzchu do świtu, na nieoświetlonych drogach, zamiast świateł mijania lub łącznie z nimi, kierujący pojazdem może używać świateł drogowych, o ile nie oślepi innych kierujących albo pieszych poruszających się w kolumnie. Kierujący pojazdem, używając świateł drogowych, jest obowiązany przełączyć je na światła mijania w razie zbliżania się:

   1) pojazdu nadjeżdżającego z przeciwka, przy czym jeżeli jeden z kierujących wyłączył światła drogowe – drugi jest obowiązany uczynić to samo;

   2) do pojazdu poprzedzającego, jeżeli kierujący może być oślepiony;

   3) pojazdu szynowego lub komunikacji wodnej, jeżeli poruszają się w takiej odległości, że istnieje możliwość oślepienia kierujących tymi pojazdami.

 

____

Jak arusf i plota. Nie jest to uciążliwe(1), tym bardziej ze chyba tak często ci nie świecą(2). Jak coś to masz średnia grafikę gdzie mniej razi(3).

1. Właśnie o to chodzi, że jest to uciążliwe. Gdyby nie było, nie pisałbym tej sugestii.

2. A tak się składa, że dość często mi się to zdarza, gdyż jestem jednym z tych, którzy nie jeżdżą ile tylko fabryka dała, czyli 110 km/h. Jeżdżę dla przyjemności, a nie na czas, przez co często ktoś mnie dogania i zanim mnie wyprzedzi jedzie za mną i świeci tymi długimi.

3. No to też się tak składa, że mój sprzęt ma już swoje lata i gram prawie na najniższych ustawieniach. Ale nadal jak mi przyświeci taki jeden, to drogi już praktycznie nie widzę.

Link to comment
Share on other sites

Ja jak jeżdżę w nocy, to przy jasnym dniu muszę zasłaniać sobie okna, bo mam odblaski na monitorze.

Poza tym jadę na długich, ale jak widzę jakiegoś gościa jadącego z naprzeciwka lub mnie wyprzedzającego, to je wyłączam.

Uciążliwe jest to, że jakoś nikt inny nie widzi w tym problemu, a Wy wyżej akurat tak...

Bez sens.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ciekawi mnie jak by było z przestrzeganiem takiego zakazu? Admini zamiast zajmować się ludźmi którzy blokują drogi, rammują czy wyzywają, musieli by zacząć "latać" za osobami które jeżdżą z włączonymi światłami drogowymi. Trochę strata czasu. Zawsze możesz zwolnić i przepuścić taką osobę. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Owszem, zależy od kierowcy. Jednak inaczej mówiąc kierowca ten decyduje o tym, czy chce łamać przepisy, czy nie. Pozwolę sobie zacytować fragment kodeksu drogowego, mówiący właśnie o tej kwestii:

 

 

Ja to rozumiem więc nie musisz cytować kodeksu nawet jak by wprowadzili zakaz to i tak większość by jeździła na długich.

Link to comment
Share on other sites

Powiedzmy sobie szczerze, że gro osób grających nie zna przepisów ruchu drogowego... Po za tym pomiędzy grą, a życiem realnym jest spora różnica w kontekście świateł i oślepiania nimi. W grze jadąc z naprzeciwka czy za ciężarówką nikogo nie oślepiamy tylko rozjaśniamy tekstury wnętrza kabiny (tak jakbyśmy włączyli lampkę w samochodzie). Założę się, że gdyby rzeczywiście oślepiało to Nas i utrudniało jazdę w nocy zwłaszcza to sami gracze by się pilnowali nieco bardziej, bo każdy odczuwałby te oślepianie, a nie tak jak to jest obecnie. Gdyby było inaczej można by było myśleć o przyblokowaniu tego odgórnie przepisami, ale nie ukrywajmy, że i tak w wielu przypadkach mijałoby się to z celem, gdyż game-admini nigdy nie dadzą rady być w danym miejscu w momencie zgłoszenia. Patrząc na to z drugiej strony ludzie łapali by bany za... jazdę na długich światłach... na ile? Godzinę, pół godziny? Według mnie to jest walka z wiatrakami dopóki dopóty nic się nie zmieni w kwestii oślepiania jak i samego oświetlenia. Kto to widział by w słoneczny dzień widzieć łunę światła na asfalcie?

  • Upvote 3

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

Ja jak jeżdżę w nocy, to przy jasnym dniu muszę zasłaniać sobie okna, bo mam odblaski na monitorze.

