Jump to content

Wprowadzenie unikalnego identyfikatora


WooQash

Recommended Posts

Nazwa Sugestii: Wprowadzenie unikalnego identyfikatora.
Opis Sugestii: W związku z tym, że do gry obecnie jest potrzebne konto na ets2mp.com, które jest podłączone z kontem na Steam, wpadłem na pomysł aby każdy gracz otrzymał swoje unikalne ID, które mogłoby być używane do reportowania osób z poziomu Forum bez konieczności szukania człowieka poprzez wyszukiwarkę Steam oraz ewentualnego zniesienia zwykłego ID na rzecz unikalnego do reportowania osób z poziomu gry (/report 12BD powód).

Unikalne ID w tej chwili każdy posiada, wystarczy wejść na swój profil z poziomu ets2mp.com, np. moje ID to 652 (
http://ets2mp.com/index.php?page=profile&id=652) lecz aby skrócić nieco tą liczbę można by było wykorzystać system HEX do interpretacji unikalnych ID czyli (DEC) 652 -> 28C (HEX). Tutaj tego nie widać, ale w przypadku liczb wyższych np. 119000 -> 1D0D8 (HEX) jest nieco lepiej. Czym wyższa liczba, tym mniej zajmuje, ale szczerze jeżeli projekt dobije do 1500000 userów to będzie na prawdę dużo. Oczywiście zamiana ID z DEC na HEX to jest luźniejszy pomysł i nie jest on najważniejszy. Najważniejsze w tej sugestii jest wprowadzenie unikalnego ID.

 

Zdaję sobie sprawę, że wprowadzenie unikalnego ID może powodować pewne problemy zwłaszcza na serwerze w momencie reportowania osób. Dlatego tutaj podsuwam 2 pomysły. Pierwszy to dodanie do unikalnego ID znaku # (jak na zdjęciu), w przypadku pozostawienia zwykłego ID (reportowanie w takim wypadku musiałoby się odbywać jedną z dwóch metod - obie na raz mogą powodować konflikty w przypadku reportowania, więc po co niepotrzebnie mącić ludziom w głowach). Druga sugestia to całkowite usunięcie dotychczasowych ID na rzecz unikalnych, wtedy reportowanie z poziomu czatu wyglądało by tak /report 12BD powód (można by było wtedy nie dodawać znaku #, gdyż nie miałoby się z czym pomylić).

Przykładowe obrazki: 

image,lrp2hGKIN7.jpg
 

Dlaczego twoja sugestia a nie inna?: Myślę, że mogłoby to ułatwić życie osób reportujących ludzi poprzez Forum (których wcale mało nie jest) oraz pracę samych administratorów, którzy nie musieliby odwiedzać profilów każdego z oskarżonych osób.

Może i ta sugestia jest dość chaotycznie napisana i nie każdy ją zrozumie do końca, ale myślę, że deweloperzy będą wiedzieli co mi w duszy gra.

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

Popieram pomysł. Już nieraz reportowałem na serwerze graczy z nickiem typu "Karol" albo "Bartek". Po pierwsze na serwerze admini zobaczyli gości już przy serwisie, a po drugie oczywiście na Steam takich Karolów czy Bartków są tysiące. Nagranie sytuacji i tak mi nic nie dało, bo znalezienie takiego konta jest niemożliwe.

 

Posumowując: pomysł genialny.  :)

Link to comment
Share on other sites

Popieram pomysł. Już nieraz reportowałem na serwerze graczy z nickiem typu "Karol" albo "Bartek". Po pierwsze na serwerze admini zobaczyli gości już przy serwisie, a po drugie oczywiście na Steam takich Karolów czy Bartków są tysiące. Nagranie sytuacji i tak mi nic nie dało, bo znalezienie takiego konta jest niemożliwe.

 

Posumowując: pomysł genialny.  :)

Jesli nagrales i wysylales report, to steamid typa bedzie w logach na komputerach admina ktory byl online. Jezeli nie bylo zadnego admina, to logi i tak sa na serwerze, mozna je odzyskac ale za duzo z tym roboty wiec rzadko z tego korzystamy.

Link to comment
Share on other sites

Mozna do wszystkiego dojść Vodka, ale z doświadczenia wiem, że jeśli sam mam coś szukać po logach (nawiązując tutaj do innej gry, gdzie jestem administratorem) to czasami mi się niechce, a jeśli już mi się zachce to trwa to dłużej niż normalnie. Myślę, że można by uniknąć grzebania w logach i oszczędzić Wam czasu oraz Nam też nie szukając delikwentów na Steam'ie.

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

Jesli nagrales i wysylales report, to steamid typa bedzie w logach na komputerach admina ktory byl online. Jezeli nie bylo zadnego admina, to logi i tak sa na serwerze, mozna je odzyskac ale za duzo z tym roboty wiec rzadko z tego korzystamy.

 

Sprawę z logami rozumiem, ale to i tak nie zmienia faktu, że unikalne ID  ułatwi życie wam adminom i nam przy reportowaniu.  ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.