Jump to content
  • 0

Lag womencie doczytywania gracza


sabaru

Question

Z tego co zauważyłem to w multi gracze nie są widoczny cały czas ale dopiero z pewnej odległości. W momencie doczytywania gracza gra się na ułamek sekundy zatrzymuje przez co zostaje z tyłu. Jak ktoś np. jedzie za mną to po tym ułamku sekund nagle znajduje się bliżej mniej. Przez to kilka razy zdarzyło mi się że gościu jadący za mną w jechał mi w tyłek. Jak na autostradzie jeszcze ten lag jest znośny to w mieście już nie za bardzo. Szczególnie przy większej ilości osób. Na pewno nie jest to wina gry ponieważ jak gram z botami to gra działa płynnie bez żadnych zacięć. Czy może ktoś wie jak rozwiązać ten problem?

Link to comment
Share on other sites

8 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

W trybie MP te zjawisko jest jak najbardziej normalne. Nic nie można na to poradzić.... Jedynie zmniejszenie ustawień graficznych [np. grafika lusterek lub w TAB > Settings > zmiana długości rysowania lub detali graczy ] może zmniejszyć te zacięcia. Niestety silnik gry czasami nie daje rady z takimi ilościami tekstur, fizyki i po prostu klatkuje na parę chwil :)

i5-4460 3.2 Ghz / Crucial Ballistix 8GB 1600MHz / MSi H81M-P33 / Corsair VS450 / Zalman T3 / Seagate 500GB / Windows 10 [64bit] /
ZOTAC GTX 660Ti 2GB / Logitech G27 / SAMSUNG SyncMaster BX2331 23"
 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

W trybie MP te zjawisko jest jak najbardziej normalne. Nic nie można na to poradzić.... Jedynie zmniejszenie ustawień graficznych [np. grafika lusterek lub w TAB > Settings > zmiana długości rysowania lub detali graczy ] może zmniejszyć te zacięcia. Niestety silnik gry czasami nie daje rady z takimi ilościami tekstur, fizyki i po prostu klatkuje na parę chwil :)

 

Już tak nie mów że to wina silnika gry. MP daje swoje 3 grosze do tych lagów.

  • PC: Amd FX 8300 8x4,2GHz & 8GB ram & NVIDIA GeForce 1050
  • Mikrofon: LD Systems D 1013C USB Pop Filtr: LD Systems D914 Statyw: ah stands S5BE

Kierownica : Logitech Driving Force GT Klawiatura: Zalman ZM-K300M Myszka: A4 Tech Bloody V8 USB Słuchawki: Razer Electra

twitch.tv/marcinek_tv

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ehmm, co modyfikacja ma wspólnego z płynnością gry ? Mod dodaje tylko funkcję dołączenia do serwera i jazdy z innymi graczami. Lagi nie są dlatego że mod taki jest. Po prostu gra nie było tworzona pod tym kątem... Uważam że to 90% wina gry a 8% sprzętu na którym gra dany gracz. Jakiego by się sprzętu nie miało i tak czasami ten lag gdzieś tam się pojawi. Więc na pewno nie jest to wina moda

 

EDIT : Lagi są wywoływane przez tą modyfikację, z tym się zgadzam. Ale co konkretnie.... następują problemy z wczytywaniem graczy, a za to odpowiedzialny jest silnik gry

i5-4460 3.2 Ghz / Crucial Ballistix 8GB 1600MHz / MSi H81M-P33 / Corsair VS450 / Zalman T3 / Seagate 500GB / Windows 10 [64bit] /
ZOTAC GTX 660Ti 2GB / Logitech G27 / SAMSUNG SyncMaster BX2331 23"
 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nie mówię, że to 100% wina multi. Tu jest takie pół na pół. W poprzedniej wersji ETS2 oraz Multi były mniejsze przycinki podczas wczytywania graczy. Teraz można nawet minutę stać w miejscu. Ja gram na średnich, mam wtedy 40 stałych fps`ów. Jak przejdę na niskie mam 60-50 fps i w dalszym ciągu takie przycinki.

  • PC: Amd FX 8300 8x4,2GHz & 8GB ram & NVIDIA GeForce 1050
  • Mikrofon: LD Systems D 1013C USB Pop Filtr: LD Systems D914 Statyw: ah stands S5BE

Kierownica : Logitech Driving Force GT Klawiatura: Zalman ZM-K300M Myszka: A4 Tech Bloody V8 USB Słuchawki: Razer Electra

twitch.tv/marcinek_tv

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Game Developer

W najnowszej wydanej wersji wymuszone jest wczytywanie pojazdów w tym samym wątku, w którym jest główna pętla gry. Przez to, jeśli tekstury nie są załadowane, to muszą zostać załadowane, co zajmuje trochę czasu. W następnej wersji wymuszone będzie wczytywanie w innym wątku, przez co lagi na pewno będą mniejsze. Sama modyfikacja nie dodaje po prostu możliwości dołączenia do serwera. Mod dosyć sporo ingeruje w kod gry (silnik), i tak na prawdę jeśli kod modyfikacji nie byłby zoptymalizowany to ma to drastyczny wpływ na płynność gry.

  • Upvote 1

l4Ki4X6aV2YY0bwKQ.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Kilka dni temu wyszła nowa wersja programu i większość tego typu lagów została naprawiona. Jak jestem poza terenem zabudowanym w ogóle nie odczuwam że ktoś zaraz znad przeciwka nadzieje. Jedynie w mieście przy większej ilości osób jeszcze trochę znać ładowanie graczy ale i tak jest o wiele lepiej niż było. Temat można zamknąć.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.