Poza tym jadę na długich, ale jak widzę jakiegoś gościa jadącego z naprzeciwka lub mnie wyprzedzającego, to je wyłączam.

Uciążliwe jest to, że jakoś nikt inny nie widzi w tym problemu, a Wy wyżej akurat tak...

Bez sens.

Bardzo się cieszę, że wyłączasz długie światła, kiedy jest taka potrzeba. Mam Ci za to dziękować, czy po co to napisałeś?

Jeżeli nie widzisz w tym problemu, to jaka będzie dla Ciebie różnica, czy zostanie to wprowadzone, czy nie? Napisałeś post, że jesteś przeciw. No i dobra, rozumiem. Każdy ma swoje zdanie. Ale tak jak napisałem dla Ciebie to będzie żadna różnica i uważam, że Twój drugi post był zbędny. Nie wnosił nic pożytecznego do sprawy.

 

____

Ciekawi mnie jak by było z przestrzeganiem takiego zakazu? Admini zamiast zajmować się ludźmi którzy blokują drogi, rammują czy wyzywają, musieli by zacząć "latać" za osobami które jeżdżą z włączonymi światłami drogowymi. Trochę strata czasu. Zawsze możesz zwolnić i przepuścić taką osobę. 

Nadal wierzę, że chociaż malutka część społeczności czyta regulamin i stosuje się do niego. Może przynajmniej ta część osób by przestrzegała tego zakazu. Oczywiście, jeśli takie coś miałoby być kosztem większej ilości rammerów czy blokujących, to zgadzam się z Tobą, lepiej żeby pozostało jak jest. Jednak według mnie mogłoby być to takim zakazem, który nie byłby tak bardzo karalny. Można by było po prostu zwracać uwagę takim osobom, że istnieje taka wzmianka w regulaminie.

 

____

Powiedzmy sobie szczerze, że gro osób grających nie zna przepisów ruchu drogowego... Po za tym pomiędzy grą, a życiem realnym jest spora różnica w kontekście świateł i oślepiania nimi. W grze jadąc z naprzeciwka czy za ciężarówką nikogo nie oślepiamy tylko rozjaśniamy tekstury wnętrza kabiny (tak jakbyśmy włączyli lampkę w samochodzie). Założę się, że gdyby rzeczywiście oślepiało to Nas i utrudniało jazdę w nocy zwłaszcza to sami gracze by się pilnowali nieco bardziej, bo każdy odczuwałby te oślepianie, a nie tak jak to jest obecnie. Gdyby było inaczej można by było myśleć o przyblokowaniu tego odgórnie przepisami, ale nie ukrywajmy, że i tak w wielu przypadkach mijałoby się to z celem, gdyż game-admini nigdy nie dadzą rady być w danym miejscu w momencie zgłoszenia. Patrząc na to z drugiej strony ludzie łapali by bany za... jazdę na długich światłach... na ile? Godzinę, pół godziny? Według mnie to jest walka z wiatrakami dopóki dopóty nic się nie zmieni w kwestii oślepiania jak i samego oświetlenia. Kto to widział by w słoneczny dzień widzieć łunę światła na asfalcie?

Jednak właśnie to rozjaśnienie tekstur jest trochę uciążliwe. Nie wiem, możliwe, że każdy to odbiera inaczej. Mnie to przeszkadza w znaczącym stopniu, Tobie widocznie nie. Wiadomo w jakim wieku jest większość graczy. W obecnych czasach w tym wieku ludziom sprawia przyjemność przeszkadzanie innym (oczywiście nie wrzucam wszystkich do jednego wora - zależy od wychowania). Co do karania za to wykroczenie, wypowiedziałem się kawałek wyżej.

Link to comment
Share on other sites

Powiem Ci tak, zwrócenie uwagi wyglądało by na zasadzie "Report nub" ^^ większość graczy która faktycznie wyłącza światła drogowe gdy z naprzeciwka porusza się jakiś pojazd lub przed nimi, to osoby które faktycznie chcą poczuć się jak w multiplayerze i odczuć ten realizm. A trolli i tak nie wyeliminujesz bo zawsze się ktoś trafi komu się nudzi i dojdzie do wniosku że sobie pomruga drogowymi. 

Link to comment
Share on other sites

Jestem na nie :D

Jest to do zrobienia chociaż uzasadniłbyś swoją odpowiedź :P

Jak pisałem wcześniej zależy to od kierowcy nie wszyscy by się dostosowali.

