Jump to content
  • 0

Pomoc w Konfiguracji Logitech g29 w grze Euro Truck Symulator 2


4Orzeszek

Question

Potrzebuje pomocy w konfiguracji, poprawnym ustawieniu kierownicy którą kupiłem kilka dni temu, używaną dwu letnią.
Czy ktoś z was używa kierownicy Logitech g29 w grze Euro Truck Symulator 2?
Po instalacji najnowszego oprogramowania dla kierownicy pobranego z strony producenta: Logitech g hub i uruchomieniu gry ets2, kierownica bardzo ciężko się obraca, potrzebuję użyć do jej obrócenia dwóch rąk, tak duży opór stawia.
W ustawieniach gry > zakładka kontrolery > próbowałem różnych opcji (ustawienia na 1%, 10%, 50%, 80%, 100%, wyłączyć opcje) przy Technologia sprzężenia zwrotnego.
Tak jak na zdjęciu: https://imgur.com/JzAXJ4n
Nic to nie zmieniło, kierownica nadal bardzo ciężko się obraca.
Nie ma też wibracji np. podczas jazdy na nierównym terenie / poboczu, jakby Force feedback nie działał.
Kierownica jest poprawnie wykrywana przez windowsa 10 w menedżerze urządzeń, tak jak na zdjęciu: https://imgur.com/Dh5BGaM, w programie g hub, oraz grze Euro truck symulator 2: mam do wyboru klawiatura + Logitech g29 driving force racing whell usb.
Próbowałem też w ustawieniach steam włączyć oraz wyłączyć steam input do kontrolerów, obsługę kontrolerów playstation, nic to nie zmieniło.
Skasowałem folder Euro Truck Symulator 2 w moich dokumentach i po uruchomieniu gry stworzyłem nowy profil następnie skonfigurowałem obsługę kierownicy w grze.
Tak samo nie naprawiło mojego problemu.
Czy ktoś z was używa lub używał tego modelu kierownicy i pamięta jak ją poprawnie skonfigurować, żeby gra Euro Truck Symulator 2 poprawnie ją obsługiwała?


Obecnie jedynym rozwiązaniem jakie znalazłem w internecie, jest uruchomienie programu Logitech g hub i w ustawieniach kierownicy włączenie opcji: Sprężyna centrująca w grach bez siłowego sprężenia zwrotnego, następnie ustawienia suwaka na 15% przy Siła sprężyny centrującej.
Tak jak na zdjęciu: https://imgur.com/SxsVwwH
Po tym ustawieniu nawet przy wyłączonej grze mogę lekko obracać kierownicą.
To rozwiązanie mnie nie satysfakcjonuje, bo gra ets2 nie wykrywa poprawnie kierownicy, brakuje wibracji podczas jazdy na nierównym terenie, kierownica sama się nie centruje podczas jazdy z dużą prędkością, oraz co najważniejsze jaka kolwiek zmiana opcji przy force feedback bezpośrednio w ustawieniach gry, nie wpływa na jej zachowanie.

W jaki sposób mogę poprawnie skonfigurować kierownicę w grze Euro Truck Symulator 2? Żeby kierownica reagowała na zmianę ustawień przy force feedback bezpośrednio w ustawieniach Euro Truck Symulator 2, oraz pojawiły się wibracje na kierownicy podczas jazdy na nierównym terenie.

Z góry dziękuję za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

1 answer to this question

Recommended Posts

  • 0

Witam,

 

Czy w dalszym ciągu oczekujesz naszej pomocy?

Od utworzenia wątku minęło już sporo czasu, dlatego proszę o potwierdzenie.

 

 

Z poważaniem

JJay

TruckersMP Support & Forum Moderator

 

Nie ma magicznych skrótów do rozwiązania Twoich problemów.

 

Ban appeal | Complaints / Feedback | TruckersMP Rules | Join the Team |

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.