Admini mają już "trolli" na głowie a po co gonić za kierowcą bo jechał na długich jest to marnowanie czasu.

Więc na nie ;)

Link to comment
Share on other sites

Jest to do zrobienia chociaż uzasadniłbyś swoją odpowiedź :P

Jak pisałem wcześniej zależy to od kierowcy nie wszyscy by się dostosowali.

Admini mają już "trolli" na głowie a po co gonić za kierowcą bo jechał na długich jest to marnowanie czasu.

Więc na nie ;)

Komuś to przeszkadza? Nie. Oslepia cię? Nie. Wiec po co zmieniać skoro jest dobrze. Tak jak pozostali przedmówcy. Jestem na nie :D

Ale kto to niby będzie sprawdział? Admini którzy bez tego mają pełne ręce roboty to jeszcze to? Bez sensu.

 

Chyba rzeczywiście moja propozycja nie ma większego sensu. Poza tym zauważyłem, że w pewnym sensie jest przecież zawarta w regulaminie. Śmiem wątpić, czy zacytowani przeze mnie panowie przeczytali owy regulamin, skoro nawet nie chciało im się czytać tego, co pisałem kilka postów wyżej, przed napisaniem swojej odpowiedzi. A pan w środku to chyba tylko tytuł tematu przeczytał. Prawdopodobnie nawet nie czytał do końca mojej sugestii. Dodatkowo mogę poczuć się lekko przez niego urażony, gdyż traktuje mnie tak jakby mnie nie było. Ale pomińmy tą kwestię.

Podsumowując: Jednak trochę zwątpiłem w co niektórych i pewnie wprowadzenie w życie mojej propozycji niewiele by zmieniło. W takim razie czekam na ostateczną decyzję, zamknięcie tematu i przeniesienie do odpowiedniego działu. Dziękuję za poświęcony czas.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Już kolejny temat dotyczący przeskadzających komuś świateł. Ja jakoś gram, czy to jest noc, czy nie, jakoś jeżdżą na długich, dalekosiężnych. Ciężarówki to istne choinki, światła ostrzegawcze, mrygają jak opętane. I jakoś Mi to nie wadzi, ani nie razi, nic. Gdzie tu problem?

Zabronić nikomu nie zabronisz, no chyba, że powystrzelasz wszystkie trolle to może wtedy coś zdziałasz. Dla Mnie taka sugestia sru od razu do kosza. Kolejny temat bo kogoś razi. Wyłącz lampke za kompem to przestanie.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Wiadomym jest, że osoby, które znają się na temacie będą zachowywać się jak najbardziej realnie, ale gro osób to gracze nie znający szczegółowych zasad. Walka z takimi osobami to jak walka z wiatrakami, bo powiedzmy sobie szczerze, że napisać regulamin czy zasady używania świateł to sobie można, a i tak pewien odsetek to przeczyta, a kolejny odsetek się dostosuje jeżeli w ogóle zrozumie.

 

Mi to osobiście nie przeszkadza, ale wiadomym, że milej by było gdybym większa część zachowywała się bardziej realnie niżeli obecnie.

  • Upvote 3

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

 

Jednak właśnie to rozjaśnienie tekstur jest trochę uciążliwe. Nie wiem, możliwe, że każdy to odbiera inaczej. Mnie to przeszkadza w znaczącym stopniu, Tobie widocznie nie. Wiadomo w jakim wieku jest większość graczy. W obecnych czasach w tym wieku ludziom sprawia przyjemność przeszkadzanie innym (oczywiście nie wrzucam wszystkich do jednego wora - zależy od wychowania). Co do karania za to wykroczenie, wypowiedziałem się kawałek wyżej.

 

Jeśli ci przeszkadza zmniejsz sobie Gamme i będzie po problemie po co robić jakieś bez sensowne zmiany... Jak już wspomniano i tak większość nie będzie się stosowała

Link to comment
Share on other sites

A ja jestem na nie. Chce jechać na długich? to niech jedzie. Mnie także jakoś to nie oślepia czy denerwuje, a karać za taką pierdołe to głupota i jak przedmówcy zauważyli, Admini mieli by tylko kolejny punkt do roboty. I zamiast zając się trollami którzy zastawiają, blokują, spychają będą latać też za "swietlikami " ;)

Ja osobiście zmieniam światła gdy widze kogoś lub gdy jadę pierwszy. Ale nie wymagam tego od innych.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.